Problem z sony 60W855 po aktualizacji.

sieka1975

New member
Witam. Ten tv kupilem 3 tyg temu. To jest nowy tv. Co do philipsow to masz racje ludzie maja gorsze problemy... co nie znaczy ze kazdy ma je miec. Napisalem do Sony maila z opisem problemow po aktualizacji. Narazie bez odpowiedzi. Teraz jeszcze sprawa z bluetooth... trzeba do nich zadzwonic i sie zapytac co i jak... pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam. Ten tv kupilem 3 tyg temu. To jest nowy tv. Co do philipsow to masz racje ludzie maja gorsze problemy... co nie znaczy ze kazdy ma je miec. Napisalem do Sony maila z opisem problemow po aktualizacji. Narazie bez odpowiedzi. Teraz jeszcze sprawa z bluetooth... trzeba do nich zadzwonic i sie zapytac co i jak... pozdrawiam

Ja bym się z nimi nie cackał - serwis wezwał i niech robią...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przyglądałem się jak zachowuje się posiadany przeze mnie telewizor firmy Sony , od czasu ,
gdy podpięty jest dysk 1TB do portu USB 1 HDD(REC) . Zauważyłem , że czasem następuje
restart (rester) telewizora , gdy oglądam aplikację : IPLA , jakiś odcinek serialowy w HD np : Pierwsza miłość. Występuje podczas wczytywania reklamy lub gdy odcinek się skończył . Obraz robi się ciemny , trwa to kilkadziesiąt sekund , zapala się dioda sygnalizacyjna LED w kolorze białym i telewizor zaczyna wyświetlać obraz z kanału telewizyjnego ,
który oglądałem , przed przełączeniem telewizora na aplikację : IPLA .
Zdarza się to rzadko , ale jednak ... Wchodząc do menu serwisowego telewizora na :
SELF CHECK w 17 linii mam zapis : 008 HOST_WDT ------------ ------------ ------------ 23
Zapis ten oznacza , że telewizor zapisał 23 jakiś nieprawidłowych działań , w których również znajdują się restarty .
Nie przywiązuję do tych restartów jakiejś wagi , gdyż dioda sygnalizacyjna LED telewizora nie miga
kolorem czerwonym np.4 razy , więc nie jest to jakaś awaria telewizora , aby powiadamiać serwis .
Chyba jest to spowodowane wyświetlaniem w danej chwili aplikacji IPLA .(jakości sygnału nadawanego przez nadawcę aplikacji i szybkości przesyłu przez łącze internetowe bezprzewodowe ?)

BTW, zapis o którym piszę powyżej się wyzeruje na 00 , gdy wgram nową wersję oprogramowania
telewizora . I jeszcze poprawka do mojego postu #12 . Dioda sygnalizacyjna LED podczas nagrywania
świeci w kolorze bardziej fioletowym niż czerwonym jak się dobrze przyjrzałem . I jeszcze jedna sprawa.
Zapisy błędów nagrywania w : Lista błędów , można usunąć tylko przez przywrócenie ustawień
fabrycznych telewizora .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wczoraj była kiepska pogoda , więc telewizor był włączony na" długie" godziny .
Wieczorem chciałem nagrać program sportowy i nacisnąłem przycisk REC na
pilocie zdalnego sterowania telewizorem Sony . A tu spotkała mnie niespodzianka .
Telewizor się zestartował i powrócił do oglądanego przeze mnie programu .
Po chwili pojawiła się uwaga , że nie można rozpocząć nagrywania . Następnie
po kilkunastu sekundach pojawiła się informacja , że wykryto zarejestrowany dysk
HDD , przed odłączeniem urządzenia należy sprawdzić , czy urządzenie jest
teraz używane . Ponownie po tej informacji przycisnąłem przycisk REC .
Tym razem obyło się bez niespodzianek i program nagrałem już bez żadnych
kłopotów .
Widać , że telewizor ma swoje "chimery" , gdy dysk jest podłączony i nie
działa wówczas bezbłędnie. Zastanawiam się , jakie mogą być tego przyczyny , że
tak się "niegrzecznie" czasem zachowuje...

