Problem z kablem HDMI - DVI

ArturP

New member
Witam wzystkich serdecznie.

Podłączyłem dekoder "n" do mojego LCD TV (Philips 32PF3320) urzywając kabla HDMI - DVI jednak zamiast obrazu, co pare sekund pokazuje mi się coś takiego
Nie jest to wina dekodera ponieważ po podłączeniu go do TV przez komponent lub SCART wszystko działa dobrze. Dźwięk przesyłam przez kabel 2x chinch - 3,5mm jack gdyż jak wiadomo DVI nie przesyła dźwięku.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego nie mam obrazu? Czy jest to wina TV, dekodera czy może kabla?
 

Deimos

Banned
Witaj, pierwsze co bym próbował, to zerknąć w menu LCD czy nie trzeba uaktywnić łącza DVI, jeżeli to nie to, to proponuje pożyczyć inny kabel i spróbować ponownie. Powodzenia:)
 

Piotr_the

New member
kabel to tylko kabel ale kody hdpc w tv moga być stare i trzeba by może soft w tv uaktalnić lub nboxie?
est otym mowa w na forum i właśnie chyba philipsy maja ten problem!
 

marmag74

New member
Witam
Mam identyczny problem z Philipsem 42pf5320/10. Dzwoniłem dwa razy na infolinie i nic, nie mają na razie rozwiązania. Mam nadzieję, że szybko sie to wyjaśni bo też niedawno kupiłem ten telewizor i chciałbym jeszcze coś z niego "wycisnąć".

P.S. ArturP, może skontaktujemy się na GG (mój numer 60071). Moglibyśmy szybciej wymienić się informacjami na temet tego problemu).
Czekam na kontakt.

Mariusz
 

Piotrek_PP

New member
Single czy Dual. Z punktu widzenia zabezpieczenia HDCP oraz samej transmisji obrazu teoretycznie przynajmniej nie powinno mieć to znaczenia. W przypadku rozdzielczości 1080i/720p i 24 bitowej palety kolorów i tak dodatkowy kanał nie będzie uaktywniony. Ale... no właśnie ale kabel dual może być lepiej ekranowany...a to już może robić różnicę.
 

shat

New member
Hello, hello...

Po rozmowie z Call Center telewizji 'N' wyczulem, ze znaja problem lecz nie znaja odpowiedzi czemu tak sie dzieje (HDMI->DVI) wiec zwodza rozmowce niepewwnymi argumentami... Uslyszalem, ze telewizja 'N' jest dopiero wdrazana wiez moga byc czasem jakies problemy... Konsultanci prosza o kontakt w czasie pozniejszym bo po prostu nie wiedza - dlaczego... O prosbe o oddzwonienie lub kontakt z dzialem technicznym dostalem negatywna odpowiedz...

PZDR
:cool:

Poczekam jeszcze z zakupem bo sie w zyciu nie spiesze...
 
Ostatnia edycja:

Piotrek_PP

New member
Często mówi się o wzajemnej zgodności standardów DVi i HDMI oczywiście w domenie obrazu czyli pominąwszy składnik dźwięku oraz sygnałów sterowania (HDMI umożliwia też zdalne sterowanie urządzeniem/ami odbiorczym/i).
Otóż powyższe jest w zasadzie prawdą dopóki nie uwzględnia się enkrypcji HDCP. Transmisja szyfrowana bowiem wygląda nieco inaczej na drodze hdmi -> hdmi, a hdmi -> dvi. Identyczna jest wstępna faza autentyfikacji i ustalenia klucza publicznego ale potem mogą być użyte inne tzw. Protokoły Statusu Enkrypcji. Dla DVI użyty jest zawsze OESS dla HDMI może być bardziej zaawansowany EESS.
No cóż nie chcę wyręczać techników z ADB, znają się na tym na pewno lepiej ale właśnie w diagramach czasowych OESS i EESS szukałbym na ich miejscu źródła problemu.
Nie chcę też uprawiać czarnowidztwa ale istnieją znaczne szanse, że jesli nie wszystkie to przynajmniej duża część problemów, które zgłaszacie ma naturę sprzętową. Więc sami rozumiecie - kupić stripper i liczyć na to że nie zgaśnie pewnego pięknego dnia albo pokochać komponent.
 

smith

New member
Piotrek_PP napisał:
Często mówi się o wzajemnej zgodności standardów DVi i HDMI oczywiście w domenie obrazu czyli pominąwszy składnik dźwięku oraz sygnałów sterowania (HDMI umożliwia też zdalne sterowanie urządzeniem/ami odbiorczym/i).
Otóż powyższe jest w zasadzie prawdą dopóki nie uwzględnia się enkrypcji HDCP. Transmisja szyfrowana bowiem wygląda nieco inaczej na drodze hdmi -> hdmi, a hdmi -> dvi. Identyczna jest wstępna faza autentyfikacji i ustalenia klucza publicznego ale potem mogą być użyte inne tzw. Protokoły Statusu Enkrypcji. Dla DVI użyty jest zawsze OESS dla HDMI może być bardziej zaawansowany EESS.
No cóż nie chcę wyręczać techników z ADB, znają się na tym na pewno lepiej ale właśnie w diagramach czasowych OESS i EESS szukałbym na ich miejscu źródła problemu.
Nie chcę też uprawiać czarnowidztwa ale istnieją znaczne szanse, że jesli nie wszystkie to przynajmniej duża część problemów, które zgłaszacie ma naturę sprzętową. Więc sami rozumiecie - kupić stripper i liczyć na to że nie zgaśnie pewnego pięknego dnia albo pokochać komponent.

