Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Yamato

New member
witam,
orientuje sie ktos jak bardzo rozni sie model z tego watku od tego MED600x3D - zdecydowanie tanszego, mam na mysli przede wszystkim odtwarzane formaty, soft, aktualizacje, wsparcie itp i ogolem czy jest sens doplacac dosc duzo do 800 setki czy jednak zostac przy MED600x3D, obecnie mam lgdp1w i chce zmienic na cos szybszego i lepiej radzacego sobie hi bit rate full hd mkv :)
 

matyja

Member
Witam,
potrzebuję pomocy w doborze odtwarzacza multimedialnego pełniącego również funkcję serwera do backupu danych.

Moje wymagania:
- obsługa dysków SATA 2TB+
- możliwie jak największa obsługa rozszerzeń plików filmowych, muzycznych i zdjęć
- pełna obsługa napisów (srt, txt, polskie literki, etc)
- Gigabit LAN
- serwer FTP, opcjonalnie SAMBA
- serwer/klient DLNA
- opcjonalnie 3D
- stabilne i możliwie szybkie oprogramowanie

Moimi faworytami do tej pory były:
- Popcorn Hour C200 / A300
- EVOLVE Blade DualCorder HD - podobno problemy z firmware
- Egreat R300

problem w tym, że to wszystko już powoli są zabytki, często trudno dostępne

w internecie na próżno szukać jakiś obiektywnych testów, czy porównywarek, dlatego zdaję się na wasze opinie i doświadczenia :D

z góry dzięki za pomoc!
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam,
potrzebuję pomocy w doborze odtwarzacza multimedialnego pełniącego również funkcję serwera do backupu danych.

Ze średniej półki cenowej warunki te spełnia Himedia HD900C, ale dyski tylko do 2TB.

Wyższa półka cenowa to Popcorn Hour C300.

Urządzenia testowane, stabilnie działające.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam
Potrzebuję dla żony playerka. Jedyne wymagania to gniazdko ethernetowe i mozliwosc odpalenia na nim tvn playera. Co możecie polecić ? Tylko żeby sie nie wieszał co 15minut i nie kosztował tysiąc zł...

Najprostsze rozwiązanie to najtańszy player BD Samsunga z wejściem LAN i Smart TV. Taki zaserwowałem mojej żonie i poziom zadowolenia wystarczający.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam. Jestem obecnie na etapie poszukiwania odtwarzacza/nagrywarki z dyskiem twardym i z obsługą najlepiej DVB-T plus DVB-C. Tuner DVB-C chciałem wykorzystać do korzystania z kablówki INEA przez moduł cyfrowy CAM aby móc nagrywać w postaci cyfrowej programy.

HR925N to fajna sprawa, ale musisz zapytać Twojego dostarczyciela kablówki czy ich moduł CI z kartą będzie współpracował - to podstawowy warunek.
 

laaval

New member
Ktoś już testował The Little Black Box ? Akutalnie mam dylemat pomiędzy własnie back boxem a Mede8er 600x3d ;]

Od prawie 2 tygodni mam skrzyneczkę u siebie. Powiem krótko xbmc to jest to :) tlbb ma jeszcze lekko niedopracowany soft, ale każda aktualizacja dużo wnosi. Jestem bardzo zadowolony. Czyta wszystko, multum wtyczek znacznie zwiększających możliwości skrzyneczki. Całkiem użyteczny pilot, chociaż i tak wolę do obsługi używać yatse na fonie/tablecie
 

coobah

Member
Bez reklam
Od prawie 2 tygodni mam skrzyneczkę u siebie. Powiem krótko xbmc to jest to :) tlbb ma jeszcze lekko niedopracowany soft, ale każda aktualizacja dużo wnosi. Jestem bardzo zadowolony. Czyta wszystko, multum wtyczek znacznie zwiększających możliwości skrzyneczki. Całkiem użyteczny pilot, chociaż i tak wolę do obsługi używać yatse na fonie/tablecie


Gdzie kupiłeś? :)
 

szawen

New member
Alternatyw jest wiele, ale czy któraś jest lepsza? Przed zakupem właśnie tego playerka naczytałem się opinii nie tylko na tym forum, początkowo byłem zdecydowany na HiMedię, ale informacje na temat zaprzestania aktualizacji softu i różnorakich problemów ostudziły mój zapał. Później było jeszcze kilka pomysłów (m. in. dongle z androidem), ale przy moich wymaganiach (przede wszystkim dysk 3,5" w środku i odtwarzanie "wszystkiego) po kolei odpadały. Ostatecznie został Mede8er i komputer, ale 800x3D wygrał ceną, ciszą i mniejszym zużyciem prądu. Nie jest bez wad, ale dla mnie nie są one zbyt uciążliwe. Najgorszy jest przytaczany przez Leeonsjo brak odtwarzania divxa, ale to wada wszystkich markowych odtwarzaczy opartych na chipach Realteka i dotyczy tylko wersji 3 i 4 tego kodeka (w nowszych wystarczy zmienić fourcc - malutki programik zmienia to hurtowo we wszystkich plikach w katalogu, który mu się wskaże). Jednak zalety (Jukebox, pobieranie napisów do filmów itd.) przewyższają wady.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
początkowo byłem zdecydowany na HiMedię, ale informacje na temat zaprzestania aktualizacji softu

Nie prawdą jest jakoby... :) HiMedia cały czas aktualizuje firmware do swojego sprzętu - uważam, że pod tym względem jest to bardzo solidny producent, bo pojawia się nawet fw do starszych playerów, które swój debiut miały ładnych kilka lat temu. Jest też mnóstwo fw modowanych. Np. bardzo przyzwoity jest ostatnio Bast Castle...
Choć używam Xtreamera SW 3 i poziom zadowolenia jest w górnej strefie stanów wysokich, to bawiłem się ostatnio HiMedia HD900B, do którego to sprzętu wrzuciłem ostatni Bast Castle. Wystarczy zmiana pilota na egzemplarz w klawiaturą numeryczną (10$ z wysyłką z Chin) i jest wysoka satysfakcja.
 

ptr

New member
Witam
Planuję zakup jakiegoś niedrogiego odtwarzacza.
Priorytetem jest odtwarzanie jak największej ilości kodeków.
Wybrałem osiem modeli:

allegro.pl/odtwarzacz-tv-evolve-solaris-android-gblan-usb-3-0-i3581984495.html

allegro.pl/promocja-ferguson-ariva-200a-hd-player-w-wa-i3559612654.html

allegro.pl/ferguson-ariva-hd-player-210-kabel-hdmi-audax-i3567251749.html

allegro.pl/a11-fantec-r2450-odtwarzacz-multimedialny-gw-i3517784136.html

allegro.pl/odtwarzacz-a-c-ryan-playon-mini-hd-pv73200p-gw-fv-i3523827084.html

allegro.pl/odtwarzacz-wd-tv-hd-media-player-usb-hdmi-i3586895746.html

allegro.pl/asus-o-play-oplay-air-hdp-r3-divx-rmvb-full-hd-bcm-i3579503171.html

allegro.pl/philips-hmp-5000-i3590853055.html

Jeśli chodzi o dodatkowe rzeczy, to w sumie najbardziej zależy mi na możliwości wgrania alternatywnego softu, internetowym radiu, weeb.tv (jeśli wogóle się da), ipla, tvnplayer, itp.

Skłaniałbym się w stronę ASUSa lub Philipsa, ale pewnie będą najdroższe.
W takim razie poproszę o pomoc, który z nich wybrać?
 
Witam, wybrane przez Ciebie odtwarzacze nie należą do najlepszych- sa tam nawer dość słabe. Osobiście polecam Ci poszukac nastepupjacych - są moim zdaniem najlepsze i obsługują najwięcej kodeków, znajdziesz je wpisując w google lub w ceneo lub allegro frazy : HiMedia HD 910B, Popcorn Hour A-400,Blutimes BT 3550, oraz odtwarzacz na Androidzie: Geniatech ATV 1200 lub Himedia Q5 ver.2
 

ptr

New member
Witam, wybrane przez Ciebie odtwarzacze nie należą do najlepszych- sa tam nawer dość słabe. Osobiście polecam Ci poszukac nastepupjacych - są moim zdaniem najlepsze i obsługują najwięcej kodeków, znajdziesz je wpisując w google lub w ceneo lub allegro frazy : HiMedia HD 910B, Popcorn Hour A-400,Blutimes BT 3550, oraz odtwarzacz na Androidzie: Geniatech ATV 1200 lub Himedia Q5 ver.2
Pewnie są lepsze od wymienionych przez mnie, ale
właśnie, ale cena
Jako główny odtwarzacz plików multimedialnych służy mi HTPC z OPENELECiem, a ten ma być w sypialni, jeśli z żoną będziemy chcieli coś wieczorem obejrzeć ;)
Z tych wymienionych Geniatech jest aktualnie poniżej 200 zł na alledrogo, choć pewnie ta cena podskoczy. Ale aukcja w obserwowanych.
Drugim problemem jest to, że nie cierpię Androida. Co prawda tylko raz miałem z nim styczność, kiedy kupiłem na prezent taki mały SMARTTv wpinany w hdmi telewizora, ale jeśli cały czas jest problem np. braku flasha to ja podziękuję za takie coś.
W sumie te 400, 500, czy 600 zł, ile kosztują Geniatech ATV 1200,HiMedia HD 910B, Blutimes BT 3550 czy Himedia Q5 mogę złożyć kolejny HTPC ;)
Już nie mówiąc o Popcornie, gdzie cena jest chyba lekko przesadzona.

Faktycznie zestaw budżetowy... Sugeruję: 1. Ariva 210; 2. AC Ryan; 3. Asus. Za żadne skarby Ariva 200A - to koszmar.
Właśnie zauważyłem że w 200A jest inny procek i system niż w 210.
Wybór chyba padnie na 210. Tylko jeszcze jedno pytanie. Czy któryś z tych dwóch (200A i AC Ryan) ma możliwość odbioru radia internetowego?
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Właśnie zauważyłem że w 200A jest inny procek i system niż w 210.
Wybór chyba padnie na 210. Tylko jeszcze jedno pytanie. Czy któryś z tych dwóch (200A i AC Ryan) ma możliwość odbioru radia internetowego?

Mam nadzieję, że pisząc 200A miałeś na myśli 210. Naprawdę odradzam 200A - to totalnie poroniona konstrukcja. Radio internetowe zależy od IMS (Internet Media Service) w konkretnym firmware. Wszystkie wymienione przeze mnie powyżej trzy playery mają całkiem niezły zestaw stacji radiowych, a poza tym można: a) ściągnąć zestaw plików PLS, umieścić w katalogu i wybierać dowolne stacje; b) są do wszystkich alternatywne firmware, gdzie satcji radiowych jest bez liku.
 

ptr

New member
Mam nadzieję, że pisząc 200A miałeś na myśli 210. Naprawdę odradzam 200A - to totalnie poroniona konstrukcja. Radio internetowe zależy od IMS (Internet Media Service) w konkretnym firmware. Wszystkie wymienione przeze mnie powyżej trzy playery mają całkiem niezły zestaw stacji radiowych, a poza tym można: a) ściągnąć zestaw plików PLS, umieścić w katalogu i wybierać dowolne stacje; b) są do wszystkich alternatywne firmware, gdzie satcji radiowych jest bez liku.
Tak, miałem na myśli 210 ;)
I tego właśnie kupuję, dzięki za pomoc
a teraz przeglądając alledrogo znalazłem coś takiego

allegro.pl/wyprzedaz-samsung-bd-f5100-najnowszy-model-gw-i3580875374.html

i zastanawiam się. Czy to nie byłby lepszy wybór. Niby czyta dużo kodeków plus odtwarzacz BR.
Takie odtwarzacze BR z możliwością odczytu plików z pena dają radę? Czytają mniej więcej tyle co te trzy wybrane?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
allegro.pl/wyprzedaz-samsung-bd-f5100-najnowszy-model-gw-i3580875374.html
i zastanawiam się. Czy to nie byłby lepszy wybór. Niby czyta dużo kodeków plus odtwarzacz BR

Ta implementacja wielu kodeków to teoria. Oczywiście warto sprawdzić u użytkowników (może są jacyś w dziale BD na forum), ale z tego, co wiem: problemy z wewnętrznymi napisami w plikach .MKV, problemy z .RMVB (choć tego się prawie nie używa); problemy z wieloma ścieżkami audio w .MKV, nie odtwarza .Flac i .Ogg; prawie zerowa możliwość konfiguracji napisów.

Ta seria jest mocno okrojona i slaba, widziałem je wyprzedawane po 49,99$. Jako odtwarzacz BD się opłaca...
 

szafir51

New member
Witam

mam prośbę o pomoc w wyborze urządzenia, które spełniłoby moje oczekiwania:

1. Współpraca z telewizorem Panasonic TH-37PV80 - podłączenie urządzenia przez HDMI.
2. Oglądanie DVB-T - podłączenie tunera do anteny zbiorczej w budynku, dość dobry sygnał.
3. Odtwarzanie filmów HD 1080p z dźwiękiem DTS (downmix do 2.0 i odtwarzanie przez głośniki TV).
4. Filmy mają być odtwarzane przez Wifi (router TP-Link 1043ND 802.11n jest w innym pokoju, ok 6 m w linii prostej).
5. Fajnie gdyby był TVN Player.
6. Cena - wiadomo, im mniej tym lepiej.
7. Wymiary - tutaj również im mniej tym lepiej. Nie za bardzo mam gdzie postawić pudełko. Ale to sprawa trzeciorzędna.

Nie są mi za to potrzebne inne funkcje, tj. nagrywanie na dysku, bitorrent, podłączanie innych urządzeń na USB (klawiatura, mysz, etc.).

Z tego co czytałem rozwiązania na androidzie odpadają - słabe transfery i odtwarzanie 1080p przez Wifi, kiepska obsługa DVB-T, mała ilość dostępnych urządzeń z DVB-T (te które są mają zazwyczaj słabe procesory).
Zainteresowałem się Evolve Blade DualCorder HD oraz Mantą DVBT05 (+ dongle USB Wifi). Jest jeszcze Ariva T650i ale z tego co wyczytałem ona nie downmixuje dźwięku DTS do 2.0 (odtwarzanie tylko przez zewnętrzny dekoder).

Czy znajdę jeszcze jakieś inne odtwarzacze w cenie ok. 300 zł, które spełniałyby moje wymagania?

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)
 

ptr

New member
no i jeszcze nie kupiłem tego 210A.
A teraz dodatkowo mam możliwość zakupu w takiej samej cenie Manty Emperor Hybrid DVBT05.
To już mam nadzieję ostatnie pytanie. Lepiej Ariva 210A czy Emperor Hybrid?
Ariva jest na RTD 11073DD+ a Hybrid na RTD 1185
pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry