Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

alienv

New member
Evolve Blade DualCorder HD (DVB-T)

Witam

Przymierzam sie do zakupu jakiegos playera z dvb-t i chyba najlepszym wyborem bedzie tu ten model evolve.
Niby wszystko co potrzeba, oprogramowanie nadal rozwijane itd

Wsystko bylo by ok tylko nie moge za wiele znalezc informacji o "sieciowych" mozliwosciach tego odtwarzacza.
Czy dziala ew czy mozna doinstalowac ipla/iplex w ten sposob jak np w xtreamerach, gdzie nawet sa modowane firmware.
a w tym evolve cisza.


ktos moze mnie nakierowac ew wskazac ciekawszy model?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam. Na allegro można znaleźć sporo odtwarzaczy plików wideo w formatach mkv, mp4 (xvid oczywiście). Moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje się czy w odtwarzaczach tego typu będzie możliwość przełączenia w plikach MKV ścieżki audio czy też włączenie napisów ? Bo posiadam filmy z Dual Audio w MKV i nie wiem czy odtwarzacze będą w stanie przełączać ścieżkę audio czy będzie tylko możliwość odtworzenia pliku z domyślną ścieżka dźwiękowa. Pozdrawiam

Niema problemu z wyborem ścieżki audio w plikach MKV

Tani i dobrze radzący player z plikami MKV to np. WIWA HD-5
 

j2com

New member
Witam.

Po zakupie nowego telewizora szukam pomocy w sprawie zakupu odtwarzacza multimedialnego. Niestety nie mam pojęcia co w tej chwili warto kupić. Myślałem nad jakimś urządzeniem ze stajni WD np.: WD TV Live lub ASUS O!Play.

Który z tych odtwarzaczy będzie lepszym wyborem ? Chodzi przede wszystkim o ilość obsługiwanych formatów itp. oraz ogólny komfort korzystania ze sprzętu (płynne odtwarzanie, menu, funkcje sieciowe itd.) Może macie jakieś inne propozycje ? Cena ok. 400 zł, (w podobnej cenie znalazłem podane odtwarzacze, ale nie wykluczam dopłaty jeśli coś okaże się tego warte).


Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

jfkjfk

New member
Odtwarzacz HDD do 500 zł

Witam

Poszukuję odtwarzacza, który sprawnie radzi sobie z polską czcionką. Czyta pliki mkv powyżej 10 giga i kopie obrazów BR powyżej 30 giga (bez przycinania) z dysku zewnętrznego 2,5 calowego. Nie zależy mi na wi-fi bo kabel będzie podpięty do sieci.
 

frantic6

New member
Asus O!Mini czy MediaThorHD ??

witam
który odtwarzacz zakupić, chodzi mi głównie pod filmy full hd,mkv, z obsługą napisów pl i dobrą jakością obrazu...
 

tomex2

New member
Witam,
potrzebuję jakieś urządzenie, które umożliwi mi oglądanie filmów z dysku usb, w różnych formatach (miedzy innymi H264), w rozdzielczości 720p oraz 1080p, do 150zł.
Znalazłem na Allegro Asmax'a Playbox i już miałem go kupować, jednak po przeczytaniu tematu dot. tego playera, dowiedziałem się, że są z nim same problemy. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś alternatywa w tej cenie?
Myślałem też nad używanym dvd ale z tego co się zorientowałem, to raczej trudno jest takie znaleźć, które odtworzy filmy HD, dopiero bluray'e maja taką możliwość. Znacie może jakieś dvd, które podołałoby temu zadaniu?
Znalazłem jeszcze coś takiego, pyrchla.pl/index.php?p18793,ferguson-ariva-t65-odtwarzacz-multimedialny-tuner-mpeg-4-dvb-t-stb-nagrywarka
Co o tym sądzicie?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witam,
potrzebuję jakieś urządzenie, które umożliwi mi oglądanie filmów z dysku usb, w różnych formatach (miedzy innymi H264), w rozdzielczości 720p oraz 1080p, do 150zł.
Znalazłem na Allegro Asmax'a Playbox i już miałem go kupować, jednak po przeczytaniu tematu dot. tego playera, dowiedziałem się, że są z nim same problemy. Stąd moje pytanie, czy jest jakaś alternatywa w tej cenie?
Myślałem też nad używanym dvd ale z tego co się zorientowałem, to raczej trudno jest takie znaleźć, które odtworzy filmy HD, dopiero bluray'e maja taką możliwość. Znacie może jakieś dvd, które podołałoby temu zadaniu?
Znalazłem jeszcze coś takiego, pyrchla.pl/index.php?p18793,ferguson-ariva-t65-odtwarzacz-multimedialny-tuner-mpeg-4-dvb-t-stb-nagrywarka
Co o tym sądzicie?

Jeśli ma sprawnie obsługiwać 1080p i mieć potrzebne dekodery dźwięku to minimum WIWA HD-5
 

tomex2

New member
Z tego co widzę to WIWA HD-5 ma dźwięk tylko po HDMI, a moje kino niestety nie ma tego wejścia. W sumie to wystarczy że będzie płynnie obsługiwał 720p.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Z tego co widzę to WIWA HD-5 ma dźwięk tylko po HDMI, a moje kino niestety nie ma tego wejścia. W sumie to wystarczy że będzie płynnie obsługiwał 720p.
Jak TYLKO przez HDMI? Ma jeszcze AV Out. A 720p w tunerze co wspominałeś to brak DTS
edit: czyli wszystkie filmy z DTS'em będą nieme. Niezależnie od rozdzielczości
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
witam
który odtwarzacz zakupić, chodzi mi głównie pod filmy full hd,mkv, z obsługą napisów pl i dobrą jakością obrazu...

Nie sadze że jakość obrazu będzie się różniła. Za Asus przemawia nowszy procesor i przynajmniej w teorii rozwijający się software od Asus.
MediaThor ma LAN i opcję WiFi. Oprócz serwisów internetowych jest jeszcze radio. Można korzystać z zasobów sieci domowej.
 

tomex2

New member
Dzięki za pomoc, dołożę jednak te 60 zł do ceny Playboxa i kupię Wiwę HD-5. Mam nadzieję, że nie będzie z nią problemów bo z tego co wyczytałem, to w tym przedziale cenowym sprawia ich najmniej.
 

leon_2003

New member
Witam,



Bardzo bym prosił o wksazanie Bluray 3D Oppo 93 (model z USA) , który będzie bez problemu działał w PL. Wiem, że również jest dostępna wersja europejska tego modelu Oppo 93EU, ale czy wersje Opo z USA z tzw Region Free czytają oraz mają takie same właściwości co wersja EU, bo różnica w zakupie to ok 1 tys PLN.



Poniżej zamieszczam linki skąd chciałbym ściągnąć sprzet:



Oppo BDP93 Multi Region Code Free Blu Ray DVD Player | eBay



OPPO BDP-93 MULTI REGION CODEFREE 3D BLU-RAY DVD PLAYER | eBay







Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Pozdrawiam

Wojtek
 

maderos

Member
Bez reklam
Witam. Cicho jakoś o firmie Egreat, czy raczej plejerkach o takiej nazwie. Właśnie czytam, oglądam i wpadł mi w oko model Egreat R6S RTD. Cena około 460 PLN, a możliwości, przynajmniej na papierze ma niezłe ( w porównaniu z moim obecnym Philipsem HMP5000 to kosmiczne raczej :D). Jakieś info od posiadaczy tego bądź innych modeli tej firmy?
 

YaRo-

New member
Witam Serdecznie.
Proszę o pomoc i propozycje na odtwarzacz multimedialny głównie do filmów divx z napisami pl (wkrótce mkv hd) i audio po LAN:
- Audio mp3 z FLAC
- Odtwarzanie mp3/flac bez wlaczania TV
- wyjście optyczne audio (do Amplitunera)
- LAN z DLNA (nie musi być WiFi). Serwer plików z DLNA juz posiadam (Synology)
- Nie musi mieć własnego dysku 2.5/3.5" (bedzie taniej). Wystarczy usb 2.0 do dysków
- Nie musi miec napędu BR (bedzie taniej. BR mam w PS3)

Budżet do 700zł

na razie wytypowałem Egreat R6S - ~450zł. Niestety na temat tego czegoś brak jest obecnie jakichkolwiek opinii i testów
 
Ostatnia edycja:
Do góry