Porównanie TLC P815/c815, Panasonic HX8, LG NANO913

dziendoberek

New member
[FONT=&quot]Cześć wszystkim. Szukam telewizora.
[/FONT]
[FONT=&quot]- tylko 55 cali[/FONT]
[FONT=&quot]- oglądany będzie z ok 2m w dzień i ok 4,5m w nocy (częściej noc). Czas grania: 8-10h
- będzie stał tyłem do okna / Okna na wschód więc mało światła ale bez żaluzji.
- oglądany na wprost, mały kąt
- matryca matowa? (taka była do tej pory) Jest u góry światło które może przeszkadzać.[/FONT]
[FONT=&quot]- bluetooth który nie daje opóźnień na słuchawkach

- głównie seriale z kablówki cyfrowej (obraz SD i HD) i filmy z HDD lub CDA.pl (obraz od 360p do HD) i internet z podłączonego komputera, smart (raczej) nie będzie wykorzystywany. Tak jak i sam pilot - jest dekoder kablówki. Konsoli i 4k nie będzie.

>>> Bardziej zależy mi na ostrości, wyrazistości i ogólnej jakości obrazu np płynności bez przeplotów, bez przesycenia barw. Wyrazistym dźwięku (ale bez przesady - tata lekko przygłuchy).
- mało awaryjny model.[/FONT]
[FONT=&quot]- max 3500zł (ale lepiej mniej) [/FONT]

[FONT=&quot]Po tym co znalazłem po forum i testach na różnych stronach mam do wyboru
[/FONT][FONT=&quot](plusy i minusy na moje potrzeby):[/FONT]

TCL 55P815
+ tańszy
+ niezła czerń
+ podobno lepszy dźwięk od panasonic
+ jedna noga
- słaba ostrość w ruchu
- słaba płynność ruchu
- kolory przesycone?
- chińczyk, serwis

TCL 55C815
+ Direct LED + quantum dot
+ niezła czerń i możliwość wyłączenia local diming
+ soundbar lepszy dźwięk
+ można fizycznie wyłączyć podsłuchiwanie
- słaba ostrość w ruchu?
- słaba płynność ruchu?
- kolory przesycone?
- chińczyk, serwis
- nóżki

[FONT=&quot]Panasonic 58HX810/830[/FONT]
[FONT=&quot]Panasonic 58GX810[/FONT]
[FONT=&quot]Oba w zasadzie jeden pies (GX starszy). [/FONT]
[FONT=&quot]+ Fajna nóżka na środku[/FONT]
[FONT=&quot]+ Bluetooth Audio Link[/FONT]
[FONT=&quot]+ TV Anywhere (o ile u mnie zadziała)[/FONT]
[FONT=&quot]+ niezła czerń[/FONT]
[FONT=&quot]+ dobra płynność ruchu[/FONT]
- bardzo słaba ostrość w ruchu (gorsza od TCL)

[FONT=&quot]LG 55NANO913[/FONT]
[FONT=&quot]+ direct LED[/FONT]
[FONT=&quot]+ niskie rozmycie przemiotów w ruchu z 120hz[/FONT]+ kalibracja
[FONT=&quot]+ bardzo dobra płynność ruchu [/FONT]TruMotion
[FONT=&quot]+ szeroka, chyba stabilna nóżka 84cm szerokości (choć brzydka)[/FONT]
[FONT=&quot]- gorsza czerń której nie poprawia słabo działające [/FONT]local dimming
[FONT=&quot]- za drogi (3900)[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]ewentualnie Sony 55XH9005 ale choć dobry to za drogi



[FONT=&quot]Na tą chwil skłaniam się ku Panasonicowi
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Adziu5

Member
Posiadam Panasonica 58hx i naprawdę polecam, czerń, płynność ruchu świetna, jedynie kąty mógłby mieć lepsze.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
"bardzo słaba ostrość w ruchu (gorsza od TCL)" pierwsze słyszę by Panas był gorszy od TCL..to napewno nie jest prawda,każdy kto oglądał ten tv czy ma go w domu stwierdzi że to nie jest prawda
 

gpr

New member
Jeśli chodzi tobie o testy z ******************************
to oni oszukują. Zerknij na nazwę i datę zdjęcia:
wp-content/uploads/2018/06/m3-768x432.jpg
To samo zdjęcie jest w LG jako pierwsze (to nie poprawiane kalibracją).
(dlatego właśnie warto otwierać zdjęcia w osobnej karcie by zobaczyć takie kwiatki)



edit. Oho widzę mamy na forum cenzurę polskiej konkurencji. Cóż począć.
Ze strony z dopiskiem "polska" i bez pl.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nano90 to to samo co NANO91, różnią się topka a nano90 kosztuje 3400 - rabat, także nożna sobie coś do stukać za większą kwotę.
 

dziendoberek

New member
gpr - :shock: faktycznie masz racje. To samo zdjęcie UFO mają przy teście LG i Panasonica
Co więcej wszystkie 3 zdjęcia UFO w LG NANO913 są niby z czerwca 2018 roku
Google wyszukuje najwcześniejsze użycie obrazka przy LG SK9500 w 2018 roku
a użyli go też np do Philips PUS7601
A to z kolei zastanawia czy ich testy nie są sfabrykowane.



Petru23 - Zależy mi na stabilności
Mam 3 koty które się ganiają i (jak to to koty) włażą również na rtv więc nie interesują mnie stopki jak w sonce czy TCL C715 C815 P715
TCL P815 ma dobrą nożkę ale jednak chyba wybiorę Panasonica.

Czemu takie mnie interesują? Ponieważ mogę taką przykleić, przywiązać czy nawet przykręcić do blatu rtv-ki i i nie będę stratny 3k gdy kotu coś odpierdzieli.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinieneś wybierać w tej klasie pomiędzy Nano 913 za C815.
Osobiście wybrałbym LG z pełnym podświetleniem.
 

kobylo

New member
Nono nie wiem... Ale tcl c815 nie polecam porównywałem z panasonic em 58hx810 i wypad dużo lepiej a obraz jest najważniejszy
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
nie zawsze się da powiesić... U mnie np w sypialni i kuchni wisi, ale w salonie nie mam jak i musi stać...
 

Petru23

Banned
Zjedz koty ;)
Zauważyłem a raczej odnoszę wrażenie, że obraz na nano90 drży, lekko dygota cały. Jakby ktoś stabilizację w kamerze wyłączył. Jeszcze jak oba stały obok siebie to widziałem taki efekt ale jakoś go pominąłem. Teraz, jak oglądam tylko lg to zaczyna to troszkę przeszkadzać.

Poza tym i dse bardzo ok
 

dziendoberek

New member
U mnie nie ma nawet opcji powieszenia.
Tzn oczywiście da sie kombinować ale moim rodzicom nie wytłumaczysz a to TV w ich pokoju i dla nich więc "ma stać tak jak i inne stały". Poza oczywiście większym i niepotrzebnym wydatkiem.

Ubolewam też że rodzice nie chca ewentualnie (gdyby do tego były zastrzeżenia) kupić 2 TV by zobaczyć który by im pasował. BO już jest kupiony i za godzinkę będzie unboxing.
Niestety wygląda na to że TV był już wcześniej rozpakowywany bo karton nie został należycie sklejony no i zabezpieczenie z styropianu sie w środku nie zgadza więc nie wiem co to będzie.

Wiem też już chyba gdzie Petru kupuje swoje telewizory bo zdaje sie nie omieszka zostawić odpowiedniego komentarza na stronie sklepu.

Co do innych zakupów wolałem nie dopłacać 600zł bo ten był za 3100zł (to chyba anie jest zła cena). Sonka i LG fajne ale za drogie a do chińczyka jakoś nie mam przekonania. Skusiła mnie też funkcja [FONT=&quot]TV Anywhere i mam nadzieje że będzie u mnie działać i jestem ciekaw co dzieje sie wtedy z TV.[/FONT] W razie co opisze moje wrażenia na forum.

Gdybym był pewien że go zostawię pewnie bym wystosował odpowiednie PW do kikiego a tak w razie czego mam (prawie) łatwy zwrot bo salon blisko ale zima a TV swoje waży.
 
Ostatnia edycja:

dziendoberek

New member
OK. Odpaliłem i jestem po tzw pierwszym wrażeniu.
Będę mówił o wadach bo to wady wkurzają i trzeba z nimi żyć (lub oddać TV)
Więc gdyby to była moja decyzja to Panasonic 58hx830 wrócił by do sklepu.
Posiada on wadę która mnie chyba najbardziej irytuje. Nie wiem jak to sie nazywa (chyba ghosting?) tzn przedmiot w ruchu zostawia za sobą swoje cienie/smugi (tzn jakby widać poszczególne klatki tego ruchu jakby odświeżanie była bardzo małe).
I to nie za piłką ale gdy idzie postać czy np kręci kółka palcem wskazującym. MA SA KRA

Odświerzanie Clear motion: włączony
Intelligent Frame Creation: Maksimum

Nie wiem co jeszcze można by włączyć by to zredukować.

Z mniejszych wad (dla mnie) to pilot:
Ma beznadziejny skok klawiszy oraz coś dla korzystających ze strzałek ..
Po pierwsze zwykle za ich pomocą można zmieniać kanał i podgłaśniać. Tu nie. Poza tym bezpośrednio nad strzałką "do góry" znajduje sie przycisk "Home" i gwarantuje! że nie raz zamiast strzałkę naciśniesz właśnie jego.

