Problem z zakupem TV

misfer

New member
Po ponad 2 tygodniach szukania i chęcią zamówienia tv dzisiaj znowu rezygnuje.
Czy naprawdę jest tak ciężko kupić TV dla zwykłego "kowalskiego" który chce mieć ostry obraz żeby nie pływało mu, przy okazji oglądać filmy ściągnięte z neta i dużo piłki nożnej jak przystało na statystycznego faceta lubiącego sport bez pasów (banding). W dodatku czasami w nocy włączyć YT żeby córka zasnęła chociaż woli swój pokój;). Czy naprawdę każdy sprzedawca wciska kit i chęć pozbycia się czegoś co wie że może mieć problem ze sprzedażą? Kiedyś kupowałem tv na wygląd i cenę i nigdy sie nie zawiodłem. Nie jestem wybredny i dodam że coraz częściej doceniam moje stare TV i ten który w chwili obecnej wyciągnąłem z piwnicy (37 hd ready sony bravia).Da się jeszcze kupić TV bez cloudingu i bandingu??

Na koniec jedno pytanie czemu po odwiedzinach wielu sklepów w tym stacjonarnych i internetowych (poza forum) nikt nie polecił mi Philipsa, Panasonica czy LG?? Tylko samsung albo już "super" Sony.

Panowie stawiam dobry trunek jak ktoś coś pomoże i nie jest to typowa łapówka tylko poprostu mam dość już kupowania TV bo najzwyklej się na tym nie znam a szukam tylko fajnego TV który daj Boże pogra chociaż 5-6 lat bo nie liczę że będzie dłużej po tym co czytam.

Pozdrawiam wszystkich którzy doszli do końca.
 

misfer

New member
Panasonic 55ex780
Samsung ue55mu7002T
Samsung ue55mu8002T
Lub inny który polecacie?? Zmieniam budżet na max 7000tyś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to poszedłeś. To bierz Oleda najnowszego Philipsa 55POS9002 i masz zakup na długie , długie, długie lata.

W klasie cenowej LCD 55XE9305 za 7800 zł z kalibracją.
Będą nowe modele 65 TCL X2 za 6999 zł z QD
Nowe Philipsy też z QD - wrzesień.
 

misfer

New member
Strazakp już zaczynam wariować :/ żeby zakup tv był tak trudny gdzie te czasy co kiedyś
Szybciej na zakup auta i wybór domu się zdecydowałem
 
Ostatnia edycja:

misfer

New member
Po moich przeżyciach z samsungiem, a potem przy oglądaniu TV w sklepach i ich wadach myślę że długo się nie uspokoję:), żeby dało się kupić TV od uczciwego sprzedawcy w tych czasach , który nie patrzy żeby wcisnąć bubla tylko naprawdę doradzić, powiedzieć ten ma wady takie ten takie. Mam dość słuchania jakie one są wszystkie super, dlatego ostatnio zadaję pytanie " jak ma wady ten TV" :].
(z góry zaznaczam że nie jestem fanatykiem jasności, kolorów czy innych rzeczy niewidocznych dla typowego widza-może wygląda to inaczej ale chce kupić tv i zapomnieć o zakupie i cieszyć się z obrazu a nie szukać cloudingu czy bandingu a może inaczej nie widzieć go , przez całe życie nie widziałem w Tv takich rzeczy nawet nie znałem tych pojęć)

ps. Jedno co mogę obiecać:) chociaż nie wiem czy napewno. Przy zakupie soundbara nie będę szukał cloudingu czy bandingu w dźwięku:))
 
Ostatnia edycja:

misfer

New member
Tylko z tego co się orientuje sklep masz w Olsztynie ja jestem ze śląska wiec w razie wymiany/zwrotu oby nie to robi się problem . Chyba ze macie zwroty door to door?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest żaden problem i nie wiąże Cię ze złą ewentualną decyzją.
Daje Ci spokój.
 

misfer

New member
Czyli na Ciebie liczyć nie mogę. Sprawdza się jedno, sprzedawca jest dobry wtedy kiedy jeszcze nie ma kasy za sprzęt i wtedy wszystko jest bez problemowe. W razie awarii zaczynają się hocki klocki. Wiem że są firmy co w razie zwrotu wysyłają (po wypełnienie zgłoszenia) kuriera i odbiera sprzęt. Kiedyś jedna firma źle wysłała mi towar nie ten co chciałem, sami wszystko odebrali i załatwili.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę ???
Już obrażasz chociaż jeszcze nic nie kupiłeś.
Napisałeś ze 20 maili na wszystkie dostałeś odpowiedzi i piszesz o jakiejś firmie...
My pomagamy ludziom od 30 lat, którzy nawet nie kupili u nas sprzętu więc Twoje uwagi są nie na miejscu.
Ja odpuszczam. Pozdrawiam.
 

misfer

New member
Ja również pozdrawiam i nie obrażam tylko , stwierdziłem to co napisałeś sam że nie mogę już na Ciebie liczyć. A że nie kupiłem nic to może kwestia tego że ktoś mi odpisywał że sony czy tcl jest dla mnie a samsung już nie do końca, a czytam inne posty i ten sam ktoś innym ludziom poleca np samsunga więc chyba można zgłupieć? Dla mnie samsung nie dla kogoś jest super sprzętem (przy podobnym wymaganiach - czyli do normalnego oglądania).
Mi odradzasz kilka modeli a po chwili innym osobom je polecasz coś chyba jest nie tak tutaj. Więc nie może być tak że dla jednej osoby np telewizor X jest super, rewelacja i się sprawdzi a dla innej już się nie sprawdzi, jest zły itd. Nie mówię o osobach co podpinają kompy, jakieś obróbki itd ale do normalnego oglądania.
Nie może być czarne czarnym dla jednych a dla innych czarne jest białe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy człowiek wygląda inaczej każdy człowiek ma inne preferencje i inne potrzeby oraz środki finansowe. Każdy chce mieć radość z zakupu.
Chcesz Samsunga - kupuj Samsunga nikt Ci nie zabrania i nie może nakazać. To Twoja kasa.
Napisałem odwrotnie że możesz być spokojny jak kupisz telewizor bo możesz zwrócić bez obaw lub Ci wymienimy bez problemów na inny.
 

misfer

New member
Kiki nikogo nie chciałem obrazić, jestem wdzięczny że bezinteresowanie (bo mogę kupić przecież gdzie indziej jak sam mówisz) i tak pomagasz mi czy innym. Może źle to napisałem, tylko też zrozum ludzi którzy Tv ogladają do sportu czy filmów, że chcą coś kupić fajnego i zapomnieć o wydatku. A nie bać się że wydane (nie małe) pieniądze zostaną źle wydane. A co do osób masz rację każdy jest inny i ma inne prefernecje. Ale ja akurat porównywałem Twoje wypowiedzi z osobami co też jak ja szukają czegoś dla właśnie takich potrzeb ja moje.
 

lucano

New member
Kolego za dużo kombinujesz, czytasz, porównujesz itp. Im dłużej tak jest tym ciężej będzie Ci kupić tv.
Piszesz, że jesteś zwykłym Kowalskim a tymczasem taki zwykły Kowalski nie wie co to clouding itp, idzie do sklepu, patrzy, kupuje i cieszy się w domu że ma nowy tv.
Ja nigdy bym nie powiedział, że będę 2 razy oddawał tv zanim trafię na taki, który mi odpowiada.
Muszę tu pochwalić kikiego bo pierwszy tv wziąłem od niego, przyszedł kurierem, zwrot był również kurierem na jego koszt. Kasa została zwrócona i nikt się nie krzywi.
Potem w Saturnie wziąłem sony, spodobał mi się obraz i kolory. Po kilku dniach wszedłem na stronę tego samego sklepu i wypatrzyłem model na androidzie. Podszedłem i okazało się, że obraz jest jeszcze lepszy, płynniejszy obraz więc go wymieniłem. Tak zostało i więcej nie kombinuję - jestem zadowolony.
 

strazakp

Banned
misfer, kup wreszcie ten TV bo tak jak kolega napisał będziesz szukał w nieskończoność.
Nie wymagasz dużo od sprzętu i nie masz dużego doświadczenia więc wg mnie idealny będzie Panasonic. Kup sobie jakiś wybrany model a jak będzie coś nie tak to masz możliwość zwrotu. Ja dwa razy oddawałem tv jak już trafiłem na idealny dla siebie. Jeżeli masz kasę na Panasonica ex780 to go bierz i zobaczysz że będzie to świetny tv. Jeżeli chcesz wydać mniej kasy to bierz ex700 i też zobaczysz że nic mu nie brakuje i że ma płynność jak 100hz oraz obraz fajny bo naturalny. Telewizory te bardzo ładnie się prezentują zarówno na nogach jak i na ścianie.
Nie szukaj więcej i nie wnikają w szczegóły bo to do nikąd nie prowadzi (wiem coś o tym). Kup Panasonica a zawsze możesz oddać.
 
Do góry