Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Whiskeyjack

New member
A powiedz jakie są wymiary tej wnęki oraz czy masz tam w tej wnęce kabelek od sieci gigabitowej? Bo jeżeli chcesz to po wi-fi to nie widzę stabilności przy plikach z dużym bitrate :)

Odtwarzacz musi wisieć "na płasko" na ścianie, frontem w dół. Maksymalna szerokość to jakieś 55cm, ale nie zostanie już wiele miejsca na przepływ powietrza. Wysokość dowolna, głębokość wnęki to 12-15 cm max.
Mam tam kabelek, przezornie zainstalowałem! :smile:

Dune HD TV303D o ile wymiary będą pasować

Wlezie! :smile: Pierwszy głos na Dune HD TV303D. Jeśli masz chwilkę, mogę poprosić o krótkie uzasadnienie?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Odtwarzacz musi wisieć "na płasko" na ścianie, frontem w dół. Maksymalna szerokość to jakieś 55cm, ale nie zostanie już wiele miejsca na przepływ powietrza. Wysokość dowolna, głębokość wnęki to 12-15 cm max.
Mam tam kabelek, przezornie zainstalowałem! :smile:



Wlezie! :smile: Pierwszy głos na Dune HD TV303D. Jeśli masz chwilkę, mogę poprosić o krótkie uzasadnienie?

Dune HD TV 303D
Poczytaj recenzje niezbyt optymalna.
 

groszek647

New member
Odtwarzacz multimedialny do 1080p (.mkv)

Witajcie!
Widziałem już kilka podobnych wątków jednak autor szukał wg nieco innych kryteriów przez co nie mogłem kierowac się radami jego doradców, mianowicie szukam niedrogiego odtwarzacza multimedialnego który nie będzie mieć problemów z plikami .mkv o rozdzielczościach HD oraz Full HD (czasem niższych, np. 480p) wraz z napisami (w formacie .txt bądź .srt, oczywiście z polskimi znakami). To wszystko. Nie musi mieć innych funkcji, ponieważ wszelakie odtwarzacze (DVD, BR), dekoder mam i tylko brakuje mi tej możliwości obejrzenia filmu w wysokiej rozdzielczości na TV z polskimi napisami. Fajnie by było jakby odtwarzacz radził sobie z formatami video i audio występującymi w plikach .mkv, żeby nie było, że np. wrzuce jakis plik filmowy i okaze się, ze nieczytelne audio badz video. Mam nadzieje, że mogę liczyć na pomoc ;)
 

groszek647

New member
Taki na kabel, HDMI, USB, raczej bez znaczenia, jeśli będzie dawać radę, tzn. odtwarzać bez jakiegoś tam zacinania. Limit cenowy.. gdzieś tak fajnie byłoby do 300zł, no ale jeśli będzie konieczność to pewnie będę mógł dołożyć ;p
 

zbyniu4

New member
Na twoje potrzeby to wystarczy WD TV Live 3 gen. Odtworzy Ci wszystko co chcesz i jest bardzo funkcjonalny a zarazem prosty w użytkowaniu. Pobiera okładki do filmów i muzy. Jeżeli tylko chodzi Ci o odtwarzanie plików audio i video to będzie ok. Cena w ceneo to ok 330 złociszy.
 

groszek647

New member
Super, czytam specyfikacje i podoba mi się. Szkoda tylko ze nie czyta .txt no ale konwersja .txt/.srt na komputerze to kwestia kilku sekund. Rozumiem, że czy podłączę poendrive'a z filmem czy dysk twardy to nie ma roznicy? No bo na to by wychodziło. Także dzięki, kupuję ;)
 

gregsz

New member
Szukam odtwarzacza multimedialnego z wi-fi

No wlasnie. Szukam odtwarzacza multimedialnego ktory mialby:
- wbudowany dysk twardy lub podpinany do niego.
- odtwarzanie filmow avi/mkv i innych wraz z napisami
- wi-fi do polaczenia z internetem (wole wi-fi niz po kablu, ze wzgledu na trudnosci w jego
doprowadzeniu)
- otwarta przegladarke internetowa
- mozliwosc nagrywania na dysk programow TV -to wymaga tez wudowanego dekodera
Szukam takiego odtwarzacza ale nic dobrego nie moge znalezc, wiadomo jak jest z opiniami w sklepach -nie do konca sa one wiarygodne.
Ile musilabym wydac na rozsadnej jakosci sprzet i co mozecie polecic?

Zanalazlem model:
ASUS O!Play TV Pro

Czy jest to dobry wybor?
Czy posiada on przegladarke internetowa obslugujaca np iitv.info albo kinomaniak.tv (badz inne serwisy z filmami online?
 
Ostatnia edycja:

gregsz

New member
Na razie moim faworytem jest Asus OPlay TV Pro.
Ale czytajac recenzje znalazlem informacje, ze wbudowana przegladarka nie obsluguje flasha.
Czy wg was to duza niedogodnosc? Czy utrudni to ogladanie online na dostepnych witrynach?
Ale macie moze jakies inne typy o podobnej funkcjonalnosci?

 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
W moim tv philips też przeglądarka nie ma flasha nie otwiera żadnego filmiku a na stronach internetowych 50 procent to linki do filmów itp.Do bani.
 

gregsz

New member
W moim tv philips też przeglądarka nie ma flasha nie otwiera żadnego filmiku a na stronach internetowych 50 procent to linki do filmów itp.Do bani.
Dziekuje za informacje. W takim razie moj fowaryt przestaje nim byc.
Moze macie jakies propozycje na playera ktory powienie miec:
-tuner dvb-t (nagrywanie materialow z TV)
-wbudowany (najlepiej) dysk twardy, ale jesli bedzie podpinany to problemu nie bedzie
-przegladarka internetowa otwarta z oblsuga flasha
-wi-fi (nie chce ciagnac kabla do internetu po calym mieszkaniu)
-i odtwarzanie divx, mkv, itd
Cena. Jesli bedzie bardzo dobry to moge i do 1000 wydac.

Prosze poradzcie cos bo szukam a nie moge znalezc.
 
Ostatnia edycja:

bumbum

New member
Odtwarzacz XBMC z wyjsciem cyfrowym

Czy istnieje cos takiego ale na linuksie , nie na androidzie.
Ani Raspberry Pi ani The Little Black Box nie posiadaja wyjść coaxial ani optical.
Kupiłem więc Bluetimes MX5, ale nie jestem zadowolony, xbmc korzysta z playera androidowego MX Player i niezbyt to wygląda.
 
polecam Geniatech ATV 1200, plus tuner T119, działa n Androidzie 4.1.2 obsługa XBMC i html plus wyjścia cyfrowe audio, sterowanie z dowolnego tabletu ,telefonu itp. znajdziesz na allegro lub w sieci
 

bumbum

New member
Mam na androidzie Bluetimes mx5 o podobnych parametrach, ale kiepsko to działa. W xbmc zaimplementowany jest MX player i na dole podczas odtwarzania widac pasek z przyciskami który nie chowa sie. Jest to irytujace.
Do tego jakosć obrazu niezbyt dobra, czeste zwiechy systemu android. XBMC sam się wyłącza. Dlatego boje się juz kupowac coś takiego.
 

gregsz

New member
polecam Geniatech ATV 1200, plus tuner T119, działa n Androidzie 4.1.2 obsługa XBMC i html plus wyjścia cyfrowe audio, sterowanie z dowolnego tabletu ,telefonu itp. znajdziesz na allegro lub w sieci
Bardzo fajne uzadzenie. Czy orientujesz sie moze, czy dokupujac opcjonalny tunet dvb-t mam mozliwosc nagrywania tego co jest w TV?
 

gregsz

New member
polecam Geniatech ATV 1200, plus tuner T119, działa n Androidzie 4.1.2 obsługa XBMC i html plus wyjścia cyfrowe audio, sterowanie z dowolnego tabletu ,telefonu itp. znajdziesz na allegro lub w sieci
Wiesz moze gdzie moge to kupic? Wyglada interesujaco a znalalzem to na razie tylko w jednym sklepie za 890zl -troche drogo. Podczas gdy na zachodzie jest to za 130 USD, albo 100 GBP.
 
Do góry