porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Adrian85

New member
Bez reklam
Zamierzam albo Cyfre+ albo N-ke. Ktora oferuje lepsza jakosc obrazu i dzwieku? I czy roznica jest zauwazalna dla oka czy tylko specyfikacja tak ladnie wyglada?
I czy dekoder oraz srednica anteny ma wplyw na jakos obrazu?
Mocny sygnał ma bardzo duże znaczenie,czasza min.80cm, dobry konwerter(np.Inverto),przewód,a jesli chodzi o n-kę to ma obecnie najlepsze ''skalery''.
 

xrobcio

New member
Mocny sygnał ma bardzo duże znaczenie,czasza min.80cm, dobry konwerter(np.Inverto),przewód,a jesli chodzi o n-kę to ma obecnie najlepsze ''skalery''.


A porownujac Cyfre+ i Nke jakosc obrazu bardzo sie rozni? Zamierzam kupic plazme 42 calowa i ogladac TV z odleglosci 2m (bo mniejsze modele ciezko dostac). I zeby sie nie denerwowac ogladajac kanaly nie HD wolalbym wybrac platforme oferujaca najlepsza jakosc obrazu.
Ale niestety polsat...A wlasnie jego brak w Nce bardzo przemawia za Cyfra+. Zwykla antena nie wchodzi w gre poniewaz mieszkam na pierwszym pietrze i nade mna jest tylko dach i antena analogowa nie zbiera polsatu na tle dobrze zeby mozna bylo to ogladac.

Co byscie mi doradzili? Znajomy jakis rok temu wybral cyfre+. Czy jesli ja kupie rowniez cyfre+ teraz to obydwoje bedziemy mieli ta sama jakosc obrazu? Nowszy dekoder, nowszy "talerz" to lepsza jakosc? Czy jednak glownie to zalezy od nadajnikow cyfry?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Porównaj przede wszystkim cenę abonamentu,różnica w odbiorze nie jest bardzo widoczna(porównując ''n'' i cyfra+) ale najważniejsze jest to co pisałem wcześniej i tyczy się każdej platformy.
 

xrobcio

New member
Ogolnie abonament chcialem tak w okolicach 50zl wiec pasi i Nka. Ale bardziej pasowala by mi cyfra przede wszystkim dlatego ze jest polsat...A zakladajac cyfre+ jakie czesc moge dokupic lepsze od tych standardowych i czy oplaca sie?
Ogolnie mam na mysli to ze podpisujac umowe odrazu powiem ze tego tego i tego nie chce bo kupie to sobie sam (oczywiscie jak tak bedzie mozna:grin:)
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
też stoję przed podobnym wyborem
jeżeli chodzi o długi abonament taki tani ale dobry to CP chyba oferuje najwięcej

N - niby najlepsza jakosc, przy umowie na 24 mce; przez pierszwe 4 mce abonament 54 później 74
13 kanałów HD + HBO HD, FilmBox HD, Cinemax HD przez 2 mce za free
opłata jednorazowa 240zł (dek HD + antena) własność
w sumie zliczając wszystko koszt na miesiąc 78 złoty i brak Polsatu

CYFRA - jakość gorsza niz N i porównywalna z CP, umowa 19 mcy( kompakt HD); przez pierwsze 8 mcy 27,45 później 54,90
4 kanały HD (dodatykowych pakietów nie liczę bo już za drogo)
opłata jednorazowa 197 zł (dek HD + antena) własność
w sumie zliczając wszystko koszt na miesiąc 53,70 zł jest Polsat

CP - jakość gorsza niz N i porównywalna z CYFRA, umowa 29 mcy (pakiet familijny + pakiet HD) pierwsze 3 mce za darmo ( pakiet familijny i relax mix), pakiet HD za darmo przez 9 mcy; po 3 mcu 37zł po 9 mcu 52
11 kanałow HD
opłata jednorazowa 150 zł (dek HD + antena) dek wypoż
w sumie zliczając wszystko koszt na miesiąc 45 zł oferta programowa szersza niż na CYFRZE

ja wybrałem CP w tej kwocie
wg mnie najlepsza możliwość tym bardziej ze dostajesz za free minidekoder pakietem minimax za 19,90 na mc
 

Mesiash

New member
też stoję przed podobnym wyborem
jeżeli chodzi o długi abonament taki tani ale dobry to CP chyba oferuje najwięcej

N - niby najlepsza jakosc, przy umowie na 24 mce; przez pierszwe 4 mce abonament 54 później 74
13 kanałów HD + HBO HD, FilmBox HD, Cinemax HD przez 2 mce za free
opłata jednorazowa 240zł (dek HD + antena) własność
w sumie zliczając wszystko koszt na miesiąc 78 złoty i brak Polsatu

Nie ma w N takiej promocji. 54 zł. jest przez całą umowę. 74 zł. będzie wówczas gdy zostawisz sobie opcje nFilm HD po okresie darmowym, ale nie ma takiej konieczności. Za 54 zł./mies. dostajemy wszystkie pakiety tematyczne (w tym 13! kanałów HD), dekoder HD za darmo,Turbo za 199. Dodatkowo pierwszy mies. gratis i opcje filmowe premium na próbę.
Konkurencja nie da aż tyle hd w tej cenie i z darmowym dekoderem. A może się mylę..?
 

xrobcio

New member
A co to jest CP? Bo juz sie zakrecilem...Cyfra i CP to nie to samo?;)

A odnosnie Cyfry+ chcialbym porzadny dekoder na wlasnosc bo wynajem to troche chyab sie nie oplaca...To z dekoderow HD pozostaje tylko philips dsr 6201? Nie zadnego z nagrywarka mozliwoscia cofania?
 

josephik

New member
Nie ma w N takiej promocji. 54 zł. jest przez całą umowę. 74 zł. będzie wówczas gdy zostawisz sobie opcje nFilm HD po okresie darmowym, ale nie ma takiej konieczności. Za 54 zł./mies. dostajemy wszystkie pakiety tematyczne (w tym 13! kanałów HD), dekoder HD za darmo,Turbo za 199. Dodatkowo pierwszy mies. gratis i opcje filmowe premium na próbę.
Konkurencja nie da aż tyle hd w tej cenie i z darmowym dekoderem. A może się mylę..?
aha
sądziłem ze nFilm zostaje i trza płacić te 20 dyszki wiecej

a dziś Polsat pozmieniał pakiety i jest chu....jnia wielka
mogłem brac póki byly stare zasady bo teraz kaszana jest straszna
 

Agrescik

New member
aha
sądziłem ze nFilm zostaje i trza płacić te 20 dyszki wiecej

a dziś Polsat pozmieniał pakiety i jest chu....jnia wielka
mogłem brac póki byly stare zasady bo teraz kaszana jest straszna

O co kaman?
Próbuje dojrzeć w ofercie CP cos co mnie interesuje i za ciula nie moge sie polapac o co chodzi....
Co oni wytworzyli? Jest lepiej czy gorzej?
 

evanmaster

New member
Witam, chcialem zasięgnąć jezyka odnośnie "n". Juz czas na telewizje i wydaje mi sie ze n ma dosc ciekawa oferta za dosc dobre pieniadze. Tylko jedno ale, czy warto czekac na ewentualne swiąteczne promocje czy brac teraz?? Nie wiem jak to bylo w poprzednich latach, to tez pytam. Pozdro ;)
 

josephik

New member
oni twierdzą ze jest lepiej
ale jak dla mnie to jest kicha straszna

wcześniej za pakiet familijny + pakiet HD płaciło się 52 zł
a teraz żeby mieć porównywalne kanały z tym starym pakietem trzeba wziąć familijny HD + pakiet sport HD + pakiet extra HD wszystko razem za 80zł więc jak dla mnie lipa

evanmaster ostatnio wysłałem maila do Nki i odpisali mi ze póki co nie planują żadnych zmian w ofercie
 
Ostatnia edycja:

Cook

New member
Witam, chcialem zasięgnąć jezyka odnośnie "n". Juz czas na telewizje i wydaje mi sie ze n ma dosc ciekawa oferta za dosc dobre pieniadze. Tylko jedno ale, czy warto czekac na ewentualne swiąteczne promocje czy brac teraz?? Nie wiem jak to bylo w poprzednich latach, to tez pytam. Pozdro ;)

Warto wg mnie poczekać. Najlepsze oferty są na Święta Bożego Narodzenia.
 

Agrescik

New member
CP - lipa...

oni twierdzą ze jest lepiej
ale jak dla mnie to jest kicha straszna

wcześniej za pakiet familijny + pakiet HD płaciło się 52 zł
a teraz żeby mieć porównywalne kanały z tym starym pakietem trzeba wziąć familijny HD + pakiet sport HD + pakiet extra HD wszystko razem za 80zł więc jak dla mnie lipa

evanmaster ostatnio wysłałem maila do Nki i odpisali mi ze póki co nie planują żadnych zmian w ofercie
No wlasnie. Nie wnikalem dokladnie ale rzucilem okiem i wyszlo ze za to co bym chciał zapłace więcej niż poprzednio. i to duzo wiecej.
A tak sie juz przymierzalem do CP. Teraz to nawet nie moge sie polapac co moge tam wybrac. i ile za to zapłace.
Jak sie nie doczytam to pójde gdzie indziej...

Chciałem ten pakiet za 57,80 (57,90) - bez filmów + pakiet HD za 15zl. Teraz nie wiem ile cos takiego u nich by kosztowalo.
Goscia od PR chyba popierd.... bo nic nie można z tej oferty wyczytać. Chyba liczą na klientów niepiśmiennych by łapać ich na kase a nic nie oferować.

Edit: Dobrze kumam? Sprobowalem sobie skonfigurować to co chce i zamiast 57,8 +15 za HD teraz oferta wynosi 121zl?
O co kaman? Albo ja komputera nie potrafie uzywac.... na ich poje... stronie....
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
jednak się dało
podpisałem umowę z polsatem

pakiet familjny + relax mix + pakiet hd ( 12 kanałów: polsat, axn, fox, nat geo, polsat sport, eurosport,eurosprt 2, filmbox, fox life, discovery showcase, animal planet, mtv)
pierwsze 3 miesiące za darmo
przed końcem 3 miesiąca zgłaszam ze rezygnuje z relax mix ale zostawiam pakiet hd i wtedy płacę razem 57,90 zł ( o 5 zł więcej niż poprzednio)
dekoder HD5000 99zł + antena 50 zł

jestem zadowolony
zobaczymy jak będzie z jakością jutro
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
A z Relax mix?

jednak się dało
podpisałem umowę z polsatem

pakiet familjny + relax mix + pakiet hd ( 12 kanałów: polsat, axn, fox, nat geo, polsat sport, eurosport,eurosprt 2, filmbox, fox life, discovery showcase, animal planet, mtv)
pierwsze 3 miesiące za darmo
przed końcem 3 miesiąca zgłaszam ze rezygnuje z relax mix ale zostawiam pakiet hd i wtedy płacę razem 57,90 zł ( o 5 zł więcej niż poprzednio)
dekoder HD5000 99zł + antena 50 zł

jestem zadowolony
zobaczymy jak będzie z jakością jutro


A gdyby zostawic Relax mix to ile ta oferta bedzie wynosic?
 

salvador

New member
Witam,
jak najszybciej zerwać umowę z CYFRĄ+?
pytam, bo chciałem zmienić pakiet OPTIMUM na PRESTIŻ HD, ale warunki jakie mi zaproponowano to smiech na sali( obecnie w promocji jest 9miesięcy za 84,45zł, a mi zaproponowali 15zł zniżki przez 4 miesiące)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Temat wątku to "porównanie platform cyfrowych ".
Ty pytasz jak zerwać umowę.
W umowie powinno być napisane o tym.
Przeczytaj uważnie umowę.
 

konrado9

New member
Ost polsat dał promocje familijny HD + 3 pakiety na 3 miesiace gratis i z mozliwoscia zmian niby fajnie ale to 39zł to jest za pakiet familijny hd nawet po tych 3 miesiącach, kusza te polsaty sport bo liga ang za pewnie
Za to cyfra da pewnie odpowiedz jakąs w listopadzie mam nadzieje i jest w pakiecie kompakt bez hd Extrime i tu mam do was pytanie duzo jest walk mma ufc k1 ? w tym programie bo o to mi najbardziej chodzi 23 czyli jutro jest gala UFC niby maja miec relacje a jej nie ma w programie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry