Problem z podlaczeniem do internetu

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm, admin nie był chętny grzebania sie w celach prywatnych. Porty sa poblokowane i koniec. Chyba nic z tego. Czas na interet w domu, albo znaleźc jakiegoś znajomka i iść do niego.Updatowac nadal będę poki co z flasha, ale dema, patche gierek, filmiki... tego szkoda.:(
A może jest ktoś z Gliwic, kto mógłby pomóc na żywo?
Pozdrawiam
 

Patricko

New member
Witam ponownie.

Sprawdziłem płytę główną i mam z tyłu dwa wejścia LAN.
Zerknąłem do instrukcji i mam tam coś takiego:

LAN:
NVIDIA nForce 680i SLI built-in dual Gigabit MAC with external Marvell PHY
- Supports NVIDIA DualNet Technology


I nie bardzo wiem, czy będzie to odgrywać rolę karty sieciowej, czy jednak trzeba będzie dokupić?

Na router zdecydowałem ten: Linksys WAG200G
Nie drogi i wg mnie bardzo dobre osiągi.
 

Patricko

New member
No to ekstra :)
Bardzo dziękuje za pomoc.

Płyta to ASUS P5N32-E SLI.
Jak będą problemy z podłączeniem routerka i skonfigurowania to się odezwę.
Albo najlepiej za wczasu napisać mniej więcej co i jak robić po kolei :)
Byłbym bardzo wdzięczny.
 

brx

New member
Patricko napisał:
Albo najlepiej za wczasu napisać mniej więcej co i jak robić po kolei :)
Byłbym bardzo wdzięczny.

Nie ma tak lekko. ;) Jak będziesz miał problemy, to pisz.

@Jussi: Masta to jakiś zakompleksiony nastolatek, który nie radzi sobie z krytyką, więc nie należy się nim zbytnio przejmować.
 

pete1

New member
Dziwny ten watek, ja po zakupie ps3 poszedlem do sklepu, poprosilem o router, podlaczylem, skonfigurowalem i dziala. Zaznaczam ze jestem kompletnym laikiem w sprawach komputerow sieci itd wiec nawet sie nie pytalem jaki kabelek do jakiego modemu jaka predkosc netu itp. Ale dzieki temu teraz wiem ze sa inne rodzaje routerow i kabelkow:D
 

piotrasek15

New member
Połaczenie z internetem

kilka postów wyżej jest identyczny temat przyklejony... - marcin0903

Witam mam problem. Mam internet osiedlowy(radiowy) podłonczony do karty AIRLIVe Wt-2000PCI oraz karte Fast Ethernet (razem z płytą główną) podłanczam ps3 kablkiem scrosowanym do tej karty Ethernet i teraz nie wiem jak mam to dalej skonfigurowac na tej karcie airlive mam tak
IP:192.168.184
Maska podseci:255.255.255.0
brama domyslna:192.168.0.1
Dns:194.204.152.34
194.204.159.1
teraz co mam wpisac do tej kart ethernet a co na ps3 ??
o co chodzi z ty adresem MAC mam zadzwonic do operatora aby udostepnil internet? czy coś ? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
 

Patricko

New member
No już śmigam na routerku WAG200G :D
Wszystko idealnie działa, podłączenie nie zajęło nawet 5 minut. Po prostu świetnie.

Teraz mam już takie małe pytanko, ponieważ chce odłączać na noc router, i nie wiem czy to jest dobre dla niego. Bo nie widzę sensu, żeby był włączony cały czas, kiedy nikt z niego nie korzysta ani nic. Chciałbym wiedzieć czy to wyłączanie od zasilania co noc jest dla niego bezpieczne.
 

brx

New member
Widzisz, nie było tak źle ;)

Wyłączanie routera na noc jest tak samo dobre dla niego, jak dla każdej innej elektroniki. Są dwie szkoły. Jedni twierdzą, że sprzęt powinien być jak najmniej włączany/wyłączany (skoki napięć, rozgrzewanie i chłodzenie elementów, itp.)- drudzy, że wyłączać jak tylko możesz (to raczej ze względów ekonomicznych). Sam zdecyduj co jest lepsze dla Ciebie.

piotrasek15 napisał:
Witam mam problem. Mam internet osiedlowy(radiowy) podłonczony do karty AIRLIVe Wt-2000PCI oraz karte Fast Ethernet (razem z płytą główną) podłanczam ps3 kablkiem scrosowanym do tej karty Ethernet i teraz nie wiem jak mam to dalej skonfigurowac na tej karcie airlive mam tak
IP:192.168.184
Maska podseci:255.255.255.0
brama domyslna:192.168.0.1
Dns:194.204.152.34
194.204.159.1
teraz co mam wpisac do tej kart ethernet a co na ps3 ??
o co chodzi z ty adresem MAC mam zadzwonic do operatora aby udostepnil internet? czy coś ? Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
Albo router, albo poczytaj sobie o ICS (Internet Connection Sharing - jeżeli korzystasz z windowsa).
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawdź sobie jaki ten router ma pobór prądu :)

U mnie router chodzi non-stop od 3 lat i jest OK, jest to LinkSys.

Pozdrawiam,
 

Patricko

New member
No i już tak na zakończenie odemnie.
Jest jakaś aplikacja, która będzie mi pokazywać ogólną prędkość pobierania/wysyłania? Ponieważ mam obecnie cFosSpeed'a, który pokazuje mi tylko prędkości, ale na kompie, z reszty urządzeń jak coś to nie pokazuje nic. A chciałbym wiedzieć czy pobierają z taką samą prędkością czy troszkę wolniej (bo na PS3 mam siłę sygnału 50% i nie wiem czy to szkodzi coś czy nie).

Z góry dzięki za podpowiedzi.
 

kalorom

New member
8) Witam.
Co zrobić żeby zagrać online na ps3 ?
Mam podłączoną konsole do netu ale jak chce wejść w opcjach gry na online to wyskakuje mi "You must sign up for PLAYSTATION@network
(80130183)
I co mam dalej zrobić a net przez mam i moge sobie latać po stronkach przez konsole. Dajcie mi porady i kroki jak to zrobić !?
 

matiashek

New member
Witam mam łacze internetowe 1 MB mój ISP to TKtelekom.Posiadam od nich standardowy router crypto f330.ma on wejścia ethernet i usb.chciłabym wykorzystać oba wejścia.Tak żeby komputer był podłaczony przez usb a PS3 przez ethernet co musze zrobić.Aha dodam że mam stały adres ip.Chodzi o to co mam wpisąc w ustawieniach połaczenia w pc i ps3 żeby tu i tu był intenet niezaleznie jedeo od drugiego
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy aktualnie korzystasz z tego routera? Jak masz podłączony net do kompa?

W końcu post we właściwym miejscu ;)

Pozdrawiam,
 

owca

New member
matiashek napisał:
Witam mam łacze internetowe 1 MB mój ISP to TKtelekom.Posiadam od nich standardowy router crypto f330.ma on wejścia ethernet i usb.chciłabym wykorzystać oba wejścia.Tak żeby komputer był podłaczony przez usb a PS3 przez ethernet co musze zrobić.Aha dodam że mam stały adres ip.Chodzi o to co mam wpisąc w ustawieniach połaczenia w pc i ps3 żeby tu i tu był intenet niezaleznie jedeo od drugiego

Z tym sprzęcikiem to to nie nawojujesz wszystko co dają operaoży na niewiele się zda, raczej kup coś ze switchem od np Linksysa. Ja mam i wogole żadnych problemow, bezobsłógowe.
 
Do góry