Oraz wady drobne: Moim skromnym zdaniem ekran nie jest satynowy lecz lustrzany (odbija naprawdę sporo), Nóżka pojedyńcza model 830 i bodaj 810 jest z chromowanego metalu i świeci sie jak psu (wiecie co) tzn odbija światło. Moim zdaniem powinna być w kolorze dolnej ramki TV. Ale jest bardzo stabilna.

Podłączasz USB do TV? TV ciebie o tym poinformuje ale wejść musisz sam. I żeby to było na 2 kliki ale nie. Przycisk "home" > przeklikujesz na "urządzenia" > przeklikujesz na twój USB > wybierasz > wybierasz rodzaj wyświetlania > Voila! (wystarczyło tylko kilkanaście klików)

To tak na szybko. Teraz muszę znaleźć jakieś ciekawe materiały na USB do sprawdzania TV.
Jak znajdę to tez podzielę sie z wami info testów.
 
Ostatnia edycja:
OK. Odpaliłem i jestem po tzw pierwszym wrażeniu.
Będę mówił o wadach bo to wady wkurzają i trzeba z nimi żyć (lub oddać TV)
Więc gdyby to była moja decyzja to Panasonic 58hx830 wrócił by do sklepu.
Posiada on wadę która mnie chyba najbardziej irytuje. Nie wiem jak to sie nazywa (chyba ghosting?) tzn przedmiot w ruchu zostawia za sobą swoje cienie/smugi (tzn jakby widać poszczególne klatki tego ruchu jakby odświeżanie była bardzo małe).
I to nie za piłką ale gdy idzie postać czy np kręci kółka palcem wskazującym. MA SA KRA

Odświerzanie Clear motion: włączony
Intelligent Frame Creation: Maksimum

Nie wiem co jeszcze można by włączyć by to zredukować.

Z mniejszych wad (dla mnie) to pilot:
Ma beznadziejny skok klawiszy oraz coś dla korzystających ze strzałek ..
Po pierwsze zwykle za ich pomocą można zmieniać kanał i podgłaśniać. Tu nie. Poza tym bezpośrednio nad strzałką "do góry" znajduje sie przycisk "Home" i gwarantuje! że nie raz zamiast strzałkę naciśniesz właśnie jego.

Oraz wady drobne: Moim skromnym zdaniem ekran nie jest satynowy lecz lustrzany (odbija naprawdę sporo), Nóżka pojedyńcza model 830 i bodaj 810 jest z chromowanego metalu i świeci sie jak psu (wiecie co) tzn odbija światło. Moim zdaniem powinna być w kolorze dolnej ramki TV. Ale jest bardzo stabilna.

Podłączasz USB do TV? TV ciebie o tym poinformuje ale wejść musisz sam. I żeby to było na 2 kliki ale nie. Przycisk "home" > przeklikujesz na "urządzenia" > przeklikujesz na twój USB > wybierasz > wybierasz rodzaj wyświetlania > Voila! (wystarczyło tylko kilkanaście klików)

To tak na szybko. Teraz muszę znaleźć jakieś ciekawe materiały na USB do sprawdzania TV.
Jak znajdę to tez podzielę sie z wami info testów.
Niestety muszę się zgodzić z "dzieńdoberek" panasonic ma kilka mniejszych lub większych wad, dla mnie większą było skalowanie obrazu na zwykłej tv, postacie nie ostre itp, pilot wielki kloc a funkcjonalność mała, myślałem że nie będzie to miało dla mnie znaczenia ale jednak, doszedłem do tego gdy wziąłem do ręki magic od lg [emoji6] za to jeśli chodzi o zalety to hmmm Dźwięk [emoji123] wg mnie dużo lepszy niż w starym Philipsie czy nowym LG, bardziej wyraźny, głęboki ale dźwięk to można poprawić a pilota i obrazu już nie [emoji109] także ten tego póki co zostaje LG

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

ace2

New member
I to jest najgorsze, szukasz TV , pytasz tu, czytasz testy i każdy jest zły. Kiki coś poleci, wcześniej mi polecił Panasonica 55" kilka lat temu i nawet sprzedał dane do kalibracji ale to gówno daje i lipa, jak nie jest kalibrowany obraz profesjonalnie to nici a te przeklepywanie jakiś ustawień wg mnie to półśrodek.
 
I to jest najgorsze, szukasz TV , pytasz tu, czytasz testy i każdy jest zły. Kiki coś poleci, wcześniej mi polecił Panasonica 55" kilka lat temu i nawet sprzedał dane do kalibracji ale to gówno daje i lipa, jak nie jest kalibrowany obraz profesjonalnie to nici a te przeklepywanie jakiś ustawień wg mnie to półśrodek.
To następnym razem wykup profesjo alna kalibracje, zapłać 500-700zl i będziesz się może cieszył super efektem

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry