Potrzebne oryginalne ustawienia d6100

wosiuptak

New member
Bawiłem się z service menu i przez nieuwagę coś zmieniłem, tak ze teraz obraz 3D wygląda jak mozaika.

Proszę o pomoc i przesłanie mi oryginalnychg ustawień

Nijak nie mogę tego zmienić .Poza tym wszystko działa OK.


Z góry wielkie dzięki za szybką pomoc - bo nie mogę na teraz korzystać z 3D !


wosiuptak
 

craazy

New member
ustawienia service menu d6100

podpinam się pod temat, prośba do posiadaczy d6100 lub ludzi którzy mają dostęp do tego TV o kilka zdjęć z menu serwisowego, mnie interesują ustawienia: 'type'; 'tuner'; 'front color',

oczywiście jeżeli ktoś ma wiedzę i chęć rozpisania, która opcja za co odpowiada w trybie serwisowym też bym był wdzięczny - szczególnie w/w i czy w ogóle ich zmiana ma wpływ na obraz, z moich krótkich doświadczeń widzę, że po ich zmianie telewizor jest uruchamiany z innymi parametrami obrazu, ale na każdym ustawieniu da się dojść do zbliżonych rezultatów regulując już obraz poprzez 'tradycyjne' menu
 

craazy

New member
czytając forum wydawało mi się, że są osoby, z takim modelem TV,które wchodziły do service menu, czy może ktoś podać te parametry dla swojego modelu/typu matrycy? bym był wdzięczny
 

tdx

New member
Bez reklam
jak chesz to bardzo proszę :)
dla 46"
'type'; 46A1UF4E
'tuner'; SEC_DVB_TC
'front color', U-T-R-BK
 

craazy

New member
jak chesz to bardzo proszę :)
dla 46"
'type'; 46A1UF4E
'tuner'; SEC_DVB_TC
'front color', U-T-R-BK

dzięki za odpowiedź
mam takie same ustawienia tych wartości z tym, że matryce czyli 'type' mam 46P1UF0E;
ciekawe za co odpowiadają te ustawienia,
osobiście je zmieniałem i różnice widziałem przy zmianie 'type' i 'front color' przy opcji 'tuner' nie widziałem żadnej różnicy, a co ciekawe zmieniając tylko type - najlepiej obraz wyglądał (ładna czerń i kolory) na ustawieniu 46Axxxxxx a najgorzej 46Lxxxxxx; na oryginalnym 46Pxxxxxx obraz jakby bardziej srebrzył niż na 46Axxxxxx

dalej w menu SVC znalazłem taką pozycje jak 'test pattern', gdzie:
- 'panel auto setting' mam 'failure'
- 't-con usb download' mam 'failure'
- 'CPDL USB Download' mam 'faillure'
ciekawe za co to odpowiada
 

craazy

New member
kolego Twoje obserwacje są raczej nie bardzo :
tu masz linka z wyjaśnieniem co za co odpowiada
hdtv.com.pl/forum/samsung/73860-jakich-matryc-nalezy-sie-wystrzegac-w-serii-d.html
do do SVC to z sbu można pobrać dane do wysterowania matryc TFT-LCD Timing Controller... zupełnie dla przeciętnego użytkownika nie przydatne

wydaje mi się jednak, że zmiana typu matrycy wpływała na wyświetlany obraz, ale nie będę się upierał - wystarczy, że spojrzałem z różnych kątów przy różnym oświetleniu, podsumowując: czy zmiana tej opcji ma na coś wpływ?; teoretycznie rodzaj matrycy jaka jest fizycznie w TV się nie zmienia; mogą zmieniać się ustawienia na jakich działa matryca, w innych wątkach czytałem o sytuacjach, że w service menu jest typ matrycy 'x', a po rozkręcniu obudowy okazuję się, że w TV jest matryca typu 'y'; czy inne ustawienie typu matrycy, co do stanu faktycznego mają wpływ na stabilność pracy, żywotność TV, ... ?

dzięki za link - prowadzi to tematu 'jakich matryc się wystrzegać'; a czy jest gdzieś wyjaśnione co za co odpowiada w service menu?
 

tdx

New member
Bez reklam
wiesz ciężko by było żeby zmiana jednego parametru w sm miała zmienić fizyczne parametry matrycy.
Co do zmian to jest to parametr informacyjny, zmiana modelu powoduje blokowanie/odblokowanie dodatkowych funkcji w oprogramowaniu.
(w seriach Dxxx3 i Dxx3 można uruchomić usb, W D5xxx PVR, w D6100 konwersje 2D>3D itp)

Ogólnie nie ma pełnego FAQ dotyczącego całego SM
 

farba

New member
TDX ma rację, zmiana jednej literki oznaczającej producenta/typ matrycy nie powinna wypływać na jakość wyświetlanego obrazu, ale...
Owe "ale" dotyczy wspomnianej literki "P", bo wielu się zastanawia jaka to matryca. Producenta rozszyfrowano wcześniej, ale typ pozostawał niewiadomą. Skoro twierdzisz, że "P" trochę srebrzy(chodzi o czerń), oznaczałoby to matrycę IPS, bo właśnie one tak się zachowują. Faktycznie, poziome kąty powinny być całkiem spoko, natomiast trochę gorzej z pionowymi. Tak czy siak na pewno dużo lepsza matryca od mojego badziewia; "L" czyli najprawdopodobniej od AUO. Kąty tragedia...!!!!
 
Ostatnia edycja:

craazy

New member
wiesz ciężko by było żeby zmiana jednego parametru w sm miała zmienić fizyczne parametry matrycy.
Co do zmian to jest to parametr informacyjny, zmiana modelu powoduje blokowanie/odblokowanie dodatkowych funkcji w oprogramowaniu.
(w seriach Dxxx3 i Dxx3 można uruchomić usb, W D5xxx PVR, w D6100 konwersje 2D>3D itp)

Ogólnie nie ma pełnego FAQ dotyczącego całego SM

ułożenia kryształków po wyjściu z fabryki to już nic nie zmieni :), a co do parametrów w SM to mi chodziło o 'type' a nie o ten odpowiadający za wybór modelu TV, bo jeśli według mnie zmiana 'type' daje mi lepszy obraz, to pytanie: czy ma to negatywne wpływ na urządzenie? np. coś będzie pracować na złych ustawieniach ( np. napięciach) i skróci to żywotność TV o 'x' lat

mam też nadzieje, że serie TV są na tych samych podzespołach, a różnica jest tylko w sofcie i za pomocą zmiany między innymi modelu w SM uda mi się uruchomić pełną przeglądarkę w moim d6100

a najbardziej denerwuje mnie to, że te same modele TV mają różne matryce, osobiście kupując samsunga miałem nadzieję na S-PVA (chyba, że są już jakieś lepsze pod TV, bo dawno nie interesowałem tematem); przecież jeden model powinien mieć takie same parametry (kąty, kolory, czerń, podświetlenie), a różne matryce to przecież różne parametry, a to co napisał 'farba', że oznaczenie 'P' mogą to być matryce IPS - przecież to już nie jest PVA (MVA traktuje jako tańszy zamiennik PVA), ale dobrze, że nie wsadzają TN ;)

ale wracając do meritum, to tak jak napisał kolega wyżej, czy jest gdzieś info n/t opcji w SM, w stylu która opcja za co odpowiada, co można zmieniać bez ryzyka uszkodzenia TV, a czego nie dotykać pod żadnym pozorem np. tak jak napisałeś wyżej:"SVC to z sbu można pobrać dane do wysterowania matryc TFT-LCD Timing Controller... zupełnie dla przeciętnego użytkownika nie przydatne"
 

tdx

New member
Bez reklam
na 6100 na dzień dzisiejszy już nie da się odpalić weba można włączyć konwersję 2D->3D.
Jak ustawisz zły model to nie będziesz miał sieci albo nie będzie działać usb lub 3D...
Nic raczej permanentnie zepsuć się nie da (choć oczywiście odradzam zmienianie na pałę)
Co do pełnych service manual to do serii D jeszcze nie znalazłem....
 

craazy

New member
na 6100 na dzień dzisiejszy już nie da się odpalić weba można włączyć konwersję 2D->3D.
Jak ustawisz zły model to nie będziesz miał sieci albo nie będzie działać usb lub 3D...
Nic raczej permanentnie zepsuć się nie da (choć oczywiście odradzam zmienianie na pałę)
Co do pełnych service manual to do serii D jeszcze nie znalazłem....

co znaczy, że "już nie da się odpalić weba" - tzn. wcześniej się dało?, bo ja żyje w przekonaniu, że TV za "świeży" i jeszcze się nie da,

a co do zmiany ustawień 'type' w SM ("pobawiłem" się dzisiaj ustawieniami) i tak jak pisałem wyżej - telewizor uruchamia się w innych ustawieniach stąd inny obraz i już zmieniając w tradycyjnym menu doszedłem do obrazu jaki maiłem zmieniając ustawiając w type na "46Axxxxxx" - czyli metodą prób i błędów dochodzę do wniosku, że parametr ten może mieć znaczenie tylko informacyjne, a grzebanie w SM, z racji zabawy ustawieniami przyczyniło się do lepszego wyregulowania przeze mnie obrazu w tradycyjnym menu :)
 

veco

New member
Witam
Właśnie kupiłem UE55d6100 i przemieniłem w SM na model d6500, konwersja na 3d działa ale przegląda www nie chce. Jest już jakiś sposób na ten problem?
 
Ostatnia edycja:

kuba78

New member
mi jaos nie udaje sie zmienic zeby konwersja na 3D dzialala niewiem co jest a mam ten sam model TV

Dany model jest składany w paru wersjach, może to jest grane :)
Amatorom zmian w MS radzę przeczytać początek tematu, zmiana niektórych parametrów może prowadzić bezpowrotnie do zmian ustawień fabrycznych telewizora.
 

Aliens

New member
Witam
Właśnie kupiłem UE55d6100 i przemieniłem w SM na model d6500, konwersja na 3d działa ale przegląda www nie chce. Jest już jakiś sposób na ten problem?
jak udało cie sie zmienic model na 6500 ja bawiełem sie w menu serwisowym i za cholere jakos nie moge tego zrobic
 

Dżyngis-chan

New member
Może zmieniając inną opcje, ci się podświetli linujka.
Jak nie tak, to inaczej może uwalisz.
Pierwszy nie będziesz i nie ostatni :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry