Problem z obrazem XH9505

Panowie sprawdzał ktoś screen mirroring? Łączę się przez opcje smart view w telefonie i jak chce wejść w ustawienia obrazu, to klonowanie się wyłącza, wyrzuca do menu głównego tvika.
 

kamikaze5

Member
Hej. Cieszę się że mój wątek się tak rozwinął i inni zauważyli to co ja. Obiecałem że się podzielę porównaniem tego tv do oleda i ponad 7 dni z oledem Philipsa miałem możliwość pomieszkać. Na Ustawieniach standardowych bije Soniacza płynnością i oczywiście obraz nie jest tak rozmyty. Myślę że nie ma sensu się więcej rozpisywać na ten temat po prostu OLED jest lepszy. Biel w soniaczu strasznie bije po oczach i ciężko to złagodzić albo ja nie potrafię. Rozumiem że tv ma wiele opcji i można się pobawić ale tv na opcjach fabrycznych powinien prezentować się bardzo dobrze a tak nie jest, trzeba samemu grzebać. Kolejna sprawa to w moim tv wyszła plama z lewego dolnego rogu wygląda jak ciemna smuga długości 15-20cm. W czwartek przyjeżdża serwis z Radomia to zobaczyć.

P. S. polecam ustawić Motionflow gładkość maks czystość 1, testuje płynność na utworze Letni - Kury, bardzo dobry materiał do testow
Zdjęcie smugi:https://drive.google.com/file/d/1gdYTTOAn-vcDnHG3UQciUv-V7hyMbF9C/view?usp=drivesdk
 
Ostatnia edycja:
W trybie standard z ustawieniami fabrycznymi to jakaś porażka, obraz gorszy jak w TV za 3k.
Od siebie zalecam ustawiać w trybie kinowym, jak dla mnie ten profil ma najprzyjemniejszy obraz dla oka, a zarazem ma najlepszą ostrość, nie jest tak rozmyty jak w trybie "własny"
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Hej. Cieszę się że mój wątek się tak rozwinął i inni zauważyli to co ja. Obiecałem że się podzielę porównaniem tego tv do oleda i ponad 7 dni z oledem Philipsa miałem możliwość pomieszkać. Na Ustawieniach standardowych bije Soniacza płynnością i oczywiście obraz nie jest tak rozmyty. Myślę że nie ma sensu się więcej rozpisywać na ten temat po prostu OLED jest lepszy. Biel w soniaczu strasznie bije po oczach i ciężko to złagodzić albo ja nie potrafię. Rozumiem że tv ma wiele opcji i można się pobawić ale tv na opcjach fabrycznych powinien prezentować się bardzo dobrze a tak nie jest, trzeba samemu grzebać. Kolejna sprawa to w moim tv wyszła plama z lewego dolnego rogu wygląda jak ciemna smuga długości 15-20cm. W czwartek przyjeżdża serwis z Radomia to zobaczyć.

P. S. polecam ustawić Motionflow gładkość maks czystość 1, testuje płynność na utworze Letni - Kury, bardzo dobry materiał do testow
Zdjęcie smugi:https://drive.google.com/file/d/1gdYTTOAn-vcDnHG3UQciUv-V7hyMbF9C/view?usp=drivesdk


Na gładkość max i czystość 1, obraz ma już lekką nadpłynność. Natomiast idealnie jest na ustawieniu 2/1. Do takich samych wniosków doszli recenzenci w kilku testach.
Na tym kawałku "kury" jest zwalony klatkarz. Na moim monitorze NEC obraz wręcz się trzęsie i przeskakuje co chwilę o 2 klatki. Dlatego na SONY masz płynność dopiero na max. Jak widać TV potrafi to naprawić ale do codziennego użytku nie stosowałbym tego ustawienia tj. gładkości na max.
Sprawdź sobie na właściwym materiale testowym:
https://www.youtube.com/watch?v=QIT44zU3fhA

Co do bieli to masz o tyle rację, że obraz w tym TV jest makabrycznie jasny, o czym nie raz pisałem na tym forum. W HDR staje się to męczące w czasie nocnych seansów. Trzeba natomiast okiełznać ustawieniami tę jasność. Bardzo szkoda, że w trybie HDR SONY wyłączyło czujnik jasności otoczenia, bo byłoby to wybawianiem w tej sytuacji. Mimo wszystko proponuję Ci zacząć od zmniejszenia jasności w trybie HDR np. na 20-25 a w NETFLIXIE wybór trybu DolbyVision ciemny i również obniżenie jasności. Ciekawym rozwiązaniem może być też użycie czystości na 2 lub max w trybie MotionFlow (też obniża jasność). Potestuj sobie.

