Porady - zakup tunera satelitarnego HDTV

kellerMR

New member
no nie zupełnie

nie dotyczy to odbiorników Quali gdyż one mają wyjscie Component i DVI , nie poradza sobie jedynie z sygnałem DVB-S2. to prawda. Ciekawe dlaczego Profan blokuje sprowadzenie modułów CI z NP4. Troche tych tunerów sprzedali w kraju - biznes sprzedac jak najwiecej nowych Humaxów - a szkoda bo Quali posiada bardzo skuteczny skaler rozdzielczosci poprawiajacy jakość Cyfry+ zdecydowanie ( efekty sa mierne tylko przy sygnale HBO i Cinemax, bez komentarza ) a wraz z tym modułem CI byłby idealny do cyfry. Jeszcze gdyby Profan dotrzymał obietnicy że wyjdzie nowy soft poprawiajacy zwłaszcza układ kanałów dzialanie Diseqa itp. Wogóle dziwna firma nie polecam - sprzedać i zapomniec to ich motto.:x
 

ipodziak

New member
Sky Hd

costus napisał:
Obejrzałem wszystkie 3 tunery na kilku zachodnich stronach -wyglądaja neźle ale są .... niestety pratycznie niedostępne :cry:

Wygladaja i sa zaje.... porownojac do naszej 'n' to niebo a ziemia,mam angielskiego sky hd,fakt kilkakrotnie drozszy ale roznica we wszystkim,kanalow hd o wiele wiecej,nie ma tych problemow z dzwiekiem,przeciez my zawsze musimy byc w tyle.Niedostepne bo sa dostepne na terenie uk,tak jak wszedzie,ale mam zamiar wziac go do polski,kiedys....
 

kalakamil

New member
Ja bym radzil sie wstrzymac z zakupem tunera . Poniewaz jest duza szansa ze na tunerku z "N" bedzie mozna duzo wiecej niz na tych ktore sa w tej chwili do kupienia .Tuner Nbox pirwotnie jest oparty na systemie linux tak jak dreambox , relok , dbox i inne .Tylko na zamowienie ITI zostal linux zastapiony java "czytac zamulaczem" .Jak tylko sie ktos wezmie za soft do tego tunerka a wezmie sie napewno to moze to byc zupelnie niezly kombajn lacznie z otwarzaniem hd po sieci lan !!! . Wiec w niedalekiej przyszlosci mozemy miec niezla niespodzianke za nie duza kase .
 

dancop

New member
A gdyby ktos nie chchaił czekać? :) Co jest DZISIAJ do wyboru, co pozwoli odebrać zarówno kanały HD nadawane w DVB-S2 jak i nagrać je na HDD (oprócz n-boxa recordera)?
 

Rob_Maczug

New member
sam cały czas śledzę Wasze wypowidzi o różnych dekoderach , dominuje Humax2000 i Topfield TF7700-HSCI
, ale który z nich wybrać , nie mam pojęcia, czy są jakieś różnice między nimi, oprócz obudowy?
pzdr
 

Lech

New member
Bez reklam
Rob_Maczug napisał:
wybrałem moduł cyfry za 179 zł, jest ok, nie wiem tylko dlaczego na program cyfry+ mam angielojezyczną wersję

Dekoder domyślnie wyświetla wersję orginalną. Aby temu zaradzić naciśnij przycisk "Opt" i wybierz "polski". Dekoder zapamięta Twoje preferencje i następnym razem będzie OK [ trzeba to powtórzyć dla każdego kanału z osobna.:)
 

Rob_Maczug

New member
oglądałem wczoraj mecz M.U : Arsenal na HD , przerzucałem między 576, 720 ( tak pod "i" niby był nadawany) , a 1080 , ale powiem szczerze , nie zauważyłem różnic? w obrazie...
 

misiak76

New member
Tuner HDTV z twardym dyskiem

Witam wszystkich videomaniaków :)
Od jakiegoś czasu poszukuję gdzie tylko sią da Tunera HDTV, który posiadałby wbudowany twardy dysk, a już w ogóle idealnie by było dgyby posiadał WiFi. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie, proszę o pomoc.

Ps: Czy obraz i dźwięk tracą na jakości gdy je puścimy przez WiFi ?

pozdrawiam

misiak76
 

jajco

New member
misiak76 napisał:
Witam wszystkich videomaniaków :)
Od jakiegoś czasu poszukuję gdzie tylko sią da Tunera HDTV, który posiadałby wbudowany twardy dysk
misiak76

musisz jeszcze trochę poczekać na dreamboxa 8000:-D cena 3000 - 4000 pln
 

braavoo

New member
Wysyp tunerow HD z opcja PVR juz sie zaczyna.

Technisat, Topfield, Ferguson.
Na dniach powinno sie pojawic nowe oprogramowanie do Kathreina ufs910 oraz do konca roku dlugo oczekiwany dm8000.
Jaskolki tez cwierkaja o nowym IPBox 900 i 9000 (Relook)

Pozdrawiam

braavoo
 

przemasg

New member
Tuner HDTV i HDD

Witam

Pozwólcie, że odświeżę temat.
Mam cyfrowy polsat i tuner Samsung (SD, całkiem dobry jak na SD). Ale czuję niedosyt. Cały czas łamię się, czy czekać na CP i ichni tuner HD (niestety bez HDD) czy kupić zupełnie inny tuner z modułami CI?? Tylko jak już, to chciałbym z możliwością nagrywania na HDD). Czy są już wreszcie jakieś sensowne propozycje na rynku?? Widziałem Fergusona HD8900 z USB (ponoć można nagrać na zewnętrznym dysku, ale nie wiem czy tam jest USB 2.0, więc nie wiem czy nadąży). Wiecie już coś? Jakieś nowości na rynku?

Pozdrawiam
 
Do góry