Problem z UPC i wifi

mariusz67

Member
Bez reklam
Nie wiem skąd mi się wzięły te anteny ? Nie zmienia to jednak faktu, że po wifi na tym sprzęcie od upc szału nie będzie. Mam taki sam router bezantenowy i szlag mnie trafia jak 2-3 mtr od routera poziom sygnału stale wariuje.
No wlasnie oto mi chodzi czy to wina routera ze nie wyrabia wiecej i warjuje czy niech wymienia na inny
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
No wlasnie oto mi chodzi czy to wina routera ze nie wyrabia wiecej i warjuje czy niech wymienia na inny

Zadzwoń do nich i dopytaj o standard wifi na ich sprzęcie. Nie zmienia to jednak nic w sprawie, o której rozmawialiśmy. Obawiam się jednak, że upc ma niewiele do zaoferowania w tej materii.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Zadzwoń do nich i dopytaj o standard wifi na ich sprzęcie. Nie zmienia to jednak nic w sprawie, o której rozmawialiśmy. Obawiam się jednak, że upc ma niewiele do zaoferowania w tej materii.
Zgadza sie juz 2 telefony wykonalem a najlepsze to ze kazal mi samemu szukac najlepszego pobierania i co najlepsze grzebie w ustawieniach routera po wifi szukam mb
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie ma co się podniecać kolego. Tak na 95% to masz w laptopie karte wifi 150mb/s co trzeba podzielić na pół. Wyjdzie 75 i to jest teoretyczny max, a praktycznie to tak jak pisałem 50-58. Jak chcesz więcej to niestety musisz zainwestować w swój router w standardzie ac i do tego dokupić do laptopa jakiś adapter na usb też w ac.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A tak wracając do tematu i żeby go zakończyć to 50mb przy zwykłym użytkowaniu jest ok. Nawet do oglądania tv czy filmów online, a jak chcesz coś zassać szybciej to niestety kabelek do routera.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Hola, hola koledzy. Gdzie podstawy działania Wi-Fi? Jeśli podłączonych jest kilka urządzeń a choćby jedno z nich działało w standardzie nie n a g to router dla WSZYSTKICH urządzeń przełącza się w tryb g. Obecnie posiadam w UPC 500 Mb i po kablu mam ok 450 a przez dostarczony router i kartę ac osiagam przez betonową ścianę 170 Mb. Wystarczy jednak, że włączę inne urządzenie i transfer spada do 140 w przypadku n i 50 przy g.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Hola, hola koledzy. Gdzie podstawy działania Wi-Fi? Jeśli podłączonych jest kilka urządzeń a choćby jedno z nich działało w standardzie nie n a g to router dla WSZYSTKICH urządzeń przełącza się w tryb g. Obecnie powiadam w UPC 500 Mb i po kablu mam ok 450 a przez dostarczony router i kartę ac osiagam przez betonową ścianę 170 Mb. Wystarczy jednak, że włączę inne urządzenie i transfer spada do 140 w przypadku n i 50 przy g.

Wszystko się zgadza co mówisz tyle, że zakładamy wszędzie standard n. Skoro masz 500 to i router masz inny niż przy 60 lub 120. W g to mało co dziś chodzi chyba, że stare sprzęty. O ac też mówiliśmy :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Hola, hola koledzy. Gdzie podstawy działania Wi-Fi? Jeśli podłączonych jest kilka urządzeń a choćby jedno z nich działało w standardzie nie n a g to router dla WSZYSTKICH urządzeń przełącza się w tryb g. Obecnie posiadam w UPC 500 Mb i po kablu mam ok 450 a przez dostarczony router i kartę ac osiagam przez betonową ścianę 170 Mb. Wystarczy jednak, że włączę inne urządzenie i transfer spada do 140 w przypadku n i 50 przy g.

A tak na marginesie to gdzie UPC oferuje 500mb z routerami w ac ? Oferta kończy im się na 250. Jakim sposobem masz w g 50mb ? Z moim 60mb i kartą w g max to było 22mb/s. Dopiero dokupienie adaptera wifi w n dało ponad 50. Zaobserwowany max to 58, a średnio jest od 48-52. Podane przez ciebie prędkości dla n i g są znacznie powyżej zaobserwowanych praktycznych. Czyżby UPC miało dla specjalnych klientów super oferty z super routerami ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Moze kolega brodacz ma 2 x po 250???????

Pewnie tak :)

Tak mi się przypomniało. Sprawdź jak masz ustawione pasmo na routerze 20MHz czy 40. Jak 20 to przestaw na 40 i sprawdź szybkość. Pokombinuj tez z kanałami. Może to pomoże. Jest jeszcze jedna rzecz ... UPC udostępnia tzw Wi-Free co oznacza tyle, że w naszych routerach wydzielone jest pasmo publiczne dla użytkowników z zewnątrz będących klientami UPC. Nie wiem jak to się przekłada na domowe WiFi będące w paśmie prywatnym.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Dzieki za pomoc ale to wszystko co piszesz porobilem .Udostepnianie wylaczylem kanaly przerobilem i nic nie zmienilo szybkosci jak bylo tak jest ok 50 mb.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzieki za pomoc ale to wszystko co piszesz porobilem .Udostepnianie wylaczylem kanaly przerobilem i nic nie zmienilo szybkosci jak bylo tak jest ok 50 mb.

No to bulba. Nic więcej w tej konfiguracji nie poradzisz. Jeżeli chcesz na prawdę mieć więcej po WiFi niż 50 to tylko swój router w standardzie ac i adapter WiFi po USB do też w ac do laptopa. Wtedy wyłączasz w pinezkę WiFi w routerze od UPC i po problemie.

W tej chwili mam 2 urządzenia chodzące po WiFi i transfer jest down 35 mb/s i up 6 mb/s.
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
A moze mnie ktos oswiecic jakie to modele konkretnie bo na Alegro jest roznosci az glowa boli .Co by ktos polecil konkretnegojaki model i adapter
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
A moze mnie ktos oswiecic jakie to modele konkretnie bo na Alegro jest roznosci az glowa boli .Co by ktos polecil konkretnegojaki model i adapter


Niestety nie pomogę bo nie interesowałem się. To co mam to mi wystarcza. Szukaj, pytaj...
Jak coś wypatrzysz to daj znać choćby na PRW to może sam zainwestuję.

Pozdr
 
Do góry