porównanie platform cyfrowych

Która platforma cyfrowa jest "najlepsza"


  • Total voters
    0

Gie

Member
Bez reklam
no tak tylko że ja stary użytkownik jestem,jakbym tak chciał to napewno za tyle nie dostanę,chyba że złoże wymówienie i mi coś zaproponują ,żebym nie odchodził-ale nie mam pojęcia czy tak robi cyfra ....
hmmm,mi wychodzi tak- prestiżowy 168,90 minus multi pakiet premium lub canal + 50 % taniej do 6 miesięcy -czyli 34 /miesiąc premium, lub 19,50 /miesiąc canal + -to by mi dawało 12 *168,90=2026 - (6*34) = 1820

lub pakiet prestiżowy + dajmy na to 12 * 150,90 = 1810 zł -(6 * 34 zł ) =1606

natomiast n-ka daje (?) 24 * 99 zł =2376 zł lub 18 *68 zł=1224 zł ( plus opłaty 99 przy 24 miesiącach lub przy 18 miesiącach 199 zł lub 48 zł),

teraz płącę 12 * 63,90 =766,80 zł + (12*5 zł NG HD ) =826 zł, bez canal plus i hbo , prz 18 miesiącach(porównując z n-kąz abonamentem na 18 miesiący ) to by dawało -1239
nie wiem w moim przypadku zwycięzca wydaje się być chyba jeden :confused:
Mam wrażenie że już wybrałeś n a teraz tylko czekasz by ktoś Cie utwierdził że dobrze wybrałeś :) Zastanów się na jakich kanałach Ci zależy i wybieraj. Jeśli nie oglądasz Canal+ i nie zależy Ci na Kuchnia.tv, DOMO, Planete, Ale Kino to bierz n.
Tutaj masz obrazki ze styczniowymi promocjami Cyfry+.
 

azet

Member
Bez reklam
nie zdecydowałem, poprostu jestem tak długo z cyfrą , że nie zastanawiałem sie wczesniej nad jakimiś zmianami i teraz to liczę na pomoc bardziej doświadczonych , że może dekoder nie taki, że mozna ich przycisnąc, czy inne ...
 

dziejus

New member
nie zdecydowałem, poprostu jestem tak długo z cyfrą , że nie zastanawiałem sie wczesniej nad jakimiś zmianami i teraz to liczę na pomoc bardziej doświadczonych , że może dekoder nie taki, że mozna ich przycisnąc, czy inne ...[/Q

Śmiało dzwoń do biura obsługi cyfry i powiedz o co ci chodzi.Dostaniesz tam numer tel. gdzie ci zaproponują aneks do starej umowy.
Jestem 3 lata w cyfrze miałem pakiet komfortowy i jako opcja dodatkowa canały + premium czyliu razem mies okło 90zł Aneks mam na 18 mies, a w nim:
pakiet komfortowy 13 mies 50%
pakiet canal+ premium 9 mies za free
canal+ film hd sport hd 18 mies za free
pakiet 5 kanałów hd 18 mies za free
dekoder hd 18 mies za free
Zadzwoniłem i powiedziałem że nie dbają o starych klientów
Mile mnie zaskoczyli .
 

SIM-SAT

Banned
Powiem tak !
2- monoblok twin i obydwa wyj, do rekordera jest okey.
Więc nie mów że z 2.0 rekorder działa z innymi tunerami.:hmm:
1- pewnie trzeba wyłączyć w Menu dekodera obsługę drugiej anteny.
2- OK
3- nie rozumiem tego "rekorder nie zmieni polaryzacji"
4- jw. (do tego musisz mieć co najmniej 2 diseqC, a nie jeden!!)

Dlatego twierdzę, że turbo na 100% działa na 2.0, monoblocku i multiswitchu, bo już tak robiłem. Zresztą sam też to wyżej napisałeś :p
 

acton777

New member
Bez reklam
Sprawdzałem. Wyłączyłem twina, w turbo i chodzi :p Pytanie tylko co to za tuner/dekoder?

