Problem z kablem HDMI - DVI

diablo30

New member
Witam.
Gdy podłaczyłem tuner "n" do TV Funai 32" LCD typ:NLC3216 poprzez przewód HDMI-HDMI, tuner "wywalił" mi info na ekranie TV, że TV nie zabezpiecza ochrony praw autorskich. Wobec takiego stanu rzeczy tunek nie utrzymuje połączenia z TV poprzez przewód HDMI, zaprzestając przesyłania sygnału i na TV tylko niebieska plansza. Taka informacja jest w instrukcji uzytkowania tunka "n"ki, że w wypadku nie zapewnienia ochrony praw autorskich przez TV, tuner nie bedzie pracował na złaczu HDMI. Czy ktoś się spotkał juz z takim problemem i czy udało się to ominąć. Licze na wszelkie porady i pomysły i zapewniam, ze każdy sprawdzę i przetestuje.
Pozdrawiam
 

files

New member
do tych co maja philipsa 32pf3320 przytzymajcie klawisz res (ok.5sek) na tunerzewtedy zmieni się tryb wyświetlania na DVI i będzie OK - sam mam takiTV a tuner domyśnie jest jako HDMI.
 

niko91

New member
Samsung LE32R32B

Witam!
Mam Samsunga LE32R32B i chcę połączyć go z kompem tzn. z kartą graficzną z wyjściem DVI a w TV wejściem HDMI.
Powiedzcie czy to powinno chodzić bez problemu?
Czy może użyć wejścia w tv na pc?
Pozdrawiam.
 

gugol

New member
42pf7420

Mam ten sam problem, telewizor z listopada 2005; podobno 3 lub 4 razy soft byl aktualizowany;

1. W Philipsie dowiedzialem sie ze to moze byc wina kabla - potzrebny jest naprawde dobry - dzis bede to testował
2. JEzeli nie ruszy wgrywam soft - ale to chyba koszt rzedu 300 pln :-x
3. Jezeli to nie pomoze ... to sam nie wiem
 

gugol

New member
kabel

mialem do dzis to samo !!! Philips 42pf7420 ... kable jakis z Auchan Thompson ok 70 zl... pozyczylem oryginalny philipsa i ... poszło !!!!!!!!!!! podaje Ci numer ( napisy ) z kabla Philips PXT 1000 superior quality connection 023020
 

xocuss

New member
mam tv philips cineos od dwoch miesiecy korzystam z "n"tv i z hd bylo ok. Po ostatniej aktualizacii lacze dvi nie dziala z powodu niezgodnosci z hdpc,czy ktos moze mi doradzic co zrobic,
 

xocuss

New member
xocuss napisał:
mam tv philips cineos od dwoch miesiecy korzystam z "n"tv i z hd bylo ok. Po ostatniej aktualizacii lacze dvi nie dziala z powodu niezgodnosci z hdpc,czy ktos moze mi doradzic co zrobic,lacze hdmi na dvi-i w tv.z gory dzieki
 

h.galant

New member
HDMI-DVI i n-box

Mam Philipsa 42PF9966/12 i n-kę od tygodnia. Problem naturanie taki sam. Jak zmusić n-box do pracy przez złączę HDMI-DVI (komunikat o braku obsługi HDCP przez tv). Technicy z Philipsa potwierdzili obsługe HDCP przez ten model. Z kolei ci z n-ki coś kręcą na temat "niekompatybilności oprogramowania". N-ke wybrałe ze względu na kanałt nadawane w HD. Czy są jakies szanse na uruchomienie czy tez od razu mam im oddać pudełko i podziękować za współpracę.
PS. Czy podłączenie n-boxa do zestawu kina domowego posiadającego HDMI i dopiero do telewizora może rozwiązać problem ??
 

bryndek

New member
podobnie jak u mnie

co prawda mam tv Panasonic TX32-LX60P no wiec postanowilem wyprowac tuner n-ki (recorder) po podlaczeniu po kablu HDMI=>HDMI n-ka nie dziala

podobna sytuacja jest z podlaczeniem tv do komputera, mam karte graficzna ze zlaczem HDMI, ten sam problem zielony obraz

kabel jest sprawny sprawdzalem go na tunerze nki z innym telewizorem, podlaczalem rowniez inny kabel na wszelki wypadek i tez nie dziala

wyslalem tv do serwisu czekam na ich odpowiedz, ktos mial podobne problemy?
 
Do góry