Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

aule

New member
Zdzichex napisał:
U mnie to samo 4.76a 1, na N info nic nie wiedzą ,chyba jakaś plota....Pozdrawiam:fool:


Jest nowa wersja i to nie jest plota. Może jeszcze nie jest dostępna do ściągnięcia ale na dniach bedzie. Na n-ce nie wszyscy chyba o tym wiedzą.

Próbuję zdobyć nr. nowej wersji.
 

jajacek

New member
coś drgnęło

witam
Philips 32 pf 9966 jeszce wczoraj nie działał przez hdmi-dvi ani component-dvi, a dzis odpalił na kablu component-dvi. może coś jednak N robi aby zrobić nam dobrze?
 

aule

New member
jajacek napisał:
witam
Philips 32 pf 9966 jeszce wczoraj nie działał przez hdmi-dvi ani component-dvi, a dzis odpalił na kablu component-dvi. może coś jednak N robi aby zrobić nam dobrze?

Aha a jednak to nie plota. Poprawa funkcjonowania HDMI-DVI to tylko jedna z kilku zmian.
 

jajacek

New member
coś drgnęło

a jeszce w niedzielę panienka z infolinii N radziła udać się do serwisu Philipsa bo to wina LCD....tzn mam rozumieć,że tv sam się naprawił bo bał się wizyty u pana doktora he he
 

marekbak

New member
jajacek napisał:
witam
Philips 32 pf 9966 jeszce wczoraj nie działał przez hdmi-dvi ani component-dvi, a dzis odpalił na kablu component-dvi. może coś jednak N robi aby zrobić nam dobrze?

Gdzie kupiłeś kabel component-DVI i ile kosztował?

Marek
 

wowojtek

New member
jajacek napisał:
witam
Philips 32 pf 9966 jeszce wczoraj nie działał przez hdmi-dvi ani component-dvi, a dzis odpalił na kablu component-dvi. może coś jednak N robi aby zrobić nam dobrze?
witai. Mam taki sam model TV nie pośadam jeszcze N a mam zamiar nabyć napisz jak u ciebie TV działa czy podłączenie HDMI-DVI czy tylko comp.-dvi jak jakości programów.
 

grzes

New member
Problem z aktualizacją

Witam.

Mam problem z aktualizacją oprogramowania.
Nbox wykazuje nową wersję, ale nie może jej pobrać.
Czy Wam też przydarzyły się takie perypetie ?

Pozdrawiam.
 

RaAaF

New member
Zainstalował mi się nowy soft.
Nbox sie odpalił po instalacji, i o dziwo uruchomiło mi się gniazdo DVI w telewizorze. Goni bez zakłuceń.

I teraz najciekawsze- jakość obrazu.
Mam podłączony telewizor dwoma kablami teraz - HDMI>DVI oraz komponent.

Na komponencie żyleta i kolory wręcz aż zbyt intensywne.
Po przełączeniu slota w TV na DVI obraz jest rozjaśniony i jakby za jakąś mgiełką.

Oba sloty mają te same ustawienia koloru kontrastu itd.
Po ręcznym wyregulowaniu kolorów i jasności na DVI okazuje się że jednak obraz jest bardziej "HD" ale nie da się osiągnąć takiego samego nasycenia barw jakie da maksymalne ustawienie na komponencie. Na szczęście ustawienie normal na komponencie nie jest poza zakresem ustawień na DVi co daje możliwośc osiągnięcia jeszcze lepszej jakości dzięki DVI pomimo niższych parametrów maksymalnych.
Nie jest ro więc dla mnie problem (bo docelowo pozostanę przy DVI), lecz bardzo ciekawi mnie czym to jest spowodowane.

Proponuje żeby Ci co mają oba rodzje gniazd, DVI lub hdmi i komponent w telewizorach i kable do połączeń, wykonali taki test i opisali rezultaty.

Np.
DVI > HDMI = rezultat
HDMI>HDMI= rezultat
komponent= rezultat
Pozdrawiam wszystkich

P.S. A już zwątpiłem że DVI bedzie mi działało (ciekawe co z kanałami kodowanymi bo chyba jednak nie mam HDCP?)

P.P.S.
Nie jest do końca kolorowo :(
Mam szary margines z lewej strony ekranu a na tvn-ach jest on niebieski. Jak nie urok to s........
Ale przynajmniej coś do przodu, myslę że będzie dobrze jak się wszystko dotrze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry