Problem z obrazem XH9505

elloco

New member
Testowałem go dzisiaj jako monitor do gier. Powiem tak, jest świetny, po kilku zmianach w ustawieniach obraz jest szybki i dynamiczny, do tego żadnej zjawy, gra się super, jak na moim monitorze Aorus Fi27q. W ustawieniach gra, obraz strasznie muli, input lag wynosi 20. Ten wynik jest w ustawieniu Local dimming na średni, wystarczy dać na minimum i mamy świetny boost. Dynamic range robimy na off. Gorszą czerń po zmniejszeniu Local dimming, polepszamy ustawieniem gammy na - 1.
Ustawienie żywych kolorów też strasznie zamula obraz, ustawiamy więc nasycenie na 60.
Lekko rozmyty obraz który przeszkadzał mi wcześniej w filmach, w grach jest na plus, zwłaszcza stare gry wyglądają świetnie. Odpaliłem call of duty 1 na starym lapku i byłem pod wrażeniem jak to wygląda.

Rozumiem że wcześniejsze ustawienia jakie proponowałeś odnośnie rozmycia całkowicie eliminują problem rozmycia ? A te proponowane teraz są odnośnie gier ale rozmycie w tym wypadku powraca ?
 
Jeśli chodzi o filmy to ustawienia w trybie kinowym naprawiają rozmyty obraz.
W trybie gra ostrość poprawia opcja domyślnie włączona - tworzenie realizmu, bez tego obraz jest rozmyty, aż oczy męczy.
Bardzo fajną opcją w grach jest łagodna gradacja, obroty kamerą są wtedy bardzo płynne, nawet lepiej to wygląda niż na Aorusie. Jak dobrze pamiętam w filmach opcje gradacji mam wyłączona, niby poprawia płynność lecz szczegóły wydają się bardziej rozmazane.
Próbowałem w grze ustawić ostrość na 60 ale gra zaczęła wyglądać paskudnie, bardzo negatywnie wpłynęło to też na płynność.
 
Ostatnia edycja:
Każdy kto ma ten model telewizora, po prostu musi mieć taśmę led z tyłu. Bez tej taśmy ciągle coś mi nie pasowało z obrazem, ciągle jakieś grzebanie w ustawieniach. Odkąd zamontowałem Ledy, nie potrzeba mi żadnej kalibracji punktowej/rgb. Obraz baja.
W rzeczywistości światło nie jest takie mocne, zdjęcie dość mocno przekłamuje.
Ramka z tyłu tv ma idealne wypustki pod taśmę.
c266ca06b7f2a431a832525bcaecb288.jpg
 

elloco

New member
Każdy kto ma ten model telewizora, po prostu musi mieć taśmę led z tyłu. Bez tej taśmy ciągle coś mi nie pasowało z obrazem, ciągle jakieś grzebanie w ustawieniach. Odkąd zamontowałem Ledy, nie potrzeba mi żadnej kalibracji punktowej/rgb. Obraz baja.
W rzeczywistości światło nie jest takie mocne, zdjęcie dość mocno przekłamuje.
Ramka z tyłu tv ma idealne wypustki pod taśmę.
c266ca06b7f2a431a832525bcaecb288.jpg

Ale przecież taśma nie wpływa na obraz, co najwyżej na Twój jego odbiór trochę daje dodatkowy efekt.

Słabe polecenie telewizora z wyższej półki że trzeba do niego taśmę dokupić żeby "odwracała uwagę od wad obrazu" :)
 

Petru23

Banned
Nie wpływa. Nie zwiększa przecież.
Wpływa na odbiór obrazu, oszukuje percepcję.

Coś jak brzydka dziewczyna w knajpie. Machniesz że 3-4 piwka i staje się piękna :D
 
Ja tam dużo eksperymentowałem z oświetleniem czy to tv czy monitora, jak dla mnie różnice są naprawdę spore i warte zabawy. Nie musisz mi wierzyć, lecz sam możesz porobić sobie kilka doświadczeń ;-)
 

rafallo777

New member
To nie chodzi o kolory, czern i inne cuda cudawianki.
Ja bez ambilight nie moglbym ogladac tv teraz.
Teraz ogladalem przez chwile Samsung i myslalem, ze zejde, moj wzrok sie mocno zmeczyl. Tv po ciemku nie da rady juz ogladac w naszym przypadku. Mojej tez wzrok sie meczyl, gdzie przed ambilight nornalnie w ciemnym pomieszczeniu ogladalismy czy to samsung czy panasa i problemu nie bylo.
 

