Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

magic79

New member
zenox napisał:
Kupilem tego Philipsa 6201 HD. W/g mnie kompletne dno, zawiesza sie bardzo czesto. Brak glosu jak jest glos brak obrazu lub wogole niczego nie ma. Jest juz gdzies watek na tym forum w tym temacie tak, ze nie jestem odosobniony. Oddalem go i wymienilem na drugi (nowy) jest tak samo. No ale za 149 zl czego wymagac.
Dodam, ze jakosc obrazu jest bardzo dobra mam cyfre+ po HDMI, antena 90 cm.
Pozdrawiam.

Ja też go kupiłem kilka dni temu.Ściągnąłeś sobie nowy soft?W podstawowej wersji jest 52 i faktycznie cały czas gubił głos lub obraz.Wgrałem nowy 56 i działa bez zarzutu.
 

Nana

New member
No tak ja mam Fergusona 8900 HD i byłam niezadowolona więc kupiłam sobie tuner TechniSat DigiCorder HD S2 z dyskiem twardym 160 GB , obraz jest super podłączony tylko przez kabel HDMI ze złotymi końcówkami :p. Ale też przeszłam przez Philipsy z Cyfry+:twisted: koszmar, no prawie , być może zależy to od telewizora mam na myśli LCD lub plasma . Ja mam plasmę więc tylko o tym mogę powiedzieć
 

zenox

New member
Magic69, dzieki za podpowiedz, ale czy moglbys powiedziec jak mam to praktycznie zrobic ?

Z gory dziekuje.
(sorry ale nie mam polskiej czcionki)
 

magic79

New member
Wchodzisz w menu dekodera,wybierasz 8 (aktualizacja oprogramowania) i dajesz ok i ściągasz aktualizację.Później musisz zresetować dekoder.Później,żeby sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok,wchodzisz ponownie w menu wybierasz 7 ,następnie 2(wersja oprogramowania) i przy wersji programu powinno być 56.
 

@ndrew J.

New member
Jakie combo HDTV

Na dzień dzisiejszy mam Fergusona 8900 . Mam mozliwośc odbioru DVB-T ( 3 km od RTCN Poznan/Śrem ) i myślę kupić jakieś combo .
To znaczy musi być 1 glowica DVB-S2 i 1 DVB-T . Oczywiscie wszystko w HD. PVR Ready. Jeden lub dwa czytniki kart UCAS i jeden lub dwa sloty na CI. Linux może byc ale nie musi. Tunerek winien mieć wsparcie edukacyjne czyli nie może być super ale "egzotyczny". Jestem tez zwolennikiem polskiego menu. Nie cierpie duzo placic i jeszcze się męczyć albo czekać az ktoś laskawie się zlituje i spolszczy menu.
Czy takie cos na dzisiaj istnieje ????
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dvb -T to u nas nowość po co chcesz combo jak masz ferdka z najlepszym wsparciem edukacyjnym kup normalny tuner Dvb-T i ogladaj jak masz taką możliwość a na ferdku się ucz .

Nie cytujemy poprzednika
 

@ndrew J.

New member
Tuner DVB-T ze wsparciem MPEG-4 i HD (TVP HD) to na dzisiaj Maximum FT 1300 (FTA!!!) i Ferguson FT8200HD ze slotem CI w cenie okolo 400 zł . Jeszcze jedno pudełko do tego dodatkowa platanina kabli (kabel sieciowy i kabel HDMI) Tuner ten ma wymagania bo bardzo się grzeje i nie mozna go wcisnąć byle gdzie. W wypadku Ferdka w razie czego trzeba jeszcze dokupic odpowiedni CAM
A w combo doprowadzasz tylko kabel antenowy TV naziemnej . Menu jest tak skonstruowane ,że nie wiesz nawet czy dany kanał jest z ziemi czy z kosmosu. W razie zakodowania sygnalu naziemnego można obsluzyc czy to modulem i karta czy to UCAS-em.
Mam juz TV LCD Samsung LE32M87BD z tunerem DVB-T ,ale coz z tego jak tylko MPEG-2 (tylko Polsat, TV 4. i TVN) - reszta to tylko fonia a TVP HD nawet niema fonii. Myslałem zakupić moduł Neotion NP-4 ale podobno z Samsungami nie chce współpracować wiec nie wywale 250 zl w bloto bo może faktycznie nie zadzialać. Jeszcze jedna wada tej konfiguracji to kablówka która tłumi kanały DVB-T . Musialem sprowadzic z W. Brytanii przełacznik HI Isolation Cable Switch i i jak chce poogladac te trzy kanaly to musze odlaczyc tym switchem sygnal calej kablowki
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Miałem okazje podłączyć w domu fergusona 8800hd i powiem że nie wzioł bym go nawet za darmo_Obraz SD w porownaniu z moim dboxem 2 porażka .Wyglądał jakby przez folie plastikową ,matowy, biały,słabe kolory .Co do hd to nie powiem,ale to przecież hd.Nie wiem jak działa spliter bo nie można włożyć karty ze splitera musi byc karta łamana ,karteczka cyfry czyta OK.
Warto chyba czekac na wiecej kanałow HD potem zainwestować w fajny tuner
Euro sie skończyło Olimpiada też a ceny tunerów dalej wysokie ,chodzi mi o te z wyższej półki.Pozdrawiam
 

Arknet

New member
Mam problem z wyborem PVR'a.
Digicorder HD S2 160GB czy Humax iCord HD 160GB ?
Założenie jest takie, że w/w ma współpracować z modułem AstonCrypt 2.19 + full pakiet C+ oraz Tv Toska 42X3000. Ponieważ ten zestaw będzie stał w sypialni ważnym parametrem jest poziom hałasu generowany przez tuner. Druga jeszcze bardziej istotna sprawa to możliwość odczytu nagranych programów przez LAN na stojącej w innym pomieszczeniu Kurze 5090H.
 

Arknet

New member
No tja. Już prawie kupiłem Digi (dosłownie brakowało kilka minut), a tu wyczytałem, że jest problem z jednoczesnym nagrywaniem jednego i oglądaniem drugiego programu HD. Ponoć to wina modułów, które są wielostrumieniowe, ale tylko w opisach. Mam Astona 2.19 w opisie jest przynajmniej dwustrumieniowy, a jak to jest w praktyce?
 

marcin3070

New member
pomocy

Witam serdecznie.
zastanawiam się co wybrac. moje potrzeby to: tuner HD z twardym dyskiem, dwie głowice, czytnik do cyfry i min jedno wej. na moduł, cichy, najlepiej czarny prosty bez udziwnień. z góry dzięki za pomoc.
 

zakki

New member
mam pytanie bo zamierzam kupic tuner COMAG PVR 2/100CI który ma wyjscie YPbPr wiec teoretycznie po podłaczeniu do plazmy powinien odbierac programy HD ale na stronie producenta jest ze odbiera tyko SD wiec to oznacza ze nie da rady odbierac programów HD??
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jimmy najlepszymi testerami są klięci myślisz że zrobili test pod kątem edukacyjnym?Wejdź na forum DVHK tam są wypowiedzi i problemy na żywo ocenisz czy ten tunek jest wart swojej ceny bo ja uważam że drembox 800hd jest liderem a drembox 8000hd to też lider ale cena jakość nie idą w parze.
Ale jeżeli pod kątem obrazu test to warto na niego zwrocić uwagę może i oprogramowanie sie z czasem poprawi chyba że wejdzie nowszy model wtedy lipa.
 

dahid

New member
jaki tuner dla nooba?
- nie mam wogole pojecia o tunerach tak wiec przydalby mi sie tuner prosty w obsludze
-interesuje mnie tuner do edukacji
- kazdy poleca Ferdka niestety nie wiem jaki model
- koszt na jaki mnie stac to do 300zl
-tuner nie musi miec bejerow (prosty tuner dla poczatkujacego)
-nie mam LCD PLasmy tylko normalny TV ( tak wiec HD odpada)
Dziekuje i pozdrawiam
 
Do góry