Porównanie TLC P815/c815, Panasonic HX8, LG NANO913

Malix7

Member
Moim zdaniem jak jest słaby tv to nawet po kalibracji będzie kupa, jak dobry tv to wyciągasz z pudełka i po drobnej korekcie według własnych upodobań od razu cieszysz się miłym obrazem.
 

Malix7

Member
Nie ma co się oszukiwać, producenci robią nas coraz bardziej w balona, niby nowa technologia, nowe modele z niby wodotryskami a z roku na rok to wygląda coraz gorzej, okrojone audio, panele lcd marnej jakości itd.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. 12 lat temu idąc "na swoje" kupiłem tv Samsung 37cali. Jakieś 6 lat później jak w modzie było 3d kupiłem kolejny LG. LG w salonie a Samsung w sypialni. W grudniu ubiegłego roku namówiłem żonę że dam Samsunga do kuchni, do sypialni dam LG a do salonu kupimy nowy. I kupiłem... Philipsa 58 z Ambilight... Dramat. Obywa wcześniejsze grają lepiej niż ten Philips. Tamte wyjąłem z pudła ustawiłem pod siebie i do dzisiaj jest ok. Philipsa kupiłem w grudniu i do dnia dzisiejszego szukam ustawień bo ciągle coś nie tak. Ręce opadają...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

dziendoberek

New member
Dlatego od razu skreśliłem Philipsa.
Ma bajer który podraża ten produkt lub pogarsza jakość obrazu gdy chcą zejść z ceny.

TV różnią się:
1. Wyglądem i bajerami (np Ambilight/soundbar)
2. Matrycą (IPS, VA, OLED)
3. Technologią poprawiająca wady matrycy.
4. Oprogramowaniem i ergonomią użytkowania

Ludzie rozpisują sie o CZERNI. Czerń jest najważniejsza! Jakieś HDRy i inne wygibasy. Ale co mi po czerni skoro obraz w ruchu jest rozmyty i "klatkuje"? Co mi po tym gdy skalowanie jest tak zrypane że nie widać paska start przy podłączeniu kompa i trzeba to poprawiać przez grafikę w komputerze?

Powiem szczerze. Pierwsze wrażenie po podłączeniu panasonic hx830 było takie że obraz jest mniej wyrazisty niż na starym 40 cali. Ale ogólnie jest ok. Kolory fajne. Później zauważyłem to klatkowanie i małą wyrazistość przy ruchu (ghosting).

I o ile informacje na temat pierwszych 3, czy jakości obrazu można znaleźć w internecie o tyle o oprogramowaniu jest cisza.

Nikt nie pisze na ile użyteczny jest PIP w tych TV, nagrywanie na HDD/USB, na temat różnych funkcji oprogramowania. A to czasem tez ważne bo decyduje o tym czy chcesz go mieć. I ergonomia użytkowania też jest czasem ważna.
Panasonic ma dla mnie beznadziejny pilot i PIP nie działa tak jakbym sobie tego życzył.
Czasem funkcje sa nawet ważniejsze od samej jakości wyświetlanego obrazu ponieważ często TV wyświetlają podobnej jakości obraz.


Ogólnie niedługo maznę osobny temat o Panasonicu.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Dla mnie jakieś dodatki to tylko dodatkowy gadżet, najważniejsze jest jak tv wyświetla obraz z kablówki, jak sobie z tym poradzi to z innymi sygnałami tym bardziej, philips na plus tylko ambilight i nic po za tym, jakieś nano cel i qledy to tylko mrzonka, stare tv nie miały tych technologi i człowiek się cieszył super obrazem. Oczywiście nie mówię o tv za kolosalne pieniądze. Kiedyś tv w najniższej cenie wyświetlał poprawie obraz hd. Jednak każdy ma swoje jakieś preferencję. Ja np. nigdy nie kupiłbym tv na androidzie, moim zdaniem to jest system pod smartfony i żaden tv nie powinien go mieć, inny z kolei chce tylko na androidzie. Ja np. uważam może mylnie, nie mówię że tak na 100% jest że do zwykłej kablówki to full hd lepiej odda obraz niż tv 4k, ile kanałów jest w 4k i jaka jakość tych kanałów?
 
Ostatnia edycja:

dziendoberek

New member
Ja jeszcze nie miałem styczności z androidem w tv więc nie wiem jak ma się on do Tv tzn jaka jest liczba faktycznie ciekawych aplikacji działających na TV ale aplikacje internetowe w tv z którymi miałem styczność to porażka.
Ale też dla mnie w TV ogólnie nie powinno być internetu chyba ze pod postacią zwykłego liska, opery czy chroma.

Co do oddania - decyzja niestety nie zależy ode mnie.
 

dziendoberek

New member
Niestety rodzice chcą ten TV zostawić więc próbowałem go jako tako skalibrować.
Zastanawiam sie co faktycznie daje ustawienie:
Tryb Gra
Tryb wykrywania rytmu
przy oglądaniu filmów który jest widoczny jedynie przy wyborze "prawdziwe kino".

Za judder odpowiada w panasonicu chyba tylko jeden parametr (inteligent frame creation):
"https://support-pl.panasonic.eu/app/answers/detail/a_id/960/~/co-to-jest-inteligen-frame-creation-%28ifc%29%3F"
Aby dało sie jako tako oglądać filmy trzeba go ustawić na "pośredni" czyli prawie najwyższą wartość.
Jednak nadal filmy (sceny) kręcone "z ręki" i gdzie przedmiot/człowiek porusza się względem kamery wyglądają bardzo kiepsko. Natomiast gdy przedmiot porusza sie w miarę stabilnie lub wolno względem kamery obraz jest w miarę akceptowalny.
Przy czym oczywiście występują przez to czasem jakby cyfrowe zakłócenia które widać oraz oczywiście efekt opery mydlanej. :-/

Teraz widzę jeszcze jedną wadę wyświetlania (przy patrzeniu na wprost - żeby nie było ze kąty). Mianowicie słabą szczegółowość czerni i prześwietlenia na bieli tzn właśnie oglądam Oceans dogrywka i na czarnych garniturach często nie widać nic (żadnych ozdób, klapek które przecież są) a białe światło jest tak jaskrawe że tv wyświetla jasną plamę.
Zastanawiam sie czy zmieni to zmniejszenie jasności lub podświetlenia czy kontrastu ze standardowych (o ile się da) czy jeszcze cos w tym temacie tam jest.
Jednak przede wszystkim potrzebny byłby jakiś odpowiedni obrazek pod który można ustawiać szczegółowość czerni i eliminować białe plamy który trzeba znaleźć na necie.

ps. Jak sie nazywa ta wada którą widać szczególnie na szarym tle? (takie paski)
Mój Panas tez to ma. Nawet nie chce sie przekonywać jak bardzo bo i ile ale przy jednym filmiku była ta wada widoczna tak przy normalnym oglądaniu TV jeszcze tego nie zauważyłem a to znaczy że nie rzuca sie tak bardzo w oczy jeśli tego nie szukasz.

Przy okazji zauważyłem również że moja kablówka (toya) przesyła za pomocą dekodera gorszą jakość obrazu i dźwięku niż tv naziemna. Może w przyszłości trzeba będzie się zastanowić nad karta CI+ jednak szkoda mi tych straconych funkcji :-/ z których często korzystają obecnie rodzice.


i ps.2: Gdybym mógł oddać kupił bym pewnie 50-55cali max.
Nie wierze że 10 letni 40 calowy TV wyświetlał obraz lepiej od Panasa. Pewnie sporo robi po prostu mniejsze rozciągnięcie z źródła HD na 4k.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Podepnij kabel bezpośrednio do tv. Możliwe, ze dekoder coś knoci.
Ja mam horizona i jest miodzio na xh90 teraz. Niczego mi nie brakuje. Na poprzednich tv zawsze coś, łącznie w innym egz xh90.

Widoczne były różnice w jakości obrazu między dekoderem a bezpośrednio wpiętym kablem. Do tego ustaw w dekoderze 1080i na wyjściu i w tv poszukaj opcji dla sygnału hdmi. Nie pamiętam menu gx810 ale w hx940 było mnusywo ustawień.
 

dziendoberek

New member
Dekoder jest od dekodowania sygnału przesyłanego przez kablówkę. Bez zdekodowania nie mam czego sprawdzać bo nic sie nie wyświetla.
Może jutro sprawdzę na darmowych naziemnych ale najlepiej mieć jakiś materiał z internetu zapętlony w kółko. Ten przydał mi sie do juddera:
https://www.youtube.com/watch?v=fVrcbBz0d4Q
natomiast ten ładnie pokazuje wady eliminowania juddera:
https://www.youtube.com/watch?v=-Ht8EIAOrj8
takie jakby zakłócenia cyfrowe.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Jak podpinasz tv do dekodera to tv dostaje przetworzony przez dekoder sygnał. Zamiast rzeczywistych parametrów jakie wypuścił dostawca idzie tak, jak wypuszcza go dekoder. Ustaw mu 720 to tv dostanie 720. Ustaw 1080i to taki pójdzie do tv. Itp itd.

Kwestia co sprawdzasz, bo źrodło też ma znaczenie. Nie każdy tv ogarnie judder z każdego sygnału. Inaczej zachowa się przy aplikacjach wbudowanych, inaczej przy sygnale z kabla i inaczej przy hdmi.

I na sprawa że co program i ramówka to inne parametry obrazu. Inaczej nagrywane są reklamy, inaczej filmy, inaczej produkcje tv. Do tego jedna stacja może interpolować sygnał np do 720 lub 1080 inna puszcza w oryginale. Ruch też jest zupełnie inny.
Nie ma tv, który ystawisz raz i wszędzie będzie miodzio. Przełączysz z TVP na Polsat i już inne kolory, ruch, rozdzielczość.

Podepnij kabel do tv, wkaz id i częstotliwość dla Twojego regionu i wyszukaj programy cyfrowe. Naście będzie w tym podstawowe jak TVP, TVN, Polsat itp. Porównaj sobie na nich.

Ja mam dwa gniazda antenowe i sprawdzałem bezpośrednio z obu źródeł, przy podpiętym do tv kablu i przez dekoder. Karta CI+ odblokowuje zakodowane kanały. Bez niej masz podstawowe.

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/147494-ktory-tv-skaluje-najlepiej-najgorzej-do-4k.html
 
Ostatnia edycja:

Adziu5

Member
Kurcze, masz chyba jakiś wadliwy egzemplarz tego tv. Próbuje znaleźć u siebie chociaż jedną z wymienionych przez ciebie wad tego tv i naprawdę nic takiego u mnie nie występuje.
 

Petru23

Banned
nie wykluczam, bo mam drugi egz xh9005 i jest inaczej niż na pierwszym. W znaczeniu, ze nie ma tych wad, które były na poprzednim jak choćby pulsowanie obrazu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież możesz zawsze oddać.
I powinieneś dla rodziców wybrać 55Oled za 3700 zł, będą zachwyceni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OLed jest oled.
Każdy będzie lepszy od LCD: - Toshiba 55X98 za 3700 z pakietem gratisów dodatkowo dla niebieskich członków forum o wartości 500 zł , plus słuchawki gratis..
 
Do góry