Praktica Dvc 5.1 Hd

Y_Connect

New member
cygan Wg mnie najlepszym alternatywnym testem byłoby porównanie kamery, jaką zaproponowałeś, tj Samsunga HMX10 z Prakticą, ale już w tej nowszej wersji, tj Full HD DVC 6.1.
Wg mnie, jak za tą cenę to Praktica naprawdę nie jest zła, choć, tak jak wcześniej wspomniałem, Sony DVD ją bije. Jak dla mnie warto wydać te 500 PLN na zakup kamery. A co do kart, niestety kamera nie radzi sobie (z tego, co zauważyłem) z kartami powyżej 4GB, tj 8,16 i 32 GB. Im większą pojemność ma karta, tym większe problemy z zapisem danych. Najlepszą kartą jest karta o max pojemności 4 GB (nie ma sensu kupować większych). Karta ta daje możliwość zapisu materiału w jakości HD w czasie 2g20m. Jak dla mnie w sam raz. Jeszcze testujętą kamerę. Prawdopodobnie zakupię sobie model premierowy DVC 6.1, ale poczekam na opinie :-D Nie chcę kupować kota w worku.
P.S. Jestem zboczony jeżeli chodzi o jakość wykonania sprzętu (jestem gadżeciarzem) a pod tym względem Praktica mnie urzekła ;)
 

szeniek

New member
Y_Connect napisał:
cygan Wg mnie najlepszym alternatywnym testem byłoby porównanie kamery, jaką zaproponowałeś, tj Samsunga HMX10 z Prakticą, ale już w tej nowszej wersji, tj Full HD DVC 6.1....

Miałeś chyba na myśli DVC 5.2 - DVC 6.1 to jest maleńka kamerka o znacznie gorszych parametrach :
http://sondi.pl/praktica-dvc-61-dane-techniczne

A co się zaś tyczy kart pamięci to przypomnę tylko, że problemy występują z 8GB ale tylko niektórych producentów. Mój SanDisk "śmiga":grin:

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
nie wiem czy mi umknęło czy nie było.Jak są zapisywane poszczególne sceny na SD podczas kręcenia filmu, czy tworzą się oddzielne piki po zatrzymaniu kamery , jesli tak to co się dzieje podczas odtwarzania filmu z kamery? Czy trzeba je łączyć w jeden plik wynikowy czy wzorem kasety są odtwarzane jak ciągłość?
 

Swierzak

New member
czytając wszystko co tutaj napisaliście na temat sprzętu to i tak nie znajduje tutaj odpowiedzi na kilka pytań które mnie interesują, natomiast:

- czy kamera nagrywa w roździelczości VGA (640x480)

- czy jest to kamera przeznaczona dla młodzieży do amatorskich ujęć bądź kręcenia spontanicznych filmików w plenerze?

- czy da się ta kamerą nagrywać szybsze sceny typu: bieg za kimś bądź nagrywanie szybko przejeżdżających samochodów, tak aby nie było zbyt wielu nieprzyjemnych akcji tj. rozmazany (bardzo) obraz lub zbyt wolny fps czego efektem jest tzw. "przymulanie"

- czy osoba mająca 14 lat da sobie radę z ta kamerą (w sensie zeby jej nie zepsuć)

- czy da się w jakiś sposób przysłonić mikrofon aby nie było niechcianych szumów o których tak się rozpisywaliście

i czy opłacało by się kupić tę kamerę w takiej konfiguracji:
- kamera
- 2x4gb SD (lub 1 SANDISK EXTREME III 8GB)
- 1-2 baterie

czy jednak lepiej by było kupić inny sprzęt?

i najważniejsze, ile mieisecy gwarancji bede miał z ta kamerka
i czy np. po zakupie na allegro gdy kamerke szlag trafi to musze kamerke wysłać do użytkownika od którego ją kupiłem czy do producenta?
 

Y_Connect

New member
[guote]- czy kamera nagrywa w roździelczości VGA (640x480)[/guote]

Kamera nagrywa w 3 trybach: HD(1280x720), D1(720x480) oraz CIF(352x288)

- czy jest to kamera przeznaczona dla młodzieży do amatorskich ujęć bądź kręcenia spontanicznych filmików w plenerze?

To zalezy co masz na myśli mówiąc "kamera dla młodzieży". Ja stosuje ją (jak i starego Soniacza DVC-DVD106 do nagrywania filmów rodzinnych, plenerów oraz ostatio zlotów modelarzy) Wg mnie idealna jest dla każdego ;)

- czy da się ta kamerą nagrywać szybsze sceny typu: bieg za kimś bądź nagrywanie szybko przejeżdżających samochodów, tak aby nie było zbyt wielu nieprzyjemnych akcji tj. rozmazany (bardzo) obraz lub zbyt wolny fps czego efektem jest tzw. "przymulanie"

oczywiście, ze się da. Ja nie zauważyłem, aby kamerę "muliło" podczas kręcenia szybkich scen (ostatnio filmuję modelarzy w akcji) Jedyne, co zauważyłem, to jakby "przechylanie" się przedmiotów w tle, które są nieruchome (zabudowania, drzewa, etc)

- czy osoba mająca 14 lat da sobie radę z ta kamerą (w sensie zeby jej nie zepsuć)

jeżeli potrafisz jeździć na rowerze, skakać z drzewa lub przywalić kumplowi w twarz, to na pewno ta kamera jest dla Ciebie :grin:

- czy da się w jakiś sposób przysłonić mikrofon aby nie było niechcianych szumów o których tak się rozpisywaliście

Wszystko da sie zrobić, ale po co? Mi praca mikrofonu nie przeszkadza. Nie nagrywam w kościele, tylko w dość głośnym otoczeniu i nie zauwazyłem niedogodnosci w związku z praca mikrofonu

i czy opłacało by się kupić tę kamerę w takiej konfiguracji:
- kamera
- 2x4gb SD (lub 1 SANDISK EXTREME III 8GB)
- 1-2 baterie

jedna karta 2 GB w zupełnosci starcza. Dwie bateria - OK. Wszystko w sumie zalezy od tego, gdzie będziesz filmował (jeżeli jedziesz na Antarktydę zdobyć biegun południowy, albo będziesz spędzał 2 miesięczne wakacje w Ameryce Płd to moim zdaniem nawet 2x4 GB Ci nie starczy. jedna arta $gb da Ci możliwść zapisu filmu w czasie ok 2,5 godziny

czy jednak lepiej by było kupić inny sprzęt?

No wiadomo, ze lepiej by było kupić inny sprzęt. Np praktica DVC 5.2 FULL HD :D Sa tez Panasonic'i, Soniacze itp. To zalezy ile pieniedzy chcesz przeznaczc na kamere.
 

Y_Connect

New member
- czy kamera nagrywa w roździelczości VGA (640x480)

Kamera nagrywa w 3 trybach: HD(1280x720), D1(720x480) oraz CIF(352x288) 8)

- czy jest to kamera przeznaczona dla młodzieży do amatorskich ujęć bądź kręcenia spontanicznych filmików w plenerze?

To zalezy co masz na myśli mówiąc "kamera dla młodzieży". Ja stosuje ją (jak i starego Soniacza DVC-DVD106 do nagrywania filmów rodzinnych, plenerów oraz ostatio zlotów modelarzy) Wg mnie idealna jest dla każdego ;)

- czy da się ta kamerą nagrywać szybsze sceny typu: bieg za kimś bądź nagrywanie szybko przejeżdżających samochodów, tak aby nie było zbyt wielu nieprzyjemnych akcji tj. rozmazany (bardzo) obraz lub zbyt wolny fps czego efektem jest tzw. "przymulanie"

oczywiście, ze się da. Ja nie zauważyłem, aby kamerę "muliło" podczas kręcenia szybkich scen (ostatnio filmuję modelarzy w akcji) Jedyne, co zauważyłem, to jakby "przechylanie" się przedmiotów w tle, które są nieruchome (zabudowania, drzewa, etc)

- czy osoba mająca 14 lat da sobie radę z ta kamerą (w sensie zeby jej nie zepsuć)

jeżeli potrafisz jeździć na rowerze, skakać z drzewa lub przywalić kumplowi w twarz, to na pewno ta kamera jest dla Ciebie :grin:

- czy da się w jakiś sposób przysłonić mikrofon aby nie było niechcianych szumów o których tak się rozpisywaliście

Wszystko da sie zrobić, ale po co? Mi praca mikrofonu nie przeszkadza. Nie nagrywam w kościele, tylko w dość głośnym otoczeniu i nie zauwazyłem niedogodnosci w związku z praca mikrofonu

i czy opłacało by się kupić tę kamerę w takiej konfiguracji:
- kamera
- 2x4gb SD (lub 1 SANDISK EXTREME III 8GB)
- 1-2 baterie

jedna karta 2 GB w zupełnosci starcza. Dwie bateria - OK. Wszystko w sumie zalezy od tego, gdzie będziesz filmował (jeżeli jedziesz na Antarktydę zdobyć biegun południowy, albo będziesz spędzał 2 miesięczne wakacje w Ameryce Płd to moim zdaniem nawet 2x4 GB Ci nie starczy. jedna arta $gb da Ci możliwść zapisu filmu w czasie ok 2,5 godziny

czy jednak lepiej by było kupić inny sprzęt?