Pawelook

New member
To nie chodzi o kolory, czern i inne cuda cudawianki.
Ja bez ambilight nie moglbym ogladac tv teraz.
Teraz ogladalem przez chwile Samsung i myslalem, ze zejde, moj wzrok sie mocno zmeczyl. Tv po ciemku nie da rady juz ogladac w naszym przypadku. Mojej tez wzrok sie meczyl, gdzie przed ambilight nornalnie w ciemnym pomieszczeniu ogladalismy czy to samsung czy panasa i problemu nie bylo.


To oczywista oczywistość ze będzie ci się wzrok męczył bo jest zbyt duży kontrast pomiędzy otoczeniem a tv . Możesz sobie lampkę włączyć . Tu tv jeżeli jest bardzo jasny jak Sony trzeba przyciemnić i tyle. Ja tak robię gdy oglądamy satv .
 

rafallo777

New member
Z tym, ze przez cale zycie wolalem ogladac tv w ciemnosciach, bez lampek, ledow, itp i nigdy mi to nie przeszkadzalo, baa nawet oswietlenie mi przeszkadzalo w ogladaniu wieczorami tv.
Ale to sie zmienilo, gdy juz od grudnia mam ambilight Philipsa. To nie sa chinskie ledy, ktore swieca byle jak, tylko w zaleznosci od wyswietlanego ekranu daja odpowiednie kolory i wczoraj jak ogladalismy po ciemku Samsunga to oczy tak sie meczyly, ze masakra. W dodatku nie bylo tego efektu woow gdy sie oglada z ambilight.
Gry to juz w ogole odlot.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Każdy kto ma ten model telewizora, po prostu musi mieć taśmę led z tyłu. Bez tej taśmy ciągle coś mi nie pasowało z obrazem, ciągle jakieś grzebanie w ustawieniach. Odkąd zamontowałem Ledy, nie potrzeba mi żadnej kalibracji punktowej/rgb. Obraz baja.
W rzeczywistości światło nie jest takie mocne, zdjęcie dość mocno przekłamuje.
Ramka z tyłu tv ma idealne wypustki pod taśmę.
c266ca06b7f2a431a832525bcaecb288.jpg

Też myślałem o delikatnym podświetleniu z tyłu TV. Bardzo delikatnym - widocznym tylko w nocy.

Jakie diody dokładnie kupiłeś? Białe ciepłe czy zimne? Na zdjęciu wyglądają raczej jak zimne.
Przykleiłeś paski po obwodzie z 3/4 stron czy jeden poziomy pasek na środku?
Jaka długość taśmy?
Zasilanie z USB?
Czy możesz dać zdjęcie tyłu obudowy TV.
 

Petru23

Banned
@up

Poszukaj neutralnych/naturalnych, nie będzie aż tak wpływać na odbiór kolorów.

Ja tam dużo eksperymentowałem z oświetleniem czy to tv czy monitora, jak dla mnie różnice są naprawdę spore i warte zabawy. Nie musisz mi wierzyć, lecz sam możesz porobić sobie kilka doświadczeń ;-)

Doskonale wiem o czym mówisz, bo sam oglądam po nocach ze źródłem światła ;)

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy jak widać ma różne potrzeby.
I to jest właśnie najpiękniejsze.
 

juzeg76

Member
Witam, ja podswietlilem chińskimi diodami za 30 zł, RGB 2m na pilota, zasilane z usb.. Jestem zadowolony
 
Ostatnia edycja:
Też myślałem o delikatnym podświetleniu z tyłu TV. Bardzo delikatnym - widocznym tylko w nocy.



Jakie diody dokładnie kupiłeś? Białe ciepłe czy zimne? Na zdjęciu wyglądają raczej jak zimne.

Przykleiłeś paski po obwodzie z 3/4 stron czy jeden poziomy pasek na środku?

Jaka długość taśmy?

Zasilanie z USB?

Czy możesz dać zdjęcie tyłu obudowy TV.
Światła podszawkowe LED lampka nocna z bezprzewodowy czujnik ruchu pir AAA zasilany z baterii taśma LED 60 leds/m taśma diodowa
https://a.aliexpress.com/_vV6ZnZ
Mam coś takiego z Ali o barwie zimnej. 3m idealnie starcza, zasilane mam to z microusb i ładowarki. Z tyłu ma wejście na to, choć nie widać na zdjęciach, najlepiej dopytać sprzedawcy. Można też włączać z tyłu pstryczkiem.
7015e74f753cdf804737b012c7b72530.jpg


Od dolu nie podklejałem, bo mi akurat przeszkadza jak świeci od dolu dodatkowo, jak za mocne oświetlenie to potem się źle ogląda. Tak jest idealnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry