Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

Humax HDTV

New member
lukas napisał:
co zrobić żeby w humax pr hd 1000 bylo polskie menu ???
nie ma i nie będzie
to tuner na niemieckie premiere a oni dobrze wiedzą że jak by się dało to połowa dofinansowanych PRHD uciekła by do Polski, więc upgrade jest tylko z satelity,
złacza do obsługi są poblokowane a procesor i pamięci zalane żywicą i zalaminowane matą szklaną
tak potraktowanej płyty głownej jeszcze nie widziałem
 

Humax HDTV

New member
Darco230 napisał:
Nie doczekałem się skutecznej porady jak puścić audio przez HDMI bez przerywania.Zgłosiłem reklamację Humaxa i dostałem nowy egzemplarz.Niestety problem pozostał. Puściłem dżwięk przez kabel optyczny i nie przerywa.Zastanawiam się jak podłączyć nagrywarkę.Czy można podłączyć tak by nagrywać audycje na innym kanale niż aktualnie oglądany? lub zaprogramować nagrywanie i wyłączyć sprzęt do stand -bay'u ? Pozdrawiam z Gdyni:shock:
HDMI to nowy standard i jak to w takich nowych rozwiązaniach bywają problemy ze zgodnością między urządzeniami, można spróbować nowego softu Humaxa-2000, zmieniono między innymi obsługę HDMI pod kontem niektórych modeli ekranów sprawiających prblemy
 

Humax HDTV

New member
GKM napisał:
Nikt Ci nic nie zablokuje,wspomniany tuner stanowi Twoją własność
gdyż jest legalnie zakupiony.Takie przypadki mogą się jedynie wydarzyć,wtedy
- gdy podobne tunery w innych platformach cyfrowych (przykładowo NC+) są przedmiotem dzierżawy.
zablokować nie zablokują to prawda ale wystarczy, że nie będzie dostępu do nowego softu, a dla PRHD na dziś nie ma już softu do odbiory BBC ONE HD. HDCI jest sprzedawany w całej Europie i w Anglii też dlatego BBC odbiera. Premiera nie potrzebuje konkurencji BBC w transmisjach HD więc nie puści nowego softu. I tak może być z innymi softami w przyszłości.
Na pewno jednak PRHD-1000 jest tańszy i ma dekoder na Premiere. Więc jeśli ktoś chce oglądać premiere i godzi się na ograniczenia to jest to dobry wybór.
 

Gie

Member
Bez reklam
Może ktos wie czy są już jakies karty DVB-S2 do PC ale sprzętowe? Wiem że są softwarowe w których dekodowaniem sygnału zajmuje się komputer ale wtedy trzeba mieć mocny procesor i karte graficzną ze wsparciem H.264.
 

lesli

New member
Hdtv Alternatywy Do Humax

Obserwuję posty na ten temat bo szukam dobrego tunera HDTV z HDMI do pioniera. Generalnie opinie n/t tych 2-ch Humaxów nie są złe ale to tylko jedna alternatywa. Widać ze stron internetowych ,że Dreambox
DM8000 będzie chyba dopiero w X. Z innych stron internetowych widzę bardzo interesujące modele KAON które KTSF-S700 i KSF-S700H2 ale ich dystrybutor Ryniak jeszcze ich nie ma. Czy ktoś z was ma wiedzę na temat innych możliwości zakupu lub posiada któregos z powyższych modeli i jeżeli tak to czy macie jakieś uwagi eksploatacyjne. Dzięki za informację.:?:

lesli
 

arsenal

Moderator
VIP
lesli napisał:
Obserwuję posty na ten temat bo szukam dobrego tunera HDTV z HDMI do pioniera. Generalnie opinie n/t tych 2-ch Humaxów nie są złe ale to tylko jedna alternatywa. Widać ze stron internetowych ,że Dreambox
DM8000 będzie chyba dopiero w X. Z innych stron internetowych widzę bardzo interesujące modele KAON które KTSF-S700 i KSF-S700H2 ale ich dystrybutor Ryniak jeszcze ich nie ma. Czy ktoś z was ma wiedzę na temat innych możliwości zakupu lub posiada któregos z powyższych modeli i jeżeli tak to czy macie jakieś uwagi eksploatacyjne. Dzięki za informację.:?:

lesli
Hmmm. Myślę, że tuner od ITI będzie bardzo dobrą alternatywą z HDMI na pokładzie i zapewne o wiele tańszą alternatywą. Z dyskiem twardym na dokładkę. Warto jeszcze trochę poczekać.
 

jackp

New member
Tuner satelitarny

Witam, wszystkim zalecam poczekac do jesieni ukaze sie Drembox 8000 z nagrywarka. Zalatwi tym samym sygnal w odbiorze HDTV i Cyfry + w spodziewanej rozdzielczosci. Na dzien dzisiejszy mam najnowszego dotychczas wydanego dremboxa sygnal Cyfry odbieram jakosciowo super - wyjscie euro z komponentem do plazmy. A wiec zalecam spokoj w temacie i cierpliwosc !
 

kuba2222

New member
Humax HDTV napisał:
zablokować nie zablokują to prawda ale wystarczy, że nie będzie dostępu do nowego softu, a dla PRHD na dziś nie ma już softu do odbiory BBC ONE HD. HDCI jest sprzedawany w całej Europie i w Anglii też dlatego BBC odbiera. Premiera nie potrzebuje konkurencji BBC w transmisjach HD więc nie puści nowego softu. I tak może być z innymi softami w przyszłości.
Na pewno jednak PRHD-1000 jest tańszy i ma dekoder na Premiere. Więc jeśli ktoś chce oglądać premiere i godzi się na ograniczenia to jest to dobry wybór.

Nowy soft jest juz dostepny od jakiegos czasu v21 i BBC HD odbiera bez problemu. Opoznienie bylo wylacznie spowodowane transmisjami world cup (free na bbc vs platne na premiere). Jedyne czego brak na dzien dzisiejszy to edycji listy kanalow via PC i dodatkowych wersji jezykowych.

Mimo to jak ktos kupuje nowy tunerek to lepiej hdci2000, zawsze to pewniejsze - gwarancja w pl itp.
 

angostura

New member
kolejny box HDTV

Nowy tuner SAT z obsługą HDTV oraz rekorderem HDD

LyngBox Media we współpracy z LyngSat Network oraz European Space Agency zbudowało tuner satelitarny, który szczyci się mianem "następnej generacji". Zawiera obsługę standardu HDTV oraz możliwość zapisu przekazu na wbudowanym twardym dysku. Sprzęt zawieray podwójny tuner DVB-S2/DVB-T oraz dysk twardy o pojemności 160 GB.

news%5Elyngbox2,w200,z.jpg
To jednak nie wszystko - tuner dzięki połączeniu z internetem sam dodaje nowe kanały z witryny producenta, wyszukuje dostępnych satelit oraz posiada specjalny przewodnik po telewizji. Oprócz tego, tuner możemy używać także do oglądania płatnych telewizji, za pomocą wbudowanych dwóch slotów na karty. Format HDTV jest obsługiwany w rozdzielczościach 720p oraz 1080i, w zakodowanym H.264/MPEG-4 AVC lub MPEG-2, w formatach obrazu zarówno 4:3 jak i 16:9. Cena 600-700 euro, start 02.2007
 

szuldek

New member
czy na tym tunerze np: Quali-TV QC1080IR bede mógł odpalic sharing np po rrs232
ewentualnie jaks karte kupic (brzydko bedzie wygladało) ale cóz jak mus to mus

szukam taniego TUNERA POD TV LCD
czyli dobrze by tuner miał wyjscie dvi czy hdmi
znalazeł cos takeigo za 600zl
http://e-panasonic.pl/pro...products_id=593

1500 czy 2 tys na humaxa nie mam

Co radzicie i polecacie na daną chwile
ktos z WAs ma QUALI-tv?
 

tuptus55

New member
A jakie platformy lub jakie kanały chcesz oglądać? Nie słyszałem o sharingu na Quali. Pamiętaj, że Quali ma głowicę tylko na DVB-S więc Premiere HD, N odpadają już.
 

szuldek

New member
bedzie to C+,polsat i z czaasem pakiet premiere


co na tą chwile polecacie?ale w miare taniego,wiem ze z wyjscem hdmi poniz ej 1 tys to nie darady,a z tych dostęp nych,dbox2 i inne na któym przy podłączeniu będzie najlepszy obraz,da sie tak?
 

gregorp

New member
Witam,

To może i ja wtrące swoje trzy grosze.
A mianowicie także zainteresowany jestem tunerami KAONMEDIA a dokładniej modelem KSF-700H2

Czy ktoś może przebadał już ten tunerek i może się podzielić opinią.
A jaka jest ogólnie opinia na temat sprzętu tej firmy.

A co do dreamboxa to fakt że zapowiada się ciekawie ale zastawniam się czy w moim przypadku byłby potrzebny i wykorzystałbym jego możliwości.

Choć nie ukrywam że perspektywa dwóch TV podłączonych do Cyfry+ na jednej karcie :rolleyes: jest kusząca ale... ciiii- ja nic nie mówiłem :D
 

pepino

New member
@gregorp
muszę Cię zmartwić, polski dystrybutor firmy kaon odmawia podania jakiejkolwiek informacji na temat tunera KSF-700H2
po prostu producent nie jest w stanie zapewnić sprzętu w najbliższym czasie i nie udziela żadnych informacji odnośnie dat
na razie ten tuner nie jest osiągalny w Europie i nieprędko będzie - to jedyna informacja jaką otrzymałem
 

Hotest

New member
Humax HDCI2000

Witam

Jestem nowy na forum i mozna powiedziec calkiem zielony. Czy wyzej wymieniony tuner bedzie obdlugiwal Cyfre+ z sharingu? Mieszkam za granica i korzystam z cyfry rodzicow w polsce. Obecnie uzywam karty SS2 w komputerze ale mam juz dosc wlaczonego komputera zeby ogladac TV. Chcialem zakupic tuner o dobrych parametrach - bedzie podlaczony do Plasmy HDTV. Byc moze w przyszlosci zamienie cyfre na "n" lub cos innego co bedzie nadawalo w HDTV. Prosze o pomoc
 

tuptus55

New member
Muszę cię zmartwić ale do sharingu nadal będzie ci potrzebny komputer bo jak podłączysz tuner do internetu? Musisz sobie do niego kupić moduł Aston 2.14 lub jakiś uniwersalny. Do modułu wkładasz kartę seasons. Kartę łaczysz kablem RS232 z komputerem lub acesspointem Linksys WAP54G. Komputer lub acesspoint konfigurujesz wcześniej instalujać oprogramowanie. Jeśli bawisz się sharingiem to wiesz gdzie szukać opisu jak to zrobić. Wiele osób czeka na Dreambox DM8000 ale kiedy on będzie nie wiadomo nic na 100%.
 

yanky

New member
Topfield TF7700-HSCI

Witajcie, byłem już zdecydowany kupić jakiś sensowny tuner sat do HD. Miał to być oczywiście Humax. Wyboru zresztą dużego nie ma, no jeszcze Pace, ale podobne nie chodzą na nim wszystkie moduły CI. Ale dziś pojawiło się coś nowego na tej stronie http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=599 i znowu muszę wstrzymać się z zakupem. Czy może ktoś z Was wie coś wiecej ( niż napisane na wskazanej stronie) na temat tego tunera? A może zaraz na rynku pojawi się dużo więcej propozycji tunerów SAT HD? Mam wrażenie że producenci takiego sprzętu nie widzą w tym jeszcze interesu, szkoda.
 

PiotrekHD

New member
yanky napisał:
Witajcie, byłem już zdecydowany kupić jakiś sensowny tuner sat do HD. Miał to być oczywiście Humax. Wyboru zresztą dużego nie ma, no jeszcze Pace, ale podobne nie chodzą na nim wszystkie moduły CI. Ale dziś pojawiło się coś nowego na tej stronie http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=80&id=599 i znowu muszę wstrzymać się z zakupem. Czy może ktoś z Was wie coś wiecej ( niż napisane na wskazanej stronie) na temat tego tunera? A może zaraz na rynku pojawi się dużo więcej propozycji tunerów SAT HD? Mam wrażenie że producenci takiego sprzętu nie widzą w tym jeszcze interesu, szkoda.

Moim zdaniem warto trochę poczekać na moduły CI MPEG-4, jest to tańsze, niz kupno tunera HD a te sa chyba jeszcze niedopracowane.
Moduły CI już są na [SIZE=-1]Viaccess, pewnie ma Seca to tylko kwestia czasu.[/SIZE]
 

Humax HDTV

New member
Moduł CI z MPEG 4 nic nie załatwia

taki moduł wprawdzie daje radę z MPEG4 AVC i H264 czyli tak naprawdę z metodami kompresji.Jednak paktycznie WSZYSCY nadawcy HD będą używali DVB2 zamiast DVB. Jest to inna metoda nadawania, coś jak by istniał GSM2. DVB opiera się na modulacji QPSK a DVB2 na modulacji 8PSK. Głowica tunera DVB nie odbierze DVB2 więc włożenie modułu da CI dostęp do nielicznych kanałów DVB/MPEG4 ale bez DVB-S2, dodatkowo twój tuner DVB będzie miał wyjścia Video tylko w standardzie SD
 
Ostatnia edycja:
Do góry