Problem z UPC i wifi

mariusz67

Member
Bez reklam
Mam router cisco na 2 kompach na przewodzie jest szybkosc 100mb na wifi jest ok 50 mb kompy od routera sa 2 m w jednym pokoju .Czy router uwalony po wifi czy takie zaklocenia jak sugeruje UPC .Ma ktos jakis pomysl co zrobiz z tym fantem.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam router cisco na 2 kompach na przewodzie jest szybkosc 100mb na wifi jest ok 50 mb kompy od routera sa 2 m w jednym pokoju .Czy router uwalony po wifi czy takie zaklocenia jak sugeruje UPC .Ma ktos jakis pomysl co zrobiz z tym fantem.

Po WiFi to szybciej jak 60 nie będzie więc 50 jest ok tym bardziej, że działa ci jednocześnie kilka urządzeń. A z WiFi to jest tak, że nawet mała przeszkoda po drodze typu np fotel już obniża poziom sygnału i szybkość tym bardziej, że sprzęt od UPC nie grzeszy jakością
 

Rafal7

Banned
Ja również mam z 60 Mb/s zaledwie niecałe 50 na laptopie po wifi, i to jest normalne ponieważ w routerze mam kartę Wifi w standardzie N ale do 150 Mb/s i taka samą w laptopie, żeby obsłużyć większą prędkość przez wifi potrzebowałbym kartę w standardzie N ale do 300Mb/s w obu urządzeniach, i Ty również.
Możesz nawet postawić oba urządzenia obok siebie a prędkość i tak nie wzrośnie, niestety.

Mało Ci te 50Mb/s ?;)
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Ja również mam z 60 Mb/s zaledwie niecałe 50 na laptopie po wifi, i to jest normalne ponieważ w routerze mam kartę Wifi w standardzie N ale do 150 Mb/s i taka samą w laptopie, żeby obsłużyć większą prędkość przez wifi potrzebowałbym kartę w standardzie N ale do 300Mb/s w obu urządzeniach, i Ty również.
Możesz nawet postawić oba urządzenia obok siebie a prędkość i tak nie wzrośnie, niestety.

Mało Ci te 50Mb/s ?;)
Wiesz nie malo ale jak ma sie 120 w umowie a dostajesz 50 po wifi jest cos nie halo wiec szukam rozwiazania to czemy po kablu mam ponad 100mb wiec o co tu chodzi cos piszesz ale to nie jest tak .
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Kabel to kabel, a WiFi to WiFi i działają tu inne zasady. Kabel nie ma praktycznie ograniczenia, a WiFi ma. Wszystko zależy od posiadanych kart sieciowych i tu kolega kapusta7 ma rację.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Kabel to kabel, a WiFi to WiFi i działają tu inne zasady. Kabel nie ma praktycznie ograniczenia, a WiFi ma. Wszystko zależy od posiadanych kart sieciowych i tu kolega kapusta7 ma rację.
Ok ale ja jestem dociekliwy bede drazyl temat nie odpuszcze tego .Sciagne technika niech wymieni mi router .Ale jeszcze jeden temacik kto ma router nie od UPC i jak mu dziala wiec tego jestem tez ciekawy bo musze to sprawdzic a nie bede kupowal na darmo moze ktos ma swoj i szybkosc 120 mb i jak mu na kompie daje wynik po wifi.
 

Rafal7

Banned
Wątpię aby mieli routery do 300 Mb/s druga sprawa musiałbyś jeszcze wymienić karty w komputerach bo sama wymiana routera nic ci nie da.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi wiem juz wszystko na ten temat .Tak mam umowe na 120 i po kablu okolo tego lata .A po wifi jak pisalem ok 50mb

U mnie jest 55-58 po wifi, a mam łącze 60mb. Zadzwoń do upc i zapytaj w jakim stadardzie wifi działa twój router, bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że przy dwóch antenach na routerze więcej niż 60 nie będzie i to w porywach.
 

Rafal7

Banned
Ja również nie mam anten, ma jakąś wbudowaną, na wcześniejszym routerze z anteną miałem takie same prędkości, a internet mam z vectry, to nie wina anten tylko standardu przesyłania danych.
Jaki masz model tego routera?
 
Do góry