Moim zdanie to nie to. Powiedz dlaczego nasze TV bez problemu działają z innymi urządzeniami na kablu DVI-HDMI tylko nie z N-ką? Sam podłączałem kilka modeli DVD kablem DVI-HDMI do mojego TV i zero problemu...
 

Piotrek_PP

New member
smith napisał:
Moim zdanie to nie to. Powiedz dlaczego nasze TV bez problemu działają z innymi urządzeniami na kablu DVI-HDMI tylko nie z N-ką? Sam podłączałem kilka modeli DVD kablem DVI-HDMI do mojego TV i zero problemu...
A to upscalujące dvd playery, bo jeśli nie, to bywa iż nie używają HDCP bo nie wymagają tego wtedy restrykcje licencyjne.
Zresztą nawet jeśli odbiorniki TV sprawują się bez problemów z innymi źródłami szyfrującymi HDCP to nie oznacza to, że muszą z n-box'em. Specyfikacja HDCP nie promuje żadnego konkretnego rozwiązania sprzętowego, to tylko zestaw wskazówek jak zbudować (koncepcja i wykonanie) koder i dekoder HDCP tak by nie naruszyć integralności systemu od strony kryptologicznej. Każde urządzenie niesie "własną" implementację tych wskazówek.
Nie przeczytałem jeszcze żadnego świadectwa człowieka, któremu "n"-ka działa poprawnie na połączeniu HDMI->DVI, w odróżnieniu od HDMI->HDMI. Uważam za wielce prawdopodobne, że nie poświęcono temu należytej uwagi przy testach kompatybilnościowych mylnie zakładając, że to to samo. Powyższy tekst pokazuje że nie jest to, to samo, zatem w różnicach można upatrywać źródła problemu.
Miej na uwadze: "można", "prawdopodobnie" itd. Bez wzięcia tego pudła na tapetę (najlepiej z kodem VHDL, oscyloskopem i analizatorem stanów logicznych) to tylko przypuszczenia - ale nie nieuzasadnione. Mogę w każdym razie poprzeć tą tezę szczegółami technicznymi jeżeli chcecie, choć nie dam sobie uciąć niczego ważnego w jej obronie.

PS. Zresztą nie chcąc uprawiam jednak czarnowidztwo. Wiele problemów kompatybilnościowych toczących wczesne odtwarzacze HDDVD, a dotyczących HDCP, głównie zaś etapu "handshake" zostało rozwiązanych poprzez aktualizację firmwaru. Tylko proszę nie piszcie już, że trzeba klucze w odbiorniku zaktualizować bo klawiatura mi wysiądzie od tłumaczenia, że to jest jedna z tych rzeczy, których nawet ruski haker nie zrobi.
 
Ostatnia edycja:

zcott

New member
Piotrek_PP napisał:
Bez wzięcia tego pudła na tapetę (najlepiej z kodem VHDL, oscyloskopem i analizatorem stanów logicznych) to tylko przypuszczenia - ale nie nieuzasadnione.
Taaak, jestem pewien, że panowie z ADB już na Ciebie czekają...
Jednak przy wejściu każą podpisać NDA i zabiorą pendrive'a. :)
 

dominek

New member
Mój problem dotyczy połączenia mojego LG 42LB1R z DVD LGDVB418.Zarówno TV jak i DVD posiadają gniazda HDMI.W tym celu zakupiłem kabel HDMI i połączyłem oba urządzenia,jednak kiedy chciałem odtworzyć płytę CD nagraną z Emula,mam obraz ale brak dżwięku.Co może być przyczyną.Czy nagranie jest w innym formacie?Chciałbym zaznaczyć,że inne płyty odtwarza ale kusił mnie ten znaczek ,że nagranie jest w HD.
 

ArturP

New member
Mam taki sam TV i po kablu HDMI - DVI "n" nie działa.
Dzwoniłem do tych kretynów od platformy "n" i powiedzieli mi, że testowali mój model TV i doszli do wniosku, że on niema HDCP (w dokumentacji pisze że ma) i "n" nigdy nie będzie na nim działać po kablu HDMI - DVI. Na pytanie czy mają zamiar wypuścić nową wersję oprogramowania umożliwiającą oglądanie telewizji po HDMI - DVI na telewizorach bez HDCP (moim zdaniem takie w ogóle nie istnieją ale niech im będzie) stwierdzili, że to nie ich sprawa i nic w tym kierunku nie planują zrobić. Jeszcze kilka tygodni, a im tego nboxa w d*pe wsadze i kupie coś normalnego.
 
Do góry