Problem z zakupem TV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , nie zawsze się pamięta o modelach których jeszcze nie ma.
Nie ma też jeszcze modeli które zapowiadają się znakomicie :
- TCL 55 X2
- PHilips 55PUS8602 z kropkami kwantowymi.
Te modele będą koniec sierpnia w super cenach również.
 

misfer

New member
No właśnie o to mi Kiki chodzi. Jeżeli wiesz , że za miesiąc będzie coś fajnego i warto poczekać daj znać proszę. Tyle przeżyłem bez TV więc mogę poczekać. Narazie ustaliliśmy że warto 55xe8505 nawet kosztnem wyższego modelu 9005 tak?
 

misfer

New member
Mijają 2 tyg a ja ciągle nie wiem co wybrać... jedni radzą xe8505 inni xe9005 a inni Philipsa są też tacy co radzą nowego samsunga:/

Ostatnie rady panowie , ktoś coś doradzi madrego?:)
 

misfer

New member
W saturnie 55xe8505 za 4800 z hakiem a 49xe9005 za 5200 z hakiem... moze 55xe9005 wezme tylko czy jest sens brac wyższy model?? Juz 2 tyg bez tv na starym hd ready czas coś kupic....
 

misfer

New member
Kiki masz może te tv w fajnej cenie też? (Ps mam problemy z pisaniem, albo nie mogę sie logowac albo nie widać moich nowych postów dlatego każdy jest osobno)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać dobrze Twoje posty.
Napisz na PW dokładnie co wybrałeś a dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum.
 

misfer

New member
Dzisiaj byłem testować tv w saturnie (55xe8505) i powiem tak.
Dysk 1TB wczytywał bardzo długo. Na około 30 filmów tylko jeden odpalił, reszta nie widoczna dla tv (pliki, 1080p, hd, blue ray, mkv, standardowe pliki co każdy inny tv odtwarzał nawet w sklepie czy u mnie w domu starsze TV)

Android, smart jak dla mnie troche wolny chyba że przez dysk się mulił, ale filmy 30-40gb nie będę miał na pendrive tylko dysku, więc jak oglądać z dysku jak nie widzi TV filmów?
Przyszedł inny sprzedawca (kiedyś od sony) i niby jest aplikacja którą muszę zainstalować żeby wszystko działało (smanager albo esmanager ze słuchu nazwa) musze ją ściągnąć i muszę na google się zarejestrować niby.
Tv chyba na trybie sklepowym ustawiony był, co zauważyłem ze podczas meczu piłkarze jakby taka chmurkę wokół siebie mieli (ale samsung też tak miał) można to wyregulować zapewne , płynność ruchu albo inne upłynniacze.
Co myślicie o tej aplikacji czy to prawda
 

misfer

New member
Kiki dalej w kropce jestem.... Sony czy Philips dla mnie?? Już był sony ale czytam że radzisz innego gościowi philipsa 55PUS7101 albo model wczesniejszy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem tak - obydwa są dobre.
Philips z Ambilightem na każdym zrobi lepsze wrażenie.
Ale to Twój wybór.
Jak będziesz niebieski - masz cenę specjalną i kalibrację gratis.
 

misfer

New member
W tym tyg chciałbym zakupić już TV który z tych modeli wybrać?

Sony 55xe8505 za 4999 zł
Philips 55pus 7502 za 5300 zł
Philips 55pus 7101 za 3999 zł
Philips 55Pus 6561 za 3599 zł

Dla przypomnienia...
-Oglądam dużo piłki nożnej, filmów ściąganych z neta z dysku i pendrive, czasami nawet duże pliki po 30GB.
-Dużo tv cyfrowej vectra
-YT dla córki , bajki, materiały w 4k.
-Najważniejsze, płynność i ostrość obrazu, ważne żeby radził sobie w szybkich akcjach
-Odległość około 2,3 m od sofy
-siedzę na wprost, 1-4 osób , przeważnie 2

Tylko sony na VA reszta zapewne na IPS co lepsze.
 

klonxxx

Banned
Naprawdę rozważasz zakup do piłki modeli 7101 oraz 6561, które w testach płynności wypadły fatalnie ?Czytałeś wątek o 6561,ciągłe problemy z matrycami oraz padający system?.Sam stoję przed podobnym wyborem ale rozważam 58EX780 lub własnie Sony 55xe8505.Niestety ale 55pus 7502 to wielka niewiadoma....
 

misfer

New member
Tego nie wiedziałem że tak słabo wypadły :/. Sony trochę mnie odrzucił ale Kiki pisał że problem z nie działającymi (nie widział) filmów na dysku na się rozwiązać poprzez aplikacje do zainstalowania...

Sony jest mom faworytem trochę wycofałem się przez ten zamulony system ale może to był nowy tv bez aktualizacji i bez tych apek dlatego mój dysk ledwo wgrał pliki. Na 30 filmów zobaczył 1. Według mnie obraz też nie był jakiś super ale to wiadomo trzeba ustawić nie na sklepowym trybie itd.

Poczytam o tym 58EX780 ciekawie wygląda.
 

robertoos188

New member
ja miałem sony 55w809c, ale udalo mi się go sprzedać, już telewizora z androidem nie kupie, niby w miare szybko chodził android 6, ale odwarzanie filmów to katastrofa, sprawdzałem na wszystkich mozliwych zewnetrznych aplikacji, albo nie zgadzał sie obraz z dzwiękiem, albo były mikro przycięcia, ale zauważalne , kogo to by nie denerwowało jak oglada jakis film z pena to bedzie sie ciagle przygladac czy dzwiek z obrazem się zgadza allbo czy nie ma przycieć, podłanczałem swojego zewnetrznego wd playera, na zwyklym systemie, nie android, i tam nie bylo takich problemów, albo jak mialem samsunga tez nie miałem problemów, zresztą, wszyscy tak achwalaja androida tv ze ma takie mozliwości, ale ja nie widzęw nim takich dużych mozliwości, jak kupiłem tv z androida to myslalem ze sobie zainstaluje aplikacje takie jakie mam na fonie, ale nie dalo rady bo sklep google play tv jest bardzo ubogi, praktycznie nic w tym sklepie google play tv nie znalazlem do siebie, oprócz odwarzaczy do odwarzania filmów, mozna zainstalowac aplikacje apk sciagnete z kompa, ale to nie zawsze dziala, nie ma ich w skrótach, tylko trzeba wchodzic głebiej w ustawienia aby ja otworzyc jak ktoś chce androida to najlepiej kupic przystawke, z normalnym androidem co jest na telefonach, a nie z androidem tv, przystawka ze zwyklym androidem tak jak na fonach, to zainstalowac mozna wszystko, powyżej 300zl mozna kupić wypasionego tv boxa z 8 rdzeniowy procesor ten najnowszy, 16gb pamięci i nawet 3gb ramu, czego wtedy wiecej chciec, taki tv box wtedy bedzie chodzic jak burza
 

strazakp

Banned
Daj sobie kolego spokój z tym androidem w telewizorze. Kup telewizor patrząc przede wszystkim na jakoś obrazu i wykonania samego sprzętu. AndroidTv to nie to samo co Android w smartfonie czy tablecie. Kup Panasonica ex780, będziesz miał w nim podstawowe aplikacje jak np YouTube czy Netflix i na pewno sprawnie działający i nie wieszający się system. Będziesz miał bdb jakosc obrazu i bardzo ładny wizualnie sprzęt no i 3" więcej.
Do aplikacji są tablety i smartfony i możesz z nich korzystać w tym samym czasie kiedy oglądasz jakiś film czy program w telewizji.
Jeżeli naprawdę będzie ci brakowało czegoś w aplikacjach to jak pisał kolega wyżej dokuposz sobie zewnętrznego boxa i masz już wszystko.
 
Do góry