Porady - komputer a HDTV

fr3

New member
Po hdmi spokojnie otrzymasz 1080p. Po prostu, gdy ustawisz rozdzielczość 1280X1024 to uzna, że to komputer i przełączy się na ustawienia PC.
 

timbot

New member
Bez reklam
o wydajności się nie wypowiem, ale spytam o co inngo.
skoro zamierzasz oglądać 1080 to mam pytanko na czym?
Bo ekran jest: "o przekątnej 15,6” i rozdzielczości 1366 x 768 punktów"
a jedyne wyjście video jest kablem VGA, który może mieć problemy z wyprowadzeniem sygnału o tej rozdzielczoci, który zresztą przez VGA w rozdzielczości większej niż 1024(lub 1280)x728 niewiele telewizorów przyjmie.....
Skoro masz takie ambitne plany, to kup lapka z porządną matrycą (najlepiej 17" w sporo większej rozdzielczości), lub czegoś z wyjściem DVI lub najlepiej HDMI
 

Rudeford

New member
Obecnie oglądam na projektorze HD ready, niestety moja stacjonarka nie daje rady upchać niektórych filmów w 720p. Projektor spokojnie przyjmuje rozdzielczość 1280 x 720 po vga a te 1080 to trochę tak na zapas;)
Zresztą jeśli uciągnie full HD to nie będzie miał najmniejszego problemu z 720p a i niektóre filmy można zassać tylko w 1080.
 
Ostatnia edycja:

peter1024

New member
Witam,

Czy ktoś z Was korzystał z lapka Lenovo Y550 do oglądania filmów przez HDMI na TV? Oczywiście chodzi mi o filmy FULL HD. Coś przycina itd ? Czy wszystko płynnie i ok śmiga?
 

mietro

New member
A na Toshibie Sattelite będę miał problemy, czy powinno wszystko płynnie działać? Chodzi mi dokładnie o ten model : electro.pl/produkt-TOSHIBA_Notebook_Toshiba_Satellite_A350_13B_PSAL6E_02L00EPL_2B_Karty_do_gry_GRATIS-108181,279.html , bo sobie zamierzam zakupić go w najbliższym czasie. Tylko zastanawiam się nad parametrami, czy to-to mi wystarczy do udźwignięcia HD.

:popcorn:
 

radek75s

New member
Witam,
ktoś podłączał lapka HP DV7 1103 ea z TV LG 32LH5000 przez HDMI? Po podłączeniu lapka, ekran gaśnie, a w TV nic się nie pojawia :shock:

Proszę o podpowiedź.
 

timbot

New member
Bez reklam
czylii jakby sie przelacza na tylko telewizor i wysyla rozdzielczosc nie obslugiwana przez tv.... sprobuj zmienic rozdzielczosc w lapku przed podlaczeniem hdmi
 

1stmadafaka

New member
Z innej beczki

Czy istnieje jakieś "triko" aby przesłać DO laptopa i wyświetlić na JEGO matrycy obraz via HDMI z zewnętrznego urządzenia 1080p? A może jakiś lapek to oferuje?
 

wilczek321

New member
1080p z laptopa na samsung a650

Witam,
Kupilem laptopa
IBM Lenovo G550A 59-023549 15,6" T6500 320GB 4GB GF105M DVDRW WL KAM VHP

Przed zakupem przegladalem kilka tematow ale nie trafilem na konkretna odpowiedz co do mocy laptopa potrzebnej do odtwarzania full HD.

Zrobilem test i chce sie podzielic wynikami.
Na lapku siedzi 32bit wersja Vista Home Premium oraz wyposazony jest w HDMI.
Telewizor to Samsung LE40A650 z zeszlego roku.
Kabel HDMI z alledrogo dlugosci ok 1.5 m wart 10zl.

do testow sciagnalem probke Full HD
Coral Reef Adventure (IMAX) 1080p (105 MB)

Na ekranie lapka oczywiscie w rozdzielczosci HD Ready smigalo pieknie, procesk obciazony ok 10%(zadnych inne progsow oprocz kilku okien firefoxa w czasie odtwarzania).

Lapek podloczony do TV. Laptop jako glowny ekran w rozdzielczosci natywnej 1388x768, TV jako extended desktop w rozdzielczosci 1920x1080.

Polaczenie bez problemu wykryty zarowno przez TV jak i laptopa.

Material lecial z Windows media player to jest chyba wersja 10(nie moge teraz potwierdzic bo na innym kompie pisze).

Na laptopie w czasie odtwarzani kilka okien z firefoxem, full hd na TV >> obciazenie procka ok 20%. Dzwiek bez problemu zsynchronizowany.
Nie mam wielkiego doswiadczenie w ogladaniu skompresowanego materialu full HD, ale jakos bardzo dobra. niektore sceny po prosut soczyste i ostre, 2 lub 3 razy lekkie zasmuzenie, ale to raczej wina kompresji i/lub dekompresji bo obciazenie maszyny niezmienne.

Obraz na TV tak jakby obciety o kilka/kilkanascie pixeli na kazdym boku, mysle ze do zaakcepotwanie przy ogladaniu filmow, ale przy pracy na telewizorze jako monitorze moze byc problemem.

To chyba wszystko. Jak dostane jakis dluzszy material to sprobuje napisac wiecej. Ewentualne pytania prosze kierowac tutaj :)

Pozdrawiam,
Lukasz
 

Mateush

New member
Witam, mam problem jak wszyscy :D Zakupilem lcd sony w5740 i podlaczylem go do laptopa, rozdzialka odrazu sie ustawila hd ale filmy troche slabo chodza, tzn. jest spadek fps. Probowalem rozne kodeki i chyba najlepsze dla mnie sa cccp + coreavc + player media classic. mam laptopa toshiby x205 z c2d 5500 1.83 ghz, 2gb ramu i grafika 8700gt, system to 7 64bit. laptop nie jest jakis zly a jednak troche mu brakuje do plynnego odtwarzania. I co teraz zrobic ? :D

1. nowe kodeki jakeis ?
2. proboje wlaczyc w core avc akceleracje graficzna ale cos nie idzie, mam najnowsze sterowniki ale zobaczylem ze sa jeszcze jakeis sterowniki cuda, moze te zainstalowac ?
3. format i instalka win xp :cool: ? instalowalem dzis kilkanascie kodek pakow i kilka playerow moze to teraz mi muli ?


Update :D

Po calodziennej walce wrescie udlo mi sie uzyskac pelna plynnosc video i audio. Wniosek jest jeden jak nei masz starszego kompa niz 5 lat to pojdzie wszystko, kwestia szczescia w dobieraniu kodekow.
U mnie zadzialal dobrze media player classic + cccp codec + core avc(wlaczone wspomaganie gpu) + ustawienie wszystkiego dobrze co tez zajelo kupe czasu.
 
Ostatnia edycja:

siwyyy77

Member
Więc tak, junior przejmuje powoli blaszaka, Ja nie gram więc mi laptop wystarczy... teraz pytanie co kupić, abym poza codzienną pracą odtworzył też film w HD.
Jakie muszą być parametry, abym mógł w pełni cieszyć się obrazem HD jak i dzwiękiem (DTS HD MA, TRUE HD).
Wiem tyle, że musze miec napęd bluray;)
Jak mocny musi być procesor, grafika, i jaka karta muzyczna (dźwięk HD priorytet, abym przekonał się na co stać moje Onkyo 507)

Wszelkie rady mile widziane:)

Ps. Do filmów HD sygnał mam zamiar puścić HDMI do ampli a ten połaczony z LCD też HDMI.
 
Ostatnia edycja:

kabusza

New member
Witam Serdecznie.



Mam następujący problem z tym modelem TV. Staram się połączyć komputer z telewizorem kablem HDMI-HDMI co okazuje się być trudne w moim przypadku.
MAm laptopa HP Compaq cq60-320sa z wyjściem HDMI. Kupiłem kiedyś kabel HDMI aby używać go do podłączenia TV z konsolą xbox360, po tym kupiłem wymienionego wcześniej laptopa i używałem kabla bo połączenia laptop-TV, połączenie działało z rozdzielczością 1024x768. Pewnego dnia odpaliłem komputer i podłączyłem TV przez HDMI lecz nic nie zadziałało, kabel przestał łączyć tv z komputerek jednak z xboxem działa dalej bez przeszkód, Pożyczyłem od ciotki tego samego dnia kabel HDMI firmy Bandridge i okazało się że kabel działa, łączy TV z komputerem a ponadto TV przez ten kabel obsługuje 1280x768.
Kupiłem już do siebie 2 kable HDMI i żadne z nich nie działa z komputerem, na jednym obraz był wyświetlany w najniższych rozdzielczościach HD natomiast drugi kabel w ogóle nie łączy TV z komputerem, xbox360 jednak nie ma żadnych problemów i wyświetla obraz na TV przy pomocy obu kabli.

Bardzo proszę o jakąś odpowiedz ponieważ skończyły mi się już pomysły co mam robić.

Pozdrawiam.
 

GraX1

New member
Witam

Posiadam lapka o takich parametrach:

Procesor Intel Pentium Dual Core T3400 2.16GHz FSB 667MHz
Prędkość CPU 2,16 GHz
Pamięć RAM 4 GB
Rodzaj pamięci DDR 2
Max. wielkość pamięci 8 GB
Pojemność dysku 320 GB
Przekątna wyświetlacza 15,4"
Rozdzielczość max. LCD 1280x800
Karta grafiki ATI Mobility Radeon HD3410
Karta dźwiękowa Zintegrowana
Wbudowane głośniki/mikrofon tak / tak
Złacza zewnętrzne
4 x USB 2.0
D-Sub (VGA )
Express Card
LAN (RJ-45)
Mikrofon
Modem (RJ-11)
Słuchawki

Czy podlaczenie go do tv z full hd ma jakis sens? Podlaczyc oczywiscie poprzec d-sub :) Uzyskam full hd? czy tez nie ma co sobie glowy zawracac?
 

klolik

New member
@GraX1
Jeżeli masz tylko D-sub (VGA) to na 95% możesz mieć problem. Karta da taką rozdziałkę, ale większość tv nie przyjmie po analogu tego - przetwornik A/C w większości tv jest obcięty przez księgowych :( i nie obsłuży tego sygnału.
Wszystko zależy od tego jaki masz tv - sprawdź w instrukcji jaką max rozdz. przyjmie Twój TV przez VGA.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
GraX1 - jeżeli nie masz wyjścia "cyfrowego" to i tak D-Sub jest najlepszym połączeniem.
Prześlesz nim najmocniejszy strumień video i efekty (b.dobre) będzie widać na ekranie TV. ;)
 
Do góry