Daj znać co stwierdził serwis na temat tej smugi.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
W trybie standard z ustawieniami fabrycznymi to jakaś porażka, obraz gorszy jak w TV za 3k.
Od siebie zalecam ustawiać w trybie kinowym, jak dla mnie ten profil ma najprzyjemniejszy obraz dla oka, a zarazem ma najlepszą ostrość, nie jest tak rozmyty jak w trybie "własny"

W kinowym dla mnie obraz jest za żółty/zielony. Dopiero ustawienie tonacji kolorów na "naturalny" niweluje ten problem.
 
W kinowym dla mnie obraz jest za żółty/zielony. Dopiero ustawienie tonacji kolorów na "naturalny" niweluje ten problem.
Na neutralnym biel nie jest tak przyjemna dla oka i nie dziwię się, że Cię razi, aby zniwelować żółty nalot, ustawiłem żywe kolory na średni, obraz jest dużo bardziej czytelny i mniej ocieplony.
Wszelki motion mam wyłączony, bo to zaciemnia obraz. Jedynie tryb kliszy mam włączony, bo to niweluje stutter.
 

Axi25

New member
Ja będę na dniach zgłaszać blooming bo czerń zostaje rozświetlana do takiego stopnia ze aż się robi niebiesko :) Mógłbym wymienić go na LG CX lub Sony A8 ale tylko w 55 calach co może się wydawać mało skoro teraz stoi ten nieszczęsny XH95 w 65 calach od tygodnia.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z OLEDA może będziesz zadowolony przez pół roku... może rok. Do czasu pierwszych wypaleń. Będziesz się musiał mocno kontrolować co oglądasz, unikać grania i kanałów ze statycznym obrazem. Absolutnie niedopuszczalne jest włączanie OLEDa, żeby sobie tak po prostu działał bezproduktywnie, co przy zwykłym LCD możesz robić bez ograniczeń. Przy OLEDZIE musisz też zaakceptować błyszczącą jak lustro matrycę, kolorową biel, przesuwanie obrazu (pasy po bokach obrazu), mniejszą ilość szczegółów w ciemnych scenach, kleksowanie i kilka innych wad. Na tym forum ludzie, po zakupie OLEDA wracają jak bumerang. Pierwsze posty w stylu "jakiego OLEDA wybrać" a po 6-12 miesiącach kolejne "jaki LCD wybrać bo mój OLED się wypalił".
Zastanów się więc dobrze przed zakupem, żebyś nie musiał zaraz zbierać na nowy TV.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na neutralnym biel nie jest tak przyjemna dla oka i nie dziwię się, że Cię razi, aby zniwelować żółty nalot, ustawiłem żywe kolory na średni, obraz jest dużo bardziej czytelny i mniej ocieplony.
Wszelki motion mam wyłączony, bo to zaciemnia obraz. Jedynie tryb kliszy mam włączony, bo to niweluje stutter.

W motionflow "gładkość nie zaciemnia w ogóle obrazu. Robi to dopiero "czystość" na ustawieniach 2 i max.
 

Axi25

New member
Ogólnie i tak się nie zdecyduje raczej na taka wymianę bo szkoda mi tracić 10 cali wybierając oleda.. Dzisiaj lub jutro zgłaszam naprawę na gwarancji i będę się kłócić bo w sklepie się dowiedziałem, że Sony podobno niechętnie uznaje gwarancje w takich przypadkach tak samo jak przy wypaleniu oleda.
 

dziubers

New member
To naprawdę jest tak tragicznie z tym modelem? Przecież to miał być topowy model z LCDków. Niestety dopiero teraz trafiłem na to forum, już po fakcie, TV odbieram jutro i trochę się przestraszyłem tych problemów z obrazem.
 

SDman

Banned
Spokojnie w dzisiejszych czasach sztuka nie równa sztuce i to dotyczy wszystkich firm. Dlatego powinno się zamawiać przez internet.
Firma x-kom promuje darmowy odbiór TV.
 

pawel_krakow

New member
To naprawdę jest tak tragicznie z tym modelem? Przecież to miał być topowy model z LCDków. Niestety dopiero teraz trafiłem na to forum, już po fakcie, TV odbieram jutro i trochę się przestraszyłem tych problemów z obrazem.

To jest bardzo dobry telewizor. Wszystko zależy od oczekiwań. Nie bazuj na kilku opiniach negatywnych bo kilkaset innych jest pozytywnych. Ludzie maja to do siebie, ze w internecie żale wylewają tylko niezadowoleni. Mam ten TV i robi wielkie wow w porownaniu do innych LCD. Nie chcesz LCD to kup OLED i tyle. Grunt to być świadomym tego co się kupuje i cieszyć się z nowego nabytku. Niektórzy sami nie wiedza czego szukają i w każdym Tv będą dopatrywali się tylko wad a idealne rzeczy nie istnieją.
 

Petru23

Banned
Rozumiem, że miałeś te "inne" tv, skoro twierdzisz, iż sony na ich tle jest wielkie wow?

Bo widziałem ten TV, może nie 75" a 49" i wow nie znalazłem. Po prostu ładnie świecący na sklepie lcd.
Wow robi natomiast panas hx800 że swoim szklanym ekranem, gdzie kolory są właśnie wow jak na lcd.

Aha, bardzo dobry lub najleoszybtv winien spełniać większość oczekiwać lub też wszytsko, czego można oczekiwać od najlepszego lcd. A tu wychodzi na to, że trzeba przymknąć oko na kilka istotnych aspektów, gdzie w tanim tv uznane byłoby to za wadę.
Jak strefowe wygaszanie w xh90 czy q80t. Dział to jak każdy wie, czyli nie tak jak powinno (za mało stref) i np rozjaśnia litery, migocze cały obraz, czy inne takie akcje. Ale nie, to żadna wada a wręcz zaletą, bo mimo iż kijowe to jednak jest. W lg nano natomiast trafnie określone jest strefowe wygaszanie jako coś, co należy od razu wyłączyć. Gdzie sens i gdzie logika? Niedorobiona technologia ale ważne że jest. Dziwi mnie to trochę.

Teraz wiem, że xh90/95 nie kupie. I szukam podobnych opinii o panasonicu, którego zamówiłem właśnie zamiast sony i cholera nie mogę znaleźć. Jedynie, że
- czerń na ips nie jest taka jak na VA
- że kąty nie są jak na oled
- dźwięk, że nie jest jak z soundbar wbudowanego.
- pilot wygląda staro
- nie ma androida.

W porównaniu do Waszych wypowiedzi to kupiłem szrota :)
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Oczywiście, ze nie miałem wszystkich modeli bo wybrałem Sony w pełni świadomie.... co to w ogóle za pytanie... Mialem za to okazje porównywać go bezpośrednio z kilkoma innymi topowymi LCD na ten rok na swoich testowych materiałach. Nie muszę tez wspominać, ze przeczytałem również mnóstwo opinii użytkowników tego modelu na zagranicznych forach, itd. itd. bo u nas wiele nie poczytamy. Najbardziej przekonywał mnie w bezpośrednim zestawieniu z XH95 - Q90T ale jego DSE nie pozwoliło mi na zakup tego modelu - sprawdziłem z 20 szt. Q90 / Q95 w sklepach i każdy miał z tym bardzo duży problem. Sony wypadł jak dla mnie najlepiej pod względem moich oczekiwań. OLED pod względem obrazu, czerni oraz na wieczorne seanse jest zdecydowanie lepszym wyborem ale ja oczekiwałem od TV trochę czego innego. Przede wszystkim jasności do nasłonecznionego salonu, bardzo dobrej czerni i kolorów. Jak dla mnie w tym roku najlepszy okazał się Sony. Zapewne nowe Samsungi MiniLed na 2021 będą czyms „przełomowym” ale nie chciałem czekać kolejny rok na zakup TV. Jeśli po testach nowych Samsungow wyjdzie na to, ze technologia MiniLed to coś przełomowego w świecie LCD wtedy sprzedam Sony i kupie Samsunga pod warunkiem, ze nie będzie miał tak paskudnego DSE... I tak na podsumowanie - dla każdego co innego... A tak BTW na stronie displayspecification te Panasy HX800 maja w specyfikacji matryce VA także skąd wziąłeś, ze to IPS?
 
Ostatnia edycja:

Axi25

New member
Hej. Cieszę się że mój wątek się tak rozwinął i inni zauważyli to co ja. Obiecałem że się podzielę porównaniem tego tv do oleda i ponad 7 dni z oledem Philipsa miałem możliwość pomieszkać. Na Ustawieniach standardowych bije Soniacza płynnością i oczywiście obraz nie jest tak rozmyty. Myślę że nie ma sensu się więcej rozpisywać na ten temat po prostu OLED jest lepszy. Biel w soniaczu strasznie bije po oczach i ciężko to złagodzić albo ja nie potrafię. Rozumiem że tv ma wiele opcji i można się pobawić ale tv na opcjach fabrycznych powinien prezentować się bardzo dobrze a tak nie jest, trzeba samemu grzebać. Kolejna sprawa to w moim tv wyszła plama z lewego dolnego rogu wygląda jak ciemna smuga długości 15-20cm. W czwartek przyjeżdża serwis z Radomia to zobaczyć.

P. S. polecam ustawić Motionflow gładkość maks czystość 1, testuje płynność na utworze Letni - Kury, bardzo dobry materiał do testow
Zdjęcie smugi:https://drive.google.com/file/d/1gdYTTOAn-vcDnHG3UQciUv-V7hyMbF9C/view?usp=drivesdk

Jak wygląda sprawa z tym serwisem Sony? Muszę zgłosić usterkę przez ich stronę i potem ktoś przyjeżdża do domu i naprawia telewizor czy go zabierają? To moja pierwsza styczność z serwisem i produktami Sony :/
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na neutralnym biel nie jest tak przyjemna dla oka i nie dziwię się, że Cię razi, aby zniwelować żółty nalot, ustawiłem żywe kolory na średni, obraz jest dużo bardziej czytelny i mniej ocieplony.
Wszelki motion mam wyłączony, bo to zaciemnia obraz. Jedynie tryb kliszy mam włączony, bo to niweluje stutter.

Nie wiem, jak filtr X-WIDE ANGLE wpływa na odbiór kolorów na wprost (w moim TV 49" go nie ma) ale przetestowałem ww. ustawienia i są dalej zbyt żółto/zielone (przesadnie ciepłe) i zbyt blade. Nawet dałem żywe kolory na wył i dalej jest za ciepło. W trybie standardowym + nieco mniejsza jasność, temperatura kolorów "naturalne" i parę drobnych zmian, obraz mi się dużo bardziej podoba. Wg mnie jest po prosto naturalny (jak za oknem).
A pisząc wyżej o bieli chodziło mi tylko o HDR. W SDR biel jest idealna tj. nie daje tak po oczach jak w HDR. Pamiętaj też, że filtr X-WIDE ANGLE obniża trochę jasność, czyli mój TV jaśniej świeci, w nocy jest to zdecydowanie za jasno.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
[...] A tak BTW na stronie displayspecification te Panasy HX800 maja w specyfikacji matryce VA także skąd wziąłeś, ze to IPS?



ja kupiłem i jutro będę miał 49hx940 ;)

aha, sam twierdzę, że xh95 jest najlepszym LCD (no, jednym z dwóch ale z racji VA oczywiste jest, że parametry dla kontrastu, czerni będzie miał najwyższe) ale na pewno nie robi zdecydowanego wow. Owszem, świeci bardzo ładnie ale powiedziałbym, że na miarę oczekiwań. Widziałem go wśród oledów (wystawka sony w MM) oraz wśród lcd i w mieszanym towarzystwie.
Wow, co niektórzy potwierdzili w innych wątkach w sklepie robią głównie Sony XH80 na IPS no i zdecydowanie OLED. Sony z racji bardzo jasnej matrycy, świetnych kątów, kolorów i olastyki obrazu. Po prostu świecą najlepiej na sklepie.
HX800 a na pewno GX800 robią waw stojąc wśród LCD a najlepiej jak obok jest OLED. Można pomylić z oledem, czego byłem świadkiem. Ale wynika to z odblaskowej szklanej matrycy, na której demo wygląda mega soczyście. I na wszystkich LCD jest półmat/mat a na panasie i oledach lustro. Po przeczytaniu kartki z informacją przed czym stoimy możemy się bardzo zdziwić. "To nie jest OLED?"

W domowych warunkach też świeci bardzo ładnie i soczyście. Kolorom nic nie stoi na przeszkodzie w dotarciu do naszych oczu, żadne filtry, matowe powierzchnie itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry