Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kolejni wypadają z gry...
Polish_20231015_165624269.png
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
U mnie po wskazaniu folderu na pendrive , pojawia się info: Błąd , upewnij się czy masz uprawnienia do zapisu w folderze i nazwa nowego folderu jest prawidłowa. Instalka na TV Philips

W ustawieniach androida musisz przestawić uprawnienia aplikacji Kodi , dostepu do plików na "zawsze zezwalaj" (defaultowo jest "zezwalaj podczas korzystania z aplikacji")
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Problem w tym.ze jak wejdę w te ustawienia brak takiej pozycji
W tym miejscu ustawiasz scraper dla FEN , muisz ustawić Coco scraper module a następnie w nim enable torrrent providers.



Ps. na tygodniu (po dłuzszych testach) wrzucę tutek do konfiguracji pozwalającej uniknąć wszelkich problemów z odtwarzaniem materiałów z wysokim bitrate (HDR,DV +gęste formaty) w przypadku gdy ktos nie ma ultraszybkiego netu, lub ma niestabilny, lub jakieś "jąkania" na połączeniu z serwerem np. w weekendowe wieczory.
W skrócie- bedzie to metoda odtwarzania streamu z dysku ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla zauważalnej poprawy szybkosci i responsywnosci ja mam ustawiony u siebie interfejs na 720 , nie ustawiałem go w ten sposób w kopii nie chcąc wprowadzać zamieszania -po pierwszym załadowaniu w ten sposób skonfigurowanego backup ,na ekranie potrfiło wyświetlac sie tylko 1/4 obrazu Kodi) .
W każdym razie osoboście polecam przestawić interfejs na 720 , jakościowa róznica prawie niezauważalna a w szybkosci działania jak najbardziej.
Jakie jest hasło do zmiany interfejsu ? ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie wszelkie zmiany w skórce/widzetach są jak najbardziej możliwe.
Na własnej kopii jestem w stanie podpowowiedziec jak to zrobić najprościej i najszybciej. ;).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ogarnąłem jakoś to buforowanie ,jednak jednoczesne streamowanie i zapis na dysku zewnętrznym jest na tyle znacznym obciązeniem,że wymaga odchudzenia skórki.
Pewnie popołudniu wrzucę tutek i backup ustawień skóry, tak by to latało.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dobra jeśli ktoś ma ochote przetestowac i być beta testerem :wink: .

Wypróbowane na Nvidii Shield Pro, na innych urzadzeniach z androidem zasada będzie taka sama.
Najpierw musimy sformatowac w androidzie pamięc zewnętrzną jako wewnętrzną, ja użyłem do tego pendrive 128GB z łaczem USB 3.2 .Żaden high end, kupiony w Lidlu za 10 funtów ;) .Jest to maksymalna wielkość jaką w ten sposób jest w stanie obsłużyć Nvidia (w przypadku innych urządzeń trzeba to sprawdzić).

Po rozszerzenieu pamieci zewnętrznej wchodzimy we wtyczkę Ez Maintenance -> advanced settings i ustawiamy w zakładce cache

Zrzut ekranu (491).png


Następnie w ustawieniach wtyczki FEN wskazujemy lokalizację na podłaczonej pamięci

Zrzut ekranu (492).png


Musimy to zrobić zarówno dla filmów jak i dla seriali (movies, TV shows) nazwa folderu nie ma znaczenia , można stworzyc dwa foldery , mozna jeden.Beda one i tak oprózniane po wyjsciu z odtwarzacza.
Trzeba zrestartować Kodi i gotowe.
Co to daje- materiał mamy w buforze tak więc odtwarzanie jest mniej podatne na ewentualne "zatory internetowe",szczególnie jesli (tak jak w moim przypadku) wykorzystujemy każdy mb prędkościu łącza.

Teraz dla tych co korzytają z Titan Bingie Mod.
Kto ma backup ode mnie , w programach znajdzie wtyczke Jantor, jest ona dezaktywowana , trzeba ją aktywować i ustawić czyszczenie
Zrzut ekranu (488).png


Teraz UWAGA !
Jezeli ktos ma podłaczony zewnętrzny dysk z własnymi materiałami trzeba go wskazać w wyjątkach !!! Inaczej powyższa wtyczka Wam go wymaże !!!

Zrzut ekranu (489).png


Po co to ?
Tak na wszelki wypadek - po obejrzeniu "cieżkiego materiału" dobrze jest przeczyścić pamięc.

Z moich testów wynika ,że jednoczesne streamowanie i zapis tak dużego bufora (pakowałem pliki po 65 GB) jest najwidoczniej dośc duzym obciązeniem dla sprzętu ,tak więc uprościłem skórkę opierając ją wyłącznie na FEN.

Tutaj link do nowego backup samej skórki :


Ostatnia zakładka to bezpośredni odnośnik odpalający czyścik Jantor.

Miłej zabawy ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jedno jest pewne- żeby coś streamowac potrzebne jest źródło.Natomiast sama wizualizacja powinna być do ogarnięcia.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To jak tu się wybierało lepszą jakość i każdą piosenkę we wszechświecie ? ;)
Oficjalne serwisy jakoś nie mają klimatu :grin:
Screenshot_20231018_202031_Kodi.png

Screenshot_20231018_203152_Kodi.png
 

Attachments

  • Screenshot_20231018_203152_Kodi.png
    Screenshot_20231018_203152_Kodi.png
    2,3 MB · Wyś: 14
Do góry