PS.Człowiek próbuje pomóc, a tu jakiś typ obraża i jeszcze prawdopodobnie donosi...

Co ma polaryzacja do zmiany satelity :confused::fool::confused:
 
Ostatnia edycja:

abart68

New member
Co wybrać

:eek:k:
Witam
Po pierwsze napiszę że do końca umowy z cyfrą pozostało mi 13 dni i napisałem wcześniej wymówienie które zostało zatwierdzone itd.
Przeszedłem do N-ki i zostało mi 6 dni na wypowiedzenie umowy - odrazu napiszę że chodziło o sprzęt i kanały a nie o cenę.
Po zamontowaniu turbodekodera mam wrażenie że Cyfra ma lepszą jakość kanałów HD , z N-ki kanały filmowe jakieś takie bardziej przypominają 720 niż 1080i (ustawienia TV i dekodera pod względem rozdz. poprawne) ,przyrodnicze też słabo , chyba najlepiej to TVPHD i TVNHD.
Wypożyczalnia VOD też nie oferuje filmów w HD.
Proszę o jakąś sugestie czy tylko mnie się wydaje że poza dekoderem to N-ka gorsza i czy może przedłużyć jednak umowę z Cyfrą z żądaniem najnowszego dekodera??
:hmm:
 

azet

Member
Bez reklam
ach ta konkurencja, pewnie ceny są od jakiegoś czasu, ale cyfra rzuciła nowe ceny-komfortowy + od 31,95 zł , chyba full- 84,45 zł i ...
Śmiało dzwoń do biura obsługi cyfry i powiedz o co ci chodzi.Dostaniesz tam numer tel. gdzie ci zaproponują aneks do starej umowy.
Jestem 3 lata w cyfrze miałem pakiet komfortowy i jako opcja dodatkowa canały + premium czyliu razem mies okło 90zł Aneks mam na 18 mies, a w nim:
pakiet komfortowy 13 mies 50%
pakiet canal+ premium 9 mies za free
canal+ film hd sport hd 18 mies za free
pakiet 5 kanałów hd 18 mies za free
dekoder hd 18 mies za free
Zadzwoniłem i powiedziałem że nie dbają o starych klientów
Mile mnie zaskoczyli .
ale to nie jest jakiś wielki ukłon z ich strony- z ulotki komfortowy +-
komfortowy 50 % gratis przez 11 miesięcy,
canal +-9 miesięcy gratis
hbo 3 m/ce gratis
filmbox-18 m-cy gratis
opcje HD- 18 m/cy gratis
HBO digital 3 m/ce gratis

ps.co to digital ?
 
Ostatnia edycja:

dziejus

New member
ale to nie jest jakiś wielki ukłon z ich strony- z ulotki komfortowy +-
komfortowy 50 % gratis przez 11 miesięcy,
canal +-9 miesięcy gratis
hbo 3 m/ce gratis
filmbox-18 m-cy gratis
opcje HD- 18 m/cy gratis
HBO digital 3 m/ce gratis


Jestem bardzo zadowolony płaciłem 90 zł mies a teraz ,będę płacił 32 zł za dużo dużo większy pakiet programowy.
Nie chodzi jednak tylko o pieniądze a o to co można obejrzeć?
Jestem miłośnikiem piłki nożnej a cyfra w tym temacie jest the best!
Liga angielska,hiszpańska,włoska,francuska no i polska .
Mecze rozgrywane między potęgami ligi angielskiej to jest miód płynący po sercu kibica .
Nie zamierzałem zmieniać platformy z w/w powodów, cyfra więc mnie mile zaskoczyła.
A tak na marginesie ciekawi mnie jak starych klientów traktuje Polsat lub N-ka?
Pozdrowienia
 

acton777

New member
Bez reklam
Ja miałem dziś propozycje 13m 105 zeta/m Prestiż +HD PVR fri na cały okres a na początku stycznia proponowali za to samo 99 zeta/m. C+ traktuje nas chyba jak "stado idiotów"!!! co nie umią myśleć. :p
Lepiej milczeć, udając idiotę, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości...

