Poszukuje TV 55 cali do gier/filmow HD

johnkruger

New member
tdx - dzięki za uwagę, wlasnie mam w SBS parę filmów. ehh i znowu dylematy. jak patrze, to te telewizory mają ceny dużo niższe niż na początku roku, więc moższe podwyższę poprzeczkę - max 7000 zł. Czy do tej ceny polecalibyście coś co konkurowałoby z moim faworytem ( na te chwilę) - Sony KDL-55W829 ?
 

johnkruger

New member
apropo sony - czy lepiej zapłacić 5500 zł za 829, czy ponad 1 tys wiecej za 905?, czy ten 1 tys przełoży się na jakość aż tak bardzo?
 

geo78

New member
bierzesz pod uwagę, że sony 905 jest praktycznie nieosiągalny jeśli chodzi o nówkę, nieużywaną sztukę?

za 7 tys można pokusić się o 60" np. sony 60w855
 

johnkruger

New member
bierzesz pod uwagę, że sony 905 jest praktycznie nieosiągalny jeśli chodzi o nówkę, nieużywaną sztukę?

za 7 tys można pokusić się o 60" np. sony 60w855

60w855 jest za szeroki, jak pisałem wcześniej, góra 55 cali (max szerokość stolika rtv - 124/125 cm)


905 w SC też byłby nieosiągalny? Skąd takie założenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każda konwersja 3D to szok.
Panasonic 55wt60 ma pełny wybór aplikacji . Ale nic na siłę .
Poczekałbym na Philipsa 55PFS7509 z potrójnym ambilightem i subwooferem ,Philipsa 55PUS 8109 z Androidem, Sprawdziłbym Sharpa Quatrona uq10,
dołożyłbym Samsunga 55UH7500 oraz Loewe 55Indywiduala.
 

johnkruger

New member
ok, załóżmy, załóżmy, że uda mi się dostać jeden i drugi telewizor. Czy warto dopłacać ponad 1000 zł na model 905 ? zamiast tego miałbym np. konsole/laptop z hdmi (uzywany) lub subwoofer ...
 

geo78

New member
niestety nie znam tego drugiego soniacza ale zakładać a dostać to dwie różne rzeczy :)
Sam musisz zdecydować jakie pieniądze na co chcesz przeznaczyć. Jeśli chcesz wydać 7 tys ale chcesz do tego kupić laptopa luba suba to kup 829 (jeśli to ma być sony) i wtedy kup nowego lapka (za 1,5 k dostaniesz już coś rozsądnego).
 

tdx

New member
Bez reklam
ok, załóżmy, załóżmy, że uda mi się dostać jeden i drugi telewizor. Czy warto dopłacać ponad 1000 zł na model 905 ? zamiast tego miałbym np. konsole/laptop z hdmi (uzywany) lub subwoofer ...

W dalszym ciągu masz matrycę VA 100Hz, bardzo porządny TV natomiast nie wart dopłaty 1000zł
 

tdx

New member
Bez reklam
Tu już prędzej widzę uzasadnienie dopłaty, choć sam miałem D7000 (200Hz) i z powodzeniem zastąpił go F6500 (100Hz) :D
Więc sprawa bardzo indywidualna.
 

johnkruger

New member
geo - tu mi teraz dałeś zagwostke ;) ten telewizor jest ok 500 zł droższy, ale chyba też lepszy jakościowo. Ceny lecą ma łeb na szyje ok 1000 miesięcznie, więc pewnie pod koniec czerwca się go kupi za 5500 ;)
jaka jest różnica w jakości oprócz 200 hz martycy? chodzi mi o sony 55w829 a samsung h7000
 

geo78

New member
wiem że jest w samsungu ultra clear panel ale nie widziałem tego w akcji więc nie mogę powiedzieć na ile to poprawia obraz... tdx może coś dopowiedzieć :)
 

tomasz.

New member
ludzkie oko i tak nie zauważy różnicy czy to 100hz czy 200hz. Bierz tv 100hz będziesz zadowolony i trochę zaoszczędzisz. Najlepiej brać też tv który będzie grubszy, mniej będzie się grzał co za tym idzie dłużej powinien podziałać.
 

tdx

New member
Bez reklam
ucp top 1 rzecz jakiej mi brakuje :D to krystaliczna matryca wprawdzie jest bardzo wysoko-połyskowa ale te kolorki (takie szklane) bardzo je lubiłem :D

Jest różnica pomiędzy 100Hz a 200Hz przede wszystkim w płynności, i tu nie chodzi o to ile klatek generuje Tv i czy je widzisz tylko jakie są wrażenia z odwzorowania ruchu oraz redukcji motion blura...

H7 ma 44ms laga w trybie gra
 

johnkruger

New member
ten h7000 chodzi mi po głowie, ale czytam, że jest porównywalny do h6400, czy to prawda? h7000 jest na pewno nowszy i musi czymś się różnić ;)

cena - prawie 2 tys taniej za 6400...
 

tdx

New member
Bez reklam
Duży H7 to lepsza matryca. Natomiast pytanie jest takie czy aż tak znaczna żeby dopłacić te 2 tysie :D
 
Do góry