Praktica Dvc 5.1 Hd

Swierzak

New member
Zxziom napisał:
Jestem tu NOWY. Cześć. Mam pytanie: Czy ktoś ma Praktikę 5.2 FHD czy jest to consumer HD czyli rozdziałka 1440x1080 (ponieważ tak piszę na stronie praktiki ale na innych jest że jest w pełni Fulll HD) Od dłuższego czasu przyglądam się wątkowi i się zastanawiam którą kamerkę wziąć i czy lepiej nie zainwestować w jakiś np. Sony ale bez HD. Z góry dziękuje PS: Jeśli by miał ktoś sample z Praktiki 5.2 FHD proszę przysłać mi adres na pw lub na forum wysłać posta

wydaje mi się że chodzi o to

Sygnał 1080i jest nadawany w 50 połklatkach (jednak klatka podaje parzyste linie a następna nieparzyste czyli jedna klatka to 1920x540pix) na sekunde a 1080p nadaje 50 pełnych klatek (1920x1080) na sekunde. Niestety wymagało by to prawie 2 razy więcej pasma (prawie bo kodek pewnie potrafił by to ładnie skompresować i pewnie wzrost był by na poziomie 50%) zresztą i tak kompresja np. Discovery HD postawia wiele do życzenia bo na stałych obrazach jest żyleta ale jak jest ruch to jednak wychodzą kwadraciki i wszystko się strzępi

znalazłem to na innym forum :roll:
 

januszpe

New member
szeniek
"Wyczuwam straszne rozgoryczenie w Twoim głosie" .

E nie ma żadnego rozgoryczenia. Mój komp to laptop, Intel Pe 1,8 centrino 2 Mb ram dysk SATA. Taki sobie.
A jednak daje sobie radę Ja poprostu chce przed zakupem przetestować wszystko co jest możliwe . Prawdopodobnie będzie to mój sprzęt na długie lata. Jak pisałem przeszedłem wszystkie formaty Hi8, VHC, S-VHSC, DVD, i wszystkie te sprzęty po włożeniou jakiejś tam niemałej gotówki, własciwie wyrzuciłem, bo kto chce dzis kupić takie graty. Ja to jeszcze jakoś znosze ale żona:( . Przetestowałem te 29,97 i to jest racja, w tym tkwił problem, u Pazera mozna nastwiac ręcznie niekoniecznie musi to byc format NTSC ale mam odtwarzacz (narazie) DVD i to mozna stosować. Dzięki za podpowiedź. Pozdr.
 

Zxziom

New member
No dobra swierzak ale nawet na prakitica.de piszę wyraźnie:
Videoauflösung 1440 × 1080, 1280x720, 848x480 (@30fps)
No chyba że mój niemiecki jest już tak zły :p i oni by się tak pomylili na swojej stronie:p
No to widzę że kamera jest PRAWIE JEDNAK fullhd.
No nic ale nadal się pytam.
CZY KTOŚ ODCZUŁ RÓŻNICE POMIĘDZY PRAKTICĄ DVC 5.1 A 5.2 FHD?:hmm:
I poszukuje programu który by konwertował ( i edytował najlepiej) fullhd lub hd ready (oprócz konwertera SUPER bo on nie potrafi łączyć plików)
 

szeniek

New member
Zxziom napisał:
No dobra swierzak ale nawet na prakitica.de piszę wyraźnie:

No chyba że mój niemiecki jest już tak zły :p i oni by się tak pomylili na swojej stronie:p...

Zxziom - mogę odpowiedzieć na pierwszą część
Pod koniec października wyczytałem 1920x1080 na wielu stronach (w tym na praktica.pl) ale na praktica.de było 1440x1080. Zadałem więc pytanie do praktica.pl jaka w końcu jest ta rozdzielcziość i oto odpowiedź:

rzeczywiście, różnią się.

Wg danych, które mamy na chwilę obecną powinno być:
1440 × 1080, 1280x720 (30kl./sek.), 848x480 (60kl./sek.)

na razie nie mamy jeszcze tej kamery fizycznie, więc nie możemy tego sprawdzić, ale w przyszłym tygodniu sytuacja się zmieni.


Po krótkim czasie zmienili parametry na swojej stronie i tak już zostało.
To co na żółto to tak ma być.
 

Zxziom

New member
To ciekawe czy wtedy dadzą próbki
Ale dlaczego jeszcze nie ma próbek nawet na praktica.de z tej kamery oni też nie mają kamery.
To trochę dziwne by było że jest to niemiecka firma i wydali tą kamerę do sprzedaży a sami nie dali sampl-ów na stronę
MÓWIĘ O PRAKTICA DVC 5.2 FHD
 

szeniek

New member
Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale..
wlazłem na Allegro, znalazłem dwie osoby, które kupiły 5,2 i zaprosiłem na nasze forum z prośbą o wyrażenie swojej opinii na temat nowego nabytku.
Jeśli ktoś z nich odpowie to możemy poprosić o sample:twisted: .
Jednak obecna cena 799,00 to chyba trochę dużo... :???: .
Zobaczymy
 

Zxziom

New member
Dzięki szeniek. Zobaczymy co z tego będzie? No te ceny rzeczywiście jakoś poszły do góry o jakąś 100-wę bo PRAKTICA DVC 5.1 kosztuję teraz nie 579 tylko ok 660zł (dane z skapiec.pl)
 

Swierzak

New member
Zxziom napisał:
Dzięki szeniek. Zobaczymy co z tego będzie? No te ceny rzeczywiście jakoś poszły do góry o jakąś 100-wę bo PRAKTICA DVC 5.1 kosztuję teraz nie 579 tylko ok 660zł (dane z skapiec.pl)

posżły w góre pewnie z uwagi na to że dolar także idzie w góre
zauważcie że podczas kryzysu w Ameryce sprzęt chodził po strasznie niskich cenach
a jak dolar wraca do normy to i sprzęt także
 

NEXEX

New member
PRAKTICA i MOV

Witam wszystkich. Jestem w posiadaniu kamerki PRAKTICA 5.1. Generalnie jest w porządku ale bez specjalnych fajerwerków. Moim głównym problemem jest konwersja plików mov do innego formatu np. avi czy mpeg celem nagrania na płytę DVD i obejrzenia filmu na LCD HD Ready. Próbowałem praktycznie wszystkiego do konwersji (Pazera, Canopus, Presto VideoWorks6, Vegas Movie Studio, Allok MOV Conventer, UVS 11) formatu mov. O ile pliki wynikowe avi (kodeki divx, xvid), mpeg-2 (DVD PAL, DVD NTSC, HD) można śmiało odlądać na ekranie monitora komputera to schody zaczynają się po wrzuceniu nagranej płytki do odtwarzacza stacjonarnego DVD (nagrywarka DVD Samsung R155 i kino LG LH-T 360 SE). Plików avi urządzenia nie chcą czytać wogóle natomiast nagrane jako mpeg2 (DVD PAL/NTSC) czyta tylko LG. To już coś ale problem zaczyna się w momencie szybkich ruchów postaci - jest widoczne spowolnienie obrazu (mimo ok. 30 k/s przy NTSC), natomiast dźwięk jest przesunięty ewentualnie również spowolniony. Bardzo proszę wszystkich mających odpowiednią wiedzę na ten temat jak temu zaradzić. Z góry bardzo dziękuję.
 

januszpe

New member
a próbowałeś na innym odtwarzaczu DVD? Ja kupilem zupełnie przypadkowo jakiś chiński Thomson, tani plastik , ale czyta wszystko tzn mpg 2. Robię płytkę typową DVD w Pinnaclu, konwert do mpg robię na Pazera ale ustawiam preferencje na "własne" tak że w Pinnaclu ustawiam preferencje projektu na 1280x720/30 i dopiero płytkę wypalam na NTSC. Płytka to typowy DVD z plikami vob. To odczytuje wszystko co się kręci.
 

Zxziom

New member
januszpe: Naprawdę ci wszystko czyta czyli normalne mpeg-2 na 1280/720 bo mam chyba coś podobnego za to mantę też wszystko czytającą bo można też tak zrobić w programie SUPER też polecam bardzo dobry konwerter
 

januszpe

New member
Nie, nie 1280x720 w mpeg-2 nie czyta, czyta ale dopiero po przerobieniu na mpeg-2 NTSC. Rzeczywiście gdyby można było zostawić to w 1280x720 to byłoby niezle. Pinnaclem można utworzyc cały film i nagrać go jako plik w 1280x720 chyba wtedy nie konwertuje tylko pozostawia go w tak jak w materiale wejściowym. Zadajmy więc pytanie czy ktoś wie jaki odtwarzacz może odtworzyć pliki mpeg-2 w rozdzielczości 1280x720.
 

Swierzak

New member
na stronie www .praktica.pl/index.php?id=285 jest napisane że,
Practica DVC 5.1 HD obsługuje karty:
32 MB,64 MB,128 MB,256 MB,512 MB,1 GB,2 GB,4 GB,8GB,16 GB,n/a
zaś wy piszecie że kamera wiesza się pod kartami 8GB, tak więc o co chodzi?
producent się pomylił?
 

szeniek

New member
Swierzak napisał:
na stronie www .praktica.pl/index.php?id=285 jest napisane że,
Practica DVC 5.1 HD obsługuje karty:
32 MB,64 MB,128 MB,256 MB,512 MB,1 GB,2 GB,4 GB,8GB,16 GB,n/a
zaś wy piszecie że kamera wiesza się pod kartami 8GB, tak więc o co chodzi?
producent się pomylił?

Pomylili się producenci niektórych kart podając niewłaściwe dane lub używając tanich kości. Przeszukaj i czytaj dokładnie wątek a znajdziesz posty dotyczące pamięci.:hmm: Mnie się nie chce już powtarzać.:hmm:
 

janmot

New member
januszpe napisał:
a próbowałeś na innym odtwarzaczu DVD? Ja kupilem zupełnie przypadkowo jakiś chiński Thomson, tani plastik , ale czyta wszystko tzn mpg 2. Robię płytkę typową DVD w Pinnaclu, konwert do mpg robię na Pazera ale ustawiam preferencje na "własne" tak że w Pinnaclu ustawiam preferencje projektu na 1280x720/30 i dopiero płytkę wypalam na NTSC. Płytka to typowy DVD z plikami vob. To odczytuje wszystko co się kręci.
Od teraz niczego już nie trzeba konwertować ,tylko włożyć kartę sdhc do dziurki w odtwarzaczu sieciowym wyposażonym w dysk lub nie .
Odtwarzacz Manta HDD 1000 ma z tyło hdmi ,spidif,component i inne ,z przodu dwa usb ,mini usb,slot do kart sdhc i daje MOV w jakości do 1080 p .Obraz z praktici jest płynny pełen szczegółów i nie wymaga żadnej obróbki (do wyboru 720p lub 1080 i),można go zapisać na dysku twardym ,który jest w odtwarzaczu lub ogladać wprost z sdhc ,lub przez usb z kamery -efekt taki sam ,kryształowy obraz i super dzwięk .
Odtwarza też jpeg,divix,dvd i wiele innych .Urządzenie jest malutkie ma wifi ,mini usb do wlewania zawartości z kompa,odtwarza radio internetowe i ogólnie przenosi do historii wszystkie problemy z oglądem HD.
Kosztuje 600 zł + dysk +router .:eek:k:
Jest też pop corn 800 zł bez dysku ,apple tv z dyskiem 40 gb za 1200 zł
Najlepszy jest pop corn ,bo ma pasywne chłodzenie,a apple ma nachalny dostęp do sklepu apple store i jest drogi .
Mam Mante i dziwię się ,że wcześniej ktoś tego nie wymyślił (w sprzedaży od pażdziernika)
Od Manty zrezygnowałem z płyt i przeszedłem w domu i aucie wyłącznie na Sd i pen driva .W Mancie mam 320 gb ,wszystkie fotki z pięciu lat ,z muzyką w tle ,pliki hd z Praktici (Manta je łączy -wyświetla w twojej lub przypadkowej kolejności ,lub odtwarza pojedynczo)
Teraz Manta jest centrum rozrywki domowj ,nawet nie ma czasu na program z tv.
 
Ostatnia edycja:

szeniek

New member
janmot napisał:
...
Mam Mante i dziwię się ,że wcześniej ktoś tego nie wymyślił (w sprzedaży od pażdziernika)...

Otóż mylisz się nieco. To Manta akurat niedawno wpadła na ten pomysł a ściślej - postanowiła wejść w tego typu sprzęt. Takie odtwarzacze sa produkowane od co najmniej 2 lat. Ponadto odtwarzanie "surowego" materiału z kart to chyba nie to "co tygrysy lubią najbardziej" -trzeba go zmontować, uatrakcyjnić - wtedy dopiero jest zabawa. Jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem było by coś w rodzaju Manta DVD-060 - odtwarzacz sieciowy z czytnikiem DVD - po co dwa pudełka jak można mieć jedno. Ale niestety ten odtwarzacz nie ma wbudowane dekodera choćby Dolby 5.1 a dla mnie jest to bardzo istotne (brak amplitunera). Najlepszy jaki dotychczas znalazłem to ZIOVA CS-505 ale jak na razie ceny są trochę zaporowe. Na tej stronce http://www.ziova.pl/main.html?src=/ znajdziecie krótki opis i możliwości.
I to by było na tyle w kwestii odtwarzaczy bo się robi mały "off topic":mrgreen:.
 

Archangel

New member
Kupiłem praktice 5.1

mam pytanie jaką kupić do niej karte SDHC ?

musi być klasa 6 ? czy może być 4 ?
przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie wysokość
cen kart klasy 6 [nie mowie o allegro]
taka 8gb Sandisk extreme III - 160zł
badz co badz to 1/4 ceny kamery
 
Do góry