Problem z sony 60W855 po aktualizacji.

sieka1975

New member
Mam problem z tv sony 60W855. Dzis z aktualizowałem oprogramowania do najnowszej wersji ponieważ nie moglem w pełni korzystać z aplikacji. Cały czas otrzymywałem powiadomienia o potrzebie z aktualizowania oprogramowania. Teraz telewizor resetuje mi sie co kilka minut! Niewazne czy gram, czy ogladam tv. Reset za resetem. Udało mi się po wielu próbach odkryć przyczynę. Problemem jest wifi! Jak jest włączone to się tv resetuje non stop! A jak wyłączyłem to problem ustal. Boje sie zalaczyc ponownie internet bo po ostatnim razie udalo mi sie wylaczyc wifi dopiero po 12 resecie... Czy ktoś wie jak to naprawić? I proszę nie pisać ze mam nie włączać wifi! Szukam rozwiązania problemu
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam problem z tv sony 60W855. Dzis z aktualizowałem oprogramowania do najnowszej wersji ponieważ nie moglem w pełni korzystać z aplikacji. Cały czas otrzymywałem powiadomienia o potrzebie z aktualizowania oprogramowania. Teraz telewizor resetuje mi sie co kilka minut! Niewazne czy gram, czy ogladam tv. Reset za resetem. Udało mi się po wielu próbach odkryć przyczynę. Problemem jest wifi! Jak jest włączone to się tv resetuje non stop! A jak wyłączyłem to problem ustal. Boje sie zalaczyc ponownie internet bo po ostatnim razie udalo mi sie wylaczyc wifi dopiero po 12 resecie... Czy ktoś wie jak to naprawić? I proszę nie pisać ze mam nie włączać wifi! Szukam rozwiązania problemu

Co rozumiesz że tv Ci się resetuje? Czy to oznacza że wszystkie Twoje ustawienia w tv resetują się do ustawień - fabrycznych ? Po kablu internet jak podłączysz do tv jest ok?
 

sieka1975

New member
Przez reset zrozumiem to ze tv się wyłącza i włącza sam bez mojej ingerencji co 2-3 minuty. Przed aktualizacja było wszystko ok. Moglem korzystać z neta na tv. np. youtube. Inne aplikacje potrzebowały nowszego softu, wiec przeprowadziłem aktualizacje ktora spowodowała to ze telewizor co 2-3 minuty wyłącza się i od razu włącza ponownie. Tylko w tedy gdy włączone jest wifi. Wcześniej było ok. Po kablu nie podłączałem bo nie mam takiego długiego kabla. Ale przecież nie o to biega. Wifi jest po to by z niego korzystać. Teraz Tv chodzi normalnie bez resetów ponieważ wifi mam wyłączone.
 

sieka1975

New member
Co rozumiesz że tv Ci się resetuje? Czy to oznacza że wszystkie Twoje ustawienia w tv resetują się do ustawień - fabrycznych ? Po kablu internet jak podłączysz do tv jest ok?


Co do ustawien tv nic sie nie zmienia. Reset jest tylko tv. Pojawia sie napis Sony i wlacza sie na kanal ktory byl przed resetem. I tak caly czas co 2-3minuty. Nie zawsze udaje mi sie wylaczyc wifi bo tv zresetuje sie wczesniej. Czasem dopiero po kilku lub kilkunastu razach wylaczam wifi i wtedy problem znika.
 

accu

New member
Bez reklam
Przez reset zrozumiem to ze tv się wyłącza i włącza sam bez mojej ingerencji co 2-3 minuty. Przed aktualizacja było wszystko ok. Moglem korzystać z neta na tv. np. youtube. Inne aplikacje potrzebowały nowszego softu, wiec przeprowadziłem aktualizacje ktora spowodowała to ze telewizor co 2-3 minuty wyłącza się i od razu włącza ponownie. Tylko w tedy gdy włączone jest wifi. Wcześniej było ok. Po kablu nie podłączałem bo nie mam takiego długiego kabla. Ale przecież nie o to biega. Wifi jest po to by z niego korzystać. Teraz Tv chodzi normalnie bez resetów ponieważ wifi mam wyłączone.

Witam uprzejmie,
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne , a następnie sprawdź połączenie telewizora z internetem(bezprzewodowe)2.4GHz lub ewentualnie 5GHz (wtedy trzeba użyć adaptera USB sieci bezprzewodowej LAN). Proszę w tym celu wybrać opcję : Ustawienia ->Sieć->Ustawienia sieci->Wyświetl ustawienia i stan sieci.
i odśwież zawartość internetową.
A na początek wyłącz na kilka minut telewizor zupełnie z zasilania .

Możesz spróbować jeszcze zobaczyć czy telewizor widzi czy jest nowsza wersja oprogramowania , jeżeli
tak , to zaktualizuj. Wybierz opcję : Ustawienia->Wsparcie dla produktu->Aktualizacja oprogramowania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Witam uprzejmie,
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne , a następnie sprawdź połączenie telewizora z internetem(bezprzewodowe)2.4GHz lub ewentualnie 5GHz (wtedy trzeba użyć adaptera USB sieci bezprzewodowej LAN). Proszę w tym celu wybrać opcję : Ustawienia ->Sieć->Ustawienia sieci->Wyświetl ustawienia i stan sieci.
i odśwież zawartość internetową.
A na początek wyłącz na kilka minut telewizor zupełnie z zasilania .

Możesz spróbować jeszcze zobaczyć czy telewizor widzi czy jest nowsza wersja oprogramowania , jeżeli
tak , to zaktualizuj. Wybierz opcję : Ustawienia->Wsparcie dla produktu->Aktualizacja oprogramowania.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Witam. Napisalem przeciez ze te problemy wystapily po aktualizacji do najnowszego oprogramowania sony. Wczesniej tego nie mialem. I tv widzi najnowsza wersje [Wersja oprogramowania: PKG2.263EUA] wiec nie mam pojecia dlaczego po wlaczeniu wifi tv sie resetuje co 2-3 minuty.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Napisalem przeciez ze te problemy wystapily po aktualizacji do najnowszego oprogramowania sony. Wczesniej tego nie mialem. I tv widzi najnowsza wersje [Wersja oprogramowania: PKG2.263EUA] wiec nie mam pojecia dlaczego po wlaczeniu wifi tv sie resetuje co 2-3 minuty.

Witam uprzejmie,
Napisz więc e-mail do supportu firmy Sony . Opisz szczegółowo występujący problem .
Chociaż sprawdziłeś ustawienia i stan sieci i przywróciłeś ustawienia fabryczne ?
Router bezprzewodowy masz ustawiony na 802.11n ?
Jak skonfigurowałeś połączenie sieciowe ?
Może tu tkwi przyczyna problemu .
Jeżeli połączenie nie obsługuje protokołu IPv6 to trzeba wyłączyć ten protokół w telewizorze.

Albo można spróbować zainstalować telewizor zupełnie od nowa .( ustawienia systemowe ->automatyczna inicjalizacja)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Witam uprzejmie,
Napisz więc e-mail do supportu firmy Sony . Opisz szczegółowo występujący problem .
Chociaż sprawdziłeś ustawienia i stan sieci i przywróciłeś ustawienia fabryczne ?
Router bezprzewodowy masz ustawiony na 802.11n ?
Jak skonfigurowałeś połączenie sieciowe ?
Może tu tkwi przyczyna problemu .
Jeżeli połączenie nie obsługuje protokołu IPv6 to trzeba wyłączyć ten protokół w telewizorze.

Albo można spróbować zainstalować telewizor zupełnie od nowa .( ustawienia systemowe ->automatyczna inicjalizacja)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Zainstalowałem wszystko od nowa. Ruter mam 2 zakresowy pełne N. Tv wykrywa obydwa zakresy. Łączy się bez problemu. Po za tym wykonałem diagnostykę w tv i nie wykryto żadnych błędów... A tv sie resetuje.
 

sieka1975

New member
Jeden problem znikl... pojawil sie drugi. Sieciowka przestala resetowac tv. Lecz tv zaczal sie resetowac gdy podlacze dysk zewnetrzny pod port usb przeznaczony do nagrywania... masakra jakas... z drugim usb jest ok. A myslalem ze tylko philipsy maja zjeb...e oprogramowanie...
 

accu

New member
Bez reklam
Jeden problem znikl... pojawil sie drugi. Sieciowka przestala resetowac tv. Lecz tv zaczal sie resetowac gdy podlacze dysk zewnetrzny pod port usb przeznaczony do nagrywania... masakra jakas... z drugim usb jest ok. A myslalem ze tylko philipsy maja zjeb...e oprogramowanie...

Witam uprzejmie,
Jeden problem znikł , ale przecież nie samoistnie.
Drugi się pojawił . Bywa . Coś więcej :-|.
Czy pojawia się komunikat w prawej , dolnej części ekranu : wykryto zarejestrowany dysk HDD . Przed odłączeniem dysku sprawdź czy urządzenie nie jest teraz używane ?

Zobacz na forum firmy Sony lub wyślij e-mail do supportu firmy Sony z opisem szczegółowym problemu , podając między innymi jaki dysk HDD używasz .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Pojawia sie komunikat wykryto hdd. Dysk na drugim usb chodzi bez zadnego problemu wiec to nie jest wina dysku.A problem z resetem sieciówki znikl samoistnie. Zrobilem wszystko to co mi proponowales i problem nadal byl. Na nastepny dzien znikl... Sieciowka dziala normalnie. W cuda nie wierze wiec sam nie wiem...
 

accu

New member
Bez reklam
Pojawia sie komunikat wykryto hdd. Dysk na drugim usb chodzi bez zadnego problemu wiec to nie jest wina dysku.A problem z resetem sieciówki znikl samoistnie. Zrobilem wszystko to co mi proponowales i problem nadal byl. Na nastepny dzien znikl... Sieciowka dziala normalnie. W cuda nie wierze wiec sam nie wiem...

Witam uprzejmie,

Jeżeli podłączasz dysk HDD to portu USB , który jest przeznaczony do odtwarzania zdjęć , slajdów czy nagranych filmów z komputera , to jeżeli ten dysk HDD jest zarejestrowany w telewizorze do nagrywania na niego programów cyfrowych , wtedy powinien
pokazać się komunikat w prawej dolnej części ekranu z informacją , że zarejestrowany dysk HDD powinien być
podłączony do portu USB1 HDD(REC) .

BTW, czasem, jak chcę zobaczyć listę tytułów na dysku HDD podłączonym do portu USB1 w moim telewizorze firmy Sony po przyciśnięciu przycisku : Title List na pilocie zdalnego sterowania telewizorem ukazuje się komunikat : nie można zacząć nagrywania , a po chwili ukazuje się
komunikat , że wykryto zarejestrowany dysk HDD . Ale nagrywam bez kłopotów , obojętnie czy ustawiając(programując) programator , czy naciskając przycisk : REC na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem , aby w danej chwili rozpocząć nagrywanie oglądanego programu cyfrowego .
Pojawia się informacja : Nagrywanie zacznie się wkrótce , a dioda LED zaczyna świecić na czerwono . Jeżeli nagranie jest zaprogramowane dioda LED zaczyna świecić w kolorze pomarańczowym .
Telewizor nie musi być włączony . Może być w stanie czuwania . (gotowości) Gdy przyjdzie pora
nagrywania dioda LED zmienia kolor na czerwony. Gdy telewizor włączam , to wyświetla się kanał
telewizyjny , z którego był nagrywany program cyfrowy , a nie ten kanał telewizyjny , gdy przełączałem telewizor w stan czuwania .
Czasem sprawdzam sprawność HDD. Wtedy z reguły jest informacja o nazwie etykiety HDD : np. HDD1 i : HDD można używać do wszystkich funkcji . Czasem jednak jest informacja o nazwie etykiety HDD i : Błąd połączenia dysku HDD. I za chwilę informacja , że wykryto zarejestrowany dysk HDD . Ponowne sprawdzenie sprawności HDD i komunikat , że HDD można używać do wszystkich funkcji . Ot takie "cuda" się czasem zdarzają .
Oczywiście programów nagranych nie można odtworzyć w laptopie (komputerze), czy w drugim
telewizorze firmy Sony (nawet w podobnym modelu ). I to jest bardzo duży mankament .
Dlatego jednak może lepiej korzystać z zewnętrznego dekodera z portem USB , gdzie
można podłączyć zewnętrzny dysk HDD i nagrywać programy cyfrowe . Jedno "pudełko"
więcej , ale zupełnie inna funkcjonalność . Sam się zastanawiam , czy nie sprawić sobie
takiego dekodera np . firmy TechniSat .

Korzystam z modułu CAM z kartą Smart .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

krzychup

New member
accu, jaki sygnał nagrywasz na dysk podpięty do TV? z modułu CAM czy z naziemnej cyfrowej?

Z tym nagrywaniem z zewnętrznego tunera to chcesz na jakiej zasadzie? Nie będzie miał ten dekoder kodowania nagranych programów, żebyś nie mógł odtwarzać na innych urządzeniach?
Ja co prawda mam dysk podpięty do zewnętrznego dekodera nc+ i też mam zakodowane nagrania ale kolega ma nagrywarkę z dyskiem i zgrywa tak jak Ty chcesz. Ale po nowym roku już się zaczął pojawiać problem bo przy próbie nagrywania sygnału z nc+ nie udaje mu się, bo dostaje komunikat, że sygnał jest zakodowany. Coś już w nc+ zaczęli z tym badziewić. Kolega klnie, że się chyba przeniesie do Polsatu Cyfrowego :)
Może się więc okazać za jakiś czas że i z cyfrowej naziemnej i z Polsatu Cyfrowego będzie sygnał niezdatny do nagrywania na urządzeniach zewnętrznych
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nagrywam programy cyfrowe z modułu CAM z kartą Smart na dysk zewnętrzny WD My Passport AV-TV 1TB (pojemność 931.3 GB). Z naziemnej cyfrowej telewizji korzystam
za pomocą laptopa HP Pavilion dv7- 6140 ew , który ma w akcesoriach malutki , zewnętrzny tuner typu: TV Tuner(USB,DVB-T) , który podłączyłem do portu USB w laptopie i malutką antenkę
zewnętrzną , która podłączona jest do tego tunera . Jak jest w miarę pogoda , to sygnał jest całkiem dobry i można za pomocą Windows
Media Center nagrywać programy cyfrowe z telewizji naziemnej . I to robię .
Miałem kłopot z instalacją sterowników tego tunera , ale dzięki pomocy użytkowników na forum
Notebookcheck.pl , którzy również mieli ten sam kłopot , udało nam się ten problem rozwiązać w
lutym 2012 r .
Tak , masz rację , dekodery mają własny format nośników . Ja bardziej myślałem o dekoderze
zewnętrznym , na którym można oglądać jeden program , a drugi program nagrywać w tym samym
czasie . (dwa tunery)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sieka1975

New member
Witam ponownie. Znalazlem nastepny problem... polaczenie bluetooth. Nie moge polaczyc samsung galaxy s4 z tv. Caly czas wyskakuje powiadomienie na telefonie " nie prawidlowe haslo lub pin" a tv przy wyszukiwaniu nie widzi wogole telefonu... Do Sony napisalem w sprawie resetow ale narazie brak odpowiedzi
 

sieka1975

New member
Ale ja napisalem ze tv nie widzi telefonu. Innych opcji nie ma w tv jak tylko te ktore podales. a to juz robilem. I nadal nie wykrywa zadnych urzadzen
 

sieka1975

New member
Prosze cie nie rob ze mnie debila... Wiem jak sie wlacza bluetooth w galaxy s4 i wiem jak zrobic sie widoczny dla wszystkich ktorzy chca mnie znaleźć. Tv nie widzi urządzenia choc jest wlaczone i gotowe do pracy. Laptop widzi i wspolpracuje z samsungiem a Tv sony nie. Za to telefon widzi telewizor ale nie moze sie z nim polaczyc. Okulary lacza sie z tv bez problemu.Czy mozliwe ze sony ma jakies zabezpieczenia co do innych marek?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeden problem znikl... pojawil sie drugi. Sieciowka przestala resetowac tv. Lecz tv zaczal sie resetowac gdy podlacze dysk zewnetrzny pod port usb przeznaczony do nagrywania... masakra jakas... z drugim usb jest ok. A myslalem ze tylko philipsy maja zjeb...e oprogramowanie...


Chyba do końca nie wiesz co piszesz, poczytaj sobie ludzi jakie mają problemy z Philipsami jeśli chodzi o oprogramowanie i wtedy zrozumiesz różnicę. Mam kilku znajomych co mają Philipsy także trochę wiem w tym temacie. Co nei oznacza że tak jest z każdym modelem.
Jak dobrze pamiętam jesteś pierwszym tutaj na forum któremu coś się stało po zmianie oprogramowania jeśli chodzi o Sony.
A to jest tylko tv, samochody za grube pieniądze się psują więc i tv się psują.. jeden ma fart inny nie ma .. ja już kilka razy oprogramowanie aktualizowałem i zawsze wszystko jest ok...
Do tego dochodzi wolna wola zawsze możesz kupić Philipsa... przekonasz się sam który tv jest bardziej awaryjny...




A tak się spytam dlaczego nie zgłosisz tego do serwisu i żeby oni się tym zajęli, a może będziesz miał szczęście i coś poszło i może wymienią tv na nowy ??? Ja bym próbował.
 
Do góry