Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

SDman

Banned
Hello,
TV to Sharp LC-50LE752V
w sumie tego nie napisałem w moim poście, ale jesli to ma jakieś znaczenie co do wyboru playera to mam taki.

Witam,
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.
TVN Player jest możliwość logowania, kontynuacji oglądania, wybrane HD jest trzymane przez cały
czas oglądania następnych. Panasonic nie ma tych parametrów.
IPLA pięknie graficznie jak w kompie, a nie jak w starym DOS-ie w przypadku Sony bez możliwości logowania.
Samsung jest absolutnym mistrzem więc dla innych marek TV polecam BD-F6500 i mamy Samsunga
Smart TV na swoim TV, odczyt BD, skalowanie DVD -gratis.
Przy odpowiednim kablu HDMI ST60 steruje całkowicie Samsungiem.

Jakość obrazu z BD jest bardzo wysoka i nie piszę tutaj o Blu, a o słabszej kompresji.
Najlepsza jakość SD jaką widziałem.

Przykład wysokiej jakości SD
pobieranie

Co do Cinavia nie mam pojęcia co mam zapodać aby nie chciał odtworzyć -niech mi ktoś
pomoże.
Zripowane BD nie mam jak sprawdzić (brak napędu blu), zripowane DVD czyta każdy.

Polecam

Pozdr.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jaki odtwarzacz Blu-ray???

Witam.

Napiszę szybko, bo nie ma się co rozpisywać.

Chciałbym zakupić odtwarzacz, który odtworzy mi "wszystko". Najbardziej interesują mnie pliki *.mkv tak zwykłe jak w w technologii 3D. Oprócz tego, odtwarzacz musi bezproblemowo odtwarzać napisy w różnych formatach i posiadać opcję ich konfiguracji (zmiana położenia, wielkość liter), a w szczególności by napisy były pod filmem (na czarnym pasku!!!). Ponadto odtwarzacz musi mieć opcję odtwarzania plików *.mkv z dysku twardego (dosyć dużego, bo 2TB). Cena - im taniej tym lepiej, max. do 800zł. Znajdzie się coś na rynku?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
 
D

Deleted member 121090

Guest
To ja się podepnę. Stoję przez zakupem nowego odtwarzacza BD jako następcy mojego Sony BDP560. Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu, dźwięk i tak idzie po cyfrze do amplitunera. Natomiast gdybym dzięki tej wymianie uzyskał funkcje średniego odtwarzacza multumedialnego, czy pełnej przeglądarki internetowej byłoby miło. Cena mogła by być trochę wyższa niż budżet kolegi. Powiedzmy do 1500zł.
Podpowiecie coś. Oczywiście może też być odtwarzacz sieciowy z napędem BD, ale z wysoką jakością obrazu.
 

oktonot

New member
Porobiłem trochę testów z MKV bitrate na max, ku mojemu zaskoczeniu jeden z moich BR nie łyknoł strumienia, już nie wspominając o urządzeniach mobilnych.
Wifi w standardzie N ma teoretyczną przepustowość do 300Mb/s maksymalny strumień z BR to 40Mb/s Tak jak napisałem te 300 to teoria, ale myśle że do 3 dekoderów jednocześnie powinien router Wifi obsłużyć, serwer NAS oczywiście ma większe możliwość, a problem się może pojawić po stronie dekodera, śmiem twierdzić że żaden player nie jest na tyle mocny by prawidłowo dekodować strumień full bitrate BR
 

WreX

New member
Moim skromnym zdaniem, najlepszy jest dysk/serwer typu NAS - jest to najwygodniejsze rozwiazanie.
Ewentualnie jakis dysk multimedialny, o ktorym wspomniales.

A pod względem jakości ?

Chodzi mi konkretnie, żeby ktoś porównał jakość tego samego materiału puszczanego przez powiedzmy USB pendrive a ten dysk multimedialny z HDMI
 

SDman

Banned
A pod względem jakości ?

Chodzi mi konkretnie, żeby ktoś porównał jakość tego samego materiału puszczanego przez powiedzmy USB pendrive a ten dysk multimedialny z HDMI

Porównywalem na F7000, jest różnica i to bez
zbytniego wpatrywania się.
Oczywiście na korzyść hdmi.

Pozdr.
 

WreX

New member
Porównywalem na F7000, jest różnica i to bez
zbytniego wpatrywania się.
Oczywiście na korzyść hdmi.

Pozdr.


To powiedz mi jakie urządzenie warto kupić? powiedzmy 500-1000gb bez zbędnych pierdół z wyjściem HDMI, nic więcej mi nie trzeba no i żeby ta jakość była lepsza.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jakość obrazu z BD jest bardzo wysoka i nie piszę tutaj o Blu, a o słabszej kompresji.
Najlepsza jakość SD jaką widziałem.

Prosty upscaling plus Samusng BD i Samsung tv - faktycznie daje niezły efekt, ale obraz jest nieco sztuczny.

Zripowane BD nie mam jak sprawdzić (brak napędu blu), zripowane DVD czyta każdy.

Nie rozumiem - nie masz napędu Blu-ray w odtwarzaczu Blu-rey?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niejasno napisałeś - teraz rozumiem, że chodzi o transfer z PC. W celach eksperymentowania pobierz "torrentowo" jakiś obraz ISO BD - o ile oczywiście masz przyzwoite łącze "na świat". Ale eksperyment z przesyłem się nie powiedzie... :(
 

Sebaa_

New member
Hello,

dzięki za informacje :blagam:

Sebaa_, Egreat R6S spełni Twoje wymagania :)

Przeczytałem wątek o tym odtwarzaczu. Trochę nie podobają mi się kombinacje z softem, jakieś podmianki, soft po czesku itp. Znalazłem jakieś nowsze wersje R200S Pro i R300 Pro - ten ostatni ma fajną opcję montażu własnego HDD - tylko trochę drogi... ale może warto?

Witam,
Mam BD-F6500 z 50ST60, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza.
Nie chodzi tylko o ilość aplikacji, szybkość ich działania ale przede wszystkim
o jakość.

Przejrzałem w necie informacje o tym sprzęcie (wszędzie prawie to samo napisali) i tak - nie widzę info o obsłudze DVD (i ewentualnie BR) z plików w formacie ISO. O napisach też nic zbytnio nie ma. To są w sumie chyba 2 najważniejsze opcje. Musi byc obsługa tych plików z maszyn, które je udostępniają w sieci LAN, dotyczy to też pozostałej zawartości, avi, mkv, muzyka. Możesz to potwierdzić lub nie? Chodzi o to, żeby nie zajmować kompa w trakcie seansu. Na aplikacjach czy SmartTV nie specjalnie mi zależy. No może być Youtube i jakaś przeglądarka, która jeśli będzie w stanie obsłużyć filmy z serwisu Kinomaniak to już będzie mega wypas, do tego ewentualnie ten"fejsbuk" to już wtedy będę miał spokój, bo moja współlokatorka nie będzie miauczeć o dostęp do kompa po byle co :grin:

Przejrzałem trochę znany portal "aukcyjny" i natknąłem się jeszcze oprócz wyżej wspomnianych R200S Pro i R300 Pro na takie sprzęty:

Mede8er MED600x3D - nie ma chyba WiFi

Dune HD Base 3D - kosmicznie drogi, to jakiś wypas czy ściema? Za to świetny wygląd i funkcji niby ma sporo

ASUS O!Play BDS-700 - nie ma WiFi, (tak przynajmniej podają na aukcji) reszta niby OK, choć na stronie Asusa napisane, że niby jest - o co chodzi?

Xtreamer Prodigy Black - też kosmicznie drogi, to już chyba lepsza ta Diuna- normalnie wygląda a nie jak "popierdółka"


The Little Black Box - XBMC Media Center - podejrzanie wolne transfery w sieci, ale za to tani i niby wszystkomający

- Xtreamer SideWinder3 - kieszeńna HDD, ale 2,5 cala + Xtreamer SideWinder3 - kieszeń na HDD, ale 2,5 cala
-
Niektóre z nich trochę przekraczają mój budżet, ale lubię kupić raz a dobrze - za biedny jestem na kupowanie byle czego :-(. Ma być stabilnie i dobrze, opcja montażu HDD wewnątrz urządzenia też mi się podoba. Reszta tak jak w moim poście #1142. Zatem czemu przyjrzeć siębardziej, co odpuścić, a może jeszcze coś przegapiłem?
- + Niektóre z nich trochę przekraczają mój budżet, ale lubię kupić raz a dobrze - za biedny jestem na kupowanie byle czego :-(. Ma być stabilnie i dobrze, opcja montażu HDD wewnątrz urządzenia też mi się podoba. Reszta tak jak w moim poście #1142. Zatem czemu przyjrzeć się bardziej, co odpuścić, a może jeszcze coś przegapiłem?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Racjonalny wybór:
1. Dune
2.Xtreamer Prodigy
2. Xtreamer SW 3

Asus BDS-700 to jakościowy koszmar - przynajmniej z firmware, który testowałem dość dawno temu - poczytaj wątek.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przy tym budżecie wybrałbym któryś z serii Dune HD lub Popcorn Hour C300.
Dzięki za typy.
Tu jest fajny HD max w niezłej cenie.
Jak sądzisz warto:
Dune HD MAX Blu-Ray + HDD (3874488799) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
C300 z HDD i napędem BD to już widzę wydatek powyżej 2tzł.
A jak z jakością obróbki obrazu z płyt BD w tych odtwarzaczach?
Na jakim jest poziomie?
A taki Panas DMP-BDT500?
A Samsung BD--F8900, niby też ma wszystko o co pytałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry