Poziom czerni w treściach HDR

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
O, super! Pogrzebię więc w ustawieniach w najbliższych dniach. Dzięki za info.
Spoko, logujesz się w komputerze (nie wiem jak to wygląda w telefonie) na swoje konto i tam masz możliwość ustawień napisów.
https://megawrzuta.pl/download/e49071b59664b1e0456216deceea5619.html
6ca7fc8f0adf8964ad9a4628dd8a04d8.html

https://megawrzuta.pl/download/b1af83485fee7aee1613ff516a7a1d5d.html
b1af83485fee7aee1613ff516a7a1d5d.html
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście cała kolorystyka szczegółowość czy nawet napisy miast w filmie czyli wszystko to co w filmie się dzieje jest wzorowa mam tylko na myśli obraz wyświetlanych napisów przez aplikacje wbudowaną. Szkoda że niema w opcja tych aplikacji możliwości zmiany natężenia ich wyświetlania. Mogę zmniejszyć jasność pikseli która spowoduje obniżenie jaskrawości białych napisów ale jak to powiedział Technik, wtedy z telewizora OlEd zrobię Led. Także pozostaje się przyzwyczaić albo oglądać z lektorem :)
.

Dopasowanie napisów przy treściach HDR jest bardzo istotną rzeczą i zdecydowanie może wpływać na subiektywny odbiór obrazu !
Mozna sie z tym uporac na dwa sposoby: albo zmienić ustawienia aplikacji ( w Netfliksie logując sie w przegladarce na swoje konto- ja akurat mam włączone napisy zółte z opcją cieniowania, w Prime również w aplkacji) albo , co umnie sprawdza się najlepiej-korzystac z wtyczek do Kodi gdzie napisami mozna żonglowac dowolnie.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
uważam, że to chore, że TV za taką kwotę nie umożliwia dokonania sensownych ustawień (bo brak możliwości regulowania Poziom czerni uważam za bezsensowne) zwykłemu użytkownikowi, tylko MUSZĘ zrobić kalibrację za ok.10% wartości TV.
Od jakichś 10 - 15 lat - i to na całym świecie - sprzęt RTV/AGD to raczej badziew (obliczony na kilka lat). Jakość skończyła się na początku XXI wieku.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
E9 i A90J 83 cale :) . Usmiecham się, ponieważ 65" w przypadku e9 to jednak nie to samo co te 83" w przypadku Sony .

No powiem Ci...grubo:bober:
Szczególnie te 83 cale muszą zaje...cie wyglądać i musi się na tym zajeb...cie oglądać.Mógłbyś zapodać jakieś zdjęcia Sony podczas "pracy"?
 

Manarino

Banned
No powiem Ci...grubo:bober:
Szczególnie te 83 cale muszą zaje...cie wyglądać i musi się na tym zajeb...cie oglądać.Mógłbyś zapodać jakieś zdjęcia Sony podczas "pracy"?

Mógłbym , tylko nie wiem w jakim celu .
Takie zdjęcia robione telefonem nie zdefiniują wizualnie jakości.
Wyślij adres email to coś podrzucę.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Mógłbym , tylko nie wiem w jakim celu .
Takie zdjęcia robione telefonem nie zdefiniują wizualnie jakości.
Wyślij adres email to coś podrzucę.

Jak to w jakim celu?
Żeby pokazać niedowiarkom że ten Soniacz to kozacki sprzęt.Ja przypuszczam a Ty to zapewne potwierdzisz że o jakość nie trzeba się martwić.W takim sprzęcie jakość jest i nawet zdjęcia zrobione telefonem tego nie zmienią.
Mogę podesłać email tyle że na publicznym forum to trochę bez sensu.
A poza tym chyba nie tylko ja chętnie zobaczyłbym taki sprzęt a akcji.Nawet w sklepach ciężko uświadczyć na wystawie taki rozmiar.A nawet gdyby to i tak same dema są wyświetlane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry