Praktica Dvc 5.1 Hd

3clipse

New member
Witam. Myślę o kupnie kamery Praktica DVC 5.1. Chciałbym nagrywać nią sztuczne ognie, wszelkiego rodzaju efekty świetlne widoczne na nocnym niebie;). Z tej racji kamerze trzeba postawić pewne wymagania: czy dobrze łapie ostrość w takich sytuacjach(rakieta leci w górę, gdzie następuje rozryw korpusu i wyrzucenie gwiazdek dających efekt), oraz, co jest bardzo istotne, czy dobrze ujmuje kolory. Czytałem, że przy małej ilości światła sprawuje się dobrze, nie wiem jednak, jak wyglądałoby to tutaj, wiadomo, że takie efekty, mimo iż kręcone w nocy lepiej wychodzą nagrywane w trybie dziennym. Na razie miałem doświadczenie tylko z Cannonem Zr100, który nie zadowala mnie w ogóle. Zależałoby mi na dość szybkiej odpowiedzi, wiadomo, sylwester tuż tuż:). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam8)
 

wskalski

New member
myślę że kamera ma możliwość wyłączenia autofocusa i ręczne ustawienie ostrości na nieskończoność....??? nie wiem, chciałbym też kupić, czy ktoś ma dostęp do filmów/sampli z tej kamerki...??? tzn w wersji 5.2 please...;-))
 

wskalski

New member
niestety kamerka to w większości full automat, efekt finalny nagrania jest zbyt dużym dziełem przypadku, na pewno nie kupię mimo że tanio jak barszcz - w auchanie 550zł.......
 

qwert82

New member
Zxziom napisał:
W auchanie nie polecam kupować oszusty i tyle.
Proszę o sample z Praktici 5.2

htt p://forums.steves-digicams.com/forums/view_topic.php?id=594908&forum_id=92

Osobiście jeszcze nie widziałem sample do tej nowej kamery.
Jedna podaje link do zagranicznej strony (forum) gdzie jest mini recenzja amerykańskiej wersji kamery DXG-595V 1080p, poniżej są tam podane linki do testowych filmików FHD tej kamery. Osobiście nie uważam aby ta nowa kamera wnosiła coś nowego w jakości niż ta DXG-595V która zresztą tez nagrywa w FHD (w obu przypadkach Full HD mam namyśli tylko 1440x1080).
Trochę z innej beczki …czy coś w sprawie fleshowania kamery Praktica DVC 5.1 HD zmieniło się, ktoś coś wymyślił nowego w tej sprawie?
 

qwert82

New member
januszpe napisał:
Do posiadaczy Praktici , czy nagrywane przez Was filmy w jakimś stopniu przypominają te publikowane w sieci przez producenta?
http:/ /camcorder.praktica.de/index.php?id=4&no_cache=1&L=4&dlpath=samples%2Fvideos

Można to tak powiedzieć… tylko wyjątkowo coś nie słychać silniczka podczas zoom’owania :p ciekawe czemu :) …no i są to tylko filmiczki nagrane bez scen dynamicznych co sprawia ze kamera jest pokazywana tylko z dobrej strony :) …i jeszcze jedno przy dobrym oświetleniu (naturalnym) wydaje mi się ze są lepsze kolory niż te na tych demówkach ale to jest już tylko moje spostrzeżenie:p
 

Zxziom

New member
Teraz już chyba wogóle się nie opłaca kupować tej kamery albo w/w 5.2 ponieważ za 1200 zł masz Canona HR10 lub za 1499 zł Samsunga VP HMX 20C
który wygrał w portalu camcorderinfo.com swoją jakością obrazu.
Chyba że Praktica 5.2 jest o wiele wiele lepsza (by musiała mieć obraz jak Panasonic HDC SD9 lub niewiele gorszy).
Czekam na opinie
 

wskalski

New member
ja zdecydowałem się na Samsunga VP-HMX10C zamiast Praktiki - uważam że takie coś jak ręczne ustawienie ostrości, balansu bieli to nawet w tanich kamerach to podstawa, automatyki (w Praktice) nigdy do końca się nie przewidzi potem to coś nie można oglądać na TV...:)
 

netmati

New member
wskalski napisał:
ja zdecydowałem się na Samsunga VP-HMX10C zamiast Praktiki - uważam że takie coś jak ręczne ustawienie ostrości, balansu bieli to nawet w tanich kamerach to podstawa, automatyki (w Praktice) nigdy do końca się nie przewidzi potem to coś nie można oglądać na TV...:)

Rozumiem że temat dotyczy Praktice, ale włączę się do dyskusji.
Też zastanawiam się nad kupnem kamery. Myślę właśnie o Samsunga VP-HMX10. Proszę poprzednika jak i innych użytkowników o opinie.
Sprzęt kosztuje 2x razy tyle co Praktica i czy warto wydać?
 

ichtiander

New member
Nowośc

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem cyfrowej niedrogiej kamery na karty pamięci. Interesowała mnie w szczegulności PRAKTICA DVC 5.2 HD ale ostatnio natrafiłem na TOSHIBA Camileo H10 HD -jest w podobnej cenie i dodatkowo ma stabilizator obrazu. Ciekawią mnie Wasze opinie na ten temat. Szukałem w necie ale za wiele informacji nie znalazłem a wię pozostaliście WYYYYYY...........
 

pandzik

Member
Bez reklam
Nie lepiej to kupić kamerkę SD w tej cenie niż takie wynalazki jak toshiba? Miałem to w ręku. Jeżeli chodzi o dźwięk to słychać tylko i wyłącznie napęd obiektywu.
Za 600 zł samsung SC-MX20C z 8 GB na pokładzie. Może jeszcze Canon fs100 czy nowe modele Sony na kartę.

No ale jak magia HD wasz zauroczyła to trzeba cierpiec niedostatki kamer HD za 600zł. :)


Hmmm. Może Ta Toshiba. Można ją kupić w Auchanie.
 
Ostatnia edycja:

OnOn

New member
Dziękuje

Witam wszystkich serdecznie

Najpierw podziękuje wam ponieważ dzięki wam zdecydowałem się i kupiłem kamerkę PRAKTICA DVC 5.1 HD.

Potrzebowałem czegoś co zastąpi mi aparat z możliwością nagrywania filmów jaki kiedyś posiadałem a po nabyciu lustrzanki powstała „dziura”. Na wyjazdach wakacyjnych i innych zawsze nagrywałem jakieś sekwencje video aby uzupełnić filmem zrobione zdjęcia.
Napisze tak : jestem bardzo zadowolony z zakupu  Owszem może to nie sprzęt przez duże S ale jeśli ktoś taką kamerkę traktuje jako urządzenie do uwiecznienia różnych chwil bez zabawy bajerami które posiadają droższe kamery to jest to sprzęt dla niego. Kamera jest bardzo dobrze i fajnie wykonana (estetycznie) i nagrywa z bardzo dobrą jakością szczególnie jak porównamy ją do filmów z aparatu.
Jest mała poręczna i zawsze możemy ją mieć przy sobie idąc (w moim przypadku z aparatem foto) w plener. Po podłączeniu do telewizora (Bravia HD Ready) przez wejście kompozytowe obraz żyleta ostry, kolory soczyste) Obsługa jest tak banalnie prosta że aż miło - tylko to co jest potrzebne do nagrywania (podkreślam nie do zabawy dodatkami). Reasumując jeśli ktoś potrzebuje taniej kamery z dobrą jakością to moim zdaniem jest to kamera dla niego.
Szum silniczka zoom-a i brak stabilizacji jest zupełnie do przełknięcia w moim przypadku i dodatkowo że kamera kosztuje tak małe pieniądze.

P.S. obecnie szukam jakiegoś oprogramowania radzącego sobie z konwersją MOV (podwyższonej rozdzielczości (1280x720)) do formatu DVD . Jeśli ktoś sobie poradził i znalazł taki program proszę o info.

Pozdrawiam Serdecznie
 

szeniek

New member
OnOn napisał:
...
P.S. obecnie szukam jakiegoś oprogramowania radzącego sobie z konwersją MOV (podwyższonej rozdzielczości (1280x720)) do formatu DVD . Jeśli ktoś sobie poradził i znalazł taki program proszę o info...

Oj OnOn... wygląda na to że nie przeczytałeś całego wątku albo szukałeś niedokładnie :???: . Poszukaj jeszcze raz dobrze a jeśli nie znajdziesz to już na "dzień dobry" polecam http://www.programypc.pl/pazera;free;mov;to;avi;converter;1;0,program,2310.html

W nazwie nie ma wprawdzie nic o DVD czy MPEG-2 ale konwertuje spoko.
Gdybyś zas chciał program do obróbki i zarazem authoringu to zobacz http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1175714228541#versionTabview=tab0&tabview=tab0
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz z "vitaminką" w P2P.
Wczytasz do niego bezpośrednio MOV, ułożysz sekwencje filmowe, dodasz napisy i zapiszesz na DVD.

Pozdro8)
 

OnOn

New member
Po pierwsze dziękuje "szeniek" i "januszpe" za dobre rady. Macie racje że trochę pobieżnie przeczytałem forum - już to naprawiłem. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Tak na marginesie jakby ktoś szukał dodatkowego akumulatora : ja szukałem (akumulator do DVC 5.1) ceny w zasadzie od 36 zł. po symbolu NP-120 kupiłem dziś akumulator 2500 mAh za 19 zł. Firma ELTEC w Warszawie (niestety jeszcze nie mogę wkleić linku - dopiero od 5 postów)
Kilka osób wpadło na dobry pomysł jak zarobić :).
 
Do góry