Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Panowie doradzcie mi jakis ciekawy odtwarzacz multimedialny. Zeby odtwarzal glownie mkv i avi i napisy txt i srt. Nie musi byc w nim miejsca na dysk ale jak by mial byc to na 3,5 cala. Nie musi byc 3D. Zeby ladnie odtwarzal z serwerka filmy po sieci lan. Jak by mial jeszcze jakies ladne menu i okladki z opisami filmow to juz byla by bajka. Budrzet to 400zl gora 500zl to max. Wazne zeby chodzil plynnie i sie nie przycinal film na nim.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
no i jeszcze nie kupiłem tego 210A.
A teraz dodatkowo mam możliwość zakupu w takiej samej cenie Manty Emperor Hybrid DVBT05.

Manta będzie lepsza, dość przyzwoicie się sprawuje - miałem przez kilka tygodni. Plusem jest tuner DVB-T i możliwość nagrywania. Tutaj jest wątek dotyczący Manty na naszym forum: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/82434-manta-emperor-hybrid-dvbt05.html

To jest forum Manty, szerzej, więcej i sporo ciekawych rzeczy: DVBT05 Emperor Hybrid

Z ciekawości: gdzie tę Mantę można jeszcze kupić?
 

gregsz

New member
Z tych trzech urzadzen ktore polecicie?
-Geniatech ATV1200
-Xtreamer Sidewinder 3
-The Little Black Box

Zalezy mi na odtwarzaniu filmow, dostep do weeb.tv iitv i innych stron www z filmami.
 
Szczerze to nic z powyższych.
Proszę zapoznaj się z tym tematem na tym forum XBMC na Android | sd-xbmc.org. ATV 1200 to samo co mój MX z tym że ja mam 4GB pamięci flash, a ATV 1200 bodajże 8GB. A pamiętaj, że tej pamięci nie zapełnisz. Ja mam chyba zajęte około 200 MB po zainstalowaniu kilkunastu wtyczek.
Natomiast The Little Black Box to ten samej player co polecany przez Nixs-a player oparty na M3 (jeden rdzeń). Wszystko działa tak samo.
Mogę Ci z czystym sercem polecić. Soft na dwurdzeniowca jest rozwijany dopiero od sierpnia, ale już teraz działa rewelacyjnie, mimo wersji beta.
Osobiście polecam Ci dwurdzeniowego MX na płycie g18ref (ten z pamięcią 4GB). Działa na nim HDMI passthrough 7.1 DTS HD MA (na M3, a więc TLBB tylko 5.1). Mnie udało się kupić na Allegro, w podobnej cenie co z Chin, z błyskawiczną wysyłką z Polski, ale już ich nie widzę. Więc albo ebay, albo zapytaj sprzedającego na Allegro.
Zajrzyj pod link który Ci podałem. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy, unikniesz chwytów marketingowych, kupując pudełko o takich samych parametrach w 100% co ATV 1200 lub TLBB znacznie taniej. Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z tych trzech urzadzen ktore polecicie?
-Geniatech ATV1200
-Xtreamer Sidewinder 3
-The Little Black Box

Xtreamer to dobry to mocny player dedykowany multimediom, którego używam z zadowoleniem od dłuższego czasu. Dwa pozostałe urządzenia to komputerki - androidowe zabawki, których procesory nie wyrabiają przy filmach z większym bitrate, nie mówiąc już o BD.
 

gregsz

New member
Moze cos tanszego skoro nie ma zgody co do drozszych modeli. To po co przeplacac...
Niektore odtwarzacze maja fajna opcje wyswietlania filmow w postaci sciany z z okladkami filmow. Mam dosc duzo bajek dla dziecka i taka opcje fajnie by bylo miec w odtwarzaczu. Wiecie moze jaki odtwarzacz posiada taka opcje? Oczywiscie powinien miec wi-fi. Nie zalezy mi na 3D.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Takie coś ma Zappiti player 3D klon dune HD, ale właśnie ma dodatek w postaci Zappiti media center, w którym można dodać opisy i okładki do filmów. Z odtwarzaczem dostajemy klucz do tego programu i można korzystać z bazy. Cóż kosztuje trochę, ale nie jest to klocek, którego niewidomo gdzie i jak postawić.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Moze cos tanszego skoro nie ma zgody co do drozszych modeli. To po co przeplacac...
Niektore odtwarzacze maja fajna opcje wyswietlania filmow w postaci sciany z z okladkami filmow.

VideoWall ma sporo odtwarzaczy, jednak z reguły możliwości takie, pod różnymi nazwami, udostępniane są w modowanych firmware, choć niektórych oryginalnych też są, ale trzeba by sprawdzać dokładnie w specyfikacjach. Tak "ze sklepu" mają np. Xtreamery. Jeżeli chcesz mieć player z wifi i takimi możliwościami plakatowo-okładkowymi (plus np. opisy) polecam Xtremera Sidewindera 3.
 

gregsz

New member
VideoWall ma sporo odtwarzaczy, jednak z reguły możliwości takie, pod różnymi nazwami, udostępniane są w modowanych firmware, choć niektórych oryginalnych też są, ale trzeba by sprawdzać dokładnie w specyfikacjach. Tak "ze sklepu" mają np. Xtreamery. Jeżeli chcesz mieć player z wifi i takimi możliwościami plakatowo-okładkowymi (plus np. opisy) polecam Xtremera Sidewindera 3.
No wlasnie myslalem, ze Xtreamer Sidewindwer 3 to ma, ale gdy ogladam filmy z jego recencja to filmy sa wyswietlane jako zwykle katalogi. Czy ktos moze to potwierdzic ze on to napewno ma? Czy potrzebuje dosinstalowac jakis dodatkowy soft/wtyczke?
 

gregsz

New member
Dzieki wielkie za odpowiedzi. Moje typy to:
Xtremera Sidewindera 3
Egreat R6S
Wyczytalem, ze z Egratem sa ciagle problemy z jego softem. I bardzo sie nagrzewa.
Ale ma opcje odtwarzania weeb.tv.
Xtreamer tez to potrafi?
 
Ostatnia edycja:
Filmy z jakim roszerzeniem najczęściej oglądasz ??

Kirek masz jakiś przykładowy plik z wysokim Bitrate, którego nie ciągną Androidowe wynalazki ??

Pytam bo mam w swej kolekcji sporo mkv 1080p z dts hd i z żadnym nie miałem problemu.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Filmy z jakim roszerzeniem najczęściej oglądasz ?

Rozszerzenie jest nieistotne, bo można nadać każde, które znane jest konkretnemu playerowi. Istotne są kodeki użyte do kompresji i tejże kompresji parametry.

Kirek masz jakiś przykładowy plik z wysokim Bitrate, którego nie ciągną Androidowe wynalazki ?

Zrób sobie dowolny kontener, np . Matroskę z filmu BD z natywnym bitrate i spróbuj to uruchomić na jakimkolwiek nawet czterordzeniowej zabawce - donglu z Androidem. To nie są procesory dedykowane multimediom Full HD, w odróżnieniu od Relteaków czy Sigm. Robiłem niedawno też eksperymenty z takim donglem z filmem nagranym Samsungiej Galaxy S3 - każdy multimedialny player na RTD1186 bez problemu, na ponoć "wypasionym" donglu jedna wielka czkawka...



Pytam bo mam w swej kolekcji sporo mkv 1080p z dts hd i z żadnym nie miałem problemu.[/QUOTE]
 

bookie

New member
Belkin ScreenCast czy Netgear PTV3000

Witam jak w tytule, czy ktoś posiada któreś z tych urządzeń, lub może widział u kogoś jak się one sprawują? Interesuje mnie jakie jest opóźnienie przy przesyle oglądanego meczu na laptopie na TV. Niby przy PTV2000 było to ok 0.5s a jak to się ma na innych urządzeniach?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Kirek, a mam jeszcze pytanko. Czy Ty czasem nie uruchamiałeś takiego filmu,z dużym bitrate na "androidowym wynalazku" właśnie pod wgranym systemem android na aplikacji xbmc bądź innym androidowym playerze ??

Pytam, bo gdy uruchamiałem moje niektóre filmy na androidzie, nim wgrałem linuksową wersję XBMC (jest tylko XBMC jako system, żadnego androida) to ponad 90% z mojej kolekcji nie uruchamiała się, albo strasznie się cieła.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kirek, a mam jeszcze pytanko. Czy Ty czasem nie uruchamiałeś takiego filmu,z dużym bitrate na "androidowym wynalazku"

Większości tych wynalazków nic nie pomoże - to po prostu słabe procesory. Mój tablet Acer (nVida Tegra 2) odtwarza pliki Full HD ze średnim bitrate przy pomocy MX Player z dekodowaniem sprzętowym, a nie mogły tego zrobić dongle na jakichś chipach MTK z czterema rdzeniami.

Jak do tej pory nic z tch niskobudżetowych produktów nie przebija normalnego SoC dedykowanego odtwarzaniu multimediów.
 

rumun1990

New member
Panowie padła mi Wiwa HD-5. Jest jakiś odtwarzacz godny polecenia do 300zł ?
Główne cechy jakie powinien posiadać to wyjście HDMI, port USB, czytanie plików mkv (fullHD) ,avi,ts,mpg,mpeg , napisy srt,txt.
Wiwa HD-5 spełniała moje wymagania, jedynie pilot to tragedia. Szukam czegoś podobnego - nie musi miec tak małych gabarytów.
Internet w tym urządzeniu nie jest konieczny (ale jak będzie to super:) ) - posiadam Playstation 3.

A może lepiej poczekać 1 miesiąc i kupić lepszy "kombajn" multimedialny za ok. 600 zł ?
Jeśli tak to jaki ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
Moja Ariva jest już lekko mówiąc przestarzała więc mam pytanko - w co aktualnie warto zainwestować ? Nie interesują mnie żadne wodotryski a jedynie odtwarzanie mkv 1080p, 3D oraz dźwięk HD.
 
Do góry