Porady - komputer a HDTV

infinitimind

New member
Witam serdecznie.
Chciałem zapytać jaki sprzęt (nie mam na myśli odtwarzaczy multimedialnych typu wiwa hd-5, dune itp) wystarczy aby w pełni płynnie bezproblemowo odtwarzał filmy mkv 1080p ?

W każdym programie jakiego używałem filmy chodziły paskudnie, jakość obrazu była bardzo fajna ale bez włączonej akceleracji DXVA, sama akceleracja mi nie pasuje jako, że strasznie pogarsza obraz, który z kolei strasznie mi wtedy nie pasuje siedząc 2,5 m od telewizora (toshiba vl748, połączenie HDMI), widać straszną różnicę w jakości. (oczywiście z dxva chodzi płynnie)

Notebook: specyfikacja
procesor AMD Athlon II P340 Dual Core 2,20 Ghz
Pamięć 4 GB
Grafika: ATI Radeon 5470 mobility

Aktualnie używam programu do odtwarzania filmów: PotPlayer.
Przerabiałem, subedit, media player classic, vlc, bestplayer, XBMC.

Jeżeli wiecie jak ruszyć te filmy full hd bez DXVA będe wdzięczny za pomoc.


Wiecie dlaczego dxva tak pogarsza jakość ?

wszystkie do dupy, splash pro to podstawa
 

wysio

Member
Bez reklam
Do d...., to ty masz wiedzę, albo to przez tą godzinę późną... Splash jest ok, ale PotPlayer nie jest z pewnością gorszy. Osobiście używam tego drugiego, oraz odpowiednio skonfigurowanego LAV spliter, oraz ffd - i to wszystko co mi jest potrzebne do odtwarzania. Poszukaj informacji na temat konfiguracji PotPlayera oraz filtrów. Na polskim forum Potplayer jest to ładnie opisane.
Całą resztę kodeków pousuwaj, bo to pewnie przez nie masz te problemy.
 

put3k

New member
Witam,

Proszę o podpowiedź na temat kabli. Chciałbym do Philipsa 46PFL6606H podłączyć komputer stacjonarny, czasami laptopa. W komputerze stacjonarnym mam wyjście 2xDVI (GeForce 7600 GS), a laptopie jest wyjście D-Sub (VGA). Kabel z jakimi końcówkami powinienem wybrać, żeby to dobrze działało i żeby nie kupować dwóch kabli? D-Sub/D-Sub + przejściówka na DVI (tylko czy z przejściówka zadziała?) czy jakoś inaczej to łączyć? Długość kabla 2-3m.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

infinitimind

New member
Do d...., to ty masz wiedzę, albo to przez tą godzinę późną... Splash jest ok, ale PotPlayer nie jest z pewnością gorszy. Osobiście używam tego drugiego, oraz odpowiednio skonfigurowanego LAV spliter, oraz ffd - i to wszystko co mi jest potrzebne do odtwarzania. Poszukaj informacji na temat konfiguracji PotPlayera oraz filtrów. Na polskim forum Potplayer jest to ładnie opisane.
Całą resztę kodeków pousuwaj, bo to pewnie przez nie masz te problemy.

Sam mam pota. Bardziej obciaza procka i ma gorszy obraz niz splash. Wiec po co sie pakowac w inne gorsze programy? Z reszta ja w tym temacie juz pisalem kilka lat wczesniej. Jak ludzie nawet nie wiedzieli co to coreavc i cuda, tylko kombinowali z programami pod dxva jak konie pod gorke. Wiec troche kolego zmien ton.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
 

infinitimind

New member
Witam,

Proszę o podpowiedź na temat kabli. Chciałbym do Philipsa 46PFL6606H podłączyć komputer stacjonarny, czasami laptopa. W komputerze stacjonarnym mam wyjście 2xDVI (GeForce 7600 GS), a laptopie jest wyjście D-Sub (VGA). Kabel z jakimi końcówkami powinienem wybrać, żeby to dobrze działało i żeby nie kupować dwóch kabli? D-Sub/D-Sub + przejściówka na DVI (tylko czy z przejściówka zadziała?) czy jakoś inaczej to łączyć? Długość kabla 2-3m.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Zmien karte na cos z hdmi. Bo po tym co napisales obraz zyleta nie bedzie.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
 

tourdeartur

New member
Witam.

Jest to mój pierwszy temat na tym forum, więc jeśli zamieściłem go w złej kategorii to z góry przepraszam i mam nadzieję, że nie dostanę bana :)

A teraz do rzeczy.
Otóż mam telewizor Panasonic 42VT20 czyli plazma 3D Full HD (odświażanie 600Hz) a laptop z którego korzystam do Asus X57Vn (Intel Core 2 Duo 2x2,0 Ghz, 3GB DDR2, nVidia Geforce 9650 1024MB pamięci dedykowanej, Windows 7, wgrane wszystkie kodeki itp.)

Mój problem i jednocześnie pytanie brzmi następująco, czy po podłączeniu laptopa do telewizora jest możliwość korzystania z odświeżania 600 Hz, w laptopie mam ustawione max. odświeżanie 60Hz, nigdzie nie ma opcji by je zwiększyć, zarówno w ustawieniach ekranu jak i karty graficznej). Jak podłączam laptopa do TV przez HDMI to wyskakuje mi informacja 1080p/60Hz czyli 10 razy mnie niż ten telewizor może z siebie wyciągnąć. Opcja smużenie ustawiona jest na maksimum.
Jestem teraz po obejrzeniu AVATARA w wersji blue-ray przyznam szczerze, że oczy mam dość zmęczone.

Proszę o pomoc, ewentualne wyjaśnienie jak to działa.
Wesołych świąt

Ponawiam temat i czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
 

wysio

Member
Bez reklam
Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Sygnał, który idzie po kablu nie będzie miał więcej jak te 60 hz, bo właśnie tyle wynosi częstotliwość przesyłu. Telewizor poprawnie wykryta Ci ten sygnał i nie ważne, czy będzie to lcd 100, 200 hz, czy plazma 600 hz, bo to dopiero przerabia sam odbiornik i nie jest ta informacja podawana w info. Ile hz telewizor obsługuje, na tyle przerobi. A jeśli chodzi o Twoje oczy, to spróbuj przetestować np. Potplayer i pobawić się ustawieniami obrazu. To już tylko od odtwarzacza czy kodeków zależy.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Karta Nv, problem z obrazem na HDTV, prośba do posiadaczy 570/580/680GTX

Cześć, obecnie mam 8800Ultra, planuje ja wymienić na gtx680 jednak mam pewne obawy, nie wiem więc czy nie zdecydować się na radeona jeśli ta 680 też miała by tą samą przypadłość co moja obecna 8800. Ta bowiem ma gigantyczny problem z wykrywaniem HDTV, temat dodałem ponieważ chciałem się was zapytać, jak jest u was przy karcie Nv z natywnym wyjściem HDMI (ja mam tylko DVI), np 570GTX, 580GTX, 680GTX (chyba wszystkie te karty mają wyjście HDMI).

Chodzi o to że moja 8800 wysyła przy 90% telewizorów zubożały sygnał (10% to te tv które mają w ustawieniach możliwość wyboru przyjęcia obrazu z PC np samsungi, wysyłają wtedy inne EDID do karty graficznej, "mówiąc" jej wtedy że to monitor PC).

Po podłączeniu do normalnego HDTV (przewodem DVI) mam do wyboru 2 kategorie rozdzielczość:
-PC- 800x600 / 1024-768 / 1280x1024 / 1600x1200
-HDTV/HDMI- 480p/720p/1080p

Ustawiam na 1080p i niby wszystko jest OK, cały ekran wypełniony jest co do piksela.
Przy bliższym rozpoznaniu sprawy widać jednak że nie do końca. Po pierwsze nie ma odświeżania 60Hz (chociaż na to udało mi się zaradzić) a po drugie kolory są wyraźnie gorsze co jest dla mnie jako entuzjasty obrazu TV nie do zaakceptowania (Rezultatem jest pogorszenie kolorystyki, przejść tonalnych, palety szarości powyżej pewnej granicy skali szarości wszystko zlewa się w czerń)

Po przeszukaniu sieci znalazłem odpowiedź na problem
Fixing Ugly DVI/HDMI Displays due to EDID bugs on nVidia drivers | analogbit.com

Również na stronie Nv jest on dobrze znany (wystarczy wpisać Nvidia edid bug/bad colors i od razu wyskoczą odnośniki do stron temu poświęconych na forum Nv), ciągnie się to na WIEELE tematów po kilkadziesiąt stron każdy.

Na podstawie tego co tam można wyczytać wnioskuje się że karta Nv ma problem z odczytaniem EDID telewizora : przy kategorii rozdzielczości HDTV/HDMI karta Nv wysyła więc zubożały sygnał 16-235, zaś przy wyborze rozdzielczości z kategorii "PC" prawdziwy 0-255 (kolory idealne tak jak na monitorze PC, również nie ma problemu z 60Hz, nie trzeba do tego kombinowania). Także przełączę na tryb rozdzielczości PC jest idealnie, przełączę na tryb HDTV jest już zle. Problem w tym że w rozdzielczościach PC nie mam 1920x1080, jestem więc skazany na 1280x1024 a to wykorzystanie jedynie połowy powierzchni panelu FULLHD.

Na forum Nv piszą że jest to znany bug, same radeony miały to już lata temu jednak naprawione gdy tylko użytkownicy zaczeli się skarżyć (z chwilą wejścia HDTV) i teraz podobno w palneu sterowania mogą wymusić 0-255 globalnie, a u Nv pomimo skarg użytkowników nic nie robią w temacie by to poprawić. Użytkonicy sami zorganizowali fixy, wystarczyło dopisać 3 linijki kodu do instalacji sterów. Te jednak nowe sterowniki Nv są już jednak inaczej przepisane, ten sam trik co działał kiedyś już dziś nie działa.

Dlatego zwracam się do użytkowników np 580/680gtx z natywnym wyjściem HDMI. Jak wygląda u was podłączenie tej karty pod tv z natywnego wyjścia HDMI i przewodem hdmi? Przełączcie sobie między rozdzielczościami z kategorii PC a HDMI, pomiędzy nimi nie powinno być różnic w czystości i intensywności koloru czcionki czerwonej, zielonej, niebieskiej.
Poniższy zdj pokazuje o co mi chodzi. Np czcionka zielona. Poniższe zdj. obrazuje jej idealny wygląd
http://imageshack.us...ipboard02w.png/

Po przełączeniu na rozdzielczość HDTV/HDMI ta czcionka nie bedzie już tak ładnie wyglądać,
http://imageshack.us...pboard012o.jpg/

(by symulować całą sprawę użyłem kompresji jpg, ale w rzeczywistości wygląda to baaaardzo podobnie) Widać ze ta zieleń czcionki nie ma już tak jasnego światła, jest ciemniejsza (na dużym tv ta różnica będzie bardzo widoczna, choć wszystkie kolory na tym cierpią, jeśli jesteś entuzjastą to zauważysz że cały obraz będzie wyglądał jak gdyby miał wyprane kolory, same zaś przejścia w kolorach będą bardzo widoczne).

Teraz przełączajcie rozdzielczość między trybem HDTV/HDMI a rozdzielczością z kategorii trybu PC. Kolory czcionek u was na tych kartach z natywnym wyjściem HDMI się nie zmieniaja ? Jeśli nie zmieniają i mają taką czystość i intensywność koloru jak na zdj. 1 to problemu znaczy że nie ma, jeśli jednak pomiędzy tymi dwoma trybami rozdzielczości będzie widać zmianę kolorów, problem jest wciąż nawet na tych nowych kartach Nv.

Ja testowałem to na Sharpie quatronie fullhd, panasocnicu pdp V20 fullHD, Philipsie 9705 FullHD z local dimming. Wszystkie te tv miały ów problem. Dopiero podłączenie HDTV samsunga rozwiązało problem, gdy w ustawieniach wejścia HDMI oznaczy się je jako "PC", wtedy ten tv wysyła informacje do karty graficznej ze jest monitorem i dostaje od niej idealny obraz (0-255).

Widać więc że to nie do końca wina Nv skoro samsung udowadnia że ustawienia TV mogą to naprawić, jednak większość ludzi nie ma tv samsunga (więc możliwość ustawienia wejścia HDMI jako PC nie będzie dostępna), a nie chodzi o to by karta graficzna ograniczała mi wybór w telewizorach i działała dobrze tylko przy 10%. Swoją drogą radeony pokazują że jednak się da, można w ustawieniach wymusić 0-255.
Mam nadzieje że te nowe GTX jak 580/680 z natywnym HDMI nie mają tego problemu, inaczej będę skazany na radeona
 
Ostatnia edycja:

unaffected

New member
jaki odtwarzacz

witam

czy da sie zrobic taka konstrukcje zeby miec filmy (hd) nagrane na jeden dysk przenosny USB 2.0 (1TB) i moc je odtwarzac niezaleznie na tv, laptopie, komputerze?

chodzi mi o wygode - zeby nie trzeba bylo duplikowac danych tzn mam film i np teraz chce go obejrzec na tv to musze isc z dyskiem do kompa, nagrac film na dysk i ten dysk dopiero podlaczyc do tv a pozniej jak chce inny film z dysku obejrzec na komputerze to musze isc do tv, odpiac dysk, podlaczyc do kompa itd..

czy to sie robi jakos na zasadzie router wifi z usb i do niego podlaczam dysk i wszystko leci po wifi (przy zalozeniu ze tv ma wifi)?

czy moze jakos za pomoca odtwarzaczy typu asus oplay mini?

z gory wielkie dzieki za pomoc
 

yogo

New member
tv z internetu (weeb.tv) na plazme/lcd

mieszkam za granica i durne przepisy o ochronie elewacji budynku zabraniaja mi uzywac anteny satelitarnej

polska tv ogladam przez weeb.tv tv przez internet

chce kupic laptopa i tv
laptop bedzie z karta hd :
Asus X54 K53 Intel 2x2,2GH 4G 500 HD7470 USB3 HDMI


a tv mysle nad plazma panasonic tx-p42x50e


lub philips 42 LED TV 42PFL4007T


czy jest mozliwosc osiagniecia dobrej jakosci na telewizorze, mimo tego ze sygnal jest jest z weebtv????????? calosc chce puscic przez kabel HDMI lub Dsub VGA

pomozecie mi to zorganizowac??
jeszcze niczego nie kupilem, czekam na opinie fachowcow :) pozdrawiam
 

wysio

Member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego, jakiej jakości masz kanały web tv. Tu Ci nie polepszy jakości ani telewizor, ani dobra karta graficzna w komputerze...
 

kowalsky386

New member
MSI gt627 - 248pl - hd czy nie?

Jestem posiadaczem laptopa msi MSI gt627 - 248pl, już jakieś pare lat i ostatnio przyszło mi do głowy czy jest on w stanie wyświetlić full hd? Ma on kartę GeForce 9800m gs i matrycę 15.4" WSXGA+(glare Type). Jako że się mało na tym znam to pomyślałem że zapytam doświadczonych w temacie ekranów i sprzętu.(nie wiem czy dobrze umieściłem temat;/)
 

Gollum

New member
hdmi 1.4 i ethernet

witam
mam techniczne pytanie odnośnie standardu hdmi v 1.4
wg
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
ów standard potrafi przesłać dane ethernet. pytanie co jest wymagane, by to sprawdzić? zakupiłem kabel 1.4 (tak przynajmniej był reklamowany, podpiąłem go do komputera z takim złączem oraz do telewizora ps51e6500. przy założeniu, że oba złącza są w wersji 1.4 jest możliwe przesłanie na telewizor danych z sieci (nawet zwykłego protokołu tcp/ip) kablem ethernet, czy jestem mimo wszystko zmuszony do zastosowania złącza ethernet lub wifi z tego telewizora?
 

JackS.

New member
Bez reklam
witam
mam techniczne pytanie odnośnie standardu hdmi v 1.4
wg
Kod:
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI
ów standard potrafi przesłać dane ethernet. pytanie co jest wymagane, by to sprawdzić? zakupiłem kabel 1.4 (tak przynajmniej był reklamowany, podpiąłem go do komputera z takim złączem oraz do telewizora ps51e6500. przy założeniu, że oba złącza są w wersji 1.4 jest możliwe przesłanie na telewizor danych z sieci (nawet zwykłego protokołu tcp/ip) kablem ethernet, czy jestem mimo wszystko zmuszony do zastosowania złącza ethernet lub wifi z tego telewizora?
Nie sprawdzisz, bo obsługa ethernetu przez HDMI jak na razie się nie przyjęła. Żadne urządzenie konsumenckie nie obsługuje tej funkcji.
 

montefiori

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDMI na S-Video czy VGA na S-Video?

Witam,
posiadam laptopa z wyjściem HDMI i VGA, ale bez S-Video, którego zamierzam podpiąć pod telewizor. Ten niestety w HDMI nie jest wyposażony, ma za to S-Video, w związku z czym chcę kupić konwerter.
Wiem, że jakość konwertowanego obrazu może być różna, stąd moje pytanie - czy lepiej kupić konwerter sygnału VGA na S-Video (myślę o Grand Hand View III), czy konwerter HDMI do S-Video + audio (tani konwerter EnerGenie)?
 

viking88

New member
Media Center-karta muzyczna

Witam
Mam prośbę do panów,gdyż mam dylemat jaką kartę muzyczną wybrać do media center.
Myślałem o tych kartach muzycznych ;co warto wybrać??
ASUS Xonar HDAV1.3 Slim
Auzentech Auzen X-Plosion 7.1 Cinema HiFi
CREATIVE X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series
Karta muzyczna będzie podtoczona do amplitunera sony STR-DH520 głośniki STX KD-200 n 7.1
Dziękuję za pomoc:)
A fundusz do 500zł
 

Duracel

New member
Nie wiem gdzie się***podział***mój temat na drugim wątku, bo zwyczajnie zniknął więc tutaj zapytam, bo widzę***tematy pochodne.

Musiałem wymienić TV w sypialni do którego miałem podłączoną Amigę 1200 ponieważ padło mi jedno HDMI w nim, a potrzebowałem oba. Małem tam Toshibę 32R3500PG HD-Ready z której bylem bardzo zadowolony, bo i obraz z Amigi był bardzo fajnej jakości i PC po 15 metrowym przewodzie dobrze klonował obraz nawet w 1080p i 50Hz (mimo że Toshiba była tylko 720p).

Teoretycznie wymieniłem na lepsze, bo kupiłem LG 32LS5600 Full HD z podświetleniem ledowym, ale poza lepszą jakością TV i z PS3 to co najważniejsze to oczywiście musiało zostać obarczone problemami.

Po tym samym przewodzie Euro który był podłączony do Toshiby w tym LG mam bardzo jasny żółty obraz. Nie wiem czy to kwestia jakiejś innej specyfiki tego gniazda, czy czego innego, ale muszę znaleźć jakieś rozwiązanie. System ma ustawiony w Amidze na Hi-Res, ale jeszcze nie sprawdzałem, czy problem żółtego obrazu występuje także w Lo-Res, podejrzewam, że nie ma to związku, ale...

Czy ktoś się orientuje co jest przyczyną i czy istnieje jakieś rozwiązanie? Trzeba coś zewrzeć, zamienić jakieś przewody? zmostkować? w tej wtyczce euro? Jeżeli tak to czy ten przewód będzie mi działał jak kiedyś ze starym LG LCD na działce jak wcześniej czy będę musiał się w drugi zaopatrzyć?

Drugi problem nie dotyczy Amigi, ale też go opiszę. A nóż, ktoś się orientuję. Mianowicie nie mogę w tej chwili ustawić w PieCu klonowania obrazu na dwa wyjścia czyli 1080p 50-60Hz, bo ten nowy LG wyświetla komunikat "niepoprawny format". Jak zjadę z częstotliwością odświeżania do 30 to jest ok, ale filmy przy takim odświeżaniu mają masakryczną ilość klatek na sekundę. Wyjściem jest ustawienie "rozszerzony pulpit" i wyświetlanie na tym drugim ekranie w rozdzielczości 720p 50Hz (bo ta faktycznie działa), no ale do cholery to jest TV Full HD przecież, a poprzedni był HD Ready i przyjmował sklonowane 1080p 60Hz i pięknie to wyglądało.

Nie znam się, ale na chłopski rozum chodzi mi po głowie, że może system w tym TV jest łakomy na szybkość transferu w przewodzie HDMI z PC i nie akceptuje przy takiej długości przewodu tak niskiego poziomu. No ale na tym samym przewodzie w starym TV wszystko było ok przy 1080p.

Ktoś ma jakieś pomysły?
 

Belinn

New member
Witam!
Chciałbym rozbudować swój komputer tak, żeby potrafił odtwarzać wszystkie filmy w wysokiej rozdzielczości - HD. Jak to osiągnąć?

Moja konfiguracja przedstawia się następująco:

Płyta - Abit IC7
Procesor - Intel P4
Pamięć RAM - 1024 MB
Karta graficzna - stara karta AGP z 1999 roku

Komputer jest zasilany bardzo dobrym, markowym zasilaczem 420 W.

Jaką kartę graficzną ze złączem AGP możecie z czystym sumieniem polecić?

Słyszałem o kartach, które posiadają sprzętowe wsparcie dla filmów HD.
Jakie macie zdanie na ich temat i jak sprawdzą się w mojej sytuacji?

Przede wszystkim, zależy mi na filmach w wysokiej rozdzielczości.
Gdyby dało się pograć, to byłby to dodatkowy atut.

Szukam karty, która całkowicie odciąży CPU.

Słyszałem, że niektóre karty wspomogą odtwarzanie jedynie filmów DXVA.
Skąd mam wiedzieć, które filmy są zakodowane z użyciem profilu DXVA?
Gdzie mógłbym znaleźć takie filmy? Jak dużo jest takich filmów?

Czy filmy nagrane za pomocą jakiegoś telefonu komórkowego lub kamery,
w rozdzielczości High Definition, też będą zakodowane profilem DXVA?

Muszę wiedzieć, czy sprzęt, o którym myślę, spełni oczekiwania.

Chciałbym po prostu odtwarzać filmy w możliwie najwyżej jakości, zarówno trailery filmowe dostępne na Apple.com, filmy z YouTube, ale też kodowawne kanały satelitarne, za które opłacam abonament, dostępne za pośrednictwem platformy cyfrowej CYFRA+ np. CANAL+ HD.

Który konkretnie model, na przykład z popularnej serii Radeon HD, będzie najmocniejszy, najszybszy i najbardziej wydajny?

A może macie jeszcze inne propozycje?

Chce dokonać, jak najlepszego zakupu.


Pozdrawiam,
Normalny.

Ja używam w starszym kompie z AGP od odtwarzania materiału Full HD karty:

Asus Radeon HD3650 512MB DDR2 128bit AGP (AH3650 SILENT/HTDI/512M)


Jest przy okazji całkowicie cicha - ma pasywne chłodzenie (wielki radiator)
 

Belinn

New member
ustaw rozdzielczość jaką należy - każda karta wyprodukowana w ciągu 10 lat taka wyświetli - kłaniaja się podstawy obsługi komputera.....
z nowych kart możesz zyskać na wspomaganiu odtwarzania HD przez GPU karty - a jako że masz slot AGP to komputer zapewne jest niezłym truposzem i bez tego full HD pewnie nie pójdzie

Mam komputer 1 rdzeń z AGP. Do odtwarzania przez XBMC filmów Full HD używam karty:

Asus Radeon HD3650 512MB DDR2 128bit AGP (AH3650 SILENT/HTDI/512M)


Praktycznie podczas odtwarzania bierze wszystko na siebie - procek nie bierze udziału.
Jest przy okazji całkowicie cicha - ma pasywne chłodzenie (wielki radiator)
 
Do góry