Problem z wyborem

leech10

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- długość 30 metrów
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- około 4
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- zazwyczaj 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- w większości czasu na wprost, jednak czasem będzie zdarzało się oglądać tv pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?
- okna od południa, wyjście na taraz od zachodu, telewizor na zachodniej ścianie czyli niestety słońce w oczy czasem świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor ?
- 20" LCD Funai
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- dobry kontrast, bardzo reaguje na szarą czerń, lubie też nasycone kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- 1080p, hd ready i niższe dla pc)
10. Jakie urządzenia ?
- tv naziemna cyfrowa, pc przez HDMI, PS3
11. Co będzie oglądane najczęściej?
- filmy w full HD/HD ready i inne niższa rozdzielczości z pc (różne gatunki), tv cyfrowa naziemna ( bez sportu) gry z PS3
12. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- tylko weekendy czyli tygodniowo wyjdzie niecałą godzinę, pobów prądu nie gra roli
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ?
- nie , mam tylko blue connect na GPRS/Edge
14. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- ok. 40%
15. Preferencje co do marki ?
- Nie jestem zorientowany
16. Preferencje co do wielkości ?
- nie mniej niż 40 cali 17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
- różnie 50/50
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- max do 2200 zl.
19. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- nie ma znaczenia ale jak co to aktywne

Najpierw brałem pod uwagę to

50PA6500-plasma duża przekątna, mam pokój 5 metrów długości)
panasonic-tx-p42cx3e,
panasonic-tx-p42ux30e
Samsung ps43d450

Ale poczytałem wasze forum i tak zastanawiam się nad LED. Denerwują mnie sklepy, bo jest zawsze jasno i tam ten kontrast( a własciwie czerń) się gubi. Pozatym pchają często demonstracyjne filmy HD na LEDy a na plaźmie np. puszczą TVP1 SD.
Ceny 2200 nie mogę przekorczyć, no chyba że jakieś 30 złotych to ok:D
Cenowo wybrałem różne modele bo to jednak domek weekendowy. W zimie mało jeżdże więc też zastanawiam się nad sensem zakupu drogiego TV i to był powód wyboru PANASONIC TX-P42CX3E. Nie wiem tylko czy jest sens pchac się w HD Ready, natomiast bardzo zalezy mi na głębokiej czerni( lubie mroczne filmy dlatego to jest ważne)

Pozdrawiam
Piotrek
 

digitalus

Banned
Witam
Mam cx3e . W tym telewizorze nie ma filtra antyrefleksyjnego ale to zupelnie nie przeszkadza w ogladaniu programow chyba ze telewizor bedzie stal przodem do okna.Jasnoc ekranu jest duza. Ogladam telewizje na ustawieniach jasnosci, kontrastu ktore tylko troche przekraczaja polowe wartosci. Wieczorem ustawiam nizsze wartosci i jakosc obrazu jest bardzo dobra.
42cx3e raczej trudno bedzie kupic bo to model z 2011 roku. TX-P42x50 to model na ten rok.Wybralbym x50, posiada wiecej funkcji np odczyt plikow z usb. Telewizor dostepny chyba tylko w internetowych sklepach.
Jakosc obrazu w cx3 ze zwyklego kanalu sd w dvb-t dobra, tylko prosze sie nie smiac:D, lepszego aparatu nie posiadam i jakosc obrazu w telewizorze jest zdecydowanie lepsza niz na zdjeciu. Kanaly hd i filmy prezentuja sie bardzo dobrze,szczegolnie wieczorem
Starszy "brat" blizniak x20:) , tez rozdzielczosc 1024x768
Nizej link do obrazka
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg
Napisales ze zamierzasz grać w gry - ok. 40% - trzeba uwazac na statyczne obrazy.Jesli jestes namietnym graczem to lepiej kupic lcd ale tez trzeba uwazac. przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/79541-samsung-d5000-powidoki.html
Do ogladania telewizji plazma najlepsza.W lcd obraz jest bardzo nienaturalny i sztuczny
 

Attachments

  • cx3e.jpg
    cx3e.jpg
    29,8 KB · Wyś: 2878
Ostatnia edycja:
Do góry