Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

oktonot

New member
Sprawy dysku w sieci przez wifi załatwi router z access point wifi i gniazdem usb, a jak chcesz piracić to router z możliwością wgrania alternatywnego softu, a do okradania właścicieli praw autorskich z pewnością sam powinieneś sobie coś wybrać :szukaj:. Zaoszczędzisz kasę na sprzęcie oraz jeszcze więcej na energii elektrycznej.
Co możecie doradzić?
Doradzamy nie piracić bo można za to bana dostać i nie ściemniaj że potrzebujesz tylko do ściągania filmów z wesela ciotki lub schadzek twojej byłej.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pomyślałem o zakupie playera w HD , dobrze aby posiadał Wifi, odtwarzał dużo formatów video , fajnie gdyby ogarnął film Bluray ISO , M2TS , i dobre kodeki audio Dodatkowo zastanawiam się nad zewnętrznym dyskiem lub dyskiem sieciowym. Pobieram materiał wideo, ląduje na dysku w sieci, odpalam playerka i oglądam film.

W pełnej rozdzielczości i natywnym bitrate Blu- ray ISO po sieci to raczej niespełnione marzenie. Do tego celu potrzebny jest baaardzo solidny (czytaj: baaardzo drogi) NAS ze streamerem i naprawdę dobry odtwarzacz (w tv lub zewnętrzny). To wszystko oczywiście po gigabitowym ethernecie. Bluray ISO po WiFi przy standardzie "n", który dominuje, nie wchodzi w rachubę.

Kombinowałem już na różne sposoby ze sprzętem ze średniej półki zawsze jest "czkawka" przy Full HD i natywnym bitrate z Blu-ray.

Najlepsze rozwiązanie to zewnętrzny dysk USB, do tego playery na Realteku 1186 lub ostatnich Sigmach.

To oczywiście wszystko w dużym skrócie, ale mam nadzieję, że wiadomo, o co chodzi.
 

oktonot

New member
Żaden zbędny player nie prześle strumienia BR po sieci, jak słusznie zaważyłeś potrzebne jest coś innego i nie koniecznie drogiego, a do oglądania w sieci wifi materiału z netu wystarczy to co podałem i tak jak napisałem zaoszczędzi i na sprzęcie i na energii elektrycznej.

Niech mi się stanie według twego słowa
 
Ostatnia edycja:

Azazell

New member
Witam serdecznie.

Chciałbym zakupić do mojego TV urządzenie Android SMART TV, który rozszerzy możliwość mojego telewizora o nowe funkcj i aplikacje. NAJWAŻNIEJSZE dla mnie jest aby takie urządzenie obsługiwało WEEB TV lub inne telewizje online (np meczyki.pl itp). Czyli wbudowana przeglądarka powinna odtwarzać flash i silverlight LUB całe urządzenie powinno płynnie odtwarzać XBMC.

Oprócz tego zastanawiam się ile takie urządzenia jak np Measy U2A mają pamięci? Bo jak np w nich zainstalować gry lub aplikacje.

Proszę was o pomoc. Szukam czegoś solidnego, które bez problemu obsłuży filmy i mecze online.
 

BamberPL

New member
NAS, odtwarzacz + HDD czy coś innego?

Cześć,
Co moglibyście poradzić mi w następującej sprawie: mam Panasonica TXL42E30, podłączonego kablem do routera. Chciałbym mieć dostęp do filmów, muzyki i zdjęć zmagazynowanych na kilku mniejszych dyskach zewnętrznych, które z reguły podłączałem do komputera lub bezpośrednio do TV. Żonglerka mi się znudziła, chcę więc stworzyć jeden większy (min. 1TB) magazyn, do którego dostęp będę miał zarówno z TV (najlepiej przez HDMI?) jak i z pozostałych urządzeń bezprzewodowych (Windows, Android). Dostęp do treści online drugorzędny - korzystam tylko przez apki w TV.
Najpierw myślałem o jakimś NASie, potem o multimedialnym odtwarzaczu z HDD, potem o zewnętrzym HDD i oddzielnym odtwarzaczu - i już się wystarczająco zakręciłem. Co moglibyście polecić w takim przypadku? (Panasonica mi poleciliście, jestem bardzo zadowolony :) )
Budżet - najlepiej do 1k PLN.
Z góry dzięki!
 

oktonot

New member
Pierwsza myśl najlepsza.
Zdecydowanie serwer NAS najlepiej z media serwerem Twonky, player masz przed oczami, nie kupuj zbędnych pośredników jak nie potrzebujesz, które czerpią energię i stają się bezużyteczne.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mógłbyś napisać jakie warunki musi spełniać takie rozwiązanie? Czy musi to być sieć gigabitowa, czy ma szanse działać po wifi? Czy u Ciebie nie przycinają większe pliki mkv powyżej 10GB, jak działaja obrazy BR? Jak obejrzeć film czy bardziej koncert? W Twoim przypadku przepuszczasz to przez player w odtwarzaczu BR? BamberPL może nie mieć odtwarzacza BR i wtedy takie rozwiązanie już może nie wypalić, TV będzie korzystać z zasobów serwera i będzie OK, pod warunkiem, że nie będzie chciał podłączyć amlitunera. Czy jego TV poradzi sobie jako player? Współczesne amlitunery mają pleyery tylko audio czy też odtwarzają filmy?
Nie mam aktualnie orienacji w cenach, ciekawe jaki jest aktualnie koszt takich urządzeń:
-Nas
-Nas z media serwerem Twonky
-Nas z playerem
-Nas z media serwerem Twonky i playerem

Tak się na "głos" zastanawiam, czy umieszczenie playera z dyskiem NAS w jednej obudowie nie jest korzystniejsze niż umieszczanie pleyerów w urządzeniach końcowych tj. TV, amplituner itp. Które rozwiązanie jest lepsze?
 
Ostatnia edycja:

Sniezyk

New member
Odtwarzacz multimedialny - opinia

Chciałbym zakupić odtwarzacz multimedialny ponieważ mój sony bdp s280 męczy się z odtwarzaniem mkv ( nie można przewijać filmu).
Znalazłem coś takiego :
MEASY U4B ANDROID Smart TV Dongle BT 2GB RAM + RC12

Czy taki odtwarzacz "usb" jest dobry? czy lepiej zainwestować w odtwarzacz typu "dekoder"?
Co sądzicie o tym modelu z linku ?
 

muzyk219

New member
Co wybrać, ostatni wybór!

Panowie, chcę wybrać jeden z czterech poniższych, i sam już nie wiem na co uwagę zwrócić a naczytałem sie o nich już tyle że głowa mi pęka...
Moje trzy wybory zakładając ze każdy za ok 250 zł :

1. Odtwarzacz IcyBox MP3011HW
2. 3D Android 1080P Full HD Network Dlna MKV Bluray ISO Media Player Realtek 1186 | eBay
3. http://allegro.pl/centrum-multimedialne-natec-extreme-media-hd-200-i3784107015.html
4. Egreat R6S - tego wszyscy znają
Proszę o szybką podpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

oktonot

New member
Mógłbyś napisać jakie warunki musi spełniać takie rozwiązanie? Czy musi to być sieć gigabitowa, czy ma szanse działać po wifi? Czy u Ciebie nie przycinają większe pliki mkv powyżej 10GB, jak działaja obrazy BR? Jak obejrzeć film czy bardziej koncert? W Twoim przypadku przepuszczasz to przez player w odtwarzaczu BR? BamberPL może nie mieć odtwarzacza BR i wtedy takie rozwiązanie już może nie wypalić, TV będzie korzystać z zasobów serwera i będzie OK, pod warunkiem, że nie będzie chciał podłączyć amlitunera. Czy jego TV poradzi sobie jako player? Współczesne amlitunery mają pleyery tylko audio czy też odtwarzają filmy?
Nie mam aktualnie orienacji w cenach, ciekawe jaki jest aktualnie koszt takich urządzeń:
-Nas
-Nas z media serwerem Twonky
-Nas z playerem
-Nas z media serwerem Twonky i playerem

Tak się na "głos" zastanawiam, czy umieszczenie playera z dyskiem NAS w jednej obudowie nie jest korzystniejsze niż umieszczanie pleyerów w urządzeniach końcowych tj. TV, amplituner itp. Które rozwiązanie jest lepsze?
Nie musi to być siec gigabitowa i bez problemu poradzi sobie z plikami powyżej 10GB mkv przez wifi myślę ze do 3 odtwarzaczy jednocześnie nie powinno być problemu a problem przycinającego sie filmu leży tylko po stronie końcowej czyli dekodera materiału po sieci i tu do bardziej wymagających filmów musi być dobry power hardware lub dobra optymalizacja bo będzie kicha.
Nie wiem czy TV sprosta jego wymaganiom, na pewno o BR iso można pomarzyć, z plikami mkv powinien dać rade co do amplitunera problemu nie ma przecież ma pewnie audio out lub przez hdmi jak kto woli.
Twonky to aplikacja na Linuksa która jest dobrze zoptymalizowana bez zbędnych bajerów.
Nas z playerem odradzam, czy chleb w domu kroisz wypasionym scyzorykiem optymalizuj a nie maksymalizuj urządzenia a będą sprawniej działały, to tak jak byś chciał jednego człowieka pytać o wszysto, dziesięciu obok powie szybciej i dokladniej, (jak im monopol z cyferkami na to pozwoli)
Dobry serwer NAS z Twonky i 2TB pamięci to około 500zl
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki za konkretne informacje. Przy tej cenie uważam za bardzo fajny pomysł, oczywiście zależy od indywidualnych potrzeb. Osobiście mogę żyć bez BR.iso.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie, chcę wybrać jeden z czterech poniższych, i sam już nie wiem na co uwagę zwrócić a naczytałem sie o nich już tyle że głowa mi pęka...
Moje trzy wybory zakładając ze każdy za ok 250 zł :

1. Odtwarzacz IcyBox MP3011HW

Konstrukcja już raczej historyczna - kupowanie bez sensu.


560 dolarów za coś, co pod inną marką kosztuje 150??? Totalnie bez sensu.


Konstrukcja totalnie historyczna - chyba 2009.

4. Egreat R6S - tego wszyscy znają

Jedyny rozsądny wybór z tego zestawu.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie musi to być siec gigabitowa i bez problemu poradzi sobie z plikami powyżej 10GB mkv.

Wielkość (waga) pliku nie jest sprawą pierwszorzędną, choć istotną. Pamiętajmy, że parametrami, które wpływają na przesył i dekodowanie są: przepływność bitów (bitrate), profil formatu (np. Main@L.5.1), szybkość wyświetlania klatek (FPS).
Pamiętajmy też, że MKV to kontener - możemy do niego zapakować prawie wszystko, łącznie z pełną płytą BD.
 

oktonot

New member
Bardzo słuszne uwagi, kurczę akurat nie posiadam nic w MKV z full bitrate tylko właśnie takie powyżej 10GB na cały film a w kompie tylko lipa, jak coś to kumpla poproszę ale jak by ktoś miał jakieś namiary, na próbki lub urzyczyć coś z mocnym bitrate chętnie bym potestował.
 

Sebaa_

New member
Hello,

jakiś czas temu rozpatrywałem opcję wymiany mojego DVD Onkyo DV-sp404E na jakiś napęd blu-ray. Niestety szału z wyborem nie ma w jakiś możliwych do zaakceptowania cenach. Do tego poczytałem trochę o problemach z cinavia, kłopotach z napisami i tak dalej. W związku z tym zaczynam się zastanawiać nad playerem multimedialnym - tematem, który do tej pory całkowicie był mi obcy.
Moje wymagania:
wyjście HDMI dla obrazu
wyjście optyczne dla dźwięku do amplitunera kina domowego
obsługa sieci - WiFi lub kabel ( chętnie WiFi)
odczyt plików mkv, avi, mpeg, mp4 (np. z kamerki GoPro) oraz odczyt formatu iso (np. obraz DVD, ewentualnie blu-ray)
odczyt plików muzycznych - mp3, ogg, flac itp.
odtwarzanie plików z sieci LAN - czyli np. mam filmy na serwerze NAS i stamtąd są odtwarzane bez zajmowania komputera
napisy - najlepiej txt, ale inne też - ogólnie napisy mają działać bezproblemowo - b. ważne
jakieś sensowne aplikacje internetowe i przeglądarka www - ale to nie jest priorytet.
Nie wiem co jeszcze tu może się liczyć, było by fajnie, gdyby to nie była jakaś popierdółka, tylko wyglądał jak część zestawu amplituner/dvd np. w srebrnym kolorze + sensowny pilot.
Hmmm, no i na koniec cena, chciałbym napisać, że nie gra roli, no ale się nie da w ten sposób... Powinno się zmieścić w granicach 500 - 600 PLN, ale w przypadku uzasadnionego wyboru pułap cenowy może się trochę przesunąć w górę.
Z góry dzięki za sugestie i porady.

Pozdrawiam
 

WreX

New member
Witam, mam nadzieję, że nie pogwałcę tutaj z 10 zasad regulaminu czy coś ale mam takie o to pytanie, bo ostatnio za sprawą tego forum stałem się posiadaczem Samsunga 46 F6500, z którego jestem zadowolony, a więc do sedna:

Potrzebuje pamięci przenośnej najlepiej 500-1000gb wiadomo na filmy seriale w HD i teraz pytanie, czy warto inwestować w dyski multimedialne z wyjściem HDMI czy po prostu podpiąć dysk przenośny pod USB?

Zależy mi na jak najlepszej jakości z plików źródłowych, zauważyłem, że między HDMI a eurozłączem przy dekoderze była kolosalna różnica... czy powiedzmy plik w Full HD z pendriva różni się na ekranie od tego z odtwarzacza multimedialnego z wyjściem HDMI?

Tak jestem ciemny także, Bóg zapłać za każdą dobrą radę :)
 

wrx

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem, najlepszy jest dysk/serwer typu NAS - jest to najwygodniejsze rozwiazanie.
Ewentualnie jakis dysk multimedialny, o ktorym wspomniales.
 
Do góry