Problem z obrazem XH9505

Obraz na netflksie jest bardzo dobry w ustawieniach na automatycznej kalibracji netflixa.
Na skaczący obraz czy co tam było stosuje się łagodna gradacje na minimum oraz cinemotion na auto..
Jeśli chodzi o ostrość to pomoże suwak od ostrości na 60 oraz tworzenie rzeczywistości.
Ja kiedyś w sklepie poprosiłem o załączenie takiej telewizji na Oledzie Philipsa za 8k to dopiero był dramat, obraz jak w TV za 2k i wszystko rozmazane.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Oglądanie tv na 65 calowym z 2,5 metra dla mnie jest za bliska odległość , nawet na 55 calowym nie oglądałbym z 2,5 metra .

Co do sygnału SD , fakt obrazy nie są za ciekawe i nie będą bo telewizory 4k dają radę od HD ale słabo od SD , A jeszcze jak obraz oglądany z SD na 65 calowym + 2,5 metra oglądający to na pewno szału nie będzie , Włącz program na SD i oddalaj się powoli od tv ... będzie różnica czy nie ? Moim zdaniem będzie
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Oglądanie tv na 65 calowym z 2,5 metra dla mnie jest za bliska odległość , nawet na 55 calowym nie oglądałbym z 2,5 metra .

Co do sygnału SD , fakt obrazy nie są za ciekawe i nie będą bo telewizory 4k dają radę od HD ale słabo od SD , A jeszcze jak obraz oglądany z SD na 65 calowym + 2,5 metra oglądający to na pewno szału nie będzie , Włącz program na SD i oddalaj się powoli od tv ... będzie różnica czy nie ? Moim zdaniem będzie

Kazdy kupuje do swoich potrzeb. Korzystam z telewizora wylacznie w godzinach wieczornych, w wiekszosci filmy, sport. Nie zdecydowalbym sie na zmiane na mniejszy. Dodatkowo obraz 4K, a i nawet firmy z Bluray wygladaja oblednie i na tym mi zalezalo.

Edit: zszedłem na dół do córki, akurat leci zwykły Puls 2 i bajki, obraz żyleta, nie ma się do czego przyczepić.
Dodatkowo gry na konsoli wyglądają super,. Gdy oddalając się od TV na sygnale sd będziej lepiej, to tak jest i zgadzam się.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Trzeba powiedzieć wprost : tv 4k sprawdzi się od sygnału HD wzwyż , Niestety w drugą stronę będzie coraz gorzej ,
I druga sprawa : kiedy te kanały co pozostały jeszcze w sygnale SD na różnych platformach typu : Canal+ , Cyfrowy Polsat itd... przejdą na sygnał z SD na HD a o 4k to nie wspomnę bo raczej szybko to nie nastąpi ? Ale na HD mogli by już przejść pozostali
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Trzeba powiedzieć wprost : tv 4k sprawdzi się od sygnału HD wzwyż , Niestety w drugą stronę będzie coraz gorzej ,
I druga sprawa : kiedy te kanały co pozostały jeszcze w sygnale SD na różnych platformach typu : Canal+ , Cyfrowy Polsat itd... przejdą na sygnał z SD na HD a o 4k to nie wspomnę bo raczej szybko to nie nastąpi ? Ale na HD mogli by już przejść pozostali

Należy wspomnieć iż HD innemu HD nie jest równy niestety... Ale nie jest źle. Na pewno na taki rozmiar nie zdecydowałbym się przy większej ilości kanałów SD albo że nie oglądam filmow na blu-ray. Wtedy byłby 49 cali...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przyzwoite 4K czy nawet dobre FullHD można oglądać choćby z bliska i tu 65" nawet z 2 metrów może być OK i dawać efekt woow ale 99% naszych kanałów telewizyjnych + dodatkowo liczni operatorzy chcący zaoszczędzić na transferze oferują taką padakę, że ledwo się to nadaje do oglądania. O ile nasz wzrok zamaskuje te liczne niedoskonałości, gdy oglądamy nieduży TV ze znacznej odległości, to już patrząc na takie 65" z 2,5 metra zobaczymy prawdziwą tragedię a obraz, jaki wtedy widzimy, to obraz nędzy i rozpaczy. Oczywiście, że w teorii da się tak oglądać (kto komu zabroni) ale nazwanie takiego oglądania przyjemnością jest dalekie od prawdy. Oglądało się przecież kilkanaście lat temu divixy, ale to tylko dlatego, że nie było możliwości zdobycia filmu w dobrej jakości. Dzisiaj do tak podłej jakości już nie chciałbym wracać.
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przyzwoite 4K czy nawet dobre FullHD można oglądać choćby z bliska i tu 65" nawet z 2 metrów może być OK i dawać efekt woow ale 99% naszych kanałów telewizyjnych + dodatkowo liczni operatorzy chcący zaoszczędzić na transferze oferują taką padakę, że ledwo się to nadaje do oglądania. O ile nasz wzrok zamaskuje te liczne niedoskonałości, gdy oglądamy nieduży TV ze znacznej odległości, to już patrząc na takie 65" z 2,5 metra zobaczymy prawdziwą tragedię a obraz, jaki wtedy widzimy, to obraz nędzy i rozpaczy. Oczywiście, że w teorii da się tak oglądać (kto komu zabroni) ale nazwanie takiego oglądania przyjemnością jest dalekie od prawdy. Oglądało się przecież kilkanaście lat temu divixy, ale to tylko dlatego, że nie było możliwości zdobycia filmu w dobrej jakości. Dzisiaj do tak podłej jakości już nie chciałbym wracać.

Dlaczego oglądania 65 cali z takiej odległości nie ma być przyjemnością i jest dalekie od prawdy? Mam sygnał od Netii, który podaje dobra jakość sygnału. Każdy kupuję TV pod siebie i własne wymagania. U mnie jest to w większości kanały HD, filmy Blu-ray oraz konsola. A jeżeli raz na jakiś czas trafię na słabszy jakościowo program, dam rade.
Na pewno nie zamieniłbym na mniejszy.
 
Do góry