potrzebuję pomocy w wyborze TV

pardziak

Member
Witam chcę wymienić swojego leciwego trinitrona ;) na coś porządnego budżet to maks 4500 najchętniej coś 46-50 cali

odległość do TV maks 3 - 4 m.

z warunków na wprost TV czyli za plecami oglądającego duże okno (mam rolety i TV głownie oglądam w nocy) w dzień bywa sporo słońca, obok TV drzwi balkonowe lekko przesnłonięte więc one nie wadzą

oglądam głównie sport cyfra + (z kabla sygnał cyfrowy) a zamierzam także docelowo filmy z zewnętrznego dysku albo pena

TV będzie też czasami używany do podłaczenia PS3 więc chciałbym mieć możliwość grania w 3D

z TV nad którymi się zastanawiałem to Panas 46gt30 (tu coś piszecie o migotaniui kolorów) albo 42vt30 - jednak rozmiar ma znaczenie...więc chce coś możliwe zbliżonego do 50 cali

może jakiś samsung d6900 albo d8000 jakoś chyba najbardziej plasmy mi leżą

a może coś z LED albo LCD tu nie mam faworyta myślałem o Toshibie albo Sharp

przeczytałem kilka testów i normalnie głupi się robię ..
 

gosc_niedzie

New member
Sony KDL-46HX800 - 3.996zł
Philips 46PFL8605 - 3.790zł

Są to co prawda ubiegłoroczne modele, ale mają już swoich następców i dlatego ich cena wyraźnie spadła!!! Moim zdaniem najbardziej opłaca się kupować nie najnowsze, lecz ubiegłoroczne modele, które schodzą z rynku. Pozdrawiam.

Tegoroczny odpowiednik Philipsa 46PFL8606- ponad 2000zł droższy!
Tegoroczny odpowiednik Sony 46HX820- ponad 2300zł droższy!
 
Ostatnia edycja:

pardziak

Member
cenowo wcale nie wygląda to lepiej od nowych modeli np. gt 30 a jakością już tak... więc raczej szukam czegoś z tegorocznych modeli ... ale dzięki za pomysł
 

pardziak

Member
brany jest pod uwagę ... ale ponoć mocne lustro... a ja mam dość nasłoneczniony pokój ... chociaż głównie TV w nocy oglądam i mam rolety więc to nie powinno stanowić problemu
 

kini0

New member
Bez reklam
A co powiesz na pasywne 3D w wykonaniu LG?
- aczkolwiek najważniejsza sprawa, to zobaczyć sprzęt który ma się zamiar kupić na żywo!
nie sugeruj się opiniami i testami... to co podoba się komuś, niekoniecznie spodoba sie Tobie! ;)
 
Ostatnia edycja:

paul71

New member
Z czystym sumieniem polecam ci samsunga PS51D6900 3d działa rewelacyjnie, PS3 bajka, kanały sd zadowalająco, odbicia akceptowalne, też mam jasny pokój.
 

pardziak

Member
różnica w cenie między d6900 a gt30 to jakieś 500 pln oczywiście sam ... jest większy ale ma gorsze kolory ... ja jednak chyba kupię gt ... chociaż ciągle jakieś LCD chodzi mi po głowie
 

pardziak

Member
pomóżcie miało być d6900 już nawet zamówiłem ale jak kobita zobaczyła wielkość to mnie więcej przez tydzień obiadu nie było a jak był to zupa zasłona ;) ergo po negocjacjach stanęło na 46 calach do 4 tysi :) poradźcie coś ... parametry się nie zmieniły patrzę na wszystko ledy, lcd i plasmy i nie mogę wyszukać ciekawej oferty ... no i przez to że kobieta to i wygląd się liczy...
 

don111

Banned
nie musisz ustępować, jeszcze Ci podziękuje po jakimś tygodniu oglądania :)
w przeciwnym wypadku... :mrgreen:

512_482040e78ded32Scan_101206_0050.jpg
 

pardziak

Member
tak szczerze czy d6900 to dobry wybór ?? do tv mam około 3,5m TV oglądam głównie w nocy... sport i PS3 TV ma być nie droższy nić 4000 i chcę mieć 3d..
 

don111

Banned
51' to by mi pasował przy odległości 2,5m do ekranu (HD a zwłaszcza konsola)
przy 3,5m 51' to jest minimum do HD i za mały tv do konsoli, np napisy jak tylko nie będzie dużej czcionki, będą nieczytelne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostając przy wielkości 46" :
Panasonic 46G30
Sharp 46 LE 830
Toshiba 46VL 733
Chociaż i żona nawet jeśli dziś narzeka na wielkość 50" - to i tak się przekona , tyle że będzie jak zwykle już za późno.
 

pardziak

Member
Kiki ale g30 i toshiba chyba nie ma 3d!! a to jest must ... chcę mieć możliwość grania w 3d i czasami jakiś film sobie zapodać w 3d

sharp jest za drogi... tak jak pisałem maks 4000

na ps gram w GT albo fifę więc napisy mi sa niepotrzebne
 

pardziak

Member
mam pytanie mam możliwość kupienia z dużym rabatem samsugna d6900 z tym że po wystawowego sprzedawca mówi że gra maks tydzień czy wiecie jak sprawdzić ile naprawdę godzin już przepracował
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale miałeś już negocjacje co do wielkości.
Czy cena uspokaja sumienie?
Jeśli chcesz 50" to Panasonica 50Vt30
 

wojteas

New member
Witam wszystkich, chciałbym kupić telewizor i nie wiem za bardzo co wybrać jest tyle tego...Max rozmiar chciałbym 42 cale; tylko nie wiem czy LCD czy LED, oraz nie chce również funkcji 3D. Prosiłbym o pomoc. Dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam za mało danych.
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 
Do góry