Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

armar1

New member
Nowy soft

Witam mam nowy soft wersja 4.76a4 jest super są małe zmiany w epg i na pasku pojawiła się ikona dolby digital działa łącze dvi-hdmi obraz jest super tylko na wszystkich programach tvn jest zielony pasek z lewej strony reszta super nawet nie wyświetla gupi komunikat brak obrazu lub dzwięku.
Pozdrawiam.
 

RaAaF

New member
Kto może porównac jakośc obrazu pomiedzy DVI a komponent ???
Jak juz pisałem mam niebeski pasek na tvn i czarny ( nie widoczny na pierwszy rzut oka) na innych kanałach .
Po przełączeniu na 4:3 mój TV daje jasno szare tło obrazu po bokach i wtedy to widac bardzo.
jest to u mnie przesunięcie obrazu w prawo
 

romanj

New member
Porównanie HDMI z Component-em

RaAaF napisał:
Kto może porównac jakośc obrazu pomiedzy DVI a komponent ???
Jak juz pisałem mam niebeski pasek na tvn i czarny ( nie widoczny na pierwszy rzut oka) na innych kanałach .
Po przełączeniu na 4:3 mój TV daje jasno szare tło obrazu po bokach i wtedy to widac bardzo.
jest to u mnie przesunięcie obrazu w prawo
Kilka dni temu w "Sprzęcie" opisałem swoje wrażenia z porównania HDMI z Component- em na LG 42PX4RV. :)
 

jajacek

New member
marekbak napisał:
Gdzie kupiłeś kabel component-DVI i ile kosztował?

Marek
kabel był na wyposażeniu tv, z wyglądu marnej jakości ale obraz daje super. Szukałem w sklepach nikt o takim kablu nie słyszał, na allegro tez nie ma.
 
Ostatnia edycja:

jajacek

New member
wowojtek napisał:
witai. Mam taki sam model TV nie pośadam jeszcze N a mam zamiar nabyć napisz jak u ciebie TV działa czy podłączenie HDMI-DVI czy tylko comp.-dvi jak jakości programów.
niestety nie działa hdmi-dvi, jakość obrazu 1080i rewelacja wszystkie programy super
 

lukas

New member
Dla wszystkich użytkowników telewizora Fujitsu Siemens Myrica - po wgraniu nowego oprogramowania w n-ce HDMI-DVI/D D Z I A Ł A (1920x1040) :D
 

mass[pl]

New member
U mnie na Philpsie 9551 niestety nie dziala HDMI - mala poprawa bo przez dluzsza chwile chodzilo (bez glosu) a pozniej jak wylaczylem i wlaczylem dekoder to byl glos - no i po staremu przez chwile obraz potem snieg (nawet kilka razy udalo mu sie wznowic sesje) i potem juz klapa :(
wielka szkoda ... ale poczekamy - moze cos sie poprawi w nastepnym sofcie..

Aktualnie mam:
wersja oprogramowania: MHP 1946_8
wersja aplikacji: 0.3.2.8
oprogramowanie: 4,76a 4

CO do update - wczoraj sie meczylem recznie i nic
dzisiaj w poludnie byl blad : OTA DLH SECTION TIMEOUT
ale wkoncu kolo 16 udalo sie wgrac nowy soft
 
Ostatnia edycja:

Zdzichex

New member
Zdzichex napisał:
Witam jest nowy sofcik 4.76a4 i połączenie HDMI-HDMI działłłłłłłłłłaaaaa!!!! Super...Pozdrawiam:)


Nie miałem dzwięku przez Hdmi i zrobiłem reset tunka i znowu lipa hdmi nie działa, ale nie wielka strata ponieważ różnica jakości po komponencie a hdmi jest niezauważalna...Pozdrawiam
 

wester

New member
oooook. Poprzeczytaniu całego topicu - sciagnalem nowy soft.
NIC. ZAŁAMKA. DALEJ OBRAZ TRWA 10 sekund.
HDMI<->HDMI (HDCP)

LG 37LC2R
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
RaAaF napisał:
Nie jest do końca kolorowo :(
Mam szary margines z lewej strony ekranu a na tvn-ach jest on niebieski. Jak nie urok to s........
Ale przynajmniej coś do przodu, myslę że będzie dobrze jak się wszystko dotrze.

Telewizory, nawet te z pelna rozdzielczoscia HD (1920x1080) obcinaja margines i reskaluja z powrotem obraz do rozdzielczosci matrycy - piksel z n-box nie jest tozsamy z pikslem w TV.
Na monitorach DVI tego nie ma bo nie obcinaja one obrzeza - wyswietlaja obraz dokladnie piksel do piksla.
 

Piotrek_PP

New member
RaAaF napisał:
Na komponencie żyleta i kolory wręcz aż zbyt intensywne.
Po przełączeniu slota w TV na DVI obraz jest rozjaśniony i jakby za jakąś mgiełką. (...)
Nie jest ro więc dla mnie problem (bo docelowo pozostanę przy DVI), lecz bardzo ciekawi mnie czym to jest spowodowane.
Wbrew ogólnie obowiązującemu przekonaniu o jakiś "stopniach do czeluści piekielnych" ciekawość jest jednak cnotą. Dlatego służę moim wytłumaczeniem:

Opisywane powyżej zjawisko jest klasycznym w swych objawach przypadkiem tzw. problemu 7.5 IRE.
IRE jest jednostką jasności (poziomu sygnału) o rodowodzie analogowym. W sygnale kompozytowym 100 IRE odpowiada referencyjnej bieli 1.000V zaś 0 IRE referencyjnej czerni - 0.285V.
Lecz z różnych przyczyn natury technicznej i historycznej referencyjna czerń może leżeć także na innym, wyższym poziomie - 0.339V. Jest tak we większości technologii video (TV, VHS, kamery video itd.). Poziom ten odpowiada 7.5 IRE w pełnej (.285 - 1.000) skali.
I teraz, to co zapisane powyżej dla domeny analogowej słuszne jest i dla cyfrowej gdzie pełen wachlarz jasności odwzorowuje zakres 0-255 zaś poziom 7.5 IRE to 16 i alternatywny zakres to 16-235 (biel też jest obcięta u góry). To co w tym wszystkim najważniejsze:

0-255 - stosuje się w technologii komputerowej (w połączeniach z komputerowymi LCD) poprzez interfejs DVI
16-235 - stosuje się na złączach cyfrowych technologii TV zarówno w interfejsie HDMI jak i DVI.

Zastanówmy się teraz chwile czym będzie się objawiać niedopasowanie. Są dwa przypadki:

(1) - Źródło (0-255) czyli 0 IRE -> Odbiornik (16-235) czyli 7.5 IRE
Takie połączenie oznacza, że szarość (16) w źródle zostanie sprowadzona do czerni w odbiorniku. Efekt - ogólne ściemnienie obrazu ale co ważniejsze utrata szczegółów w ciemnych scenach (to co poniżej 16 w źródle). Przykład: Snazzio 1350 z wczesnymi firmware'mi.

(2) - Źródło 7.5 IRE -> Odbiornik 0 IRE
Takie połączenie oznacza, że czerń w źródle (16) zostanie sprowadzona do szarości w odbiorniku. Efekt brak dobrej czerni, wypranie z kolorów, ogólne rozjaśnienie obrazu.

"n" box jak na urządzenie video przystało używa zapewne referencyjnej czerni na poziomie 7.5 IRE. Jeżeli podłączy się go do odbiornika TV, który "spodziewa się" na swym wejściu cyfrowym sygnału z peceta to mamy przypadek (2).
Proponuję poszperać w ustawieniach odbiornika TV w okolicach sekcji wejść/wyjść oraz HDMI i sprawdzić czy przypadkiem nie jest tam ustawiony tryb PC lub coś w tym stylu.

RaAaF napisał:
Mam szary margines z lewej strony ekranu a na tvn-ach jest on niebieski. Jak nie urok to s........
Najprawdopodobniej powyższe będzie również lekarstwem na ów pasek. Istnieją teorie według których właśnie (2) odpowiada za to zjawisko. Wszystko bowiem zależy od tego do czego wykorzystywane są poziomy luminancji 0-15 w źródle. Są one poza obrazem lecz odbiornik 0 IRE o tym "nie wie".

Raczej nie ma to związku ze skalerem co sugeruje dem. Powiem inaczej - jeżeli by tak było to skaler ów woła o pomstę do nieba.
 
Ostatnia edycja:

wester

New member
wester napisał:
oooook. Poprzeczytaniu całego topicu - sciagnalem nowy soft.
NIC. ZAŁAMKA. DALEJ OBRAZ TRWA 10 sekund.
HDMI<->HDMI (HDCP)

LG 37LC2R

Dzwonilem na partyline LG. Gościówa odrazu wiedziała o co biega. Powiedziała że toczą się juz ustalenia między nimi i N-ką jak załatwić temat i w przyszłym tygodniu będzie wiadomo czy patch pójdzie Satką czy trzeba będzie bios wgrac nowy do TV.
 

Kang-yoon

New member
wester napisał:
Dzwonilem na partyline LG. Gościówa odrazu wiedziała o co biega. Powiedziała że toczą się juz ustalenia między nimi i N-ką jak załatwić temat i w przyszłym tygodniu będzie wiadomo czy patch pójdzie Satką czy trzeba będzie bios wgrac nowy do TV.

Tak... chciałbym jeszcze dodać od siebie: teoretycznie większość sprzętu, w tym wymieniany chyba najczęściej LG, są gotowe do pracy z "N" - wg. specyfikacji. RaAaF - nawet Twój stary 42PX11 ma (lub ma możliwość) dekodowania HDCP, ale klucze są wgrywane programowo (więc może trzeba dograć).

Moje zdanie jest takie, że trzeba poczekać na oficjalną odpowiedź LG i "N" - podejrzewam że w 2. tygodniu listopada będzie coś wiadomo. A póki co - trzeba używać componenta :)
 

romanj

New member
cena kabla HDMI > HDMI

bacradi napisał:
Czy cena za 1,5m HDMI > HDMI firmy REAL CABLE - 300 PLN to dużo czy warto zainwestować??
W Domarze widziałem za 85zł 2m. Ja sam wcześniej kupiłem 2m tech+link bardzo solidnie zrobiony (m.i. ekran) za 189 zł.
 
Do góry