Problem z UPC i wifi

bubafat

Active member
Bez reklam
To jest jedyna sensowna metoda. Urzadzenia UPC zawsze niedomagaly pod wzgledem wydajnosci i bezpieczenstwa. Wlasciwa metoda to przelaczenia ich routera w tryb "bridge mode" i dokupienie sensownwgo routera/AP . Ja tak robie od lat. Od ponad roku uzywam Netgeara R7000 i smiga jak burza.. Na pietrze mam 300-430 mbps na parterze polowe tej predkosci.
Jako modem sluzy jakis wiekowy Technicolor/Thomson orginalnie od UPC
Edit: UPC 200mnps a wlasciwie to 240 od tego roku. Domowa siec kablowa poprzez switch (tez zreszta Netgear)
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
To jest jedyna sensowna metoda. Urzadzenia UPC zawsze niedomagaly pod wzgledem wydajnosci i bezpieczenstwa. Wlasciwa metoda to przelaczenia ich routera w tryb "bridge mode" i dokupienie sensownwgo routera/AP . Ja tak robie od lat. Od ponad roku uzywam Netgeara R7000 i smiga jak burza.. Na pietrze mam 300-430 mbps na parterze polowe tej predkosci.
Jako modem sluzy jakis wiekowy Technicolor/Thomson orginalnie od UPC
Edit: UPC 200mnps a wlasciwie to 240 od tego roku. Domowa siec kablowa poprzez switch (tez zreszta Netgear)

Zgadzem się w 100%. UPC ma badziewny sprzęt chyba "made in china long time ago" z softem zrobionym przez małego Kazia w stodole u szwagra. Co "nowsze" to gorszy chłam. Powinni się reklamować ..... Sprzęt z UPC tylko dla idiotów.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ale UPC jest najlepszym ISP i dostawca zintegrowanych uslug (3 albo 4 w 1 ) w sporej czesci EU. I nie sciga, czy nie blokuje "piratow", pokazujac dlugi palec koncernom fonograficzbym, probujacym go do tego zmusic. Trzeba z UPC jakos zyc.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ale UPC jest najlepszym ISP i dostawca zintegrowanych uslug (3 albo 4 w 1 ) w sporej czesci EU. I nie sciga, czy nie blokuje "piratow", pokazujac dlugi palec koncernom fonograficzbym, probujacym go do tego zmusic. Trzeba z UPC jakos zyc.

Jestem wstrząśnięty i nie zmieszany. Żyję z nimi już dość długo, ale wciskanie mi chłamu sprzętowego nie zniosę.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Na pietrze mam 300-430 mbps na parterze polowe tej predkosci.
Jako modem sluzy jakis wiekowy Technicolor/Thomson orginalnie od UPC
Edit: UPC 200mnps a wlasciwie to 240 od tego roku. Domowa siec kablowa poprzez switch (tez zreszta Netgear)

Masz 250 Mb a router daje 300-430? Też chcę taki router...
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mowa jest o szybkosci Wi-Fi. Dopij kawe ;).
Internet wydaje tyle ile powinien, czyli maximum.
 
Ostatnia edycja:

Vex

Member
Bez reklam
To jest jedyna sensowna metoda. Urzadzenia UPC zawsze niedomagaly pod wzgledem wydajnosci i bezpieczenstwa. Wlasciwa metoda to przelaczenia ich routera w tryb "bridge mode" i dokupienie sensownwgo routera/AP . Ja tak robie od lat. Od ponad roku uzywam Netgeara R7000 i smiga jak burza.. Na pietrze mam 300-430 mbps na parterze polowe tej predkosci.
Jako modem sluzy jakis wiekowy Technicolor/Thomson orginalnie od UPC
Edit: UPC 200mnps a wlasciwie to 240 od tego roku. Domowa siec kablowa poprzez switch (tez zreszta Netgear)


Zgadzem się w 100%. UPC ma badziewny sprzęt chyba "made in china long time ago" z softem zrobionym przez małego Kazia w stodole u szwagra. Co "nowsze" to gorszy chłam. Powinni się reklamować ..... Sprzęt z UPC tylko dla idiotów.

R7000 kosztuje ~700 zł router od UPC pewnie 7x mniej. Więc co tu porównywać ? Sprawa z wifi będzie się ciągnąc cały czas. Coraz więcej osób korzysta z wifi. Jeszcze trochę i sieć 5 GHz będzie zawalona tak jak 2.4 GHz i znów trzeba będzie "uciekać" na inną częstotliwość. Inna sprawa, że wiele osób narzeka na powolne wifi, a jak idę do znajomych to np nie mają nawet karty w standardzie N :) Zresztą to samo jest po kablu znajomy zamówił 250 Mbps po jakimś czasie robi testy i ma 80 :) karta lan oczywiście 100 Mbps, to o 250 może sobie pomarzyć.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Vex.
Ja nie namawiam nikogo na wydanie sumy, która moźe wydać się niektórym zawrotną, tylko opisuje praktyczne rozwiazanie, ktore się sprawdza. Po pierwsze, z racji tego, ze router ten dysponuje mocą obliczeniową/przepustowością, zapewniającą sprawne i szybkie działanie. Po wtóre. W kwestii radia, już lata temu, przy okazji wprowadzania standardu 802.11n, przekonałem się, że najlepszą metodą, aby pozostać niezakłóconym przez urządzenia Wi-Fi sąsiadów, to dysponować radiem o zakresie częstotliwości, na którym inni wokół nie pracują. I tak jest z moim Nighthawkiem, którego połowa górnego pasma częstotliwości, na którym nadaje, nie jest obsługiwana przez urządzenia starszej generacji.
Jest jeszcze trzecia sprawa, z czyjegoś punktu widzenia, być może błaha, a dla mnie znacząca, mianowicie bezpieczeństwo. Sama świadomość tego, że UPC może zaglądać mi w sieć, powszechnie znanych exploit-ów, czyniących moją sieć otwartą praktycznie dla każdego, czy braku podstawowych możliwości konfiguracyjnych (przynajmniej w urządzeniach UPC poprzednich generacji), sprawia, że drobna inwestycja, pozwalająca wyeliminować negatywny wpływ urządzeń dostarczanych przez UPC, na sprawność i bezpieczeństwo działania sieci, jest z mojego punktu widzenia nie tylko sensowną, ale bardzo pożądaną.

Jak masz jakiś router na mysli, ktorego stosunek cena/mozliwosci, przy przyzwoitej wydajności, czyni go godnym polecenia, to wrzucaj. Ja napisałem o swoim Netgearze, bo taki akurat mam. Kupowałem go dawno temu, kiedy nie było niczego innego, a tematu nie śledzę, bo jestem zadowolony. Teraz dopiero doczytałem, że masz router od UPC, który umożliwia bridge mode (w moich stronach, z uwagi politykę UPC, nie do pomyslenia).

Jeszcze drobna prośba. Cytat, który mi przypisujesz, nie pochodzi w całości z mojego postu. Byłbym wdzięczny, gdybyś to poprawił i rozdzielił wypowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Vex

Member
Bez reklam
Zrobione bubafat, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, że źle się zacytowało ;) chodziło mi o wypowiedź Wiesiek19 nie Twoją.
 
Do góry