Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

picia001a

New member
Playera z dyskiem twardym dla 1080/50p

Proszę o pomoc. Szukam dobrego playera z dyskiem twardym do magazynowania i odtwarzania filmów zapisanych przez kamerę panasonic HDC-SD90. Nagrywanie w formacie 1080/50p (1920x1080/50 progresywny, pliki m2ts). Player nie musi: odtwarzać filmów avi, mkv, itp.
 

kostuch28

New member
Dune HD Smart H1 lub HiMedia HD900B

Jestem zainteresowany tymi dwoma odtwarzaczami i chciałbym się dowiedzieć czy są wstanie odtwarza bez przerabiania materiał nagrany kamerą 1080/50p MPEG-4 AVC/H.264 (obraz Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, 50 klatek na sekundę, progresywny). Pytam bo posiadam PS3 które odtwarza ten format ale nie raz zdarza mu się na nim przycinać obraz przy odtwarzaniu.
No i który z tych odtwarzaczy jest lepszy, bardziej uniwersalny jeśli chodzi o domowe centrum rozrywki. Zależy mi głównie na szerokiej gamie odtwarzanych formatów oraz na dostępie do aplikacji internetowych takich jak Youtub, Ipla itd.
A może polecilibyście jakiś inny (nowszy) odtwarzacz do 1000 zł.?
 

Kowicz

New member
Siemka

Mam zamiar zakupić w prezencie szwagrowi jakiś odtwarzacz w cenie ok. 300zł
Mam dysk 3,5" który chciałbym w niego zapakować więc musi mieć taką możliwość.

Zastanawiałem się nad Arivą 210 lub Manta C200, do normalnego użytkowania powinno to wystarczyć?

Mam tylko pytanie czy oprócz przeglądarki plików mają te playerki jakąś bibliotekę filmów z okładkami itp?

Ja mam Xtreamera MK1 i wrzuciłem sobie MovieWall i chciałbym żeby coś podobnego było już playerku który chcę kupić.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

piotrek255

New member
Cześć

Cena do 600zł, szukam czegoś co po podłączeniu dysku przez USB pozwoli mi odtworzyć jak najwięcej formatów na TV. Z tego co widziałem to każdy ma jakies wady, jaki player ma ich najmniej?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy są wstanie odtwarza bez przerabiania materiał nagrany kamerą 1080/50p MPEG-4 AVC/H.264 (obraz Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, 50 klatek na sekundę, progresywny)

Pytanie brzmi: ile referencyjnych ramek jest w takim pliku i jaki jest profil formatu L.4.1 czy L5.1. HiMedia odtworzy 50 klatek na sekundę L.5.1, ale chyba do 8 ref. ramek.

Takie dane poda Ci MediaInfo.
 

kostuch28

New member
Mediainfo pokazała mi takie dane:

AVC (High@L4.2)(CABAC/4, REF FRAMES)

Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.2
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Format_Settings_GOP : M=3, N=24
ID kodeka : 27
Czas trwania : 4s 280ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 24,5 Mb/s
Przwpływność maksymalna : 26,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.236
Rozmiar strumienia : 12,5 MB (94%)

Więc wydaje sie ze oba odtwarzacze powinny sobie poradzić bez problemu. Ale który byście wybrali??
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Player z obsługą DTS HDMA

Witam
używam WD TV Live HD który byłby dla mnie idelanym playerem gdyby nie to że ma problem z odtwarzaniem po LAN filmów BD z audio DTS HD MA - poprostu taki film po kilku minutach zaczyna klatkować i koniec oglądania albo wogóle nie ruszy, po wycięciu audio HD (zostaje tylko core DTS) filmy idą pięknie - czy jest player tak do 500-600 zeta który da rade z HD w DTS i DD?
pozdro 4al
 
Ostatnia edycja:

maras_s

New member
Panowie, potrzebna mi rada. Od paru dni - jak większość tutaj przekopuję internet w poszukiwaniu kombajnu do odtwarzania filmów i zdjęć.
Co już prawie wybrałem model - znajdowałem info go pogrążające :???:

Potrzeby: współpraca z NAS, albo 2 wyjścia HDMI (wiem, mało tego) albo 1 HDMI i 1 component + analog audio; opcja sterowania przez telefon (sprzęt w jednym pokoju przy jednym TV i obsługa z drugiego pokoju od drugiego TV) - fajny patent ma popcorn z dodatkowym do radiowego pilotem IR ale cena zbyt wysoka i również trochę kiepskich opinii. WiFI mało istotne - do NASa podepnę kablem.

Moje typy były następujące:
Xtremer Sidewinder 3 - ale ma podobno kiepskie wsparcie
Evolve Infinity - w jakiejś stronie z testami znalazłem info, że transfer po LAN baaaaardzo daleki jest od 1Gbita
Himedia 600B / 900B - we właściwym wątku zadałem pytanie odnośnie tych konkretnych modeli (w sensie wyboru pomiędzy tymi dwoma modelami)
Popcorn C200 - tylko tu mam wątpliwość co do dziwnie niskiej ceny POPCORN C200 C-200 HOUR MKV H264 FULL HD wrocław (2599612448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Budżet - fajnie by było zamknąć się w 650 zł, ale do 700 - 750 mogę jeszcze naciągnąć kiesę.

Dzięki za pomoc!
 

jacek199000

New member
Jaki odtwarzacz?

Witam, chciałbym kupić odtwarzacz do filmów hd. Główne cechy jakie powinien posiadać to obsługa plików mkv 1080p z dźwiękiem DTS-HDMA oraz Dolby true hd 7.1, obsługa bd iso wraz z menu, oraz napisy do bd iso z odrębnego pliku. Na 3d mi nie zależy. Może podają mi państwo parę odtwarzaczy które sprostają moim wymaganiom. cena do 1000zł nówka.
 

Wywern

New member
mam w tej chwili Fergusona Ariva HD 110, który odtwarza mi z podpiętego dysku wszelkie DivXy, MKVy itp. I jestem z niego zadowolony, ale...

Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby połączyć odtwarzanie divixów z DVD i BD. Wypatrzyłem Samsunga BD-E6100:
- zgodnie z opisem obsługuje DivX, Xvidy, MKV itp.
- obsługuje dyski na USB (których jest 2)
- ma WiFi w standardzie n (to dla mnie ważne)
- ma RJ45 (nie mam w tym pokoju kabla, ale może kiedyś się przyda)
- ma, oczywiście, BD i DVD,
- 3D nie ma dla mnie znaczenia

ale mam kilka pytań do posiadaczy tego sprzętu:
- czy rzeczywiście z MKVami i DivXami nie ma problemów?
- czy obsługuje napisy w osobnych plikach TXT
- czy ma Sambę?

co w ogóle powiecie o tym samsungu?
 

arekszy

New member
co w ogóle powiecie o tym samsungu?
Też jest nim zainteresowany. W necie napisali, że w tej cenie można znaleźć playery, które maja lepsze skalowanie np. ogólnie panasonic (nie widziałem).
Testowałem na swoim sprzęcie LG BD660 i działały wszystkie divx xvid, napisy różnej maści. Skalowanie bardzo przyzwoite. Nie było najmniejszych problemów przy odtwarzaniu po sieci plików o wysokim bitrate (pełny strumień BD) po DLNA (wbudowana SAMBA-choć nic o tym producent nie pisze). Gdyby jeszcze działała obsługa jednym pilotem, to już stał by u mnie na półce.
Testy po LAN 100Mb i HDD pod USB. WiFi nie testowałem.
Możesz też zainteresować się ASUS-em BDS-700. Działa wszystko z BD i HDD pod USB. Ze względu na bug-i w FW leży totalnie DLNA. Jeśli nie korzystasz z DLNA to może być sprzęt warty zainteresowania (wzorcowy obraz w HD i wspomaganie procesorem QDEO dla źródeł nieHD).
pzdr
 

Wywern

New member
LG BD660 nie ma wifi, więc dla mnie odpada, a Asus jest o dobre 200 droższy. Za 700 można znaleść coś chyba bardziej zaawansowanego, ale ja nie chcę tyle wydawać
 

arekszy

New member
czy moze ktoś wie czy ASUS BDS-700 czyta menu katalogów BD, ISO BD z dysków przez usb??
Z tego co wyczytałem w sieci BDS-700 nie ma problemów z menu BD ISO po USB.
Na avsforum i audiosteroeo są obszerne wątki. Najlepiej tam pytać użytkowników, którzy posiadają sprzęt. W BDS-700 największą bolączką jest DLNA (na którym mi bardo zależy).
Asus nawet upublicznił kod FW.
Jak na razie nie ma idealnego playera, który by łączył cechy odtwarzacza BD i HD.
Chyba najlepiej radzi sobie OPPO - tylko ta cena...... Czekam dalej.
Tymczasowo wykorzystuję jako player HD mocnego stacjonarnego kompa z nagrywarką BDR.
We współpracy z TV i aktywnym zestawem 5.1 chodzi to całkiem nieźle.
Z kodekami nie ma najmniejszych problemów, BD 3D działa tak jak powinno.
Wady: trzeba świadomego użytkownika, brak pilota (chociaż to nie problem, ale nie mam w zestawie), zainstalowana moc 450W (PSU pobiera tyle, ile potrzebuje hardware) ale nigdy nie zejdzie do 30W
pzdr
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak na razie nie ma idealnego playera, który by łączył cechy odtwarzacza BD i HD.

Poza wspomnianym OPPO mamy jeszcze Dune HD Max, który jest naprawdę dobrym sprzętem, jest też kilka urządzeń chińskich (tzn, wszystkie de facto sa chińskie, ale te, o których wspominam są brandowane przez chińskie firmy). Do takich należy np. Kaiboer K860i Real 3D HD & Blue-ray Media Player i kilka innych tego producenta. Więcej na ten temat napisałem tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75344-kaiboer-k860i-real-3d-hd-and-blue-ray-media-player.html
Warto też zapoznać się z HDX BD-1 i kilkoma innymi, w czym z pewnością pomoże "wujek" Google.
 

marcoDCE

New member
a ja mam ten

http://www.redcoon.pl/B284303-Buffalo-MiniStation-500GB_Przenośne-do-25?refId=nokaut

choć nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie, to naprawde jestem z niego zadowolony i nie żałuje że go kupiłem. Szukałem czegoś trfałego i mam nadzieje że długo pochodzi. Używam go dopiero 8mcy ale spisuje się wyśmienicie. Służy mi głównie do oglądania filmów z playera,komp i ps3 a także podłączałem go do tv u kolegi i śmiga wyśmienici A USB 3.0 przydaje sie bardzo w kopiowaniu filmów HD po 30-40GB. NAPRAWDE POLECAM!
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
WD Essential 2TB używam już od prawie roku i śmiga aż miło, nie wyobrażam sobie teraz kopiować filmów bez 3.0 hehe
 
Do góry