Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

reters

New member
Panowie polecicie laikowi w tych tematch jakiś dobry tuner do cyfy+ w cenie do 1100zl? Chodzi mi głownie o wmiare łatwą obsługe oraz dobry obraz.Dzieki:)

PS:Tak zastanawiam się na Fergusonem 8900 HD czy to jest dobry wybór?
 

chmielek

Klub HDTV.com.pl
vip
Polsat cyfrowy

przemasg napisał:
Witam

Pozwólcie, że odświeżę temat.
Mam cyfrowy polsat i tuner Samsung (SD, całkiem dobry jak na SD). Ale czuję niedosyt. Cały czas łamię się, czy czekać na CP i ichni tuner HD (niestety bez HDD) czy kupić zupełnie inny tuner z modułami CI?? Tylko jak już, to chciałbym z możliwością nagrywania na HDD). Czy są już wreszcie jakieś sensowne propozycje na rynku?? Widziałem Fergusona HD8900 z USB (ponoć można nagrać na zewnętrznym dysku, ale nie wiem czy tam jest USB 2.0, więc nie wiem czy nadąży). Wiecie już coś? Jakieś nowości na rynku?

Pozdrawiam

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem na jakiś czas byłoby skorzystać z promocji polsatu z abonamentem na 5 miesięcy gratis + tuner hd za 149zł?
 

zajec71

New member
reters napisał:
Panowie polecicie laikowi w tych tematch jakiś dobry tuner do cyfy+ w cenie do 1100zl? Chodzi mi głownie o wmiare łatwą obsługe oraz dobry obraz.Dzieki:)

PS:Tak zastanawiam się na Fergusonem 8900 HD czy to jest dobry wybór?

Czy Ferdek to dobry wybór, zdania są podzielone . Ja osobiście jestem za a nawet przeciw bo typuję model ze stajni GI i czekam na coś HD:) ale mam kolegę, który jest zauroczony Ferdkiem i jakieś dwa tygodnie temu kupił sobie 8900 HD i dawno go nie widziałem tak szcześliwego (ostani jak syn mu się urodził), chodzi tylko i opowiada opowiada i opowiada jakie to coś jest wspaniałe więc chyba sprawdzi się - jak nie masz innego typu to kupuj:D
 

braavoo

New member
Ferguson 8900 jest fajny bo ma uniwersalny czytnik CI a co za tym idzie nie potrzebujesz dokupowac dodatkowego urzadzonka CI chcac ogladac C+.
Mozesz rowniez poczytac o tunerze Kathrein ufs910, ktory nie dosc ze pracuje na Linuxie to jeszcze posiada szerokie grono gawiedzi, ktora co rusz wypuszcza jakies nowe wersje oprogramowania z nowymi mozliwosciami.
Tuner na chwile obecna ma mozliwosc nagrywania rowniez materialu HD na zewnetrzny naped HDD lub Pendrive po zlaczu USB2 (az trzy sztuki).

Duza zaleta to bardzo czytelne Menu (rowniez w j.polskim) co jest szczegolnie przydatne jak sie oglada z wiekszej odleglosci telewizje.

O innych plusach nie bede pisal bo non stop sie cos zmienia.
Na chwile obecna jest to taki zamiennik niedoszlego DM8000 :).

Niestety minus jest taki, ze aby odbierac cyferke na tym tunerze musisz dokupic modul CI (moze byc dedykowany C+), co podwyzsza koszt tunera o ok 180 zl :)
Czy warto ?
Wg mnie tak i to bardzo.

Byz moze na dniach wyjdzie IPBox 9000HD (dawniej Relook) ale zanim oprogramowanie osiagnie taki stan jak obecnie Kathi to trzeba bedzie poczekac kilka miesiecy

Pozdrawiam

braavoo
 

Jimmy

New member
przemasg napisał:

Mam ten tuner - Technisat Digicorder HD S2 od grudnia i jestem naprawdę zadowolony. Poprzednio miałem Humaxa PVR8000 i Humaxowi już dziękuję.
Co do Technisata HD S2 daje on naprawdę świetny obraz, a po ostatniej aktualizacji softu ma opcje extended/normal HDMI colour space, gdzie przy ustawieniu "extended" obraz po HDMI jest naprawdę świetny (zarówno HD jak i SD). EPG w zależności od kanału ma nawet do 7 dni. Tuner ma niewielkie wymiary, a dysk twardy chodzi cicho (w porównaniu do Humaxa PVR8000 - bardzo cicho). Używam go z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ z kanałami HD. Dobrze jest mieć dwa konwertery HotBird + Astra i wtedy automatycznie pobiera aktualizacje z Astry.
Przed zakupem rozważałem Topfielda TF7700HDPVR, ale zrezygnowałem gdy przeczytałe w SatKurirze o jego niezbyt dobrej współpracy z modułami dostepu. Myślałem też o Fergusonie 8900HD, ale zniechęciła mnie konieczność podłączenia zewnętrznego dysku twardego (a więc dodatkowa skrzynka) oraz fakt dzielenia nagrań na bloki - niestety z przerwami w odbiorze.
Warto czytać Sat Kuriera. Po przeczytaniu testu Technisata w grudniowym wydaniu wręcz pobiegłem go kupić i nie żałuję.
Pozdrawiam
 

klolik

New member
Już trochę dawno po sprawie, ale z tego co ja widziałem to promocja w CP na dekoder Samsunga HD była za 300 + 99 zł (bez anteny) i umowa na 24 miechy. Innej nie mieli ni to na ulotkach, ni to na stronie.

Pozdrawiam
PS. Przeedytuj poprzednie posty bo jak któryś mod to zobaczy to...:twisted:
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
na dzień dzisiejszy na 1 miejsce wysunoł się IPbox 9000 hd prosze posiadaczy o recenzje czy ten wypas który ten tunek posiada dobrze
się spisuje w praktyce???
 
J

Judash

Guest
Ja proponuje zwrocic uwage na GLOBO HD S1 i Golden Interstar GI-S890 CRCI HD.
 
Ostatnia edycja:

magic79

New member
W Cyfrze+ od następnego tygodnia będzie w promocji Philips dsr 6201 hd za 149 zł,co o nim sądzicie?I jeszcze jedno pytanko,czy po zakończeniu umowy z Cyfrą będę mógł oglądać na nim kanały niekodowane(zmiana oprogramowania,przestrojenir itp.)Z góry dzięki za odpowiedź.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kto się będzie bawił w edukacje tak mało atrakcyjnym sprzetem nawet abonenci maja problemy z tym żeby z karty bezproblemowo oglądać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Ja proponuje zwrocic uwage na GLOBO HD S1 i Golden Interstar GI-S890 CRCI HD.

Miałem go na weekend i moge powiedziec że wygląda atrakcyjnie gdy się go podłączy i zapala się diody z przodu panelu.Na innym forum twierdza że jest lepszy od Ferguson 8900hd.Obraz przez kabel hdmi na kanałach sd dużo lepszy niż na moim dboxie 2 przez euro.Soft edukacyjny niewiem jaki ale najnowszy,na orginalnym nie działa karta cyfry.
Dwie wady jakie posiada że go od razu nie kupiłem:
1.
Nie chodziła mi karta cyfry przez spliter (na atmelu wersja 1) strasznie tło obraz.Karta w tuneże wszystko ok.Może to wina sofru z czasem się to może poprawi nie wiem.
2.
Przez kabel hdmi na moim pfilipsie lcd 379603 nie dzialał na kanałach sd autoformat ,bardzo denerwujące ale mysle że taki efekt bedzie na każdym tunerze gdy się podłaczy przez hdmi.

Niestety kanałów hd nie oglądałem bo nie mam takiego pakietu z cyfry.
Prosiłbym posiadaczy Fergusona 8900hd o info odnośnie tych wad jakie opisałem czy na fergusonie jest to samo?
 

Nana

New member
Ja mam Fergusona 8900 HD nigdy mi się nie zawiesił a odbieram tylko poprzez kabel HDMI ze złotymi końcówkami :grin: Mam plazme Pioneera 50" i wszystkie programy HD co nadaje Cyfra+ i prawdę mówiąc nie jestem zadowolona z obrazu , jutro jadę do Cyfry aby kupić Humaxa 2000 i mam nadzieje , że będzie lepiej .
Fredki miałam od zawsze :p a po 8900 HD spodziewałam się lepszego obrazu
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Pytałem raczej o spliter bo ten GLOBO gdy karta w tunerze też ładnie smiga .Ciekawe jakie problemy się zaczną ze spliterami po wymianie kart.
 

Nana

New member
No ja nie mam spiltera ale pytałam w Cyfrze to powiedzieli mi , że ten producent nie za bardzo chce robić pod Cyfrę więc zrezygnowali z tego sprzętu . No a ja kupiłam sobie dzisiaj Globo HD S1 za 999,- :bober:był jeszcze w tej samej cenie Humax 2000 ale "fachowcy " powiedzieli , że ten Globo jest lepszy :hihi: od Humaxa . Fakt obraz jest bardziej kolorowy i czystszy niż z Fergusona a HD to żyleta ale korci mnie ten Humax , może ktoś mi doradzi czy warty jest zachodu
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
No to dużo zapłaciłaś srednia cena to 850zł za tego globo.
Czy kto wie kiedy wejdzie Dreambox 8000hd miał byc po 15 wrzesnia?
 

zenox

New member
Kupilem tego Philipsa 6201 HD. W/g mnie kompletne dno, zawiesza sie bardzo czesto. Brak glosu jak jest glos brak obrazu lub wogole niczego nie ma. Jest juz gdzies watek na tym forum w tym temacie tak, ze nie jestem odosobniony. Oddalem go i wymienilem na drugi (nowy) jest tak samo. No ale za 149 zl czego wymagac.
Dodam, ze jakosc obrazu jest bardzo dobra mam cyfre+ po HDMI, antena 90 cm.
Pozdrawiam.
 
Do góry