No wiadomo, ze lepiej by było kupić inny sprzęt. Np praktica DVC 5.2 FULL HD :D Sa tez Panasonic'i, Soniacze itp. To zalezy ile pieniedzy chcesz przeznaczc na kamere. A co do gwarancji, to otrzymujesz ja na okres 2 lat od daty zakupu. Sprzedawca ma obowiązek przyjąć sprzet do naprawy i przekazac do punktu naprawy. Możesz tez sam bez sprzedającego dostarczyć sprzęt do naprawy.
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
y connect
sadzę z Twojej wypowiedzi że posiadasz tą kamerę i posługujesz się nią. Usiłuję sie dowiedzieć co robisz z plikami .mov, wywołałem nawet wątek na ten temat. Moje próby stworzenia filmu z tych plików nie dają żadnych rezultatów. Odtwarzanie z kamery lub tylko na komputerze to tylko połowa sukcesu, chcialbym to przenieśc na DVD.
 

szeniek

New member
januszpe napisał:
y connect
sadzę z Twojej wypowiedzi że posiadasz tą kamerę i posługujesz się nią. Usiłuję sie dowiedzieć co robisz z plikami .mov, wywołałem nawet wątek na ten temat. Moje próby stworzenia filmu z tych plików nie dają żadnych rezultatów. Odtwarzanie z kamery lub tylko na komputerze to tylko połowa sukcesu, chcialbym to przenieśc na DVD.

Kilka postów wcześniej podany jest jako jeden z wielu program Pazera MOV2AVI Converter- freeware - wygodny i łatwy. Wprawdzie w nazwie nie ma nic na temat MPEG2 (DVD) ale program ma taką możliwość i robi to doskonale.
http://download.chip.eu/pl/Pazera-Free-MOV-to-AVI-Converter-1.1_1511464.html

POLECAM :-D :-D :-D !!!
 
Ostatnia edycja:

januszpe

New member
szeniek
na początku wątku uzywałeś Canopus pro coder miał się świetnie spisywac teraz piszesz że używaśz Pazera znam te obydwa programy i kaszana , filmiki które obrabiam tez są HD ready. Obraz po przekonwertowaniu jeśli nieruchomy może być, poruszające się przedmioty stroboskop, przejeżdżający samochód to UFO przemieszczające się od jednego boku ekranu do drugiego.
 

szeniek

New member
januszpe napisał:
szeniek
na początku wątku uzywałeś Canopus pro coder...stroboskop, przejeżdżający samochód to UFO przemieszczające się od jednego boku ekranu do drugiego.

januszpe
Wyczuwam straszne rozgoryczenie w Twoim głosie . W pierwszej chwili pomyślałem - :hmm: facet ma słabowitego kompa - ale już za moment domyśliłem się o co chodzi. Zarówno Canopus jak i Pazera robią to samo i z taką samą jakością tzn.BDB. Canopus jednak to "kombajn" w porównaniu z Pazerą toteż gdy tylko ktoś o nim (o Pazera) wspomniał postanowiłem go spróbować i przypadł mi do gustu ze względu na prostą obsługę. Twój problem to prawdopodobnie (99%) zbytnie przyzwyczajenie do sys. PAL. Jak wiadomo jest to 25fps a co byś nie robił to kamerka nagrywa 30fps. Nie konwertuj do Mpeg2 PAL (DVD PAL) TYLKO do Mpeg2 NTSC (DVD NTSC) 29,97fps. Na każdej sekundzie tracisz 5 klatek i stąd "stroboskop".
Płytę DVD też wypal jako NTSC i wszystko powinno być :eek:k: . Odtwarzacz DVD to nie magnetowid dla którego inny system TV to był problem. Spróbuj i daj znać czy pomogło.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Swierzak

New member
Y_Connect dzięki wielkie :D

Y_Connect, dzięki, dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło ale...

Cytat:- czy da się w jakiś sposób przysłonić mikrofon aby nie było niechcianych szumów o których tak się rozpisywaliście


Wszystko da sie zrobić, ale po co? Mi praca mikrofonu nie przeszkadza. Nie nagrywam w kościele, tylko w dość głośnym otoczeniu i nie zauwazyłem niedogodnosci w związku z praca mikrofonu

mi bardziej chodziło o to czy da się wyeliminować szum (wiatru) oraz dźwięk zoom'a aby wyraźniej było słychać np rozmawiających ludzi

resztą odpowiedzi jestem w 100% zadowolony, ponieważ o takie konkrety mi chodziło :)
 

Y_Connect

New member
januszpe jeżeli chodzi o pracę z plikami .MOV, to u mnie sprawa wygląda różowo. Zrzucam pliki z kamery na dysk twardy komputera, odpalam program SONY VEGAS MOVIE STUDIO PLATINIUM 8.0 (jestem z nielicznych szczęśliwców, którzy otrzymali ten program wraz zakupem starej kamery Sony :cool: ). W programie tym łączę pliki .MOV wrzucając je do programu metodą "przeciągnij i opuść". Jeżeli mi nie zależy na jakiś wymyślnych efektach specjalnych, to klikam myszką na ikonę "MAKE MOVIE" i ustawiam wyjsciowy format filmu, rodzaj komresji - lub bez, ilość fps etc. Ostatnio w ten sposób stworzyłem 2 płyty DVD w standardzie 1080i (choć 720i w zupełności starczy). Jakość rewelacyjna na odtwarzaczu stacjonarnym.

Swierzak Cieszę się, ze mogłem pomóc ;)
 

szeniek

New member
Y_Connect napisał:
...Ostatnio w ten sposób stworzyłem 2 płyty DVD w standardzie 1080i (choć 720i w zupełności starczy). Jakość rewelacyjna na odtwarzaczu stacjonarnym...
Sorki-na chwilkę odejdę od tematu.
Y_Connect. A mógłbyś podać jaki to odtwarzacz, że czyta 1080i. Rozglądam się właśnie za czymś w rodzaju np.ZIOVA CS-505 bo chyba to jeden z lepszych ale cena mocno przesadzona. Chyba że Ty odtwarzasz na BD - podaj model.
Z góry dzięki.
 

Y_Connect

New member
Posiadam odtwarzacz DVD firmy SAMSUNG, model: DVD-HD870. Do niego polecam dokupić jeszcze aplituner: AV-R620 ;)

P.S. Zapomniałbym dodać. To nie jest odtwarzacz BLU-RAY! To jest zwykły odtwarzacz DV przystosowany do wyświetlania filmów w formacie 1080i !!!
 

szeniek

New member
Y_Connect napisał:
Posiadam odtwarzacz DVD firmy SAMSUNG, model: DVD-HD870. Do niego polecam dokupić jeszcze aplituner: AV-R620 ;)

P.S. Zapomniałbym dodać. To nie jest odtwarzacz BLU-RAY! To jest zwykły odtwarzacz DV przystosowany do wyświetlania filmów w formacie 1080i !!!

Znalazłem taki jeden ale opinie o tych odtwarzaczach nie są zbyt pochlebne tzn. są skrajne albo rewelka albo kit. Teraz jest jakiś nowy model fullHD DVD-1080P8 ale pan z infolinii nie za bardzo mnie jakoś przekonał.
A gdybyś tak podał jak tworzysz taką płytę DVD i jakie rozszerzenie ma plik wynikowy to byłoby już cudownie:grin: . Nigdy się w to nie bawiłem a może trzeba sprawdzić:roll: . Żeby nie zabierać tu miejsca możesz mi wrzucić na priva
pzdr
 

Y_Connect

New member
Nawiązując do negatywnych opinii na temat tego odtwarzacza, to żal mi jest ludzi, którzy takie opinie wydają. oczywiście ich nie neguję, gdyż każdy ma prawo do swojego zdania. Moje na temat tego odtwarzacza jest REWELACYJNE i zdania nie zmienię. Wiesz, jeżeli ktoś kupuje w REALu kabelek HDMI w promocji za złotówke albo telewizor pseudo LSD w TESCO, to niech się nie dziwi, że ma kiepski obraz. Już pewnie lepszy uzyskałby ze złącza SCART (czyli popularne EURO). Ja za kabel wydałem ponad 150 złotych i po połączeniu tego odtwarzacza z TV LCD Full HD jstem pod super wrażeniem. Po prostu mnie nie zawiódł. A co do formatów, to ja nagrywam w formacie mpeg-2. A do wyboru masz ich jeszcze troszkę
 

szeniek

New member
No dobrze , ale czy tworzysz DVD z menu czy też pakujesz zmontowany film mpeg-2 (1080i) i ten odtwarzacz to czyta? Bardzo mnie to ciekawi bo mam również w odtwarzaczu HDMI i nie spotkałem takiego, który by czytał więcej niż 720x480 (NTSC) i 720x576 (PAL) co najwyżej robią upscaling a jak twierdzisz ten SAMSUNG czyta. Dla mnie to REWELACJA :D - jedyny minus to brak wbudowanego DD5,1 :( .
 
Ostatnia edycja:

Zxziom

New member
Jestem tu NOWY. Cześć. Mam pytanie: Czy ktoś ma Praktikę 5.2 FHD czy jest to consumer HD czyli rozdziałka 1440x1080 (ponieważ tak piszę na stronie praktiki ale na innych jest że jest w pełni Fulll HD) Od dłuższego czasu przyglądam się wątkowi i się zastanawiam którą kamerkę wziąć i czy lepiej nie zainwestować w jakiś np. Sony ale bez HD. Z góry dziękuje PS: Jeśli by miał ktoś sample z Praktiki 5.2 FHD proszę przysłać mi adres na pw lub na forum wysłać posta
 
Do góry