Problem z "N"-ką po podłączeniu HDMI.

wzorcu

New member
26 R72B ihdmi

Witam
Czy ktoś z forumowiczów ma podłączonego Samsunga z serii R27b z "n"-ką poprzez HDMI?
Zasatanawiam się czy mogę bez problemow zakupić n-kę i cieszyc się obrazem poprzez hdmi?

Pozdrawiam
Wzorcu
 

goostol

New member
Polecam się dowiedzieć jak współpracuje n przez hdmi z danym modelem tv bo ja mam lg 42pc1r i juz kilka razy sie zdazylo ze obraz po porstu zniknal. Wtedy trzeba wstac i przelaczyc rozdzilczosci az cos ruszy wiec bywa to upierdliwe. Mam nadzieje ze cos z tym informatycy n zrobia.
 

Piotrek_PP

New member
Cassius napisał:
a ja mam takie pytanko jak wygląda sprawa podłączenia component-vga , da się w taki sposób uzyskać Hd czy tylko i wyłącznie SD ??
Na razie tak ale jest to sprawa otwarta. Nigdzie nie słyszałem oficjalnego stanowiska ITI w kwestii restrykcji na złączach analogowych. Może być tak, że tylko na niektórych pozycjach programowych albo VoD sygnał komponent będzie redukowany do SD, a na pozostałych będzie HD, wszystko zależy od ustawienia flagi ICT wplecionej w przekaz.

ENDRYU napisał:
czy nboxa da sie podpiąć do monitora LG 1720P ma on wejście DVI oczywiście kabelkiem HD-DVI
Jeżeli ów monitor nie ma HDCP to nie da się

Proponuję zrobić listę kompatybilności odbiorników TV w nowym wątku aby użytkownicy tacy jak: wzorcu, TolBoy, conradus8491 oraz inni mieli gdzie zacząć szukać.
 
Ostatnia edycja:

dem

New member
dnc napisał:
Tu się z Tobą zgadzam Mazoku. Obróbka dźwięku ma sens tylko przy specjalistycznych procesorach DSP. Tuner ADB takowego nie posiada bo nie musi. Twórcy N naprawdopodobniej wyszli z założenia, że aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa dżwięku Dolby Digital trzeba podłączyć boxa do zewnętrznego systemu audio. Bardzo łatwo to zauważyć przy systemach komputerowych. Jeśli ktoś ma podpięty PC do zewnętrznego systemu audio przez łącze SPDiF to możliwa jest regulacja głośności tylko przy wysyłaniu dźwięku PCM. Jeśli natomiast wysyłany jest sygnał DD czy DTS regulacja jest niemożliwa (kodek AC3Filter). W każdym bądź razie tak jest u mnie. Sygnał audio jest wysyłany i przetwarzany przez DSP amplitunera taki jakim jest. To samo dotyczy systemu Nboxa. Dźwięk po HDMI jest wysyłany w taki sam sposób jak po SPDiF. Dlatego nie ma możliwosci regulacji głośności. Zastanawiam się jednak czy inne kanały, które wysyłają dźwięk w MPEG i po HDMI leci sygnał PCM, czy wtedy można regulować dźwięk z N-boxa?

Tuner n-bx posiada dwa uklady DSP, nie powinno regulowac sie dzwieku PCM bo wiaze sie to z nieodwracalnym pogorszeniem jakosci. Rozwiazaniem przyszlosciowym bedzie przyjecie standardu HDMI 1.3 ktory ma wprowadzic komendy sterowania pilotem glosnoscia dzwieku w TV.
n-box ma techniczna mozliwosc regulacji glosnosci dzwieku ale powodow jakosci regulacja glosnosci nie zostala zaimplementowana.
Regulacja glosnosci dziweku AC3 wymagalalby:
zdekodowania dzwieku AC3, zmiany poziomu, ponownego zakodowania jako AC3 - wszystko to wymaga placenia Dolby licencji za enkoder AC3...
 

Deimos

Banned
Po przeczytaniu wielu postów na temat "n" wniosek nasuwa się sam:
"n" czyli nieudana telewizja niewiadomej generacji....:( No ale czego można oczekiwać za 99pln kaucji? Może kiedyś zmądrzeją i zaczną sprzedawać same karty!
Humax 2000 jak dotąd nie ma sobie równych...
 
Ostatnia edycja:

7tomek7

New member
TolBoy napisał:
Ma ktoś podłączonego przez HDMI Panasonica 42PV60 z nbox-em ? jakieś problemy itp.?

Witam,

Mam Panasonic 42PV600, ktory pod wzgledem technicznym nie rozni sie od 42PV60.
Nie mam zadnych klopotow po podlaczeniu N-ki przez hdmi.
.... w dodatku tanim kabelkiem za 50-zl.
 

Darkmen

New member
TolBoy napisał:
Ma ktoś podłączonego przez HDMI Panasonica 42PV60 z nbox-em ? jakieś problemy itp.?
Witam.

Mam nboxa podłączonego do 42PV60 kablem HDMI PROWIRE i wszystko śmiga bez problemu. Kanały w HD wyglądają naprawdę świetnie.
Pozd.
 

kris228

New member
"n"-ka a Loewe

Witam.Mam podłączoną "n"-ke przez HDMI do Xelos-a A32.Wszystko śmiga jak marzenie.Jedynie ,tak jak już dużo forumowiczów zauważyło,jest problem ze dźwiękiem ,który co jakiś czas znika na sekundę ,czego nielubi mój amplituner Philips:D .
 

jarmalik

Member
Bez reklam
U mnie przy podłączeniu przez HDMI bezpośrednio do TV plazma LG50py2r wszystko działa brz problemu. Schody zaczynająsie gdy podaję sygnał przez amplituner (DENON 4306). Mam równolegle podłączoną cyfrę z HUMAXA po HDMI i tu zero problemów. Na drugim wejściu jest "n-ka" i po przełączeniu zawiesza mi się to wejście. Ampli ma oczywiście HDCP i jestem w kropce:(
 

leszek2604

New member
Nikyo napisał:
O czyli nie jestem z problemem sam. Zadzwonie na infolinie i zapytam czy znaja sprawe, moze to w wiekszej ilosci tunerow sie pojawia.

Skoro masz kabel za 160 i jest to samo to ja sie wstrzymam z zakupem drugiego kabla hdmi.

Moze kupie component i zobaczymy jak bedzie to wygladac.

Czy jeszcze ktos z forumowiczow ma u siebie takie paski jak ja i kolega szpigiel9?



Pozdrawiam

Witam

Potwierdzam to samo zjawisko z paskami a do tego przerwy w dźwięku (co kilka-kilkanaście minut na ok 0,5s.)
 

pinja

New member
Połaczenie przez amplituner

Jestem obecnie na etapie wyboru sprzętu do kina domowego i zastanawiałem się nad zakupem amplitunera z dwoma wejściami i jednym wyjściem HDMI. Chodzi na o Pioniera 2016 lubn Onkyo 674. Chciałem do jednego wejścia podłaczyć nbox, do drugiego np. odtwarzac DVD, a wyjście do TV (Samsung 26R71B).

Tylko zastanawia mnie czy to będzie działać, czy nie będzie problemu z HCPI oraz czy przy wyłaczonym amlitunerze będzie transmisja z nboxa do TV?

Pytania może głupie, ale nie udało mi się narazie ustalić w sklepach czy to będzie działało i za jakim skutkiem.

Z góry dziękuję za pomoc
 

armar1

New member
Dvi-hdmi

Witam wszystkich mam ten sam problem z podłączeniem dvi-hdmi dzwoniłem dzisiaj do "n" i powiedzieli mi że dzisiaj ma być wysyłany nowy soft ktury ma ponoć pomuc acha i powiedzieli mi że problem jest hdcp te szyfrowanie i to wina softu.
Pozdrawiam.
 

Martain

New member
aule napisał:
Jest aktualizacja softu. Poprawione funkcjonowanie HDMI-DVI może niektórym pomóc.

Można już pobierać.

pozdrawiam i powodzenia

Masz może informacje jaki to numer wersji ??
Ja mam 4.7AA 2 i nie wiem czy to jest to zaktualizowane ?
 
Do góry