Problem z obrazem XH9505

kamikaze5

Member
Witam. Zakupiłem TV Xh9505 i mam problem z ustawieniem obrazu. Mam tv z satelity z dekodera 4k. Multiroom na dwa tv na nowy sony i stary samsung s8000. Na starym obraz żyleta ze zwykłej tv na sony totalna pikseloza. Obraz jest dość nieostry że względu na piksele. Wczoraj włączyłem Eurosport ze snookerem to bile prawie kwadratowe zamazane. Duże przedmioty z bliska wszystko ok ale jak coś mniejszego w odległości to ledwo widać. Ustawiałem już wszystko, miałem kalibracje od Kiki i to samo. Czy ten tv ma problem ze słaba rozdzielczością, jak jest u Was?
 
Ostatnia edycja:

kamikaze5

Member
Dzieki za odpowiedzi i sampel do porownania. Co do wielkosci tv to oba mam 55 cali. Sampel wyszedl srednio ale wydaje mi sie ze jakosc nagrana jest gorsza niz u mnie na live, sprawdzalem na kompie i jakosc porownywalna do tego w tv wiec ciezko cos powiedziec. Co do roznicy pokaze Wam 4 zdjecia, dwa z sony dwa z samsunga
sony

https://drive.google.com/file/d/1cMXv-4qm25e1QjXWNUpJHHGaIuAQWjnt/view?usp=sharing
samsung
https://drive.google.com/file/d/1cK1zepxXWLpvP4nNTeJzEfzBV37jVWGw/view?usp=sharing
sony
https://drive.google.com/file/d/1cSilTTwmulxgWZxDiAgf8TtR9psZnOXY/view?usp=sharing
Szczegolnie na tym zdjeciu widac jak obraz jest rozmyty, to nie wina aparatu tak widac na tv.
samsung
https://drive.google.com/file/d/1ch3KOTd_DxRqBTaYetD8Rx_1LNKTxyRg/view?usp=sharing


Na sony bile czerwone maja wyraznie czupryne na glowie oraz niejednolita barwe ze wzgledu na piksele
 

SDman

Banned
Specjalnie nagrałem program SD !
To na 50" plazmie z 3 metrów przyjemnie się ogląda -owszem widać, że to nie 1080 ale można.
Programy HD i materiały klasy "Piękna Grecja" nie różnią się praktycznie od treści z YT przy większej odległości.

Nawet jeśli średnio to u Ciebie widać na większym nowocześniejszym TV, który musi się nieźle napocić aby to przeskalować do 4K
to coś musi być nie tak z połączeniem (rozdzielaczem) lub Twoim dostawcą programów.
Telewizor natomiast jest w ścisłej czołówce skalującej.


:arrow: Dla wglądu w zdjęcia brak uprawnień ?
 

kamikaze5

Member
Specjalnie nagrałem program SD !
To na 50" plazmie z 3 metrów przyjemnie się ogląda -owszem widać, że to nie 1080 ale można.
Programy HD i materiały klasy "Piękna Grecja" nie różnią się praktycznie od treści z YT przy większej odległości.

Nawet jeśli średnio to u Ciebie widać na większym nowocześniejszym TV, który musi się nieźle napocić aby to przeskalować do 4K
to coś musi być nie tak z połączeniem (rozdzielaczem) lub Twoim dostawcą programów.
Telewizor natomiast jest w ścisłej czołówce skalującej.


:arrow: Dla wglądu w zdjęcia brak uprawnień ?

Proszę sprawdzić teraz linki powinno działać. Źródło sygnału na obu tv ten sam. Nc+ dekoder 4k, zamieniałem nawet dekodery.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie odpowiedziałeś jak wygląda obraz z innych źródeł - odtwarzacz, dysk itp.

Druga sprawa, sprawdzałeś inne kable HDMI (zakładam, że tak masz połączony dekoder z TV)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam. Zakupiłem TV Xh9505 i mam problem z ustawieniem obrazu. Mam tv z satelity z dekodera 4k. Multiroom na dwa tv na nowy sony i stary samsung s8000. Na starym obraz żyleta ze zwykłej tv na sony totalna pikseloza. Obraz jest dość nieostry że względu na piksele. Wczoraj włączyłem Eurosport ze snookerem to bile prawie kwadratowe zamazane. Duże przedmioty z bliska wszystko ok ale jak coś mniejszego w odległości to ledwo widać. Ustawiałem już wszystko, miałem kalibracje od Kiki i to samo. Czy ten tv ma problem ze słaba rozdzielczością, jak jest u Was?

Oba TV testujesz z tym samym dekoderem?
Jaką rozdzielczość obrazu masz ustawioną w dekoderze?
Jaka wielkość matrycy SONY i SAMSUNGA?

Co do samego TV to jest masa ustawień obrazu, które w skrajnych ustawieniach mogą zniekształcać nieznacznie obraz. W swoim SONY 49XH9505 powyłączałem większość "upiękniaczy" lub dałem na min. Obraz wygląda wtedy bardziej naturalnie na zwykłej TV (mam NC+ z PremiumBOX i NETIĘ Evobox IP. W Netii jest gorsza jakość obrazu - wyraźnie widać kompresję).
 
Ostatnia edycja:

kamikaze5

Member
Netflix oraz Xbox One ok, nie mam zastrzeżeń, kable sprawdziłem 3 z Xbox one oraz kupiony specjalnie pod 4k i zwykły - bez zmian. Jutro jak mi naprawia kablówkę sprawdzę jeszcze te źródło
 

kamikaze5

Member
Oba TV testujesz z tym samym dekoderem?
Jaką rozdzielczość obrazu masz ustawioną w dekoderze?
Jaka wielkość matrycy SONY i SAMSUNGA?

Co do samego TV to jest masa ustawień obrazu, które w skrajnych ustawieniach mogą zniekształcać nieznacznie obraz. W swoim SONY 49XH9505 powyłączałem większość "upiękniaczy" lub dałem na min. Obraz wygląda wtedy bardziej naturalnie na zwykłej TV (mam NC+ z PremiumBOX i NETIĘ Evobox IP. W Netii jest gorsza jakość obrazu - wyraźnie widać kompresję).

Te same dekodery te same źródło, oba tv 55 cali. Wszystko wyłączone lub na min. Manualna kalibracja od Kiki nic to zmieniło. Testowałem rozdzielczość 2160p, 1080p, 1080i
 

giggy

New member
Te same dekodery te same źródło, oba tv 55 cali. Wszystko wyłączone lub na min. Manualna kalibracja od Kiki nic to zmieniło. Testowałem rozdzielczość 2160p, 1080p, 1080i

Hej, może zamień tv miejscami, Samsunga z Sony (Salon -> Sypialnia czy tam na odwrót) reszte sprzętu pozostawiając bez zmian. Sprawdzisz wtedy lokalizacje, może jakaś strata jakości jest na przesyle między dekoderami ...
 

kamikaze5

Member
Mam zgrane 4 sample z różnej jakości sygnału tv, oraz naprawiona kablówkę więc jest trochę źródeł. Co proponujecie na test żeby było najbardziej miarodajne. Nagrywać telefonem, czy robić zdjęcia?
 

kamikaze5

Member
Wykonałem testy, chciałem dodać zdjęcia ale zdjęcia nie odzwierciedlają rzczywistosci a tu szczegóły są ważne. Obraz testowałem na różnych ustawieniach. Konkluzja porównania sony Xh9505 do samsung s8005 z 2011. Sony wypada rewelacyjnie w treściach HD i 4k, czerń jest czarna kolory rewelacja. Netflix Xbox super jakość. Tv siada jednak na treściach SD i pół HD których jest większość w TV. Kanały Polsat Sport Premium wyglądają bardzo dobrze, ale już Polsat Sport lepiej na samsungu. Ogólnie samsung lepiej skaluje słaby sygnał. Na Sony obraz jest nieostry lekko rozmyty, mimo ustawiania parametrów w różnych zakresach nie udało się tego wyeliminować. Chciałbym nadmienić ze na samsungu oglądałem te samo źródło od kilku ładnych lat, ogólnie od 9 lat. Obraz od pierwszego włączenia był słabszy i rozczarowujący. Nie wiem jak inni użytkownicy tego tv bo porównuję tylko do mojego samsunga który w rozdzielczościach poniżej HD wypada dużo lepiej.
 

SDman

Banned
Ogólnie ujmując -sygnał SD to raczej już pieśń przeszłości jest akceptowalny w wykonaniu TV poniżej 51" i najlepiej PDP.
Jednakże testując pod kątem zamiany 50ST60 bardzo zwracam uwagę na reprodukcję (skalowanie) materiałów od swojego
dostawcy DVB-C czyli 1080i /50Hz (7-8 Mb/s)
Wielkością różnica to tylko 5" i na tym się skupiam bo już na 65" wygląda taki materiał gorzej.
Wpatrując się z 1m nawet najlepiej skalujące marki nie dadzą takiego efektu jak jest na natywnej matrycy FHD.
Trzeba się oddalić czyli 55" oglądać z min 2,5m.
Przyznaję się, że mocno biorę pod uwagę model XH95, a jeszcze go nie testowałem pod powyższym kątem, robiłem to na bliźniaczym modelu A8 w technologii OLED i ten był ścisłej czołówce moich potrzeb.
 
Zakupiłem ten model u Kikiego, niestety też jestem bardzo zawiedziony ostrością w Sony. Ostrość jest gorsza niż w trzy razy tańszych telewizorach, testowałem wczoraj u znajomego LG 55SM8200 i tam w ustawieniach suwaków na domyślne ostrość jest świetna, kolory też ma o niebo lepsze od Xh9505, wiadomo jak to IPS kolorki bajka, Soniacz bije go jedynie czernią.
W Kalibracji Kikiego ostrość ustawiona jest na 0, musimy przestawić na 50, która jest wartością domyślna. Wyżej nie ustawiamy, ponieważ pojawi się problem z płynnością.
Najlepsza ostrość jest w trybie kinowym. Więc tam zrobiłem sobie kalibrację pod materiały 4K. Ustawiamy Tworzenie realizmu na 30, tylko dzięki tej opcji da się jakoś ten tvik uratować. Łagodna gradacje ustawiamy na małą lub wyłączona, włączona poprawia płynność, lecz powoduje lekkie rozmycie.
Wydaje mi, że to przez tą cholerna powłokę X-wide angle powoduje to irytujące rozmycie.
I tak musimy mieć w TV dwie kalibrację jedną do HDR A druga do SDR.
W trybie SDR nie miałem za bardzo czasu aby go dokładnie wyregulować.
Jeśli macie jakieś pytania to śmiało pytać.
Tutaj macie filmik z porównania Samsunga do Sony, Proszę się przyjrzeć dokładnie jaki obraz jest rozmazany na Sony.
https://youtu.be/2DaZE_VGytQ
Tutaj na początku filmiku widać jaki tekst jest niewyraźny. U mnie w VLC player Playlista również jest taka, że aż to oczy męczy. Gdybym w testach na sklepie wcześniej to zauważył to chyba bym zrezygnował z tego modelu. W tej cenie jest to raczej niedopuszczalne i to jeszcze w flagowym LCD.
https://youtu.be/SW3CeXWI660
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
W przypadku dekodera ustawcie tryb obrazu własny, wejdźcie w opcje ustawień sygnału video na i włączcie hdr hlg na źródle oraz ustawcie przestrzeń kolorów na dci.
 
Ostatnia edycja:
Zwyczajnie bym zwrócił TV nigdy na testowanych XH95 55" nie widziałem tak "kiepskiej" ostrości.
Pierwszy filmik od 10:45 to Sony deklasuje Samsunga (nie wiem o co chodzi)
https://www.youtube.com/watch?v=2DaZE_VGytQ&t=645s
Drugi filmik to raczej test refleksów -odbić, jakbym tak miał oglądać TV to zainwestowałbym w radio.
Wiadomo, że deklasuje dlatego go wybrałem. Wrzuciłem filmiku poglądowo by zwrócić na niektóre elementy, przykładowo czcionkę w drugim filmiku.
 
Do góry