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sieka1975

New member
Witam. Teraz sie zastanawiam czy przyczyna moich restartow nie jest wlasnie podlaczony dysk. Przez pare dni mialem spokoj... az do wczoraj kiedy wlaczylem sobie film z dysku. Tv zresetowal mi sie 2 razy i wrocil do programu ktory byl ogladany. Mam bardzo podobny problem co accu. I nikt nie potrafi powiedziec dlaczego? Sieciowka resetuje sie tylko z podlaczonym dyskiem. Co nasuwa odpowiedz ze to dysk resetuje a nie sieciowka.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Dzisiaj , bardzo wczesnym rankiem , gdy sprawdziłem , czy jest dostępna nowa aktualizacja oprogramowania i czy chcesz rozpocząć aktualizowanie , po krótkim namyśle ( bo nie wiem co
aktualizacja przynosi za zmiany) kliknąłem : Aktualizuj teraz . Nowa aktualizacja oprogramowania
to : PGK4.510EUA.
Tak jak pisałem w poście nr #23 po aktualizacji oprogramowania , wszystkie zapisane nieprawidłowe
działania zapisane przez telewizor w SELF CHECK w : 008 HOST_WDT zostały wyzerowane : 00 .
Natomiast , przed oglądaniem aplikacji wykonuję teraz : odświeżanie zawartości internetowej ,
aby unikać restartów (resterów) telewizora . Czasem telewizor , gdy długo jest włączony , a
ja chcę nagrać program , potrafi zakomunikować że : nie jest podłączony zarejestrowany HDD ,
a po kilkunastu sekundach pojawia się informacja , że wykryto zarejestrowany HDD . Wtedy
już wiadomo , że można nagrywać , używając przycisku : REC na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sebaka

New member
U mnie w Sonym 60W605 też ciągle tv się resetował ale problem był prozaiczny bo okazało się, że podpięty dysk miał uszkodzone zasilanie i powodował zwarcie na usb. Nowy dysk rozwiązał problem:)
 

sieka1975

New member
Po długiej przerwie odnawiam wątek. Czy ktoś ma problem z opóźnieniami dźwięku względem obrazu? Problem pojawia się przy sygnale podawanym przez kabel HDMI. Testowałem wszystkie sloty przy rożnych kablach. Problem nie znika. Opóźnienie jest male ale strasznie mnie meczy oglądanie takich filmów. Ma ktoś jakiś pomysł? Problem dotyczy tylko filmów z nośników zewnętrznych. Nie mam problemu z filmami z tv czy dekodera Polsatu.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

U mnie ten problem nie występuje .
Natomiast swój problem rozwiązałem definitywnie "po swojemu" . Gdy mam zamiar nagrywać jakiś program cyfrowy
na dysk podpięty do odpowiedniego portu USB w telewizorze (USB HDD1) , to po prostu podłączam
go "bezpiecznie" do tego portu USB HDD1 telewizora . Natomiast gdy chcę korzystać z aplikacji
w Smart TV , to dysk podłączony do nagrywania wypinam "bezpiecznie" z portu USB HDD1 w telewizorze . Nie jest to szczególnie uciążliwe , a wszystko wtedy działa jak należy .
Kontakt z supportem firmy Sony niestety nic nie pomógł , nie potrafili wytłumaczyć rzeczowo ,
dlaczego się tak w moim telewizorze dzieje . U znajomego , który ma taki sam telewizor firmy
Sony co ja , sytuacja wygląda podobnie , a posiada dysk firmy Sony do nagrywania programów
cyfrowych z telewizora . Nadal nie znamy powodu , że nasze telewizory , gdy podpięty jest
dysk do nagrywania , czasem błędnie działają , gdy korzystamy z niektórych aplikacji w Smart TV .Myślę , że to już nie będzie rozwiązane , gdyż nie spodziewam się już nowszych wersji oprogramowania do serii telewizorów W905A z 2013 r :|. ( 2 lata minęły to i wsparcie produktu się kończy)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry