Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

babus

Member
W kręgu moich zainteresowań jest odtwarzacz Philips HMP 3000 i Wiwa HD-5. Czy te dwa modele radzą sobie z USB 3.0?

Nie radzą sobie, gdyż producent w takie wejście ich nie wyposażył. Mają zwykłe USB 2.0. Pena 3.0 podłączysz, ale prędkość przesyłu danych będzie jak w USB 2.0.
 
Ostatnia edycja:

babus

Member
Nie ma problemu z systemem NTFS, odtwarzacze sobie z nim radzą. Ale dla pewności zawsze można spojrzeć w specyfikację konkretnego playerka.
 

fargo1980

New member
witajcie.
Potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu cena bardzo nie gra roli czy to będzie 300 czy 500 zł. Potrzebuję sprzętu do tzw wszystkiego, aby włączyć film i nie zastanawiać się czy pójdzie czy nie. Mama małe wymagania ;)
- Usb najlepiej 3.0
- DTS
- opcjionalnie WiFi

zastanawiałem się nad trzema

-MANTA DVBT05 Emperor Hybrid DVB-T/HDD
-XTREAMER SideWinder 3
i droższy ASUS O!PLAY BDS-500
z tym że nie ma sensu chyba trzeciego bo nie posiadam TV3D
który z tych byłby najlepszy, ewentualnie proszę o podanie alternatywy.
dzięki i pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
zastanawiałem się nad trzema
-MANTA DVBT05 Emperor Hybrid DVB-T/HDD
-XTREAMER SideWinder 3
i droższy ASUS O!PLAY BDS-500

Z tego zestawy wybrałbym zdecydowanie Xtreamera. Ale jest też inne rozwiązanie w postaci HiMedia HD600A lub B (w zależności od potrzeb) i zainstalowanie specjalnie dostosowanego firmware Xtreamera. O sprzęcie jest wszystko na forum.
 

pcstud

New member
Podczepie się pod wątek jeżeli pozwolicie. Chciałbym kupić odtwarzacz... jednak nie wiem zupełnie jak szukac sprzetu o nastepujących parametrach:
- połaczenie po Wi-Fi
- soft XBMC (z możiwością wgrania pluginu do weeb.tv)

póki co znalazlem Boxxe i Apple TV (po jailbrake'u)- znajde cos lepszego?
 

leklisek

New member
Który z podanych Waszym zdaniem?

Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna odtwarzacza. Regularnie śledzę informacje na ten temat.
Znalazłem kilka modeli, które podobne cenowo zwróciły moją uwagę.
Bluetimes Coopa BT-3550B
HiMedia HD910B
Evolve Infinity
Xtreamer Sidewinder 3
EGreat R200S PRO
Mede8er MED500x2

Który Waszym zdaniem wybrać, kierując się tzw "wszystkomający" i wsparciem technicznym, aktualizacją softu, bezproblemowym łączeniem w sieci z innymi urządzeniami np komputer, smartfon, oraz obsługą internetu?
Z góry dziękuję za cenne uwagi.
 

Krzysiek71

New member
Odtwarzacz z Androidem

Witam, na razie używam odtwarzacz Hyundai P500, na moje potrzeby w zupełności wystarcza. Zastanawiam się jednak nad jakimś odtwarzaczem, który obsługuje serwisy internetowe typu TVN Player. Myślałem także o czymś z Androidem. Co myślicie o odtwarzaczach z tym systemem?
 

androll

New member
Witam
Chciałbym dokonać zakupu jakiegoś w miarę "świerzego" odtwarzacza wszelakiej maści plików multimedialnych. Zaznaczam że wiedza moja w tej materii jest prawie zerowa. Czy Dune HD TV-101W będzie dobrym wyborem?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

AS00

New member
Witam
Chciałbym dokonać zakupu jakiegoś w miarę "świerzego" odtwarzacza wszelakiej maści plików multimedialnych. Zaznaczam że wiedza moja w tej materii jest prawie zerowa. Czy Dune HD TV-101W będzie dobrym wyborem?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
Może warto zwrócić uwagę na Mede8er MED450x2.
 

androll

New member
Troszkę droższy niż zakładałem ale może i wart wydanych pieniędzy. W specyfikacji uwagę moją zwrócił inny procesor odpowiedzialny za dekodowanie sygnału i stąd moje pytanie:
czy można porównać Realtek RTD1185 zastosowany w proponowanym przez Ciebie odtwarzaczu do Sigma Designs SMP8670 który mamy w dune?
 

AS00

New member
Troszkę droższy niż zakładałem ale może i wart wydanych pieniędzy. W specyfikacji uwagę moją zwrócił inny procesor odpowiedzialny za dekodowanie sygnału i stąd moje pytanie:
czy można porównać Realtek RTD1185 zastosowany w proponowanym przez Ciebie odtwarzaczu do Sigma Designs SMP8670 który mamy w dune?
Witam.Ciężko mi coś napisać o Sigmie w Dune w porównaniu do Realteka z Mede8era MED450x2 z tego powodu że przy osobistym wyborze odtwarzacza sieciowego wszystkie playery które brałem pod uwagę były akurat na Realteku.Tak więc w temat Sigmy nie zagłębiałem się.Osobiście mogę Ci polecić jak najbardziej Mede8er MED450x2 lub 400x2 .Jestem naprawdę zadowolony z tego odtwarzacza - łyka wszystkie formaty jakie miałem na kompie bez zająknięcia.W razie gdybyś miał jakieś inne pytania służę pomocą.Pozdrawiam.
 

Krzysiek71

New member
Czy może mi ktoś polecić odtwarzacz który:
- ma kieszeń na HDD 3,5"
- ma wifi
- odtwarza mkv
- odtworzy serwisy typu TVP VOD, TVN Player
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy może mi ktoś polecić odtwarzacz który:
- odtworzy serwisy typu TVP VOD, TVN Player

Każdy, który ma w miarę nowego Androida na pokładzie - chyba od 2.2 w górę. Musisz jednak sprawdzić u kogoś, kto takowym dysponuje. Druga sprawa to warto wiedzieć jak chodzą te serwisy.

W tej chwili nasuwa mi się HiMedia HD900B, model z WiFi, pokrewne i tańsze Egreat, jest model Evolve spełniający te warunki...

Osobiście doradzałbym Ci jednak inne rozwiązanie. Kupić normalny player HD z wewn. kieszenią na dysk i WiFi (np. HiMedia HD600B) a do tego np. starszy odtwarzacz Blu ray Samsunga z Internet TV pod kątem serwisów VoD (TVN, ipla, TVP, Iplex i wiele innych). Tak zrobiłem w celu "upgrade" drugiego telewizora - Samsung BD5500 za 180 zł sprawuje się idealnie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chciałbym kupić odtwarzacz... jednak nie wiem zupełnie jak szukac sprzetu o nastepujących parametrach:
- połaczenie po Wi-Fi
- soft XBMC (z możiwością wgrania pluginu do weeb.tv)
póki co znalazlem Boxxe i Apple TV (po jailbrake'u)- znajde cos lepszego?

Przyznam, że nie wiedziałem, iż do Apple TV (nawet po jailbreaku) można wrzucić XBMC. XBMC tak, ale na sprzęcie HTTPC - jest tutaj wątek.

Natomiast jeżeli chodzi o weeb.tv to jest zawarty w Xtreamering i sprawdza się znakomicie. Czyli Xtreamer lub inny player, który mozna zaflashować modowanym firmware Xtreamera - np. HiMedia HD600A/B.
 

Krzysiek71

New member
Każdy, który ma w miarę nowego Androida na pokładzie - chyba od 2.2 w górę. Musisz jednak sprawdzić u kogoś, kto takowym dysponuje. Druga sprawa to warto wiedzieć jak chodzą te serwisy.

W tej chwili nasuwa mi się HiMedia HD900B, model z WiFi, pokrewne i tańsze Egreat, jest model Evolve spełniający te warunki...

Osobiście doradzałbym Ci jednak inne rozwiązanie. Kupić normalny player HD z wewn. kieszenią na dysk i WiFi (np. HiMedia HD600B) a do tego np. starszy odtwarzacz Blu ray Samsunga z Internet TV pod kątem serwisów VoD (TVN, ipla, TVP, Iplex i wiele innych). Tak zrobiłem w celu "upgrade" drugiego telewizora - Samsung BD5500 za 180 zł sprawuje się idealnie.

Dziękuję za cenną uwagę. Chodzi tobie o ten model: BD-C5500 (są chyba jeszcze BD-D5500 i BD-E5500)? Czy mógłbyś sprawdzić czy na twoim odtwarzaczu działa TVN Player i TVP VOD?
 
Ostatnia edycja:

lasso

New member
Witam!
Zważywszy na fakt, że mój Fergi 150DVD się coś obraził i nie chce ruszyć sporej części moich plików .mkv, pytanie - jaki najtańszy sensowny prawie wszystko mający odtwarzacz?
Prawie...czyli:
- mkv - we wszystkie strony
- avi - we wszystkie strony
- napisy - a jakże, również .txt
- LAN
- przystępna cena - ] :- )
Na czym nie zależy?
- CD/DVD/BD - będzie leciało z PC, nie ma sensu, Fergi i tak świstał z płytami dość głośno, wnerwiał okrutnie momentami,
- Bay do HDD - i tak chodzi PC całą dobę, więc LAN Ethernet wystarczy w zupełności.
- WiFi - niekoniecznie, i tak telewizor nie wyrobi z .mkv ze sporym bitratem (40PFL5007, sprawdzone).
- serwisy, iple itd - i tak na komputerze spędzam większość czasu, a TV służy do oglądania z PC.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam!
Zważywszy na fakt, że mój Fergi 150DVD się coś obraził i nie chce ruszyć sporej części moich plików .mkv, pytanie - jaki najtańszy sensowny prawie wszystko mający odtwarzacz?

Praktycznie Twoje warunki spełni każdy oparty na RTD poprzedniej generacji, czyli 1073DD, trzeba tylko zwrócić uwagę, czy obsługuje napisy w formacie .TXT. Jakiś 8Level MediaThor, Ariva 110, Evolve Solaris, Patriot PBO Core...

Jeżeli już na nowym RTD 1185 to mogę polecić najtańszą Mantę Emperor Hybrid DVBT05 - cena około 250 zł, według mnie najwyższy stosunek jakoś/cena na naszym rynku. Jest tu wątek. I oczywiście moje ulubione HiMedia. Wersję HD600A można kupić za około 300 zł.
 

lasso

New member
Trochę się boję Manty... jakość produktów Manty jest już chyba legendarna...miałem co prawda ich słuchawki i przeżyły deptania i nic nie było. Ale co do odtwarzacza trochę się boję ...

EDIT: Czytałem topicki o obu już wcześniej, ale zakładając sytuację - oba są w tej samej cenie, ta Manta i Himedia 600A to wziąłbyś ?

EDIT2: Najtaniej 600A jest na allegro za 380PLN + wysyłka. Ktoś zna tańsze miejsce? Wspominane w topicu UK itd. niestety wychodzą sporo powyżej 400.
 
Ostatnia edycja:
Do góry