Nie zauważyłeś,że promocja się zmieniła??Myślisz, że jak jesteś stałym klientem, to dostaniesz 3*lepiej, od nowego?Błąd wielki:p
Dostałeś 30% zniżki na 13 miesięcy-nowi maja tylko 9 i za PVRa muszą płacić.Czekaj dłużej, a się doczekasz...
 

azet

Member
Bez reklam
A nawiasem mówiąc Ci co sami dzwonią do C+ to nie dostaną takiej oferty.:popcorn:
czyli wysłać im wymówienie ? zadzwoniłem i pani mi zaproponowała -pakiet komfort plus , + canal plus za 10 zł miesięcznie, HBO 3 miesiące gratis,filmbox gratis, opcje HD gratis, razem około 50 zł (49,90 zł ),jak wyślę wymówienie będą skłonni do jeszcze jakiegoś rabatu ? hmmm n-ka daje wszystkie kanały, tylko brak filmowych za 48 zł-m-c ........
 

Adax01

Member
CyfrowyPolsat vs. Inni

Mam prośbę do doświadczonych z TV cyfrową z satelity. Otóż 2 mies. temu zakupiłem TX-50X10 i do końca lutego mam umowę na UPC analog. Chce od nich uciec (cyfra u nich droga) i szukałem dla siebie odp. platformy.

Wiem, że króluje Nka, ale ja wcale nie stawiam na HD, wystrczy dobra SD... Wymagania: Polsat Sport, TVN, filmow nie ogladam, jakieś discovery, animal planet... Widzę, że tylko Cyfrowy Polsat jest w stanie połączyć programy Polsatu i TVNu.

Pakiet familijny kusi, może Ktoś z Was pomoże w rzetelnej ocenie CP i ew. przedstawi plusy i minusy. Poza tym, czy brać od nich antenę, czy zakupić samemu z duo-blokiem?

Słaba jakość sygnału SD w CP to prawda czy mit? :) Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
 

Cook

New member
Poza tym, czy brać od nich antenę, czy zakupić samemu z duo-blokiem?
CP wycofał anteny 80cm z zestawu promocyjnego, więc nie warto brać takiego, trzeba trochę dopłacić i zakupić zestaw we własnym zakresie. Chyba, że znajdziesz dystrybutora, który jeszcze dysponuje takimi antenami w promocji CP to wg mnie arto bo w cenie 50zl raczej nie uda się kupić.

Słaba jakość sygnału SD w CP to prawda czy mit? :)
Nie mam co prawda porównania z innymi platformami, ale ja jestem zadowolony z sygnału tak SD jak i HD w CP. Mam dekoder HDS-400E, podłączony HDMI, antenę 80cm.

Pozdrawiam
 

acton777

New member
Bez reklam
Wiem, że króluje Nka, ale ja wcale nie stawiam na HD, wystrczy dobra SD...

Nka, co najwyżej, ma najwięcej kanałów HD. Królować raczej nigdy nie będzie, na razie jest na dalekim, szarym końcu..

Wymagania: Polsat Sport, TVN, filmow nie ogladam, jakieś discovery, animal planet... Widzę, że tylko Cyfrowy Polsat jest w stanie połączyć programy Polsatu i TVNu.

Polsat Sport jest TYLKO w CP i nigdzie indziej, TVNy SD są wszędzie. Tak jak Canal+ jest TYLKO w Cyfrze, a NSport\Film TYLKO w N.
Każdy ma coś na wyłączność, inaczej byłoby bez sensu istnienie 3 platform...


Słaba jakość sygnału SD w CP to prawda czy mit? :) Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.

Na dekoder HD, po HDMI nie jest tak źle (chociaż wg mnie najgorzej ze wszystkich platform), na dekoderach SD to katastrofa.
 

brodacz345

New member
każdej mozna coś zarzucić

Rok miałem C+ . wkurzyli mnie podejściem do klienta i małą ilością stacji sportowych, zakupiłem Polsat którego oglądałem przez 18 miesięcy . zrezygnowałem choć z oporami bo wydawało mi się że mają mało stacji HD obecnie odbieram N-kę i ....jest problem którego nie było przy Cyfrze i Polsacie mianowicie byle deszcz lub opad śniegu a na części programów sygnał zanika. Umowę z N-ką mam jeszcze na trzy miesiące potem chyba wrócę do Polsatu
 

annddy

New member
obecnie odbieram N-kę i ....jest problem którego nie było przy Cyfrze i Polsacie mianowicie byle deszcz lub opad śniegu a na części programów sygnał zanika. Umowę z N-ką mam jeszcze na trzy miesiące potem chyba wrócę do Polsatu

Zamontuj porządnie antenę.
Antena powinna mieć 80 cm.
U mnie idzie bez problemów w śnieg i przy wietrze.:szukaj:
 

gopiter

New member
Witam wszystkich!Od dłuższego czasu przeglądam to forum i dzięki niemu niedawno kupiłem Samsunga PS50B550.Niestety cieszyć sie nim mogę jedynie oglądając filmy na Blu-ray lub DVD - obraz jest niesamowity!Natomiast jakośc sygnału mojej kablówki woła o pomstę do nieba - nie da się tego oglądać na tak dużym TV.Dlatego stoję przed wyborem platformy cyfrowej i tu moje pytanie: która z nich oferuje obecnie najlepszą jakość obrazu zarówno SD jak i HD?Oferta programowa i ceny są na drugim planie najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu.Liczę że pomożecie mi tak samo jak w przypadku wyboru TV za co z góry dziękuję:wink:
 

Andrewan

New member
Sprawa nie jest prosta ... ale powiem tak, użytkując wszystkie platformy cyfrowe stwierdzam iż najczęściej korzystam z usług N-ki i to w przeważającej większości ze względu na jakość obrazu i wygodę użytkowania dekodera N-ki. Faktem jest że bywają problemy przy kiepskiej pogodzie z sygnałem ale głównie dotyczy to kanałów HD i mocno kiepskiej pogody poza tym same plusy.

Na cyfrze pomijając produkcję sygnału przez Canal + z ekstraklasy w HD która jest rewelacyjna jest tak sobie.

Polsat sd - No comment słabo i jeszcze raz słabo
 

sunnyluk

Member
Witam wszystkich,
Posiadam obecnie pakiet familijny z CP, dekoder mini. Za 2 mies. kończy mi się umowa i zaczynam się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić...
2 lata temu posiadałem Nkę. Były to czasy, gdy byłem jeszcze strasznie podjarany możliwościami HD wink.gif jednak po pół roku podnieśli ceny abonamentu, dekoder piszczał niemiłosiernie i zdecydowałem z żoną przejść do CP.
W sumie jesteśmy z niego zadowoleni choć drażnią mnie:
- brak jakichkolwiek programów HD
- dekoder i jego menu jakby nie z tej epoki...
- obraz... nawet SD był lepszy na Nce

Obecnie płacimy 38zł/mies. Po przejrzeniu oferty C+ widzę, że za ok. 42zł można mieć porównywalne programy z CP, a zapewne w lepszej jakości i z lepszym dekoderem?
Nie zależy mi bardzo na HD, przeżyję bez niego, mam PS3.
Maksymalnie możemy przeznaczyć ok. 40zł/mies. na abonament

1. Czy warto przy tych warunkach zastanawiać się nad przejściem do C+?
2. Czy jest możliwość wynajmu dekodera HD w C+ (po jak najniższej cenie) i w ok. 40zł zmieścić się z jakimś kanałem w HD?
3. Czy rzeczywiście jakość obrazu SD w C+ jest lepsza niż w CP?

Pewnie prościej byłoby przejść znów na N... jednak żona nie chce o nich nawet słyszeć wink.gif
Bardzo Was proszę o jakiekolwiek opinie i doradzenie czy w tej samej cenie mogę mieć jakieś plusy przechodząc do C+?
 
Do góry