Praktica Dvc 5.1 Hd

bemx2k

New member
szeniek napisał:
Najtańsza z elektronicznym stabilizatorem
to chyba SAMSUNG VP-HMX10C za ~1800,00 zł :(
No ladny kit kolega zapodal , w tej cenie mozna miec juz
Samsunga VP-HMX20C Full HD oczywiscie .

Dodatkow o Herezje ze sygnal po HDMI
to prawie to samo co component.
HDMI Cyfrowe
Component Analogowe ,
pewniakiem bedzie ciut slabsza jakosc , a jedynym plusem tej kamery jest Cena .
that's it
 
Ostatnia edycja:

dr_Henio

New member
Amerykanska wersja wyglada identycznie tylko ma
1080p
zoom 20x
EIS (Electronic Image Stabilizer
ciekawe czy firmware bedzie pasowac :grin:
 
Ostatnia edycja:

dr_Henio

New member
Wejscie do menu serwisowego:

ustawic pokrętło na SET
Przełącznik zoom pociągnąc i trzymac na T
Włączyć kamere
(trzymac cały czas zoom T)
Wcisnąć DISP
 

eline

New member
firmware

idziesz w dobrym kierunku ;)

wiekszosc odpowiedzi na twoje pytanie jest tutaj
h t t p://w w w.dxgusa.com/public_html/old/Support/FWUpgrade.zip

rozpakuj poczytaj instalacje upgradu etc ;)

pozdrawiam
 

dr_Henio

New member
logo powitalne

dvc.jpg
:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Adramel

New member
eline napisał:
idziesz w dobrym kierunku ;)

wiekszosc odpowiedzi na twoje pytanie jest tutaj
h t t p://w w w.dxgusa.com/public_html/old/Support/FWUpgrade.zip

rozpakuj poczytaj instalacje upgradu etc ;)

pozdrawiam
Mam soft z 21 marca 2008 FW595. W linku jest 596. Są jakieś różnice, prócz innego loga przy starcie?
 
Ostatnia edycja:

Adramel

New member
Adramel napisał:
Mam soft z 21 marca 2008 FW595. W linku jest 596. Są jakieś różnice, prócz innego loga przy starcie?

No dobra, chce samemu spróbować wgrać ten soft DVH596. Ale nie rozumiem zwrotu
"press the negative of enter button". Czyli co trzeba zrobić? Mam już na ekranie te "FW Version", i co teraz? W kamerze siedzi karta z plikiem .bin . Jak zrobić upgrade?
 

EMEM

New member
próba nie udana

Trzeba wcisnąć "ok" (joystick) by wejść w "FW Version" i wtedy jeszcze raz "ok". Tylko że procedura ruszy dopiero gdy się podmieni nazwę pliku na DVH595. Lecz po zakończeniu i tak jest stary firmware.
Tak więc ten upgrade do 1080p się chyba nie uda ;)
 

qwert82

New member
:)

Podobnie kombinowałem u siebie i niestety z podobnym skutkiem :(
...jednak co zauważyłem to fleszowanie odbywa się w bardzo krótkim czasie co można wywnioskować ze w ogóle nic nie wgrywa (żadnych zmian w sofcie) więc jeszcze morze da się coś zrobić …będę jeszcze kombinował :)
 

Adramel

New member
qwert82 napisał:
Podobnie kombinowałem u siebie i niestety z podobnym skutkiem :(
...jednak co zauważyłem to fleszowanie odbywa się w bardzo krótkim czasie co można wywnioskować ze w ogóle nic nie wgrywa (żadnych zmian w sofcie) więc jeszcze morze da się coś zrobić …będę jeszcze kombinował :)
A coś w ogóle się zmienia? Tylko ekran powitalny robi sie inny?
 

EMEM

New member
Program serwisowy?

No i sobie namieszałem w tej kamerce. Wlazłem w to menu serwisowe i coś tam pozmieniałem. Kamerka teraz nie łapie ostrości i pojawiły sie widoczne błedne pixele. Czy ktos może pomóc? Jak to skalibrować? Jak próbuję to pojawia sie monit o jakieś programy lub pliki których oczywiście nie posiadam.:???:
 

januszpe

New member
Jakość obrazu nagranego na kamerce Praktica

Witam,
Sam zostałem postawiony przed probleme wymiany całego sprzętu w związku z nabyciem TV HD.
Temat niniejszy został wywołany przez kolege który filmowałe na kamerach VHS. Ja natomiast mam wieloletnie doświadczenie przy pracy na kamerach z systeme DVD. Obraz nagrany w tym formacie i prezentowany na TV cyfrowych 100Hz był dla mnie znakomity jednak z chwilą podłączenia do TV HD jest nie do oglądania i tu chciałbym się dowiedzieć o subiektywnych porównaniach obrazu z tej kamerki do obrazu DVD, ale też chciałbym wiedzieć czy obraz który widzicie został już przetworzony, czy jest to obraz prosto z kamery. Jak wiadomo, żeby uzyskać obraz HD trzeba go nagrać nie w formacie DVD ale HD na nagrywarkach Blu Ray, a to znowu koszty. Pozdrawiam.
 

dr_Henio

New member
lub dvdHD ale tylko 40min sie zmiesci :hmm: wiec jaki sens? kupna sprzetu do odtwarzania kilkakrotnie droższego od kamery? To chyba lepiej juz odwrotnie
 

qwert82

New member
EMEM napisał:
No i sobie namieszałem w tej kamerce. Wlazłem w to menu serwisowe i coś tam pozmieniałem. Kamerka teraz nie łapie ostrości i pojawiły sie widoczne błedne pixele. Czy ktos może pomóc? Jak to skalibrować? Jak próbuję to pojawia sie monit o jakieś programy lub pliki których oczywiście nie posiadam.:???:

Nie jestem pewien ale powinno tam być coś w rodzaju powrotu do poprzednich ustawień, a jak nie to napisz co dokładnie włączyłeś (jaką opcje ) ze tak Ci się dzieje.


januszpe napisał:
Witam,
Sam zostałem postawiony przed probleme wymiany całego sprzętu w związku z nabyciem TV HD.
Temat niniejszy został wywołany przez kolege który filmowałe na kamerach VHS. Ja natomiast mam wieloletnie doświadczenie przy pracy na kamerach z systeme DVD. Obraz nagrany w tym formacie i prezentowany na TV cyfrowych 100Hz był dla mnie znakomity jednak z chwilą podłączenia do TV HD jest nie do oglądania i tu chciałbym się dowiedzieć o subiektywnych porównaniach obrazu z tej kamerki do obrazu DVD, ale też chciałbym wiedzieć czy obraz który widzicie został już przetworzony, czy jest to obraz prosto z kamery. Jak wiadomo, żeby uzyskać obraz HD trzeba go nagrać nie w formacie DVD ale HD na nagrywarkach Blu Ray, a to znowu koszty. Pozdrawiam.

Powiem to tak :) ja osobiście jestem zadowolony z kamery jak i z jego obrazu (jest to moja pierwsza kamera więc nie mam porównania z innymi sprzętami), nawet na TV HD (no niestety na razie tylko redy HD :p) jest dobrze, ale jednak trzeba mieć świadomość że mówimy o kamerze z 720p za 600zl. Z drugiej strony to bym się martwił raczej o format bo jak na razie .mov jest ciężkim formatem do obróbki a w programie Adobe Premiere Pro 10min konwertuje nawet do 12godzin :p Dlatego każdy zgrany materiał z kamery ówcześnie przerabiam w programie Super na format MPEG-2 oczywiście w rozdziałce 1280x720 a późniejsza obróbka to już bajka :)
Ja osobiście nagrywam dwie wersje jedna zwykła SD dla tych co maja tylko stacjonarne DVD lub słabego kompa :p …no i wersje HD z 1280x720 na 29.970fp/s a co do formatu to albo Xvid HD (avi) lub H.264 (mp4, MKV itp.) Zdecydowałem się na taki sposób a nie inny ze względu na to ze mało zajmuje i mało kto ma Blu Ray a na kopie to już coraz więcej osób ogląda HD :)
Dodam jeszcze ze jak się konwertuje materiały z tej kamery to żeby zachować ilość klatek na sekundę (29.970fp/s) nieważne jakiego programu się użyje, zmiana klatek powoduje lekkie przeskoki podczas dynamicznych scen :p

januszpe napisał:
Witam,
… Obraz nagrany w tym formacie i prezentowany na TV cyfrowych 100Hz był dla mnie znakomity jednak z chwilą podłączenia do TV HD jest nie do oglądania…

Trochę się dziwie ze materiał DVD na TV HD nie są do oglądania, uważam ze jak wcześniej dobrze materiały były konwertowany to obraz powinien być b. dobry
 

Adramel

New member
EMEM napisał:
No i sobie namieszałem w tej kamerce. Wlazłem w to menu serwisowe i coś tam pozmieniałem. Kamerka teraz nie łapie ostrości i pojawiły sie widoczne błedne pixele. Czy ktos może pomóc? Jak to skalibrować? Jak próbuję to pojawia sie monit o jakieś programy lub pliki których oczywiście nie posiadam.:???:
Witaj w klubie; ( Tak samo, wszedłem w Lens Calibration, i kamera ma teraz spore problemy z ustawieniem ostrości. Ponowne próby kalibracji niczego nie zmieniają... Jak to można naprawić, jak znowu skalibrować kamere?
 
Do góry