Problem z podlaczeniem do internetu

Filvo

New member
Pomocy!!!

Z komputera blagam pomoz opisz krok po kroku co mam robic bo normalnie calymi dniami pryz tym siedze i nic !!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Od jakiego operatora masz łącze internetowe?

Do czego aktualnie jest podłączony internet?

Czy posiadasz w domu router?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem jakie chello daje urządzenia ale z modemu do jak przypuszczam aktualnie komputera idzie kabel sieciowy?

Tacy operatorzy często zabezpieczają się blokując inne MAC Adresy niż podany przy instalacji.
Prawdopodobnie musiałbyś do swojego ISP podać MAC Adres karty sieciowej PS3.

Pozdrawiam,
 

Filvo

New member
Pomocy!!!

Tak kabel internetowy jest do modemu podlaczony blagam napisz krok po kroku co mam robic bede ci wdzieczny !!!!!!!!!!! POMOZ !!!
 

brx

New member
Napisz jaki masz rodzaj modemu/routera. Np. Aster instaluje routery, które pozwalają na rozdzielenie łącza bez rejestrowania adresów mac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam!
To może i mi uda sie znaleźć tu pomoc.
W domu jeszcze nie mam neta, więc upadte ściągam w pracy na pendriva. Jednak chiałem uaktualnić parę gierek, posciągać dema. itp. Więc wziąłem PS3 do pracy.

Po 5 godzinach w końcu udało mi się tak ustawić połączenia, że mam interent, ale nie mogę zalogować sie do PS Store (Błąd 8002AD3D)

Najpierw włozyłem kabel w gniazdko w ścianie i automatyczne ustawienia - brak połączenia.
Potem wpisałem wszystkie dane ręcznie (IP, DND, Maska, itd) - też nic
W końcu podpiąłem PS3 do huba (3com) a jego do gniazdkaw ścianie i jest połączenie, ale nie mozna sie zalogować.

Przy tescie połączenia:

IP Adress: Succeeded
Internet Connection: Succeeded
Playstation network: failed
UPnP : -
NAT Type: -

mimo,że daje mu w ustawieniach UPnP enable i próbowałem wyłączać media server, to przy próbie połączenia UPnP sie wyłacza.

Jesli trzeba poprosić o pomoc Admina, to może byc wiekszy problem :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie masz poblokowane porty w sieci i przez to nie działa PSS.
Bez pomocy admina się nie obejdzie.

Pozdrawiam,
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Hmm, a powiedzmy, że znajde znajomego admina, to co mam mu powiedziec? Nie sadzę, zeby się bawił w PS3, wiec co odblokować? jakie porty? Te? Wziąłem tez pilota do pracy zamiast pada, ale nie wszystkie guziki działają. To też wina portów?

Playstation Network Required Ports
TCP 80
TCP 443
TCP 5223
UDP 3478
UDP 3479
UDP 3658

Remote Play & Gaming Required Ports
TCP 80
TCP 443
TCP 5223
TCP 9293
TCP 10070-10080
UDP 3478
UDP 3479
UDP 3658
UDP 10070
 

brx

New member
Jeżeli masz dobre układy z adminem, to niech wstawi Twoje PS3 w jakiś DMZ (jeżeli istnieje taki w jego strukturze sieci). Najprostsze rozwiązanie - tym bardziej, że przyniosłeś czarnulę "na chwilę" i nie będzie stała ciągle u Ciebie w pracy.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dzieki, no fakt, chociaż może raz na jakis czas będę ją taszczył do roboty :D albo czas sprawić sobie w domu internet, bo aż wstyd.
Czarnula zostaje do jutra, admin zajęty. Mam nadzieję, że będzie wiedział co to DMZ, (bo ja nie :D )
Pozdrawiam
 

brx

New member
Z pewnością admin zrobi co będzie chciał. Może nawet być przez tydzień zajęty dla kolegi.
Podałem - jak dla mnie - przykład najprostszego rozwiązania.
 
Do góry