Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

demo84

New member
Proszę o pomoc! Odtwarzacz do 700zł

Witam! Poszukuje dla siebie player-ka do 700zł
Przeglądam forum od tygodnia i szczerze mówiąc im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie :)

Chciałbym żeby byłw tej cenie wbudowany dysk ale nie koniecznie, może byc np tańszy player + dysk 3.5" o pojemności ok 1TB

Moje wymagania odnośnie playera:

*Filmy głownie mkv DivX DVD iso + napisy txt, srt
*Youtube + każdy inny dodatek będzie na plus (radio,internet itd)
*Dźwięki HD mile widziane(nie konieczne)
*Dobre wsparcie online
*Zależy mi na dobrym obrazie w Full HD :)

Docelowo player bedzie podłączony do Onkyo TX- SR308 oraz Panasonic Tx-p50s10b full HD

To chyba na tyle jeśli chodzi o moje wymagania
Na chwilę obecną posiadam BD LG 370 z opcją mkv ale szczerze mówiąc mam już dośc wypalania płyt dlatego zależy mi na odtwarzczu z HDD

Z góry uprzejmie dziękuje za poświęcony czas :blagam:
 

brejhart

New member
Szukając filmów 3D zwróćcie uwagę na oznaczenie SBS od (Side by Side) w nazwie realeasu np.:

The Adventures of Tintin 3D (2011) 1080p AC3+DTS multi Half-SBS
Immortals 3D (2011) 1080p MKV x264 AC3+DTS Half-SBS
Hugo 3D (2011) 1080p MKV AC3+DTS NL Subs Half SBS

Są jeszcze filmy anaglifowe (różno-kolorowe filtry) ale trzeba do nich konkretnych okularów, których w zestawie z Tv nie dają. Po za tym jakość tego rozwiązania jest Bardzo Słaba.
Tak jak pisałem wcześniej filmy SBS i okulary od producenta TV.
Waga pliku będzie zależeć od jakości i rozdzielczości od ok. 2GB w górę.
 

Achazu

New member
Co kupić?

Jaki odtwarzacz łyknie MKV 3D? Mam problem jaki odtwarzacz kupić żeby móc oglądać baz stresu filmy 3D z dysku. Dla przykładu podam specyfikację pliku:

Ogólne:

Format : Matroska (MKV)
Rozmiar pliku : 3,43 GB
Czas trwania : 1h 50 min.
Całkowita przepływność bitów : 4.446 Kb/s

Wideo:

Format : AVC
Profil formatu : High@L5.1
Czas trwania : 1h 50 min.
Przepływność bitów : 4.000 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozmiar strumienia : 3,02 GB (88%)

Audio:

Format : AC-3
Czas trwania : 1h 50 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 354 MB (10%)
Język : Polski

Jest to MKV mini 3D, oczywiście chcę też oglądać filmy w innych popularnych formatach :smile:
Do 1.500zł :sad:
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Na 42 calowym LG jakość plików 3D SBS jest bardzo dobra i nie odbiega od płyt BR. Mogą być wyjątki ale ogólnie jest super. Zdarzają się też czasem pliki OU (Over-Under), dotychczas nie korzystałem więc nie wypowiem się co do jakości.
Odtwarzacz BR to przeżytek, zresztą nic nie stoi na przeszkodzie odtworzyć z dysku twardego obraz BR.
 

Jawosz

Member
Jaki odtwarzacz łyknie MKV 3D? Mam problem jaki odtwarzacz kupić żeby móc oglądać baz stresu filmy 3D z dysku. Dla przykładu podam specyfikację pliku:

Ogólne:

Format : Matroska (MKV)
Rozmiar pliku : 3,43 GB
Czas trwania : 1h 50 min.
Całkowita przepływność bitów : 4.446 Kb/s

Wideo:

Format : AVC
Profil formatu : High@L5.1
Czas trwania : 1h 50 min.
Przepływność bitów : 4.000 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozmiar strumienia : 3,02 GB (88%)

Audio:

Format : AC-3
Czas trwania : 1h 50 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 354 MB (10%)
Język : Polski

Jest to MKV mini 3D, oczywiście chcę też oglądać filmy w innych popularnych formatach :smile:
Do 1.500zł :sad:

Moj popcorn a210 lyka bez problemu takie pliki :) jedynie nie obsluguje obrazow BD3D
 

muzyk219

New member
Co wybrać? Banalne ale...?

Witam. Mam zapytanie może dość banalne ale mimo to chcę porady.
Zamierzam wydać na odtwarzacz multimedialny max. 220zł. Pytanie oczywiste, co wybrać?
Moim faworytem jak do tej pory jest Wiwa HD-5. Obecnie można ja kupić za 159 zł w EuroRtvAgd.
Założenia:

  • W miarę szybkie przeglądanie zawartości zewn. HDD
  • Odtwarzanie MP3 i WMA
  • Czytanie MKV,M2TS,vob,obrazów ISO z Płyt DVD jak i Blu-Ray –koniecznie oraz ewent. jakieś DivX itp.
  • Możliwość przewijania tam i z powrotem z różnymi prędkościami
  • W miarę dobre możliwości edycji napisów
  • Menu w j. Polskim ale niekoniecznie
  • Możliwość odtwarzania muzyki w podkładzie przy pokazie slajdów ze zdjęć
  • Naturalnie ze musi być HDMI i ewent. czytnik kart SD
  • Gdyby była możliwość czytania HDD z USB 3.0 to by było suuuuper ale w tej cenie chyba nie realne...?

Podłączyć chcę do amplitunera z dekoderami HD i z niego na plazmę .
Powyższe założenia spełnia w/w Wiwaz wyjątkiem czytania USB z 3.0
Gdyby wizualnie Menu odtwarzacza było ładne to by było super. Nie wiem czy jest w Wiwie ten podkład z muzyką ale akurat to już nie jest takim priorytetem.
[FONT=&quot]Czy ktoś może polecić coś do max 220 zł innego niż Wiwa HD-5 z opisem co inny odtwarzacz posiada? Może jakieś przeglądanie różnych portali z netu?
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Achazu

New member
Każdy zbudowany na Realteku 1186 i nowych Sigmach. Np. Xtreamer Prodigy, HiMedia HD900, Popcorn serii 300 itd.

Wielkie dzięki za podpowiedź, wybrałem i kupię HiMedia HD900B z Wifi. Wiecie może jaki dobrać do tego dysk ?? Mam zamiar kupić 2TB ale nie wiem jaka firma, parametry itd... :|
 

Achazu

New member
a ile masz kasy na dysk?

Max 500zl, a 2TB to max co mi potrzeba. Wracając do odtwarzaczy to znalazłem takie coś:

EVOLVE Infinity​

Obsługiwane miejsca zapisu danych:

wewnętrzny 3.5" SATA
zewnętrzny dysk USB, dysk USB flash, karta pamięci, dysk sieciowy
Obsługiwane karty pamięci:

SD/SDHC
Obsługiwane podłączenie sieciowe:

stały LAN Ethernet 10/100/1000 Mbit/s z DHCP lub stałym adresem IP
Obsługiwane bezprzewodowe sieciowe podłączenie:

802.11b/g/n
Peer to Peer (Ad Hoc), WPS (AP)
Obsługiwane formaty wideo:

MKV, AVI, DivX, MPG, MPEG, MP4, MOV, WMV, ASF, 3GP, RM, RMVB, M4V, VOB, DVD-ISO, BD-ISO, IFO, DAT, FLV, TS, TP, TRP, M2TS
Obsługiwane kodeki wideo:

MPEG1, HD MPEG2 (up to MP@HL), HD MPEG4 SP/ASP
H.264 BP@L3,MP@L4.1
Xvid, WMV9, RM/RMVB8/9/10 (do 1280x720@30p)
Dekodowanie wideo:

H.264, MPEG2
Wyjścia wideo:

4:3, 16:9, 16:10, Auto
HDMI Auto, PAL, 480p, 576p, 720p 50Hz, 720p 60Hz, 1080i 50Hz, 1080i 60Hz, 1080p 50Hz, 1080p 60Hz
obsługa 1080p 24Hz
tryb specjalny: głębia barw: pomaga wydobyć większą głębie barw oraz płynniejsze przechodzenie między kolorami
Obsługiwane formaty dźwięku:

MP3, WMA, AAC, RM, OGG Vorbis, FLAC
obsługa tworzenia playlisty
Dekodowanie dźwięku:

stereo, Dolby Digital, Dolby Digital AC3 5.1 (pass through/downmix na stereo), Dolby Digital Plus 7.1 (passthrough), Dolby Digital Plus 7.1 (passthrough), Dolby Digital TrueHD, DTS Digital Surround 5.1 (passthrough/downmix na stereo), AAC 7.1 (downmix na stereo)
Fotografie:

JPG/JPEG, HD JPEG. BMP, GIF, TIFF
dźwiękowy slideshow i zbliżenie
Napisy filmowe

SRT, SUB, SMI, SSA, IDX/SUB
Radio internetowe:

radio internetowe SHOUTcast, Free Internet Radio - SHOUTcast Radio - Listen to Free Online Radio Stations[/url]) (*)
Bittorent:

obsługa ściągania plików torrent
Usługi sieciowe/protokoły:

NAS, UPnP, SAMBA
Usługi internetowe:

zintegrowana przeglądarka (wbudowana przeglądarka ma ograniczenia i może uniemożliwiać otwieranie niektórych stron www)
YouTube XL, AccuWeather, Picassa, Flicker (*)
Nawigacja BD/DVD:

pełna obsługa nawigacji DVD i odtwarzania DVD, łatwa nawigacja BD Lite w zakładkach BD-ISO i BDMV
System plików:

FAT32, NTFS, EXT, HFS+
Porty USB:

2 wejścia USB 2.0 Host
USB 3.0 SuperSpeed (device)
Wyjście A/V:

HDMI 1.4, kompozytowe wideo, kompozytowe audio, Y/Pb/Pr Video, SPDIF (optyczne/współosiowe)
Rozmiary:

21 (sz) x 6,5 (wys) x 15,5 (gł) cm
 

Achazu

New member
w dysk to celuj coś z WD

A czy ten " SEAGATE ST1500DL003 1,5TB SATAIII 64MB 5900 OBR. GREEN " będzie działał poprawnie ?? Chodzi mi o to żeby się zbytnio nie grzał podczas oglądanie filmów, gdzieś czytałem że od tego mogą się zacinać filmy.:sad:

A z tych pudełek co byście wybrali ?

1 - Egreat R300 Pro
2 - HiMedia HD900B WIFI
3 - Egreat R200S PRO
4 - EVOLVE Infinity
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez będzie dobry i samsung by się sprawdził warto rozważyć jakie mają gwarancje jak z serwisami
 

muzyk219

New member
Witam. Mam zapytanie może dość banalne ale mimo to chcę porady.
Zamierzam wydać na odtwarzacz multimedialny max. 220zł. Pytanie oczywiste, co wybrać?
Moim faworytem jak do tej pory jest Wiwa HD-5. Obecnie można ja kupić za 159 zł w EuroRtvAgd.
Założenia:

  • W miarę szybkie przeglądanie zawartości zewn. HDD
  • Odtwarzanie MP3 i WMA
  • Czytanie MKV,M2TS,vob,obrazów ISO z Płyt DVD jak i Blu-Ray –koniecznie oraz ewent. jakieś DivX itp.
  • Możliwość przewijania tam i z powrotem z różnymi prędkościami
  • W miarę dobre możliwości edycji napisów
  • Menu w j. Polskim ale niekoniecznie
  • Możliwość odtwarzania muzyki w podkładzie przy pokazie slajdów ze zdjęć
  • Naturalnie ze musi być HDMI i ewent. czytnik kart SD
  • Gdyby była możliwość czytania HDD z USB 3.0 to by było suuuuper ale w tej cenie chyba nie realne...?

Podłączyć chcę do amplitunera z dekoderami HD i z niego na plazmę .
Powyższe założenia spełnia w/w Wiwaz wyjątkiem czytania USB z 3.0
Gdyby wizualnie Menu odtwarzacza było ładne to by było super. Nie wiem czy jest w Wiwie ten podkład z muzyką ale akurat to już nie jest takim priorytetem.
[FONT=&quot]Czy ktoś może polecić coś do max 220 zł innego niż Wiwa HD-5 z opisem co inny odtwarzacz posiada? Może jakieś przeglądanie różnych portali z netu?
[/FONT]


Nikt nie chce podpowiedzieć za czym sie rozejrzeć?
 

muzyk219

New member
W cenie którą podałeś to tylko Wiwa HD-5. Ciut więcej kosztuje Philips HMP3000. W tych okolicach cenowych nic raczej nowego nie kupisz.


Tak też właśnie zauważyłem. Od wczoraj wertuje net w poszukiwaniu wiadomości odtwarzaczy w tej grupie cenowej i... Zmusiłem sie do stwierdzenia ze jeśli szukać alternatywy dla Wiwy HD-5 to chyba trzeba poszukać Asusa !O Play Mini. Obecnie chyba na Allegro wychodzi najtaniej bo ok 243zł z wysyłką. Zna ktoś inne źródło to niższej ceny?
Uważnie porównywałem testy obu odtwarzaczy i sam już nie wiem czy wybrać Wiwę za ok 168zł w Morele.net czy Asusa Mini za nieco ponad 240zł. W testach wypadły niemalże identycznie i już sam nie wiem jakich różnic sie doszukiwać? Miał ktoś możliwość porównania osobiśćie tych odtwarzaczy albo ma jakieś istotne informacje co do różnic w/w pudełek?
 

muzyk219

New member
asus i philips 3000 to to samo tylko że philips ma ładniejszy wygląd hehe
czyli biorąc pod uwagę fakt ze będe korzystał i tak tylko z HDMI bo inny rodzaj wyjścia i tak mi nie jest potrzebny to czy Wiwa HD-5 czy Philips 3000 czy Asus O Play Mini to jeden grzyb? Bo z tego co udało mi sie wyczytać , nie ma między nimi istotnych różnic? No, moze z wyjątkiem tego iż Philips nie czyta plików mov. Co w sumie z miejsca skreśla ten odtwarzacz. Przynajmniej dla mnie. poza tym mam rozumieć ze nie warto wydawać więcej niż ok 170 zł za Wiwę?
 
Do góry