Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kewals1

New member
Android 4.2 TV Box

Witam
Mam juz trochę stara plazme panasonica 42'Przymierzam sie do zakupu boxa.Nie miałem wcześniej do czynienia z urządzeniami na androidzie i nie wiem jak to działa na TV-internet,filmy online itp.Jest tego masa i nie wiem co wybrać.
 
Ostatnia edycja:

Jordandc

New member
Cabletech URZ0193 smart tv - Pytanie przed zakupem

Witam serdecznie. Mam pytanie do osób posiadających wspomniane w tytule urządzenie. Czy dzięki niemu, obejrzę filmy online, znajdujące się na stronie zalukaj.tv i czy nie ma ono problemów z flashem 9 bo taki jest potrzebny do wczytywania filmów na tej stronie. Z tego co się orientuję, urządzenie ma wgrany Android 4.04 i tylko 1ghz procesor. Czy nie wpływa to na to, że filmy chodzą skokowo? I ostatnie pytanie. Posiadam TV Samsung UE40F6670, do niego mam oryginalnego pilota bezprzewodowego z touchpadem. Czy pilot ten będzie współpracował z tym urządzeniem, czy też muszę zakupić nowy dedykowany do urządzenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

Co mnie zmusza do zakupu tego urządzenia? To że TV SAmsung UE40F6670 ma problemy z flashem i nie idzie przewijać filmików na zalukaj, a czasem jest tak że filmik się zatnie i trza oglądać od początku. Więc opcja przewijania jest niezbędna.
 

vibra_bober

New member
Co kupić?

Witam,

Od dłuższego czasu śledzę rynek odtwarzaczy, czytam fora i mam w głowie coraz większy mętlik. Dlatego chciałbym zwrócić się do was z prośbą o poradę i zapytanie czy takie urzadzenie w ogóle istnieje na rynku.

1. podłączone do TV odpala się razem z nim i działa na czystym, linkuksowym XMBC. Uzywam go do oglądania filmów, w tym filmów HD 1020p. Chodzi płynnie i płynnie odtwarza filmy w najwyższej rozdzielczości.
2. Ma androida jako drugi, alternatywny system (przy tym sie nie upieram)
3. Urządzenie można obsłużyć pilotem Logitech. Te w zestawach są raczej badziewiarskie.
4. Urządzenie obsłuży zewnętrzny dysk twardy 4TB.

Cena nie gra specjalnie roli. Z góry dzięki za pomoc.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Kirek50 - mam do Ciebie takie pytanko.
A mianowicie jak oceniasz jakość obrazu tego samego filmu /jakiś mkv/ puszczanego na Twoim Sidewinder 3, w porównaniu do twoich odtwarzaczy bluray Samsunga ?
 

KaliberMG

New member
Witam mam pytanie odnośnie odtwarzacza BR. Posiadam tv Panasonic 3D ale co drugi film 3D odtwarzany z dysku zewnetrzego zatrzymuje sie po około 2 minut oglądania i ukazuje się komunikat błąd pliku. Dlatego chciałbym kupić odtwarzacz BR i czy musi być to 3D? Filmy będę oglądał tylko podłączajac dysk a nie z plyty. I czy napisy nie będą na siebie nachodzic po włączeniu opcji 3D
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jak oceniasz jakość obrazu tego samego filmu /jakiś mkv/ puszczanego na Twoim Sidewinder 3, w porównaniu do twoich odtwarzaczy bluray Samsunga ?

Jeżeli chodzi o filmy DVD i blu-ray odtwarzacze BD dają lepszą jakość. Jeżeli chodzi o materiały kompresowane (Xvid, MKV, MP4 itp.) zdecydowanie lepszy jest Xtreamer. Dlatego trzeba mieć to i to :)
 

joker43

New member
jestem szczęśliwym posiadaczem Himedia HD600b od prawie dwóch lat, decyzję o zakupie podjąłem m.in. 'pod wpływem' wpisów Kirka50 :)
Noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś sprzętu grającego pod kolekcję FLAC granych z Himedia.. co do odtwarzacza to wszystko ok, funkcjonalnie mi odpowiada - jedyne czego obecnie mi brakuje to możliwość sterowania player'em bez włączania TV, co prawda jest wyświetlacz, ale to tylko taka prowizorka, np. gdyby dało się nim sterować z telefonu, słyszeliście może o takim rozwiązaniu do tego modelu? ew. co możecie polecić dostępnego na rynku podobnego funkcjonalnością do HD600b + sterowanie telefonem???
pzdr
 

epatryk

New member
Tablet HDMI - Projektor

Witajcie,

do tej pory puszczałem filmy z laptopa na projektorze. Niestety lapka ktoś "pożyczył" i mam kłopot.


Wpadłem na pomysł kupienia najtańszego tabletu z HDMI. Przykładowo : Lark FreeMe 70.6.

Czy ktoś ma doświadczenia takiego / podobnego zestawu ?


Proszę o wsparcie.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witajcie,
Wpadłem na pomysł kupienia najtańszego tabletu z HDMI. Przykładowo : Lark FreeMe 70.6.

Tak, ale o Full HD należy zapomnieć, o HD z większym bitrate w większości również. Do Full HD minimum cztery rdzenie i to raczej klasy nVidia Tegra, bo różne MTK itp. nie dają rady.
 

joker43

New member
jestem szczęśliwym posiadaczem Himedia HD600b od prawie dwóch lat, decyzję o zakupie podjąłem m.in. 'pod wpływem' wpisów Kirka50 :)
Noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś sprzętu grającego pod kolekcję FLAC granych z Himedia.. co do odtwarzacza to wszystko ok, funkcjonalnie mi odpowiada - jedyne czego obecnie mi brakuje to możliwość sterowania player'em bez włączania TV, co prawda jest wyświetlacz, ale to tylko taka prowizorka, np. gdyby dało się nim sterować z telefonu, słyszeliście może o takim rozwiązaniu do tego modelu? ew. co możecie polecić dostępnego na rynku podobnego funkcjonalnością do HD600b + sterowanie telefonem???
pzdr

dobra żeby trochę ruszyć wątek pokopałem i znalazłem dwie aplikacje:
dla himedia - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imaxlive.hiremote
dla xtreamer - https://play.google.com/store/apps/details?id=se.northdivision.android.xtreamote

z tego co widzę po screenach dokładnie o to mi chodzi co jest dostępne dla aplikacji Xtreamer'a - w takim razie pytanie, na jakiego Xtreamer'a mogę zamienić HD600b żeby mieć to samo w funkcjonalnościach?
 

Przemo86

New member
Panowie poszukuję odtwarzacz multimedialny HD, który zostanie podłączony pod amplituner Onkyo 609. Przede wszystkim interesuje mnie, aby czytał pliki z dysku zew.w formacie mkv min. w DTS HD Master, czy Dolby TH z polskimi napisami wbudowanymi, lub w osobnym pliku. Mile widziany wbudowany dysk twardy, lub możliwość zainstalowania takiego. Budżet to około 500 zł. Znajdę coś w tej cenie? mogę być oczywiście droższe propozycje : )
Co polecacie ? Chodzi mi po głowie min. Mede8er MED600X3D , Egreay R6S

Myślałem również nad Fergusonami Ariva 200a, czy 210, ale słyszałem opinie, że produkty tej marki były dobre kiedyś,a teraz nie warto ich kupować. Niby czytają wszystko, i taki 200A można kupić za 320 zł. z dyskiem twardym 320 GB. warto w ogóle nad tym się zastanawiać ?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Panowie poszukuję odtwarzacz multimedialny HD Chodzi mi po głowie min. Mede8er MED600X3D , Egreay R6S

Obydwa powinny spełnić Twoje wymagania, choć Mede8era osobiście nie testowałem.

Myślałem również nad Fergusonami Ariva 200a, czy 210
Pozdrawiam

200A nigdy! 210 to już staruszek, jeżeli już to Ariva310, choć to SoC 1185DD.

Zdecydowanie trzeba coś na 1186, osobiście z zadowoleniem używam Xtreamera Sidewindera 3, mogę też polecić HiMedia z serii HD900/910.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
z tego co widzę po screenach dokładnie o to mi chodzi co jest dostępne dla aplikacji Xtreamer'a - w takim razie pytanie, na jakiego Xtreamer'a mogę zamienić HD600b żeby mieć to samo w funkcjonalnościach?

Testowałem przed chwilą na Sidewinderze 3 - działa wszystko oprócz przycisku Power/Shutdown. Na telefonie trochę niewygodne, ale dla celów słuchania muzyki... Na tablecie jak najbardziej.
 

Przemo86

New member
Obydwa powinny spełnić Twoje wymagania, choć Mede8era osobiście nie testowałem.



200A nigdy! 210 to już staruszek, jeżeli już to Ariva310, choć to SoC 1185DD.

Zdecydowanie trzeba coś na 1186, osobiście z zadowoleniem używam Xtreamera Sidewindera 3, mogę też polecić HiMedia z serii HD900/910.


Dzięki kolego. Co już wiem i odpuszczam sobie w ogóle Fergusony. Poczytam o Twoich propozycjach. Byłem przekonany do Egreata R6S, ale po przeczytaniu całego tematu o nim, mam pewne wątpliwości.
 

pretekst

New member
Ja polecam Patriot Box Office + modyfikacja softu na playon!X
Zadnych kłopotów z wydajnością. Czesto pracuje równolegle transmission z oddtwarzaniem filmu. Dotychczas nie oddtworzył się na nim 1 plik mkv - gdzie rozjechał się dzwięk i obraz, na kompie otwarzany poprawnie. Innych nieprawidłowości nie zauważyłem.
 
Do góry