Porady - komputer a HDTV

wonio

New member
dv6640ew

Prosze o opinie tego laptopa .Podłączany będzie do tv JVC 40s70 , a odtwarzany głównie materiał HD :).


edit.przepraszam za dubel
 

wonio

New member
1. proszę o pomoc w ustawieniu rozdzielczosci 1366x766 w laptopie.Potrzebuje dać taka rozdziałke na tv JVC LT40s70 i uzywac laptopa do ogladania materiału wysokiej rozdzielczośći.Problem polega na tym , ze w rozdziałce 1280x800 czy 1024x720 obraz przez HDMI wychodzi "poza ekraz" po 1 cm. (po VGA jest dobrze ale jakosć gorsza) Próbowałe to zrobic w powerstripie ale dokładnie takiej rozdzieczosci jak chcę -nie mogę ustawić .
2.jakiej karty muzycznej zewnetrznej uzyć do tego laptopa zeby obsłuzyła mi dzwiek 5.1. czy DTS z wyjsciem do amplitunera na kabel optyczny bądz koaksjalny
3.przy materiale hd czasami widać poziome paski przy szybszych akcjach w filmie (procek 2Gb i grafika Nvidia 8400 dosyć mocne )

Prosze o rady. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

broda1000

New member
podłaczenie kamery sony hdr hc 8r do laptopa hdmi czemu nie moge podłaczyc kamery przez hdmi
Witam kupilem niedawno kamere sony hdr hc 8e i mam pytanie z związku z podłaczeniem do komputera.
Czy moge ja podłączyć do laptopa z HDMI bo mam takiego ale nic sie nie dzieje jak kamere podłaczam.
czemu żaden z programow nie widzi , nie moze przechwycic obrazu w trubie rzeczywistym jak jest np w nero 8
jesli chce przechwycic obraz mam do wyboru wbudowana kamere w laptopie nic poza tym czemu?
czy jest mozliwośc wogóle podlaczneia kamery do komputeraz za pomoca HDMI i ogladanie filmów prosto z kamery jak jest to na TV
prosze o pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
ano na 99 procent nie mozesz, bo w laptopie masz wyjscie HDMI a nie wejscie.... czyli obraz z laptopa rzucisz na telewizor, ale juz kamerki w druga strone nie podlaczysz
 

Yarcio

New member
lookamil napisał:
odnosnie "keill" olej te s video bo to raz ze jakosc gorsza dwa wlasnie problemu sa z obrazem albo dzwiekiem , obok svideo masz bardzo fajne wyjscie z karty graficznej na monitor dodatkowy podlacz sobie wlasnie przez to gniazdo jesli masz w tv wejscie PC albo HDMI bo mozna kupic takie kabeliki z HDMI nie sa tanie ale z PC na PC to kwestia 100pln za 10mb ) ja tak mam u siebei i jakosc jest oszalamiajaca na plazmie 42" podobno HDMI podbila by jeszcze ta jakosc ale poco skoro i tak zwala z nog , jak polaczysz to bedzieszmusial troche we wlasciwosciach karty poklikac zebu odpowiednio rozdzielczosc do wyswietlacza ustawic ale to sama przyjemnosc :)

Piszesz o wyjściu DVI czy D-Sub ?
 

pax0r

New member
mam problem z polaczeniem laptopa do telewizora LCD HD, laptop to dosc stary Acer z karta graficzna Intel 82845G (Stara i słaba :p) a telewizor to Samsung LE40M87BD. Łącze je przez kabel VGA bo ten TV ma takie wejscie. Maksymalna rozdzielczosc jaka udalo mi sie osiagnac to 1280x768 ale obraz byl znieksztalcony. W wyzszych rozdzielczosciach tv wywala bład nie ma sygnalu. Ten sam laptop jednak dzialal z telewizorem LG (modelu dokladnie nie pamietam, ale byl to jeden z tanszych 37'' tez mial wejscie VGA, ale po 2 miesiacach uzywania sie zepsul ;P) w pelnej rozdzielczosci 1920x1080 i jakosc obrazu jest doskonala. Z drugiej strony ten TV Samsunga z drugim laptopem (ale z karta ATI Radeon) dziala w 1920x1080 po VGA czyli napewno obsluguje taka rozdzielczosc przez ta zlacze. Normalnie poprostu bym przyjal ze moj laptop jest zbyt slaby, ale na tamtym TV LG dzialal :roll: i moglem sobie ogladac filmy w HD (tym mniejszym bo 1080p ten laptop nie dawal rady dekompresowac, ale jednak)
 

nemoo

New member
laptop a lcd

proszę o wyrozumiałość bo jestem naprawdę zielony a potrzebuje pomocy. mam laptop benq p52:procesorTL 50 T64 X2 (1.6 GHz)
512 KBChipset płytyXpress 1150Pamięć1024 MB DDR2 533 MHz SO-DIMM (2 x 512 MB)
max 2048 MBMatryca15.4" TFT WXGA 1280 x 800Dysk80 GB Serial ATA 5400 obr./minNapęd optycznyDVD+/-RW Super Multi (DL)Karta graficznaRadeon X1600 256 MB
który ma złącza:4 x USB 2.0
1 x port IEEE 1394 (FireWire)
1 x RJ11
1 x RJ45
1 x VGA (D-Sub)
1 x DVI
1 x ExpressCard/34
1 x Line-out mini-jack
1 x Headphone-out mini-jack
1 x Microphone-in mini-jack

i telewizor lcd 42'' toshiba x3000pg (full hd)


i czy pójdą mi na tym sprzęcie jakieś filmiki hd żeby na telewizorze było widać efekt w hd ??? czym to połaczyć najlepiej i czy wogóle jest sens???

muszę jakoś przekonać teściową do tv bo kupiliśmy z teściem a ona chce odda tv do sklepu bo za duzy a jak jej puszcze obraz w hd to może odpuści. gorąco proszę o pomoc co musze jeszcze dokupić???
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
filmy pojda i kabelek HDMI-DVI

307580369.jpg
 

nemoo

New member
to powiedzcie mi mam program do odtwarzenia mam kodeki mam kabel mam film w full hd i teraz muszę coś pogrzebać w sterownikach żeby go puścić w full hd na telewizorze (full hd)??? czy musze coś zmieniać w ustawieniach katy graficznej??? mam ati radeon x1600 może ktoś wie gdzie takie sterowniki do hd ściągnąć???
 

klolik

New member
nemoo napisał:
...i czy pójdą mi na tym sprzęcie jakieś filmiki hd żeby na telewizorze było widać efekt w hd ??? czym to połaczyć najlepiej i czy wogóle jest sens???
Czy pójdą, hmm możesz mieć z tym problem (procek). Ale zawsze możesz zapodać film w 720p - to powinno pójść bez problemów. A zawsze lepsze to jak SD. Oczywiście, że jest sens - po to właśnie są te telewizorki by nacieszyć oko obrazem HD :D

nemoo napisał:
muszę jakoś przekonać teściową do tv ... to może odpuści
Oj z tym to możesz mieć problem - jak się uprze to i HD jej nie przekona :twisted: Ale postaramy się Ci pomóc.

Jak to podłączyć by obejrzeć film:
Podłączasz komp do tv kablem dvi/hdmi. Wybierasz na tv źródło sygnału - odpowiednie złacze do którego podłączyłeś kablem kompa. Zwykle są nazywane jako ext (zerknij do instrukcji tv gdzie to możesz podłączyć i jak się nazywa).
Odpalasz kompa, ustawiasz rozdziałkę-oczywiście te 1920x1080. Tu możesz mieć trochę problemów ze względu na współpracę na linii karta ATI i TV. Ja nie miałem tego kłopotu, ale sprzęt trochę inny.
Jak normalnie nie będziesz mógł ustawić tej rozdziałki w ust. karty to zainstaluj sterowniki do karty (np. Omega lub najnowsze od ATI - pamiętaj, że nie zawsze się da gdy producent lapka to ograniczył) ewentualnie program Powerstrip (do wymuszania zmiany rozdzielczości karty (u mnie to pomogło).
Jeżeli będziesz mieć słynny komunikat brak sygnału to spróbuj jeszcze ustawić odpowiednio wyjście sygnału z lapka (najlepiej jak będzie tylko na tv). Zrobisz to albo w sterowniku-ustawienie monitora zewnętrznego jako wyświetlacza głównego, albo poprzez odpowiednią kombinację klawiszami Fn+F1÷12 (któryś z nich będzie odpowiadał za przełączanie pomiędzy wysłaniem sygnału na odpowiednie wyjście w lapku.
Jak już ujrzysz pulpit w pełnej rozdzielczości to pozostaje Ci tylko odpalić film (pomijam kwestię odpowiednich kodeków i wydajności sprzętu, w razie czego poszukaj na forum o tym) i pokazać teściowej :p

Pamiętaj - nie rób tych ustawień przy niej :!:
Twoje boje i ewentualne problemy mogą tylko przyspieszyć jej chęć oddania tv :-x
Aha, przetestuj jeszcze (sam) czy nie szarpie Ci filmu, tego teściowa pewnie też nie zniesie :x

Jak będą jakieś problemy to pytaj, ale najpierw postaraj się poszukać tematów o podłączaniu komp i tv. Może tam znajdziesz cenne wskazówki.

Pozdrawiam
 

rafalfala

New member
problem z laptopem Toshiba Qosmio F20

Przyjaciele!
kupiłem z drugiej ręki ten piękny komputerek na allegro.
w danych firmowych podane jest, iż posiada on wyjście S-video (Component)
takiego kabelka w pudełku niestety ale nie było.
Problem jest taki, że to gniazdo S-video z karty GF6600 ma tylko 4 piny, a takiego kabelka nigdzie nie znalazłem.
no a chciałbym puścić sygnał HD na telewizor który ma tylko Component.
Panowie czy to w ogóle jest możliwe aby Toshiba wyprowadziła componenta czterema pinami?
jest jeszcze możliwość podłączyć za pomocą VGA-component ale na ten temat mało wiem.

proszę o pomoc szczególnie uzytkowników qosmio serii F.
bo zdaje się problem nie jest prosty

rafał
 

bulek

New member
Cztero pinowe gniazdo S-video jest jak najbardziej poprawne i często spotykane. Wątpię, żebyś z tego gniazda mógł wysłać sygnał HD do twojego telewizora, bo z S-video to chyba tylko sygnały SD wychodzą. Najlepiej gdybyś miał w laptopie gniazdo component, albo DVI. Jeśli takich nie masz, to zorientuj się, czy stacja dokująca do niego przypadkiem nie ma takiego dodatkowego gniazda.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Możliwe jest to typowe wyjście z karty graf, gdzie podłącza się kabel z wyściem komponent
 

rafalfala

New member
ar2
proszę o jakieś szczegóły że tak uważasz bo absolutnie nigdzie nie znalazłem takiego połączenia S-video na 4 piny łączącego Component

jeśli naprawdę jest taka opcja to można samemu wykonać taki kabelek.

pozdrawiam
rafał
 

piqs

New member
Mam GF6600GT w kompie stacjonarnym i z karty graf jest wyjście podobne do S-Video, do którego przyłącza się przejściówkę, z której są wyjścia composite, s-video (4 pin), component oraz wejścia composite i s-video (4 pin). Z tym, że przejściówkę podłącza się do gniazda, które ma 7 pin, ale może to dlatego, że są tu wejścia i wyjścia...
Poszukaj zatem może na stronach toshiby jakieś przejściówki do tego wyjścia...

Pozdrawiam,
 
Do góry