Problem z obrazem XH9505

SDman

Banned
W sumie da się wyłączyć ale na stałe, każdy ma jakieś duże okno balkonowe, a tak na poważnie ... ech, chwalę Sony za intuicyjny, szybki Android, a tutaj taki babol.
 
Ostatnia edycja:

adam555

New member
Ja tej aktualizacji nie wgrałem przez ten komunikat. Bym oszalał chyba...
A jak zmniejsza się jasność (czyli podświetlenie) a tym samym zmniejsza pobór prądu to też to wyskakuje?
Przy wyłączonym TV, telewizor wybudza się co chwilę i żre przez jakiś czas 30W. Średnio wychodzi w standby dużo więcej niż podaje instrukcja. Proponuję aby z każdym wybudzaniem włączał się ekran i informował o zwiększonym właśnie poborze energii.
No chyba że w tej wersji stał się cud i to naprawili. Ale nie sądzę, problem jest znany od lat. Telefon z Androidem też się wybudza ale nie trzeba mu do tego 30W.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Pozostaje nękać ich suport i czekać, że szybko wycofają się tego głupiego pomysłu w kolejnej aktualizacji.
 

SDman

Banned
No ciekawe jak bardzo nie wiemy co się dzieje z "wampirzym" poborem prądu.
@adam555 ma miernik i to się chwali. Polecam gniazdko:
Gniazdko GOSUND SP111 super apka na Androida jest.
Przy opisanym wzbudzaniu powinno się TV wyłączać bynajmniej na noc.
 

adam555

New member
jest nowe
Aktualizacja oprogramowania układowego do wersji v6.5042
Korzyści i udoskonalenia
Rozwiązano problem braku dźwięku z kanałów telewizyjnych po włączeniu telewizora lub zmianie kanału telewizyjnego
Rozwiązano problem braku dźwięku z aplikacji po włączeniu telewizora
Rozwiązano problem objawiający się zatrzymywaniem odtwarzania z YouTube
Rozwiązano problem niespodziewanego włączania się telewizora, gdy urządzenie Bluetooth podejmowało próbę połączenia z wyłączonym telewizorem
Zaktualizowano sortowanie kanałów (tylko Chorwacja)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Łaski nie robią. Model jest świeży. Martwi to, że nie wyłączyli tego durnego komunikatu o zużyciu energii.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Korzystam jedynie ze Chromecasta i to bardzo często. Super opcja. Dwa kliknięcia i oglądany na smartfonie film leci dalej na TV. Przydaje się często np na YT. Jednak z niewiadomych powodów czasami znika mi opcja przesyłania (brak ikonki "prześlij na") i muszę ponownie uruchomić TV. Smartfon i TV oczywiście w tej samej sieci WiFi.
 
Ostatnia edycja:

elloco

New member
Ten TV to jakaś porażka. Może i Netflix ok, ale normalna telewizja to jakiś koszmar. SD rozmazane, strasznie słabe skalowanie nie da się oglądać, a kanały HD też nie idealne obraz na tvn24 drży szczególnie jak jakieś tabelki czy wykresy pokazują to masakra. Oczy bolą. Testuję różne ustawienia ale nie mogę znaleźć idealnego rozwiązania. Co to w ogóle ma być że tv za 5 tys. może przed każdym programem mam siedzieć i 30 min. szukać ustawień optymalnych dla tego programu ?

I to nie jest że jestem jakimś videofilem, oczekiwałem normalnego obrazu, po awarii starej plazmy Panasonica, jakiś czas oglądałem na 32 calach Philips i nie narzekałem. Teraz w końu radość że będzie wow a tu dupa.

Syn i żona bez mojego narzekania bo przecież nic im nie mówiłem że jestem rozczarowany bo chciałem się jeszcze ustawieniami pobawić, wyszedłem a jak wróciłem to sami pytali czy ten obraz to już taki będzie, że rozmazany, nie ostry.

Słabe to strasznie. Chyba go spakuje i oddam po prostu bo zawód jak dla mnie ogromny :(
 

tomwega

Member
Przeczytaj wątek i spróbuj go ustawić według zaleceń podanych tu na forum,może cos poprawi.
Trochę mnie wystraszyłeś bo noszę się z zamiarem zakupu tego tv tylko w 65 calach.
Korzystam z apk canal+ i nc plus z dekodera.
 

elloco

New member
Przeczytaj wątek i spróbuj go ustawić według zaleceń podanych tu na forum,może cos poprawi.
Trochę mnie wystraszyłeś bo noszę się z zamiarem zakupu tego tv tylko w 65 calach.
Korzystam z apk canal+ i nc plus z dekodera.

Wątek przeczytałem dwa razy, właśnie miałem wątpliwości ale różne porady z wątku przekonały mnie że pewnie wystarczy pogrzebać w ustawieniach i znajdzie się optymalne ustawienie.

No ale dla mnie to w ustawieniach to ja powinienem dopieszczać obraz pod własne preferencje a nie próbować bezskutecznie ustawić go tak żeby w ogóle dało się oglądać telewizję. Powiem szczerze że nawet gdyby to był tv za 2 tys. to był bym rozczarowany, bo jednak oglądanie telewizji to główna funkcja TV, wiem że jest jeszcze Netflix itp. Chociaż i na netflixie mimo że nie jest źle to oczekiwał bym przy niektórych materiałach nowych lepszego efektu.

Zdaję sobie sprawę że telewizja SD czy nawet HD nie będzie jak 4K ale rozmazanie czy ziarno, albo drgania nie powinny mieć miejsca.

Absurdem jest już dla mnie sam wątek i dyskusja jak ustawić tv za 5 tys. żeby obraz był ostry i nie rozmyty.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jestem zaskoczony... mam od dwoch tygodni XH9505.
Moge zgodzic sie ze niektore programy pozostawiaja wiele do zyczenia z uwagi na sygnal SD. Mam 65 cali i ogladam z odleglosci 2.3m. Ale lepsze kanaly HD daja rade i jestem zadowolony, nie mialem jeszcze okazji sie pobawic ustawieniami - na ten weekend planuje. Natomiast obraz FULL HD albo 4K to juz petarda.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Nie wiem co wy z tym rozmiarem i oglądanie z pewnych odległości , Oglądasz na 65 calowym z odleglości 2.3 metra ???? Ja mam 55 xf9005 i oglądam z prawie 3,5 - 4 metrów i obraz jest rewelacja ,

Moim zdaniem za blisko jest tv od oglądających , Zwiększ rozmiar do 4 - 5 metrów bo dla mnie te wyliczenia z neta z jakiej odległości powinno oglądać się dany tv w calach to o d... takie parametry !!! I jestem takiego zdania

Chcecie tv oglądać jak byście byli w kinie !!! A niestety , obraz z tv a obraz kinowy to różnica jak miedzy - a +

Zmniejsz jeszcze ostrość , pobaw się ustawieniami obrazu bo na pewno masz coś za dużo przesunięto w opcjach ustawienia
 
Ostatnia edycja:
Do góry